Zaloguj się, aby obserwować  
Ichibanboshi-kun

Nintendo World - czyli co się dzieje w stajni Big N

382 postów w tym temacie

Dotychczas zamieszczałem wyłącznie informacje powiązane z DSem/3DSem w odpowiednim temacie. Niestety, za każdym razem odczuwałem, że temat chce się rozwijać. Co nie było mozliwe, z tego względu, że tworzyłbym offtop. W ten sposób zrodzila się idea założenia tematu, w którym będę tak często, jak się da o tym co dzieje się w światku gier oraz sprzętu Nintendo. Czego się spodziewać:
- informacji o grach third party oraz first party,
- nowinki o sprzęcie,
- myślę, że recenzje gier również, bo czemu nie?
Na co liczę? Na to, że będzie to interesujący temat i ktoś moze włączy się w jego rozwijanie i zamieści swoje doznania z gier czy newsy.

To jak często będą informacje zależy od tego:
- jak dana informacja jest ważna,
- czy może lepiej poczekać na rozwój sytuacji?
Preferuję jednak dodawać konkretne posty, w których będą informacje, np. z całego tygodnia. Jeśli będa to hot newsy, jak ostatnio mialo to miejsce z powodu zniżki cen na 3DSa, to będzie wszystko lecieć tak szybko, jak dana informacja ujrzy światło dzienne.

Jutro, lub dziś w nocy, pojawią się pierwsze, konkretne wiadomości dotyczące Wii, DSa oraz 3DSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintendo 3DS

Kingdom Hearts 3D Dream Drop Distance
Po pierwsze rozpocznijmy od zapoznaniem się z trailerem:
http://www.youtube.com/watch?v=wcKDo39twwc

Widać od razu, że zaszła poważna zmiana w gameplayu. Nie będzie już button mashingu, ale dojdzie od groma motywów zręcznościowych. To tylko sprawi, że gracz będzie musiał się jeszcze mocniej skupić i wczuć, a to bardzo dobrze. Przynajmniej taką mam nadzieję, że właśnie to otrzymamy.

Niestety, lub stety nie tylko walka stanie się szybsza, ale okazało się, że sama gra wymaga więcej pracy niż przypuszczano. To spowodowało, iż team odpowiedzialny za KH 3D musiał przyśpieszyć pracę. Oczywiście Tetsuya Nomura(projektant znany z chociażby Final Fantasy VII)uspokaja i zapewnia, że fani będą wniebowzięci gdy zobaczą grę gotową. Jestem w stanie mu uwierzyć, bo za grę odpowiedzialny jest team, który stworzył Kingdom Hearts Birth by Sleep na konsolę przenośną Sony - PSP.
Jak wiemy(informacje konkretne są w temacie o DS/3DS)nowa odsłona tej serii będzie miała poważne zmiany w mechanice, a nawet nie tyle zmiany co całkiem nowy system.

Nie znamy daty wydania, ani nie zna jej nawet sam Nomura. Projektant ma nadzieję na ukazanie się gry na początku 2012 roku, ale mam dobrą i pewna wiadomość. Grywalne demo będzie dostępne na tegorocznym TOkyo Game Show, ale któż z nas to wypróbuje?
Zbliża się również 10. rocznica powstania gry. Póki co nie ma konkretnych informacji na to jak zostanie rocznica uczczona. Podobno trwają prace nad wersją HD.

Informacje pochodzą z Dengeki PlayStation


Co łączy Flare Red 3DS i Star Fox 64 3D?
Odpowiedź jest prosta - data wydania. Nowy kolor 3DSa zawita 9. września w Ameryce(nie znalazłem informacji dotyczących Europy). Tego samego dnia na półkach sklepowych w Europie i Ameryce pojawi się Star Fox 64 3D, na którego niecierpliwie czekam i polecam.
Właściciele 3DSa niech pobiorą trailer w 3D z eShopa, a osoby które konsolki nie posiadają, zapraszam tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=aIYziCz7HWc

Plotka: tytuły, które zostaną udostępnione w ramach programu ambasadora.
Podał ją jeden z użytkowników nintendo3dsblog.com, więc nie należy traktować tej listy na poważnie, tym bardziej, że wydaje się to być zbyt piekne, aby było prawdziwe:

NES
Super Mario Bros.
Donkey Kong Jr.
Balloon Fight
Ice Climber
The Legend of Zelda
Metroid
Super Mario Bros. 2
Kid Icarus
Zelda II: The Adventure of Link
Kirby’s Adventure

GBA
Yoshi’s Island: Super Mario Advance 3
Mario Kart: Super Circuit
Metroid Fusion
WarioWare, Inc.: Minigame Mania
Mario vs. Donkey Kong
Pokemon Emerald
The Legend Of Zelda: The Minish Cap
Kirby And The Amazing Mirror
Super Mario Ball
WarioWare Twisted (Up To Date 3DS Motion Controls)

Heroes of Ruin, pierwszy trailer.
Czyli pierwsze spojrzenie na hack''n''slasha od Square Enixu, który zaatakuje nasze konsole.
http://www.youtube.com/watch?v=yLi1lz586Vo
Wygląda całkiem porządnie, pytanie tylko czy multiplayer będzie wspierał rozgrywkę sieciową? Jeśli tak, to czy wydaje wam sie, że może ta gra osiągnąć sukces?

Czy będzie 3DS Lite? Nie.
Już powiedział o tym sam Satoru Iwata, ale tym razem ponownie o tym mówi prezes Nintendo of America Reggie Fils-Aime. Co więcej używa tych samych argumentów: na aktualny stan rzeczy, nie mają co dodać do 3DSa.
Przynajmniej są szczerzy, nie ma co więcej dodać, więc gracza nie naciągają. Obstawiam, że prędzej czy później coś wyjdzie. Pytanie tylko, co?

Swoją drogą Reggie to równy chłop, widzi gdy zostały popełnione błędy i nie kryje się z tym. Tak wynika z jego wypowiedzi, w której wypowiedział się na temat obniżki ceny 3DSa. Zapewniał, że konsola się sprzedaje tak jak powinna, a problemem jest... To co gracze odkryli już dawno. Za późno wydane zostaną gry first-party, ale zapewnił, że pomoc third-party już nadchodzi. Nadchodzą Capcom, Ubisoft i SEGA.

No cóż, pierwszy DS również nie miał świetnego startu.

Kolejne informacje w związku z Programem Ambasadora Nintendo
Wiadomo, że każdy kto przed 12 sierpnia(w Ameryce. W Australii czas jest do 19 sierpnia, a w Europie przedłużony do nie wiadomo kiedy)włączył choć raz eShop ten otrzyma 20 darmowych gier. Ujawniono kolejną informację, że za te 20 gier otrzymamy coinsy do wykorzystania na gry z Clubu Nintendo. Owe Coinsy otrzymuje się poprzez zakup gry w eShopie. Standardowo jest to 10 coinsów, czy w tym przypadku będzie tak samo? Nie potwierdzono.

Wii
Na WiiWare pokazała się ciekawa gra typu shoot-em-up z możliwością co-opu.
http://www.youtube.com/watch?v=7I3EpVG2SZE
Trailer na zachętę. Gra kosztuje 500pkt.

Póki co to wszystko, w obrazku zamieściłem oficjalne logo Super Mario 3D Land.

20110814012918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd co do informacji o terminach do kiedy mozna stać się ambasadorem. Ameryka i Australia się zgadza. Europa jednak również do 12.08. Kwestia polega na tym, że wciąż mozna stać się ambasadorem jak okaże się dowód zakupu przed 12.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastanawiacie się czy mozna kupić taniej 3DSa za granicą, to oto jak przedstawia się lista ofert online:

Amazon - £115
ShopTo - £135
GameStop - £135
Gameplay - £135
Play - £140

Oczywiście najbardziej interesująca jest oferta Amazona. Przypominam, że zamówienia powyżej 25£ są wysyłane do Polski za darmo. Czyli wychodzi nam 115 x 4,5 = 517,7 złotych. Plus jakieś 6 złotych za prześjściówkę, ale to chyba lepsze niż 100 złotych ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 10:39, Piotrbov napisał:


Taką informację dostał eurogamer, czyli można liczyć, że w najbliższym czasie się to zmieni :) lub naściemniali im.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 01:46, Ichibanboshi-kun napisał:

Heroes of Ruin, pierwszy trailer.

Ja dla mnie wygląda zbyt... zachodnio. xD

Dnia 14.08.2011 o 01:46, Ichibanboshi-kun napisał:

Przynajmniej są szczerzy, nie ma co więcej dodać, więc gracza nie naciągają.
Obstawiam, że prędzej czy później coś wyjdzie. Pytanie tylko, co?

Lepsza bateria, więcej do szczęścia nie potrzeba. ;p
Tylko że taka zmiana raczej nie uzasadnia wprowadzania nowego modelu.

>Kwestia polega na tym, że wciąż mozna stać się ambasadorem jak okaże się dowód zakupu przed 12.08
Wiadomo już coś konkretnego na ten temat? Ja jestem szczęśliwym posiadaczem faktury z 11 sierpnia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie, ze chodzi o przejsciowke do gniazdka. Maja inny eee typ wejscia (w gniazdko, ze tak to okresle... :P) z tego co pamietam, nie maja dwoch dziurek, tylko 3 miejsca na 3 prostakatne bolce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 12:37, Kadaj napisał:

Ja dla mnie wygląda zbyt... zachodnio. xD

też to sobie pomyślałem i pewnie z zakupem poczekam na jakąś dobrą okazję. Z drugiej strony, trochę kuszące jest pogranie w h''n''s na konsolce :)

Dnia 14.08.2011 o 12:37, Kadaj napisał:

Lepsza bateria, więcej do szczęścia nie potrzeba. ;p
Tylko że taka zmiana raczej nie uzasadnia wprowadzania nowego modelu.

Dokładnie, a oni nie wydadzą nowej konsoli tak długo jak nie będzie to porządna zmiana. Musi to być coś jak skok z DSa na DSi. Choć z drugiej strony, mamy przecież DS lite''a. Który choć oferował tylko parę ulepszeń, to okazał się strząłem w 10. Kto wie, pożyjemy zobaczymy.

Dnia 14.08.2011 o 12:37, Kadaj napisał:

Wiadomo już coś konkretnego na ten temat? Ja jestem szczęśliwym posiadaczem faktury z
11 sierpnia. :D

Tak tak, pamiętam. Nie mogłeś wejść na eShopa, bo używasz Internetu moblinego?
Pod tym adresem: ambassador.nintendo-europe.com pojawi się strona, na której będzie wsparcie dla osób, które nie mogły się połączyć z eShopem przed 12. Możesz rownież napisać do nich maila, myślę, że to też pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 13:20, Net_com napisał:

I to jest bardzo dobra oferta. O jaki rodzaj przejściówki chodzi i czym różni się wersja
z angielskiego rynku ?

Różni się tylko wejściem do gniazdka w ładowarce. W Anglii używają innych więc potrzebujesz coś takiego:
http://cokupic.pl/i/c_big2108158.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra informacja dla posiadaczy 3DSa oraz Dead or Alive: Dimensions.

Jeśli przegapiliście okres gdy można było pobrać do waszej gry darmowe kostiumy to możecie już się przestać dąsać :) Bowiem Team Ninja umieścili na facebooku taką informację:

"Prosiliście, oto jest!
Specjalne kostiumy DEAD OR ALIVE Dimensions -
Jeden kostium na dzień zostanie udostępniony do pobrania poprzez SpotPass(wystarczy mieć konsolę w trybie uśpienia)według następujących zasad:
Od 15 sierpnia 2011 - 17 września 2011 oraz 19 września 2011 - 22 października 2011
Każdego dnia od godziny 10 rano do 9 rano dnia następnego.
W sumie będzie ich 34, po jednym na każdy dzień."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż 3DSa w dniach 8 -14.08

Czy obniżka ceny konsoli to był dobry wybór? Za wcześnie jeszcze na odpowiedź, ale faktem jest, że zeszły tydzień był najlepszym od premiery. Sprzedano 214,821 egzemplarzy konsoli to daje nam 1,521,326 sprzedanych 3DSów w Japoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintendo Wii

Rune Factory: Tides of Destiny


Czy warto przeglądać stronę ratingu gier? O tak, warto! Z neij dowiedzieć możemy się przeróżnych rzeczy. tak teżjest w przypadku nowej gry z serii Rune Factory(wersja fantasy Harvest Moona połączona z aRPG).

Tytuł:
Rune Factory: Tides of Destiny

Wydawca:
Natsume Inc.

Wiek:
10+

Zawartość:
Fantasy Violence, Mild Suggestive Themes, Use of Alcohol

Platformy docelowe:
Wii oraz PS3

Podsumowanie ratingu:
Jest to gra RPG, w której gracze przyjmują rolę bohatera(jednego z dwójki przyjaciół), który musi zdjąć tajemniczą klątwę ze swego świata, aby go ocalić. Podczas odkrywania świata gracze mogą wchodzić w interakcję z mieszkańcami tego świata. Używają miecza oraz magii do pokonania napotkanych potworów(na przykład: golemów, trolów, duchów)w bezpośredniej walce. Walkom towarzyszą okrzyki bólu, dźwięk przecinanego przez broń powietrza i wielokolorowe wybuchy światła. Pokonany przeciwnik znika.
Gracz może zakupić wino, aby odnowić punkty życia; inne odniesienia do alkoholu pojawiają się w dialogu(na przykład: “Wazzat? Yeh''ve got guts, tellin'' me that I can''t drink no more” and “Even though the booze is so good . . .”). W trakcie dalszego rozwoju rozgrywki postać może wybrać postać, którą chce poślubić. W jednej sekwencji gracze mogą głosować na zawodniczkę w konkursie strojów kąpielowych(na przykład: “My swimsuit from last year is a little tight at the bust.”).

Źródło: http://www.esrb.org/

Nintendo Selects w Polsce!
Dobra wiadomość. Nintendo Selects to seria tanich gier na Wii(w Ameryce jest to 19,99$), która zawitała również do Polski. Pierwsze gry to będą The Legend of Zelda Twilight Princess oraz Super Mario Galaxy. Jeśli ktoś ich jeszcze nie posiada, to teraz będzie wspaniała okazja, aby je zdobyć :)

Źródło: nintendo.pl

Ad Rune Factory.
Nie przetłumaczyłem dialogów, dlatego że w grze i tak będą po angielsku.

20110817170700

20110817170727

20110817170738

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintendo 3DS
Zone of the Enders na 3DSa?!?!?!

Oto zdjęcie, które wywołało dosłownie burzę. Hideo Kojima zemiścił je na swoim twitterze. Pal licho mecha z Zone of the Enders, jest cool, ale! Widzicie tło? Z.O.E 3DS. Czy seria z PS2 nawiedzi nasze przenośne konsole? OBY! Ech, Hideo, zmaieszczasz tyle bzdur na swoim twitterze, ale jak już pokażesz coś mocnego to idzie w pięty.

Nintendo of Europe ujawnia gry!

J.w. Zostały ujawnione gry jakich mozemy się spodziewać w eShopie. W pierwszej kolejności podam te dwie najważniejsze, a szczególnie tę którą wymienię jako pierwszą. Są to gry z gameboya. Metroid II: Return of Samus!!! oraz Super Mario Land 2: 6 Golden Coins, które ujrzymy w sklepie do końca tego roku.
Inne tytuły to:
15 września pojawi się Mega Man: Dr. Wily’s Revenge, a w ciągu kolejnych 3. miesięcy Capcom umieści Bionic Commando. Z 3DS Classics możemy spodziewać się TwinBee, które zagości 22 września. Jest to shooter. Warto wspomnieć, że lepiej nie sugerować się tym jak te gry wygladaly lata temu o czym się przekonałem widząc Urban Champions. W ogóle nie interesowała mnie ta gra, ale na 3DSie wyglada ona fenomenalnie. Widać, że włozyli w to naprawdę dużo pracy, aby wykorzystać technologię 3D i jednocześnie zachować ducha lat 80. Kolejne gry stricte pod 3DSa to Migthy Switch Forcetwórców Contry 4(DS) oraz Boy and his Blob(Wii). Spodziewajmy się jej na jesieni. W grudniu zobaczymy Mutant Mudds od twórców Dementium: the Ward. Na koniec podano, że Zen Pinball uderzy gdzieś w tym roku.

Tekken 3D Prime Edition zawiera....
Fillm animowany w stereoskopowym 3D o tytule Tekken Blood Vengeance na osobnym kardridżu. Gra będzie zawierać 40 postaci, nowe areny pod tę edycję oraz połączenie Wi-Fi to rozgrywek internetowych.

Nowa gra od twórców Half Minute Hero na 3DSa.
Hakuoki 3D, oto tytuł nowej gry od Idea Factory, o której nie wiemy nic poza tym, że wyjdzie już 24 listopada tego roku, a na poczatku przyszłego zawita na PSP.

A teraz coś baaaardzo smakowitego! Na wstepie powiem; thank you God for all this awesomness!

Resident Evil Revelations: Official Gamescom 2011 Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=MYLKa27tSPU
oraz gameplay:
http://www.youtube.com/watch?v=ErJEnk7kdog
http://www.youtube.com/watch?v=P1YGm1Tz6fM

Chce ten trailer i gameplay jak najszybciej na eShopie! :)

20110817171348

20110817174919

20110817174947

20110817175014

20110817175025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała wiadomość!

Pandora''s Tower i Last Story idą do Europy!

Wspaniałe jRPGi dotra do Europy! Nie wiem czy do Ameryki również, ale jeśli nie, to bedzie to kolejny przypadek po Xenoblade, gdzie gracze z USA muszą obejść się smakiem. Teraz do rzeczy!

Pandora''s Tower
http://www.youtube.com/watch?v=R6-_-FDR8ZU

Last Story
http://www.youtube.com/watch?v=NLc4i3Iuq2s

Czy wspomniałem, że Last Story to gra Hironobu Sakaguchiego? Twórcy Final Fantasy ;)
Daty wydania nie są jeszcze znane.

[EDIT]: Dokładnie tak, nie ma słowa o planach, aby gry wydać w Ameryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 19:40, Ichibanboshi-kun napisał:

Wspaniała wiadomość!

Pandora''s Tower i Last Story idą do Europy!


Super dzięki za wiadomość .Totalnie zapomniałem o Pandorze a kilka miechów temu byłem tym totalnie zachwycony .Wii ma jeszcze dużo do zaoferowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 19:44, Darnok_Rukia napisał:

Super dzięki za wiadomość .Totalnie zapomniałem o Pandorze a kilka miechów temu
byłem tym totalnie zachwycony .Wii ma jeszcze dużo do zaoferowania .

Spoko, będę śledził to na bierząco, więc zapraszam do zaglądania tutaj :)

Tales of the Abyss

Najświeższe screeny z GAMESCOMu :)

20110817231657

20110817231709

20110817231728

20110817231744

20110817231758

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować