Zaloguj się, aby obserwować  
Ichibanboshi-kun

Nintendo World - czyli co się dzieje w stajni Big N

382 postów w tym temacie

A mnie coś wzięło na zaopatrzenie się we White 2, szansa na zdobycie kilku legend i dodatkowych pokemonów przeważyła szalę. Jakoś wcześniej mi nie zależało, bo i tak nie miałem możliwości przenoszenia ich pomiędzy poszczególnymi grami (kup drugą konsolę, lulz), ale dzięki transferowi online będzie można w końcu złapać wszystkie. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 00:42, Kadaj napisał:

A mnie coś wzięło na zaopatrzenie się we White 2, szansa na zdobycie kilku legend i dodatkowych
pokemonów przeważyła szalę. Jakoś wcześniej mi nie zależało, bo i tak nie miałem możliwości
przenoszenia ich pomiędzy poszczególnymi grami (kup drugą konsolę, lulz), ale dzięki
transferowi online będzie można w końcu złapać wszystkie. ^^


Człowieku man, przenosić można było teżna własnej konsolce z apomocą Download to Play, np. między platinum a B&W :D

@Boguslav4
Ja miałem nabite z 280 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 23:16, Ichibanboshi-kun napisał:

Ja miałem nabite z 280 ;D


To pewnie wiesz, kiedy można złapać mewtwo. Postgame oznacza po pokonaniu Teamu czy po Ligi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 11:57, Boguslav4 napisał:

To pewnie wiesz, kiedy można złapać mewtwo. Postgame oznacza po pokonaniu Teamu czy po
Ligi?

Po lidze, kiedy zostaniesz Championem :)

@Kadaj
Nie wiem jak z XY. ale z Platinum do B&W to na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 12:40, Kadaj napisał:

Z SS do White/White 2 też?
Sprzedałem rimejka rok temu. xD


Pewnie też :) Ja też pozbyłem się B&W i żałuję teraz, mialem tam tyle świetnych poków, że mi szkoda.


Nintenews #8 - patent pending, a do tego ploteczki i zapowiedź na końcu wpisu
Reszta wpisu na: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=234


To był, dosłownie, tydzień wzlotów i upadków. Najpierw gruchnęła wiadomość okropna dla kieszeni Nintendo, aby później przyszła lepsza, która może nieco ukoji ból.

Niewątpliwie 3DS jest już skucesem na skalę historyczna, o minionym 2013 roku będzie się mówiło przy każdej analizie 3DSa i historii konsol przenośnych w ogóle. Szkoda, że z końcem roku padł strzał właśnie w kierunku nieuzbrojonego, pławiącego się w luskusach 3DSa. Co się stało, zapytacie. Sędzia Jed Rakoff, w środę (11 GRUDNIA! musiałem o tym wspomnieć, bo nie rozumiem czemu dopiero teraz ktoś wyciągnął ku szerszemu gronu wieść ze strony Law360) przemówił, że od teraz NIntendo będzie wypłacało firmie Tomita Technologies 1% od przychodów z Nintendo 3DS ze względu na pogwałcenie, przez Nintendo, praw autorskich. Sprawa dotyczy technologii do wyświetlania obrazu 3D w taki sposób, aby ujrzenie efektu nie wymagało specjalnych okularów. Smutna sprawa, ale!

Nie uważacie, że sędzia jest trochę niepoważny? Poprzednim razem ogłosił, że "ze względu na brak zysków ze sprzedaży konsoli oraz faktu, że większość gier nie wykorzystuje owej technologii" obniżył karę z 30 milionów dolarów na 15 milionów. Za teraz mówi, że się spodziewał tego co widzimy dzisiaj po tym jak nintendo zmuszone było obniżyć cenę konsoli. Panie sędzio, pomyśl następnym razem jeszcze z 3 razy, a potem jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintenews #9 - newsy około Nintendowe
Tym razem kontynuuję watek ploteczek zapoczątkowany ostatnim razem!
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=235

Ostatnim razem napisałem, że na NeoGafie ukazała się informacja o tym, że podobno Nintendo już porozsyłało wersję Alpha swojej nowej konsoli, a nawet że zostanie ona na dniach zaktualizowana do Bety. Jakkolwiek brzmi to nierealnie to źródło nie przestaje nam wciskać kitu. Jednakże, takie ploteczki pozwalają nam pomarzyć, więc czemu miałbym się z Wami nimi nie podzielić?
Tym razem dostaliśmy coś grubego, bo specyfikacje techniczne i kryptonimy nowych tworów! Będą to Nintendo Fusion DS i Fusion Terminal. Czyli wygląda na to, że nowe konsole miałyby ze sobą współpracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guess who''s back, back again~~

Nie odchodź, Ninny.
W trochę smutnym tonie, melancholijnym, ale już jest! Nowy wpisik:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=237


Zawsze gdy biorę się do pisania jakiegoś artykułu albo gdy jakiś czytam, zawsze bawi mnie to, że nie ważna jak konstruktywnie jest postawiona dana opinia to i tak znajdzie się rzesza, która będzie zbijała dany argument tak długo, aż skończą się argumenty tej stronie, która próbuje różnych podejść. Piszę o tym, bo będę bardzo krytycznie się wypowiadał na temat czegoś co już sygnalizowałem w „Co u ciebie, WiiU?”, a co po ostatniej informacji o obniżeniu oczekiwań wobec ilości sprzedanych WiiU przeżywa teraz apogeum. Zacząłem też tak a nie inaczej, bo niejednokrotnie z moim kolegą przechodziłem przez tę dyskusję i nigdy nie dojdziemy do wspólnego zdania. Może podchodzę zbyt uczuciowo, za bardzo poddając się wyobraźni wobec przyszłych tworów Nintendo, ale oceńcie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintenews #10 - newsy około Nintendowe
Więcej tutaj:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=238

Abonament?
Kotaku napisało o bardzo ciekawym, chociaż głupawym pomyśle. Uważam, że autor nie wykazał się jakąś większą wyobraźnią. Napisał o swoim marzeniu, które wyglądałoby tak, że raz na miesiąc płacimy Nintendo 10 – 20$ i gramy w co chcemy. Przyrównał to do tego co proponuje Netflix. Niestety, jest bardzo dużo przeciwskazań a tak mało korzyści w tej kwestii. Telewizję ogląda się dzień w dzień i można sobie skakać od programu do programu, puścić w tle i zając się czymś innym, cokolwiek. To całkowicie usprawiedliwia abonament, bo przecież zawsze w jakiś sposób te pieniądze się nam zwrócą, a i w domu jest jakby mniej pusto. Tym bardziej, ze seriale nie mają takiej wartości czysto kolekcjonerskiej, możemy zapragnąć posiadania jakiejś serii na swojej półce, ale nic się nie stanie jeśli będzie ona w czysto wirtualnej postaci, bo i nawet nie ma takiej „tradycji” kolekcjonowania serialów. Sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku gier.
Więcej na gramsajcie! W nim, ciąg dalszy "Abonamentu", wypowiedź COO Electronic Arts (Peter Moore) apropos domniemanego "skreślenia" Nintendo, fascynujący dodatek do pre-orderu Senran Kagura Burst i inne!
Więcej tutaj:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=238

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to trochę jak PlayStation Plus na PS3/PS4/PS Vita i, moim zdaniem, pomysł jest ekstra - szczególnie, że alternatywa w postaci kupowania gier na własność wciąż pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 11:33, ww3pl napisał:

Wygląda to trochę jak PlayStation Plus na PS3/PS4/PS Vita i, moim zdaniem, pomysł jest
ekstra - szczególnie, że alternatywa w postaci kupowania gier na własność wciąż pozostaje.

Jeśli byłaby opcja wykupienia danej gry z jakąś fajną zniżką, po na przykład roku korzystania z abonamentu albo raz na jakiś czas tłuste zniżki dla abonentów to mógłbym się zastanowić. Prawdopodobnie to kwestia tego, że zawsze na pieniądz trzeba było sobie zapracować i jak już za coś placę, to lubię czuć się bezpiecznie, że nikt mi tego nie odbierze. Już i tak naginam trochę tę zasadę w kwestii kupna gier poprzez eShop - liczę, ze to się zmieni - lub steama, szczególnie steama.
Dlatego wolę swoje książki, swoje gry, swoje filmy. O każdej porze, czy jest internet czy nie, mogę sobie to coś wykorzystać :)

Fakt, że taki abonament kusi swoją ceną. Zamiast kupować - w Polsce - gry za 189 zyli, można dać 10-20$ na miesiąc i jest co się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2014 o 12:47, Ichibanboshi-kun napisał:

Jeśli byłaby opcja wykupienia danej gry z jakąś fajną zniżką, po na przykład roku korzystania
z abonamentu albo raz na jakiś czas tłuste zniżki dla abonentów to mógłbym się zastanowić.

Mniej więcej działa to tak na Plusie - kiedy pojawia się jakaś promocja (albo gra w Plusie), osoby opłacające subskrypcję mogą liczyć na jeszcze lepsze zniżki.

Dnia 24.01.2014 o 12:47, Ichibanboshi-kun napisał:

Prawdopodobnie to kwestia tego, że zawsze na pieniądz trzeba było sobie zapracować i
jak już za coś placę, to lubię czuć się bezpiecznie, że nikt mi tego nie odbierze. Już
i tak naginam trochę tę zasadę w kwestii kupna gier poprzez eShop - liczę, ze to się
zmieni - lub steama, szczególnie steama.

Nawet nie mów mi o eShopie, który dalej przypisuje gry do konsoli zamiast do konta - jedyny powód, dla którego, choć na platformie jest sporo gier, nie zamierzam z niej korzystać.

Dnia 24.01.2014 o 12:47, Ichibanboshi-kun napisał:

Dlatego wolę swoje książki, swoje gry, swoje filmy. O każdej porze, czy jest internet
czy nie, mogę sobie to coś wykorzystać :)

Ponownie, Plus - tak długo, jak abonament jest opłacony, a godzina w konsoli zsynchronizowana, połączenie z Siecią nie jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintenews #12 - newsy około Nintendowe, tuż przed spotkaniem z inwestorami
Więcej tutaj: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=241

Nim przejdę do newsów to proszę zwórcić uwagę na moj spis treści, który się pojawil po prawej stronie, tuż pod Haruhi! Postarałem się, aby był dosyć ciekawy i króciutko opisywał co zawiera dany wpis.

Yoshi''s New Island
Lubię moment gdy w momencie premiery gra nie wzbudza większych emocji, po to aby z miesiąca na miesiąc, coraz to nowymi trailerami uderzyc w nas z pełną parą, aby uświadomić nam jak bardzo się myliliśmy. W - już - zeszłym roku taka historia dotyczyła Super Mario 3D Land. Ponownie zwątpiliśmy w BigN, aby z trailera na trailer dostrzegać kolejne szczegóły i w końcu piszczeć z radości na każdą nową informację.

Tak właśnie w moim przekonaniu jest z Yoshi''s New Island. Moja początkowa reakcja bardzo się rózni w stosunku do tego co czuję teraz i co WIDZĘ! Gra się w jakiś magiczny sposób przeobraziła w, no właśnie, w magiczny, bajkowy obraz. Dopiero z ostatnim trailerem moim oczom ukazały się.... Co? Do tego trzeba przeczytać mój wpis, zpraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[UPDATE] Stanowisko Nintendo w sprawie plotek ujawnionych przez Nikkei, ale mówią o MINIGRACH, więc nie znaczy to, że reszta informacji podanych przez japońską gazetę się nie sprawdzi.

"We can confirm that we have not made any new announcements or disclosed the contents of the Corporate Management Policy Briefing which will be held in Japan on 30th January 2014.
Nikkei''s article contains information previously stated by Mr Iwata during past press conferences, including statements which relate to Nintendo''s willingness to make use of smart devices to promote our products.

However during such past announcements Mr Iwata has also stated that Nintendo''s intention is not to make Nintendo software available on smart devices and as such, we can confirm that there are no plans to offer mini-games on smartphone devices.

We will share the materials from Mr Iwata''s Corporate Management Policy Briefing in English when his presentation is finished."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wrzucam cały post :) ale zapraszam do odwiedzenia blogaska po więcej!
http://ja.gram.pl/Ichibanboshi-kun

Nintenews #13!

Cięcia
Cóż za miesiąc! Ciężko jest nadążyćz informacjami! Pamiętacie jak w 2011 roku ogłoszono, że 3DS to porażka na całej linii i Iwata obciął sobie pensję o 50%? Dzisiaj dzieje się to samo. Sytuacja WiiU nie wygląda dobrze, sprzedano 2,41 miliona egzemplarzy konsoli i niemalże 16 milionów gier. Nie jest to dużo biorą c pod uwagę, że tych 16 milionów można zebrać łącząc ze sobą Pokemony XY i Mario albo Zeldę z 3DSa.

Co więcej, nie tylko Iwata będzie miał obciętą wypłatę (50%), za nim idzie także ikona gamingu, Shigeru Miyamoto (30%) i Genyo Takeda (pracuje przy tworzenu konsol, np. był główno dowodzącym w przypadku Wii, 30%). Ponadto obciąto wypłatę i reżyserom gier (20%).

Po 5. miesiącach podejmie się kolejne kroki z perspektywy tych cięć i wyników sprzedaży hardweare''u i softweare''u. Ostatnim razem pomogło, czy będzie tak i tym razem? Pamiętajmy, że to jest Nintendo, mają forsę, są zabezpieczeni na takie sytuacje i nie będzie czegoś takiego, że nagle zbankrutują. Po prostu po Mount Evereście ułożonym z yenów, teraz muszą zadowolić się K2. Tylko że są to duże ilości forsy, więc media szaleją - chociaż i im ufać nie wolno, bo gdy Nintendo zarabia, to nikt o tym nie mówi poza małymi stronami, tak już działa ten biznes :)


Unsung Story
Proszę proszę! Unsung Story dostaje kolejne wsparcie! Tym razem w postaci twórcy postaci Akihiko Yoshidy (Bravely Default, Final Fantasy Tactics), dołączył do ekipy Playdek, która dzięki funduszom z kickstartera może stworzyć duchowego następcę Final Fantasy Tactics.

"Będę pomagał przy tworzeniu szkiców koncepcyjnych do Unsung Story", mówi Yoshida. "Zainteresował mnie koncept gry i wygląda ona na bardzo wciągającą. Dlatego zdecydowałem się wziąć udział w procesie jej tworzenia."

Dzisiaj ujawniono więcej informacji o tej grze, takich jak szczegóły fabuły czy klasy postaci dostępnych w grze, o TUTAJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Milijony gierów[UPDATE]
Chociaż w przypadku WiiU nie ma sięco tak cieszyć, ale 3DS, to już inna bajka!

3DS

Pokémon X & Y — 11.61 milionów
Tomodachi Collection — 1.82 milionów (Japonia)
Animal Crossing: New Leaf — 3.52 milionów (2.79 milionów w Ameryce i Europie)
Mario & Luigi: Dream Team — 2 milionów (1.54 milionów w ameryce i Europie)
The Legend of Zelda: A Link Between Worlds — 2.18 milionów (1.85 milionów w Ameryce i Europie)

Wii U

Super Mario 3D World — "ponad milion"
The Legend of Zelda: The Wind Waker HD — "ponad milion"
Wii Party U — "ponad milion"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować