Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2006 o 08:08, Hegemon napisał:

> > Hmm niezle , ale co sie dzieje jeżeli ktoś ma 6mb neo?:)
>
> Wtedy nie ma czegoś takiego jak lagi, wolne otwieranie stron czy wolne ściąganie. Nawet
nie
> wyobrażam sobie łącza z taką szybkością. Musiałbym zobaczyć na własne oczy żeby uwierzyć
że
> taka prędkosć jest rzeczywista. :-)

Oj, moglbys sie zdziwic. Przy takiej predkosci lacza ograniczenia zdarzaja sie po stronie wysylajacych
- i moze sie okazac, ze strony wcale nie sciagaja sie szybciej niz przy np. 1 Mb/s, moga tez
wystepowac lagi z winy serwera gry.


Nie tylko strony, ale wszystko bo to jest net tzw. do jednego mega, z ciekawości się zapytałem (w takiej firmie co zakłada neta z "puszki") ile by kosztowało tylko jednen mega na sekunde za miesiąc to mi zaśpiewał 2800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 07:25, HumanGhost napisał:

> Hmm niezle , ale co sie dzieje jeżeli ktoś ma 6mb neo?:)

Wtedy nie ma czegoś takiego jak lagi, wolne otwieranie stron czy wolne ściąganie. Nawet nie
wyobrażam sobie łącza z taką szybkością. Musiałbym zobaczyć na własne oczy żeby uwierzyć że
taka prędkosć jest rzeczywista. :-)


stary kurdfe :D Chodziło mi o ten program bo tam widzialem dochodzi do 4 mb :) i co jak ktos ma 6:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 11:40, Widek napisał:

stary kurdfe :D Chodziło mi o ten program bo tam widzialem dochodzi do 4 mb :) i co jak ktos ma 6:)


Hehe aha. Nie wiem. To czeska strona. Może w czechach nie mają jeszcze takich szybkich łącz internetowych albo firma, która jest właścicielem tej strony ne dostarcza szybszych usług. A jak ktoś ma szybsze to niech znajdzie inne narzedzie do pomiaru. Mnie takie łącze w zupełności wystarcza. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 11:40, Widek napisał:

stary kurdfe :D Chodziło mi o ten program bo tam widzialem dochodzi do 4 mb :) i co jak ktos
ma 6:)

iptraf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z ustawieniem i-neta na laptopie.
Neostrada 256kB
router Wire (coś tam)
ruoter podłączony jest do kompa stacjonarnego i inet jest na nim
Czy ktoś może poradzić gdaie szukać? Ustawienia na laptopie w opcjach połączenia bezprzewodowego - nie widzi bezprzew. sieci domowej chociaż we właściwościach sieci ustawione zostały dane.
Przy kontrolkach widać wysyłane pakiety a nie widać żadnych odbieranych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie. Okazało się oczywiście, że awaria była po stronie TP SA. Gdyby ktoś miał podobny problem z Neostradą (na przemian synchronizacja na ok. 3 sekundy i jej brak na znacznie dłużej), to powołujcie się na mój precedens (choć pewnie to nie pierwsza taka sytuacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 23:07, jadam napisał:

ps. jeśli zbyt zawile to sorry (mam Dialog tulko na stacjonarnym)


A jak jest skonfigurowany router? Jest DHCP? W przypadku sieci bezprzewodowych stosuje sie m.in. szyfrowanie i blokowanie polaczenia tylko dla okreslonych kart sieciowych (po MAC adresie) zeby przypadkiem sasiad nie korzystal z naszego polaczenia :) Poza tym byc moze Dialog nie umozliwia rozszczepiania sygnalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem ustawić to u kogoś obcego na neostradzie.
Niestety, nie miałem dotychczas kontaktu z routerami i wykonałem standardową instalację wg instrukcji. W zapytaniui chodziło mi o ewentualne wskazówki na co zwrócić szczególną uwagę.
Darowałem sobie już tą robótkę i pytanie nie jest już aktualne.
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 08:10, HumanGhost napisał:

Nie wiem, mogę się tylko domyślać. Nigdy nie widziałem "live" takiego łącza.

A żałuj! Ja nawet 3 godziny na takim siedziałem czyt. ściągałem, grałem, czytałem. Transfer ponad 2mb!!!!! Toż to szok! Lagów żadnych! Ale ile to kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Farciarz. Domyślam się, że żadnych problemów. Jak dotąd widziałem łącze 6mb, ale podzielone na wiele kompów. Ciekawe ile by trwało ściągnięcie kilkunastomegowego teledysku na łaczu, tak ze 2mb? Sekundy? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2006 o 21:37, HumanGhost napisał:

Farciarz. Domyślam się, że żadnych problemów. Jak dotąd widziałem łącze 6mb, ale podzielone
na wiele kompów. Ciekawe ile by trwało ściągnięcie kilkunastomegowego teledysku na łaczu, tak
ze 2mb? Sekundy? :-D

Cóż, na 2mb nie wiem ale na 6mb powiedzmy plik 80mb ściągał by się UWAGA 10min!!!!!!!!!
Możecie mi nie wierzyć, ale cóż ja wiem soje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zarowno chello,neostrade i osiedlowke i musze powiedziec,ze poza kilkoma dniami w roku jestem zadowolony z neostrady,ale chello to rowniez jest zblizone poziomem do internetu Tp SA.Chello napewno jest bardziej stabilne,ale czy szybsze?To juz pytanie do kazdego uzytkownika z osobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem problemy ze stabilnością neostrady. Na szczęście teraz się to niezdaża. Raz na jakiś czas moze zapali mi się czerwona lampka na routerze, ale to sa sekundy. Po rozbudowie struktury neo w moim mieście jest świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle burzy na temat kamasutry a ja ciągle z zaciekawieniem ogladam poczte ,ale tam pusto:) Ona sie chyba ukrywa:D A jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2006 o 01:59, Widek napisał:

Tyle burzy na temat kamasutry a ja ciągle z zaciekawieniem ogladam poczte ,ale tam pusto:)
Ona sie chyba ukrywa:D A jak jest u was?


Sorki wielkie nie ten temat, mialem sie dopisac do wirusów:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 14:37, HumanGhost napisał:

Kiedyś miałem problemy ze stabilnością neostrady. Na szczęście teraz się to niezdaża. Raz na
jakiś czas moze zapali mi się czerwona lampka na routerze, ale to sa sekundy. Po rozbudowie
struktury neo w moim mieście jest świetnie.

U mnie podobnie. Neo mam od początku jak się tylko u nas pokazało, wcześniej używałem sdi (instalacja 1000 zł jak ktoś pamięta ;)) i złego słowa na temat neo nie dam powiedzieć ;) Fakt, że ciągle mam 640-tkę bez limitów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wam powiem:) Jeżeli za każde samowolne rozłaczenie Neo miałbym dostać 1 zł to ( tak tak zostałbym dziś milionerem!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować