Zaloguj się, aby obserwować  
Ichibanboshi-kun

Nintendo World - czyli co się dzieje w stajni Big N

382 postów w tym temacie

JUŻ JEST! AKTUALIZACJA DO WERSJI 9.0 A Z NIĄ.... SKÓRKI(themes)!

Zmiana prosta w swej istocie, ale bardzo odświeżająca. Ekran główny wprowadza świeżość nowozakupionego sprzętu. Do dyspozycji mamy:
- podstawową skórkę,
- czerwoną,
- żółtą,
- niebieską,
- dla wrażliwych serc, różową,
- i dla waszego wewnętrznego metala, czarną.
Dodatkowo, od teraz można współdzielić wasze zdjęcia prosto z 3DSa do twittera i facebooka. O ile te kolorowe skórki są darmowe, tak mamy do dyspozycji sklepik, a w nim rozbudowane, specjalne skórki z nowymi dźwiękami, ikonami oraz tłem. Tak jak przewidywałem, są skórki za 4 złote i za 8. Te za 8 są z postaciami Nintendo, a te za 4 bez postaci, ale stylowe.

Okej, ale nie jest tak słodko. To jest pierwsza wersja, niewątpliwie Nintendo czeka na feedback, więc oto on.
Wszystko wygląda pięknie dostarczając powiew nowości, ale dostrzegłem dwie wady. Jedna z nich bardzo mnie irytuje.
1. Nie ma opcji preview zakupowanych skórek. Co?! Co jest grane Nintendo, przecież to jest oczywista oczywistości. To właśnie to niedopatrzenie, które mnie irytuje.
2. Skoro w nowym przycisku mamy okienku "System settings", po co nam osobna apka w menu głównym? Lubię miecz porządek. Ten minus pewnie zniknie z czasem jak ludzie się przyzwyczają do nowego rozstawienia.
[edit]3. Zapomniałem o takim minusie/nie-minusie. Japończycy dostali 47! skórek, my 20 ;<

Wam jak się podoba? Ceny uważam za sprawiedliwie, plus darmowe skórki są śliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mini wpis #1

Kto pamięta jeszcze DSa? Przy dynamicznym rozwoju 3DSa łatwo jest puścić w niepamięć jego poprzednika. DS w swojej prostocie oferował niewiele, nawet powiedzenie "niewiele" jest nadużyciem. Oferował jedynie kalendarz, emulację gier GBA i... Właśnie o tym chcę wam przypomnieć, o tej fantastycznej funkcji, która dostarczała niezapomnianych chwil. Oczywiście na moją opinię wpływa fakt, że użytkowników DSa w Polsce było 15 (z końcem cyklu było ich nawet z 50) przez co faktycznie momenty gdy mogłem skorzystać z Pictochatu były specjalne.
Obecnie 3DS ma wi-fi, miiverse, streetpass, listy i inne bajery. Wtedy chociaż DS miał wi-fi to nie był uzbrojony w kompatybilne narzędzie do komunikacji. Był pictochat. Aplikacja do rozmowy 10. osób w odległości do 80 - 200 stóp (kwestia przeszkód). Przez ten zasięg ciężko u nas było kogoś złapać, Japonia to inna bajka. Niemniej pamiętajmy, że wprowadzono tę funkcję w 2004 roku! Na tamten czas było to coś niezwykłego.
W każdym razie, w szkole na lekcjach angielskiego sprawdzał się ten system fenomenalnie czy w bloku z kolegą za ścianą, nie mówiąc już o akademiku :)

Tęsknię za Pictochatem, to był kawałek porządnego kodu, który teraz ma swojego następcę w postaci WiiU Chat.

20141007170228

20141007170245

20141007170258

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż za dzień, tyle nowości :)

Gdy pisałem wcześniej, nie zdążyłem odkryć funkcji screenshot! W tym przypadku liczę na kolejną aktualizację, bo jak na razie można robić osobno zdjęcia góry i dołu, ale nie rozumiem czemu nie całości. W każdym razie W KOŃCU! długo czekaliśmy, ale od dzisiaj możemy uwieczniać ulubione moment w czy de.

Zakupiłem theme z Lagend of Zelda: Link Between Worlds, jest fantastyczny, ale zauważyłem coś co nie występuje podczas korzystania z kolorowych teł. Nowe skórki są trochę za ciężkie dla procesora. Wszystko co mamy zapisane na karcie pojawia się po dosłownie 3 sekundach. Niby nic, ale jest.

eShop
No, to chwalcie się swoimi 3DSami :) Oto moja kolekcja gier z eShopu i Virtual Console

20141007222111

20141007222117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy ktoś poleciłby w Wawie jakiś sklep gdzie handlują używanymi grami/konsolami? Powoli chyba bym jednak przymierzał się do kupna 3DSa ale chciałbym się porozglądać trochę. Poza tym jak bym już miał konsolę, to warto raczej gry wymieniać, niż kupować nówki (ceny trochę za wysokie w końcu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 11:04, Outlander-pro napisał:

A ja mam pytanie, czy ktoś poleciłby w Wawie jakiś sklep gdzie handlują używanymi grami/konsolami?
Powoli chyba bym jednak przymierzał się do kupna 3DSa ale chciałbym się porozglądać trochę.
Poza tym jak bym już miał konsolę, to warto raczej gry wymieniać, niż kupować nówki (ceny
trochę za wysokie w końcu).


Korzystałeś kiedyś z tego serwisu? Można tutaj tani wyłapać gry i głównym celem jego egzystencji jest właśnie wymiana gier. Sam już ich mam z 30 na koncie i wszystkie zakończone pomyślnie :) Któregoś razu nawet wyczaiłem ofertę The World Ends With You za 40 złotych! Poszła do tematu o 3DSie i zaraz szczęśliwy Gramowicz zgarnął :)

Ostatecznie znajdziesz tutaj oferty sklepów z używkami. Kojarzę, że z Wawy był jakiś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2014 o 23:54, Outlander-pro napisał:

Yyy jakiego serwisu? :P Nie napisałeś xD

Jasny gwint, zapomniałem wcisnąć Ctrl + C xD Tak jak napisał @Perry, chodziło mi o gametrade.pl :)


Skórki Nintendo 3DS
Nie wiem czy już sie tego doczytaliście, ale na przykład taki theme z Legend of Zelda ma więcej jak jedno tło ;) W dodatku natrafilem dzisiaj na kolejny błąd. Przy włączeniu, wyłączeniu, ponownym włączeniu i wyłączeniu odtwarzacza muzyki chyba konsoli nie starczyło pamięci (w połączeniu z nową skórką) lub - co jest pewniejsze - musimy poczekać na łatkę korygująca działanie skórek i aplikacji.

Poniższy screenshot jest oczywiście mój.

20141009014526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirrage Spots - parę słów o lataniu w nowych Pokemonach

Na oficjalnej stronie możecie znaleźć więcej screenów: http://www.pokemon.co.jp/ex/oras/feature/22.html
Pokazują one nowy element, który będzie czekał na nieboskłonie dla każdego kto będzie korzystał z nowej funkcji Soar, pozwalającej nam pływać w chmuarch. Tam możemy napotkać ciemny, mglisty punkt, który się nazwya mirrage spot. W nim czekają legendarne pokemony i rzadkie itemki.

Możemy się spodziewać teo, że legendy będą podzielone wg. wersji gry, a niektóre spoty pojawią się tylko po spełnieniu określonych warunków. Nie wiemy o nihc nic, ale wiadomo, że podczas lotu można trafić na nieoznaczone wyspy. Idąc tym tropem, i biorąc pod uwagę że wracamy do 3. generacji gry (region Hoen), tam spotkamy pewnie rzadkie pokemony. W 3. generacji, na GBA też była taka wyspa, na ktorej zamieszkiwały Woobuffety.

Premiera już niedługo! Niestety tydzień po Ameryce, bo 28 listopada 2014.

20141019180140

20141019180158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzwonek, w tym tygodniu - 30.10.2014 - kończą się promocję na:

3DS
Conception II: Children of the Seven Stars (Atlus | €19.99 | £17.99 po 30.10 €29.99 | £24.99)
SteamWorld Dig (Image & Form | €5.99 | £4.99 po 30.10 €8.99 | £7.99)
Squids Odyssey (The Game Bakers | €5.99 | £4.99 po 30.10 €12.99 | £9.99)
Color Zen (Cypronia | €2.24 | £2.24 po 30.10 €2.99 | £2.99)

WiiU
Trine 2: Director''s Cut (Frozenbyte | €8.49 | £6.99 po 30.10 €16.99 | £13.99)
SteamWorld Dig (Image & Form | €5.99 | £4.99 po 30.10 €8.99 | £7.99)
Squids Odyssey (The Game Bakers | €5.99 | £4.99 po 30.10 €12.99 | £9.99)
Color Zen (Cypronia | €2.24 | £2.24 po 30.10 €2.99 | £2.99)


To z tych rzeczy wartych uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Funkcja Pre-loaded z premierą Super Smash Bros. for WiiU

Jest to funkcja już dobrze znana użytkownikom XO i PS4, która teraz zawita w obozie Nintendo. Pozwala ona wcześniej zakupioną wersję elektroniczną gry pobrać w całości lub większej mierze już przed premierą. Naturalnie nie oznacza to, że szybciej zagramy, ale za to w dniu premiery nie będzie trzeba czekać aż dana gra się pobierze, lecz od razu będzie można rozpocząć nową przygodę.

Pre-loaded zawita na WiiU z premierą Smash Bros. for WiiU, a na 3DSa z początkiem 2015 roku. Pewnie z jakąś większą grą, albo z New Nintendo 3DS, kto wie? Lub znów nas zarzucą ważnymi informacjami od tak, w środku tygodnia, bo można ;)

eShop, promocje i przypomnienie

3DS
Region PAL (Europa i Australia) w końcu dostaną:
- Shin Megami Tensei IV (Atlus | €19.99 | £---) w dniu 30/10/2014, co ciekawe, z powodu innego wydawcy, tę świeżutką grę (premiera w połowie 2013), można bez przeceny zakupić o połowę taniej niż reedycję pięcioletniej gry SMT: Devil Survivor Overclocked. Cóż, Ghostlight (wydawca SMT: Devil Survivor) pieniędzy nie dostanie.

Dla fanów Gameboya:
- Donkey Kong Land 3 (Nintendo | Game Boy | €3.99 | £3.59) w dniu 30/10/2014, ja podziękuję. Monochromatyczne gry do mnie nie przemawiają na 3DSie, lecz jeśli nie masz takiego odczucia jak ja to dobrze się składa! To jest nie tylko jedna z najbardziej chwalonych gier, ponadto jeśli na konsoli została już zakupiona dowolna gra z serii Donkey Kong Land, wtedy przysługuje zniżka na:
- Donkey Kong Country Returns 3D (Nintendo | €26.79 | £23.44 do 06/11, później €39.99 | £34.99)


WiiU
Posiadacze WiiU wybierają w tym tygodniu tylko jeden tytuł, który wcześniej był multiplatformowy, a z sequelem staje się exclusivem WiiU:
- Stealth Inc 2: A Game of Clones (Curve Digital | €13.99 | £---) w dniu 30/10

Dla fanów czegoś innego:
- Lone Survivor: The Director''s Cut (Curve Studios | €11.99 | £9.99) w dniu 30/10.

Same niespodzianki!
W tym tygodniu miały miejsce same dobre niespodzianki!

- zaskakujący obrót spraw w skarbcu Nintendo, okazuje się, że firma ponownie zaczęła zarabiać,
- Tecmo Koei ogłosiło, bez szczegółowych danych, że sprzedaż Hyrule Warriors przerosła ich oczekiwania co może przyśpieszyć spodziewaną premierę Pokken (bijatyka twórców Tekkena z Pokemonami w roli głównej) na WiiU, która jest póki co tytułem na japońskie arcade''y,
- za to Nintendo nie spodziewało się tak dobrej sprzedaży Super Smash Bros. for 3DS.

Napisałbym wszytko wcześniej, ale jakoś mi się w środku dnia kimło i oto są poranne wiadomości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili

Nintendo właśnie ogłosiło, że przesuwają premierę Super Smash Bros for WiiU z 5. grudnia na 28. listopada 2014. Oznacza to, że w tym samym dniu będą miały premierę:

- Super Smash Bros for WiiU,
- Pokemon ORAS,
- Persona Q.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2014 o 07:56, Ichibanboshi-kun napisał:

Bo w dniu premiery utopi się w pokemonach, by wyjść na święta/nowy rok ba powierzchnię
:)

Ach, no tak. O tym nie pomyślałem. Z drugiej strony gry Atlus-a zawsze były dosyć niszowe, oby wiedzieli na co się porywają z taką datą premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2014 o 17:11, Martius0 napisał:

Ach, no tak. O tym nie pomyślałem. Z drugiej strony gry Atlus-a zawsze były dosyć niszowe,
oby wiedzieli na co się porywają z taką datą premiery.


Idzie gwiazdka, więc i tak połowa osób już sobie zrobi prezent kupując Pokemony, a dla pozostalych zostaje Persona Q :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=Mg82osmMpys

Finał National Smash Bros. Championship w Wielkiej Brytani

Fajnie, że można się dobrze bawić bez nagrody o wartości 50000$ 32. finalistow regionalnych zawodów spotkalo się w Londynie, by walcz o wersję premium WiiU, Smash Bros. for WiiU i mistrzowski pas ;)
Jeśli ktoś nie wie o co chodzi w Smash Bros. To procent są graczowi uderzanemu naliczane i im więcej uderzeń przyjmie tym większa szansa by z kolejnym ciosem poleciał za mapę, ale i sam staje się trochę silniejszy. Są tylko 4 ciosy i reszta to spryt gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować