Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2006 o 22:03, argon napisał:

> Ja mam łącze 512. Na kompie pokazuje mi 1,3 Mb/s. Testując stronkami wychodzi mi ok 512.

ja mam rzekomo opcję 256 a jak wyświetlę stan to mam 327,6
może to normalne, czy ktos jeszcze ma róznicę w wyświetlaniu ?

Ja mnam 640 a opcje 512kb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studiuję obecnie w Szwecji. W Polsce mam neo 512. Trochę na nią narzekałem. Ale po tym jak sobie założyłem tutaj łącze o "gwarantowanej prędkościi 10 Mbit" muszę stwierdzić, że produkt tepsy nie jest wcale taki najgorszy. Obecnie moje szwedzkie łącze wyciąga w porywach ok. 400 kB/s ale czasem chodzi jak na modemie. Za taką przyjemnosc płacę ok. 80 zł/miesiac. Generalnie działa mi to gorzej niż polska neo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 01:42, ferbi napisał:

Studiuję obecnie w Szwecji. W Polsce mam neo 512. Trochę na nią narzekałem. Ale po tym jak
sobie założyłem tutaj łącze o "gwarantowanej prędkościi 10 Mbit" muszę stwierdzić, że produkt
tepsy nie jest wcale taki najgorszy. Obecnie moje szwedzkie łącze wyciąga w porywach ok. 400
kB/s ale czasem chodzi jak na modemie. Za taką przyjemnosc płacę ok. 80 zł/miesiac. Generalnie
działa mi to gorzej niż polska neo.


normalnie masz 400kb/s - dla mnie marzenie:) a potem jak na modemie? To nie kumam co to za szmelc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem zadowolony z mojej Neo, ale teraz to co się dzieje wieczorami to koszmar. Prędkość tak maleje, że ręce opadają. Zanim się zaloguję na walkę w GW to już moja drużyna jest po walce. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 21:46, HumanGhost napisał:

Na początku byłem zadowolony z mojej Neo, ale teraz to co się dzieje wieczorami to koszmar.
Prędkość tak maleje, że ręce opadają. Zanim się zaloguję na walkę w GW to już moja drużyna
jest po walce. :-/


mozesz powiedziec dokladniej ? czyli wieczorem predkosc sciagania naprzyklad teledysku spada ci o kilkadziesiat kilo czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jednak nie wiem o co chodzi. :-/

Widek -->> Chodzi o to, że szybkość wczytywania stron ogromnie zwalnia. A pliki w GW ściągało z prędkościami w granicach 10kB\s. Toż to trwało wiecznie. Tymczasem dziś rany takie same operacje trwały ułamek tego co wieczorami i popołudniami. Czy to wina obciążenia serwerów? Może małej ilości pamięci? Mam łącze podzielone na dwa kompy routerem. Ale 3/4 czasu korzysta z łącza tylko jeden komp.
Myślałem ,ze przy 1Mb\s nie będzie takiego problemu z porą doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 07:40, HumanGhost napisał:

A propo mojego problemu to zobaczcie jaką mam prędkość łącza rano:


mógłbys podac dokladnego linka to sam se zmierze i zobacze jak u mnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 08:01, Widek napisał:

mógłbys podac dokladnego linka to sam se zmierze i zobacze jak u mnie jest


Proszę: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=701&pid=323
Nie wiem czemu u mnie tak jest. Czyżby wieczorami i popołudniami było tak duże obciążenie sieci, że prędkości spadają co najmniej kilkanaście razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 08:18, HumanGhost napisał:

Nie wiem czemu u mnie tak jest. Czyżby wieczorami i popołudniami było tak duże obciążenie sieci,
że prędkości spadają co najmniej kilkanaście razy?

Jest to mozliwe nie tylko ze względu na obciążenie sieci, ale też awarie spowodowane warunkami atmosferycznymi. Jednego wieczora szybkość mojego łącza była tak fatalna, że nie dało się odebrać poczty, wejść na żadną stronę (chyba jakieś 0.4 kb/s). Po pewnym czasie zdławienie ustąpiło, ale następnego dnia pad był totalny. Teraz czekam na montera, który ma przyjść jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Neostradę 256 i nie mam żadnych problemów z prędkością łącza. Strony otwierają się z normalną prędkością bez względu na porę czy to jest dzień czy wieczór. Wasze problemy mogą być spowodowane np.: znaczną odległością od centrali telefonicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśąli to by było spowodowane warunkami atmosferycznymi to byłoby non stop wolno. A tak jest wolno od popołudnia. Odległość od centrali tez odpada, bo przeciez nie zmienia się ona wraz ze zmianą pory dnia. Dla demonstracji podaje na screenie szybkosć tuż po połodniu. Różnica kilkunstu razy jak zobaczycie na wcześniejszym obrazku zamieszczonym wyżej. Tragedia normalnie. Trochę mi się wierzyć nie chce, że nagle od południa masa ludzi tak obciąża wszystkie serwery na strony których wchodzę. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o kurde stary dzis gdzies o 11.00 miałem 60.2 kb/s a teraz mam 24 !!! :/ spadło mi z 512 na mniej niz 256 ale normalnie mim sie sciaga wszystko ale strony ciut wolno chodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie sorki wielke bo akurat coś wtedy sciagałem mam normalnie:) Czasem jednak w nocy jak wchodze n Photoblogi to dlugo czekam na otwarcie ale zdarza mi sie to sporadycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować