Zaloguj się, aby obserwować  
Ichibanboshi-kun

Nintendo World - czyli co się dzieje w stajni Big N

382 postów w tym temacie

Nie wiem czy wiecie, ale niedługo w eShopie na WiiU zawita WiiSports Club. Będą dostępne wszystkie gry znane z WiiSports do kupienia osobno w cenie ok. 9 funtów, na stałe oraz w cenie ok. 2,50 funta za całodobowy dostęp. O ile Polacy obejdą się smakiem, tak dla Brytyjczyków to uczciwa cena, bo w końcu dać 3 funciaki raz na 3 miesiące za to by ze znajomymi się dobrze pobawić to nie jest wygórowana cena. Dodatkowo gra w golfa w połączeniu z padem WiiU wygląda bardzo, ale to bardzo apetycznie :)

http://youtu.be/wg6uMw0Intk
Tutaj można obejrzeć porównanie obydwu wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 09:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Niestety, wszystko zależy od tego czy ktoś się podejmie wydania gry w Europie, bo niestety
nie mamy tutaj Atlusa.

4 część właśnie u nasz wyszła(po pół roku), może kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 15:15, apparition napisał:

założenie jakiegoś konta na USA mi pomoże?

Nintendo nie ma kont, jest fizyczny region lock na konsolę. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 15:19, Kadaj napisał:

> założenie jakiegoś konta na USA mi pomoże?
Nintendo nie ma kont, jest fizyczny region lock na konsolę. ;p

Meu culpa nie wiem o czym myślałem pytając o taką głupotę.... Najwyraźniej sony do takich trików mnie za bardzo przyzwyczaiło;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 09:48, Martius0 napisał:

Chociaż cały czas liczę, że Sega wspomoże Atlusa w Europie.



Pisałem to pod wiadomością gramową i napiszę to tutaj. Poczekajmy aż dowiemy się co właściwie Sega kupiła. Póki nie będzie dowodu w postaci umowy, że wraz z firmą - matką weszły wszystkie firmy, które jej podlegały, to nie ma co mówić, że Sega już posiada Atlusa :)


Swoją drogą, tweetnąłem do Atlusa: Unfortunately, not Europeans :/ @AtlusUSA Who is joining Frederica in Etrian Odyssey Untold on her journey?, może coś odćwierkają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 21:17, Ichibanboshi-kun napisał:

Pisałem to pod wiadomością gramową i napiszę to tutaj. Poczekajmy aż dowiemy się co
właściwie Sega kupiła.

Wiadomo - przejęli całe Index Corporation, razem z podległymi instytucjami. Tu masz dokument, w którym jest wszystko ładnie opisane, konkretnie punkt 2.2: http://www.segasammy.co.jp/english/pdf/release/20130918_index_e_final.pdf
CEO Atlusa potwierdza:
http://www.gram.pl/news/2013/09/20/szef-atlusa-uspokaja-i-tlumaczy-jak-przejecie-przez-sege-wplynie-na-sytuacje-developera.shtml
Co prawda SEGA w ostatnim czasie to kawał świni (gdzie moja Yakuza 5, Valkyria Chronicles 3, Shining Force?) i nie wiadomo, czy jakiekolwiek tytuły magików od MEgaTenów dotrą na zachód (''Nie sprzeda się więcej niż milion egzemplarzy to nie warto tłumaczyć, a XSeedom czy innym kmiotom nie sprzedamy praw do lokalizacji'' - ostatnio mniej więcej tak wygląda sytuacja w Sedze), czy pozwolą tworzyć niszowe produkcje, jak się potoczy los Atlusa USA etc. ale wolę ich niż któregokolwiek z producentów konsol.

Also: http://img713.imageshack.us/img713/7999/9b7s.jpg
;DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 22:17, Lex napisał:

Wiadomo - przejęli całe Index Corporation, razem z podległymi instytucjami. Tu masz dokument,
w którym jest wszystko ładnie opisane, konkretnie punkt 2.2: http://www.segasammy.co.jp/english/pdf/release/20130918_index_e_final.pdf

To mi wystarczy :)

Dnia 20.09.2013 o 22:17, Lex napisał:

CEO Atlusa potwierdza:
http://www.gram.pl/news/2013/09/20/szef-atlusa-uspokaja-i-tlumaczy-jak-przejecie-przez-sege-wplynie-na-sytuacje-developera.shtml
Co prawda SEGA w ostatnim czasie to kawał świni (gdzie moja Yakuza 5, Valkyria Chronicles
3, Shining Force?) i nie wiadomo, czy jakiekolwiek tytuły magików od MEgaTenów dotrą
na zachód (''Nie sprzeda się więcej niż milion egzemplarzy to nie warto tłumaczyć, a
XSeedom czy innym kmiotom nie sprzedamy praw do lokalizacji'' - ostatnio mniej więcej
tak wygląda sytuacja w Sedze), czy pozwolą tworzyć niszowe produkcje, jak się potoczy
los Atlusa USA etc. ale wolę ich niż któregokolwiek z producentów konsol.


No właśnie. Tak szczerze mówiąc marudzenie o tym co to Nintendo złego by z Atlusem nie zrobiła dochodzi jedynie z gardeł tych, którzy z konsolami Nintendo mają tyle wspólnego co tyłek szympansa z kabrioletem. Wciąż tylko powtarzając i jęcząc właściwie: nintendo robi gry dla dzieci, och, ach, a my jesteśmy dojrzałe gracze i kcemy krwi. Tak na prawdę to się obawiam co teraz z Atlusem będzie, bo są dwie opcje. Sega zrobi to co zrobiłoby i Nintendo, czyli da im po prostu wolną rękę, czy może pozwolą wydać im jedną grę, ale wodzeni sprzedażą - tak jak sam o tym napisałeś - wypną się na nich, tak jak na Platinum Games. To problem pierwszy. Drugi jest taki, wydanie gier na zachodzie. Niny zapewniłoby gry Atlusa w Europie oraz Ameryce i na pewno by się pojawiły w Europie, prędzej lub rok później - słuchają graczy, wystarczy popatrzeć na skuteczność Operation Rainfall.
Za Yakuzę powinni po dupie dostać :<

Dnia 20.09.2013 o 22:17, Lex napisał:

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 11:06, Ichibanboshi-kun napisał:


No właśnie. Tak szczerze mówiąc marudzenie o tym co to Nintendo złego by z Atlusem nie
zrobiła dochodzi jedynie z gardeł tych, którzy z konsolami Nintendo mają tyle wspólnego
co tyłek szympansa z kabrioletem. Wciąż tylko powtarzając i jęcząc właściwie: nintendo
robi gry dla dzieci, och, ach, a my jesteśmy dojrzałe gracze i kcemy krwi. Tak na prawdę
to się obawiam co teraz z Atlusem będzie, bo są dwie opcje. Sega zrobi to co zrobiłoby
i Nintendo, czyli da im po prostu wolną rękę, czy może pozwolą wydać im jedną grę, ale
wodzeni sprzedażą - tak jak sam o tym napisałeś - wypną się na nich, tak jak na Platinum
Games. To problem pierwszy. Drugi jest taki, wydanie gier na zachodzie. Niny zapewniłoby
gry Atlusa w Europie oraz Ameryce i na pewno by się pojawiły w Europie, prędzej lub rok
później - słuchają graczy, wystarczy popatrzeć na skuteczność Operation Rainfall.

Nie rozumiem ludzi, którzy stękają, że przez Nintedo nie mogliby mieć Person na Playstation, tak jaby Atlus wcale nie robił innych gier. Większość ich ostatnich gier pojawiło się na DS i 3DS.
Co do Segi, liczę że wykorzystają doświadczenie Atlusa USA w tłumaczeniu i lokalizowaniu gier na zachodzie. Firma zarabia na siebie od dłuższego czasu robiąc to, nie korzystanie z tego byłoby głupotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 11:29, Martius0 napisał:

> /.../

Nie rozumiem ludzi, którzy stękają, że przez Nintedo nie mogliby mieć Person na Playstation,
tak jaby Atlus wcale nie robił innych gier. Większość ich ostatnich gier pojawiło się
na DS i 3DS.
Co do Segi, liczę że wykorzystają doświadczenie Atlusa USA w tłumaczeniu i lokalizowaniu
gier na zachodzie. Firma zarabia na siebie od dłuższego czasu robiąc to, nie korzystanie
z tego byłoby głupotą.

A Persony wyłącznie na konsole Sony :( właściciele Niny dostają MegaTen, a Sony Persony... Hmmmm... Per.. SONY! I wszystko jasne.
Oby oby, tylko że lokalizacje to najdziwniejsza rzecz na świecie. Dla przykładu, zarówno Layton jak i Harry Potter czekają pół roku po premierze w Anglii na to, aby pojawić się w Ameryce.. Wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo.
OSTATNI DZIEŃ, ABY ZE ZNIŻKĄ 50% KUPIĆ MONSTER HUNTER 3 ULTIMATE!!! NA eSHOPIE ZA JEDYNE 89,90! Sam nie kupiłem, bo sytuacja jest jaka jest i muszę tę ofertę przegapić, ale jeśli ktoś chce mi ową grę kupić to przyjmę z wdzięcznością i do niej dorzucę moje Nintendogs ;)))

Teraz właściwa sprawa. Pamiętacie jak pisałem o nowej grze twórcy Harvest Moona, Hometown Story? Jeśli nie to odsyłam tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=70138&pid=135 Ujawniono postacie, z którymi główny bohater/ka będzie mógł nawiązać związek. Są to:

Anna - córka Rachael, właścicielki restauracji w naszym mieście. Anna jest osobą niezależną, która stara się wszystkim uświadomić, że liczyć powinni zawsze na sobie a nie innych. Tak właściwie to i ona sama żyje kierując się tym mottem. To sprawia, że nasz bohater będzie odpowiedzialny za to, aby uświadomić Annie jakie korzyści niesie ze sobą zaufanie do innych.

Haruka - córka Miyo, farmerki, która wiecznie chodzi z głową w chmurach. Z tego powodu jest zmuszona kryć swoją matkę za każdym razem gdy ta popełni jeden z licznych błędów, ale kocha ją mocno pomimo jej wad. Haruka od zawsze marzy o ślubie. To oklepane marzenie nie czyni z niej nikogo nieoryginalnego, wręcz przeciwnie! Czy twoje serce okaże się na tyle wielkie, aby znaleźć w nim miejsce dla Haruki?

Mika - uwielbia wszystkie futrzaki, które kręcą się po mieście. Jest wyjątkowa i podobnie jak Anna, niezależna. Wraz ze swoimi zwierzętami mieszka w stodole i potrafi się z nimi bardzo dobrze zrozumieć. Żeby tego było mało, jej miłość do nich - zwierząt, nie stodół - jest tak duża, że zdarza jej się jeść z nimi trawę w czasie posiłku. Potrzebuje kogoś kto zaakceptuje jej miłość do wszystkich zwierzą, małych i dużych. Czy to ty skradniesz jej serce?

Teraz część interesująca panie, bo w przeciwieństwie do Harvest Moonów, w tej grze nie można wchodzić w związki homoseksualne.

Shinji - uczony, który ma bzika na punkcie mitologii. Jego marzeniem jest spotkanie z bogiem lub boginią. Z reguły wali prosto z mostu to co właśnie pomyślał. Pomimo tego, że jest uczonym, lubi pozostawać w cieniu i ma bardzo dobre serce. Być może nie jest świadom tego, że to właśnie ty jesteś jego boginią i musisz mu otworzyć oczy na to, że jego marzenie stoi przed jego nosem.

Steve - syn Carla, burmistrza. Żył w wielkim mieście, ale niedawno powrócił na stare śmiecie. Trochę z niego jest marzyciel, niektóre z jego pomysłów mogą się wydać niekonwencjonalne. Jednakże, jego serce jest zawsze we właściwym miejscu i kocha swoją rodzinę ponad wszystko. Czy będziesz tą, która wskaże mu, że szczęście może go spotkać w każdym miejscu niezależnie od jego wielkości?

Dexter - jest małomówny, po prostu pewnego dnia pojawia się w naszej wiosce. Krążą plotki na temat jego przeszłości, ale lubi bawić się z dziećmi tak samo jak one z nim, wydaje się być trochę na ich poziomie. Nie łapie idei tego całego randkowania, a więc podrywanie go może okazać się nie lada wyzwaniem! Jeśli interesują cię tajemnice, to Dexter jest kandydatem dla ciebie.


Hometown Story debiutuje w Stanach Zjednoczonych już w przyszłym miesiącu, w październiku, ale dobra wiadomość jest taka, że i w Europie gra zostanie wydana. Tym się zajmie firma Rising Star (wydali u nas No More Heroes na Wii).

20130923001736

20130923001743

20130923001747

20130923001750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 09:25, Piotrbov napisał:

Pierwsze skojarzenie? Recettear: An Item Shop''s Tale


Mnie też tak się skojarzyło, przez co jeszcze bardziej mam ochotę pograć w Hometown Story :) Jeśli będzie to zrobione w podobnym stylu do Recettear to obawiam się, że będzie to bardzo, bardzo wciągające - oczywiście mam na myśli wyłącznie zarządzanie sklepikiem, bo to że to nie jest h''n''slash to wiemy. Interesuje mnie też cena. MIle mnie zaskoczyło to, że w eShopie nowa odsłona Harvest Moona kosztuje 130 złotych, co jest do przełknięcia. Dodatkowo, jeśli Hometown Story będzie miało zawarte tę taką wiejską, japońską architekturę plus odrobinę magii.. Jestem kupiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATLUS TNIE!

Zaczynam od wspaniałej wieści, ale... Dla posiadaczy amerykańskich DeSów. Atlus na stałe obniża cenę Soul Hackers 4 i Etrian Odyssey 4. O całe 10$, a ja mam nadzieję, że ta obniżka dotrze i do nas.

Ćwierkiam ja, ćwierkaj i ty.

Na dole zamieszczam obrazek, który umieszczony przez niejakiego @ugusyana. https://twitter.com/ugusyan/status/382341238000611328 Ma już ponad 13 tysięcy retweetów! A 10 minut temu miał tysiąc mniej!

Nowe seksi 3Deesy.
Są naprawdę seksi.

20130924143749

20130924144851

20130924144856

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E. Przychodzę w imieniu własnym.
Zauważyliście w ogóle jakąś poprawę na Gramie względem niusów typowo-nintendowych? Bo ciekawi mnie, czy daje się wyczuć już jakiś balans z tym, że reszta redakcji poszła za przykładem i informuje o Ninny równie często, co ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować