Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2006 o 21:58, argon napisał:

mi tez kończy się umowa, ale do mnie zadzwonili, abym sobie przedłużył o rok bo jak tego nie
zrobię to wskocze na czas nieokreślony i będe płacił 40 zł (sic!) więcej niez obecnie. To są
monopolistyczne chwyty i oni z tego korzystają bo u mnie nie mam innej lepszej oferty dostepu
do netu :(

Tak ale przynaimniej do cibie zadzwonili dzieki czemu mogłeś przedłużyć i płacić wciąż tyle samo a nie 40zł więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

acha czyli uważasz ze jak Neo daje limit to piractwo sie zmniejsza?!

Przeciez to nie ma znaczenia, jeżeli ktos chce to i tak wypełni te 15GB piratami, filmami itp.
Wiec nie sądze zeby to w jakis sposob zmniejszało piractwo, jezeli neo miała z tym walczyc to limit by wynosił 1 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakbyś zauważył Yarr nie tylko TPSA wprowadza limity ale większośc.. ja nie narzekam na TPSA nie mialem problemow z netem, sieci p2p wszystkc chodza na najwiekszych obrotach, zero wiercenia w domu, czekalem 2 dni na net... mam 512 sciagam przewaznie maks 65-70kb/s wysylam 30-40kb/s dla mnie to starcza limit 15GB na przychodzace, wychodzace brak mi sie podoba. w TOYA jest jeszcze limi 20gb na wychodzace i przychodzace paranoia... wiec mi TPSA starcza i ja i tak ostatnio nie kotrzystam z p2p tylko gram w Guild Warsa ;)

Jesli chodzi o umowe, to mozna zrezygnowac z neo, zanim przeskoczy Ci na czas okresliony, trzeba czytac umowe, albo sluchac sprzedawce w tele punkcie m wszystko ladna pani powiedziala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie dla mnie Neostrada jest świetna. Gdyby nie te prace to bym miał raj na Ziemii. Wyobraźcie sobie - dzielę łącze 1Mb\s na dwa kompy, mój i siostry. Rachunki płacimy po połowie. Siostra tak żadko używa łącza, że praktycznie przez większość dnia mam 1Mb na własny użytek. Limity jeszcze mi nigdy nie przeszkadzały. Teraz tylko czekać na koniec tych prac.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 00:17, Yarr napisał:

D2T sądzi, że TP zwalcza piractwo poprzez wprowadzenie limitów?


Ja tez tak sadze. Tyle, ze mysle, ze jest to dla Tepsy tylko pretekst, bo zalezalo im przede wszystkim na udroznieniu sieci (zapchanej dzialajacymi nonstop programami typu Kazaa). Uwazam, ze jst wiele takich osob, ktore gdyby mogly, to by sciagaly nonstop jakies filmy czy gry, a teraz przynajmniej licza sie z limitem.

Wciaz tez pamietam o tym, ze Tepsa na swojej stronie informuje ile to fimow po 700 MB mozna pobrac miesiecznie przy pomocy jej uslugi (a legalnych filmow po 700 MB jest pewnie tyle co kot naplakal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 22:25, Widek napisał:

acha czyli uważasz ze jak Neo daje limit to piractwo sie zmniejsza?!


na pewno jest mniejsze, niż gdyby neo było całkowicie pozbawione limitów. to dość oczywista kalkulacja :D. Praktyczny efekt jest dokładnie taki jak napisał Hegemon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię Ci coś, może Cię to zainteresuje. Takie trzy przykłady.

Można walczyć wypadkami samochodowymi budując dobre drogi, autostrady i egzekwując przepisy oraz edukując [np. reklama społeczna].
Można walczyć z alkoholizmem poprzez edukację, tworzenie ośrodków i klubów AA, dbanie o młodzież i egzekwowanie prawa [np. wobec pijących rodziców znęcających się nad dziećmi, czy pijanych kierowców] oraz tzw. walkę z bezrobociem [czyli de facto polepszeniem sytuacji gospodarczej].
Można walczyć ze złodziejami w supermarketach instalując monitoring i wprowadzając ochronę i detektywów sklepowych.

Można też inaczej:

Walczyć z wypadkami samochodowymi ograniczając prędkość maksymalną na drogach do 20km/h.
Walczyć z alkoholizmem podnosząc cenę alkoholu.
Walczyć ze złodziejami w supermarketach chowając towar na zapleczu.

Jak sobie to przeanalizujesz, to zrozumiesz o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 13:59, Yarr napisał:

Jak sobie to przeanalizujesz, to zrozumiesz o co mi chodzi.


A jak by to sie odnosilo do sytuacji Tepsy? Mialaby prowadzic ogolnokrajowe akcje uswiadamiania o szkodliwosci piractwa (edukacja)? Czy tez zatrudnic kilka tysiecy ludzi, ktorzy badaliby sciagane przez internautow pliki (monitoring)? Nie oszukujmy sie, przy wprowadzaniu limitow chodzilo o udroznienie lacz, ale efektem tego jest tez pewne ograniczenie skali piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz przyjąć do wiadomości prostej rzeczy. Trudno. Podobny wątek ciągnie się na Polityce, więc tu kończę ;P Może tam Ci to wyjaśnię lepiej... o ile będziesz chciał zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 14:44, Yarr napisał:

Nie chcesz przyjąć do wiadomości prostej rzeczy. Trudno. Podobny wątek ciągnie się na Polityce,
więc tu kończę ;P Może tam Ci to wyjaśnię lepiej... o ile będziesz chciał zrozumieć.

Odpowiedzialność zbiorowa. Nie można znaleźć tego złego, to ukarać trzeba wszystkich. Przypomina mi się piękna karykatura tej sytuacji, którą widziałem gdy kolega grał w GTA: strzelił z bazooki w stronę zaparkowanych samochodów. Huk potworny, ludzie biegają w panice. Błyskawicznie pojawiają się dzielni stróże prawa i co robią? Otwierają ogień do wszystkich uciekających. Dlaczego? Skoro biorą nogi za pas, to na pewno są winni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 15:20, Treant napisał:

Odpowiedzialność zbiorowa. Nie można znaleźć tego złego, to ukarać trzeba wszystkich.


Widzę, że ktoś wie o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 14:44, Yarr napisał:

Nie chcesz przyjąć do wiadomości prostej rzeczy. Trudno. Podobny wątek ciągnie się na Polityce,
więc tu kończę ;P Może tam Ci to wyjaśnię lepiej... o ile będziesz chciał zrozumieć.


Obawiam sie, iz uznasz, ze zrozumialem dopiero kiedy przyjme Twoj punkt widzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 15:32, Hegemon napisał:

Obawiam sie, iz uznasz, ze zrozumialem dopiero kiedy przyjme Twoj punkt widzenia :)


Obawiam się, że nie masz co dyskutować z faktami ;P Nie ja to wymyśliłem. Po prostu zgadzam się z opinią, że równanie ludzi na siłę i odpowiedzialność zbiorowa to ślepa uliczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal pozostaje mi korzystanie ze zwykłego modemu, ponieważ modem do neostrady (srebrny speedtouch) wciąż nie łapie trwałej synchronizacji. Co pewien czas na parę sekund gasną 3 żółte kontrolki, ale gdy próbuję połączyć się w tym momencie dostaję komunikat, że modem zarejestrował za dużo połączeń (629). Dwukrotnie dzwoniłem na infolinię, w końcu przyjechali monterzy i po długich testach oznajmili mi, że problem jest na linii, która prowadzi do mojego pokoju (telefon i zwykły modem na niej działają i neo działała przez parę miesięcy). Wczoraj wieczorem ojciec wywiercił nowe otwory i przeciągnęliśmy nowy przewód. Efekt oczywiście ten sam - nadal nie ma trwałej synchronizacji na linii. Co dziwne w trakcie "dłubania" serwisantom w końcu udało się uzyskać połączenie z modemu podłączonego do ich notebooka, ale w pokoju rodziców, gdzie jest pierwszy podłączony aparat telefoniczny. Ich diagnoza okazała się chybiona tym bardziej, że uparłem się i przestawiłem swojego PC tak, żeby przewód od speedtoucha sięgał do gniazdka telefonicznego u rodziców w pokoju. To samo. Czy ktoś miał podobny problem? Niestety czuję, że jestem ofiarą nieczystych praktyk TP SA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 15:02, Widek napisał:

chyba na 100% jesteś ofiarą ich nieczystych praktyk, a posluchaj nie mogą ci wymienić modemu
na Sagema?

Co modem ma do tego? Znam kilka osób, które nie narzekają na Speedtouch''a. Przecież wszystko działało przez parę miesięcy. Wymieniałem kabel łączący modem z gniazdkiem tel. i na innym Speedtouch''u też próbowałem. Chyba poproszę kolegę o wypożyczenie notebooka na dzień, kiedy serwis znów przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, może spróbuj odinstalować modem i zainstalować go ponownie po restarcie systemu. W pracy mam co jakiś czas podobne problemy. Może to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 15:24, Yarr napisał:

Wiesz co, może spróbuj odinstalować modem i zainstalować go ponownie po restarcie systemu.
W pracy mam co jakiś czas podobne problemy. Może to pomoże.

Takich prostych rozwiązań dawno już próbowałem. To nie jest problem po stronie komputera - od kilku miesięcy korzystałem z tego modemu również pod Linuksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować