Zaloguj się, aby obserwować  
Ichibanboshi-kun

Nintendo World - czyli co się dzieje w stajni Big N

382 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2014 o 09:49, Oxva napisał:

Ja obecnie gram w Windwaker HD - moja pierwsza przygoda z Zeldą dłuższa niż 15 minut.
Bardzo sympatyczna gra, mimo że oczekiwałem nieco więcej walki. Ale przygoda iście epicka,
to muszę przyznać : )

W ramach wstecznej kompatybilności z całego serca polecam Skyward Sword i Twilight Princess :) Sam jeszcze nie miałem okazji grać w WW i myślę, że daruję sobie wersję GC i poczekam aż kiedyś dorwę WiiU.

Dnia 28.08.2014 o 09:49, Oxva napisał:

Czekam na Bayo2, no i oczywiście na nowego Smasha. Nintendo od prezentacji na E3 nabrało
wiatru w żagle. Co bardzo mnie cieszy.

W ogóle za Bayo2 świetni PRowcy się wzięli. Przecież dołączenie Bayo1 od tak to genialny ruch, którego nikt nie oczekiwał.

Dnia 28.08.2014 o 09:49, Oxva napisał:

Jeśli chodzi o Mario Kart, to nie mam nic przeciwko zwiększaniu rosteru o postacie oraz
dodatkowe z innych gier. Nada to tylko grze dodatkowego smaczku i będzie swoistym puszczeniem
oka w stronę fanów. Nintendo dba o jakość, także tutaj zasada quality over quantity się
nie aplikuje.

Właśnie tak. Nie obrazilbym się też gdyby Nintendo dogadoło się z SEGĄ i za kółkiem wsiadłby Sonic czy MegaMan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2014 o 15:18, Ichibanboshi-kun napisał:

Właśnie tak. Nie obrazilbym się też gdyby Nintendo dogadoło się z SEGĄ i za kółkiem wsiadłby
Sonic czy MegaMan.

Sega raczej odpada, mają własne, równie dobre karty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Youkai Watch opuści Japonię w 2015


Świńska pora. W końcu ta gra, która zrobiła się szalenie popularna w Japonii idzie na Zachód.Wyszła już dwa lata temu, a u nas ni widu ni słychu aż do teraz. Pytanie brzmi czy dostaniemy pierwszą część serii czy od razu drugą?
Yokai Watch to gra twórców Professora Laytona i Ni no Kuni. Przypomina trochę Pokemony z tym, że ma bardziej japoński, zakręcony humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 21:39, Oxva napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=HGDH2NsBUw8

Trailer z cyklu: GET HYPED!

Już nie mogę się doczekać Bayonetty oraz nowej Zeldy.


To jest niesamowite jak WiiU z konsoli "na później" wyrosło na "must have". Śledzący mój blog wiedzą, że żal mi było WiiU. Czekałem aż stanie się produktem wartym zakupu. Teraz po prostu rozpieszcza. Nie jest to jeszcze poziom 3DSa, ale obecnie właściciele WiiU w Polsce mogą tylko narzekać na brak forsy ma kolejne tytuły. Z n3DSem na horyzoncie nic tylko płakać i modlić się o forsę z nieba.

Smutne jest tylko to, że nie każdy - w obliczu słodkiej, acz doracowanej do piksela grafiki - doceni Nintendo Quality poddając się polskiemu stereotypowi tej firmy. Ninny zdecydowanie nie jest "dla dzieci" a dla graczy, którzy ze łzą w przekrwionym oku będą oglądali napisy o 4:36 nad ranem.
But the world is saved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintenews #17 - kolejna potwierdzona postać
Wpisik: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=62336&n=271

Okazuje się, że nie ma takiego statku, który nie może przeciekać. Kolejny postać z listy, która przeciekła do Internetu znajduje swoje potwierdzenie w samej grze. Panie i Panowie, oto pies z gry Duck Hunt! W Super Smash Bros. 3DS. W równej mierze jak jest to zabawne to jest to po prostu dziwne zagranie ze strony Nintendo. Ilu z was pamięta w ogóle co to za pies? Ilu pamięta chropowatą powierzchnię tych śmiesznych pistoletów, które wtedy wydawały siębyć totalną zagadką. W czasach przed Wii było już możliwe strzelanie do telewizora, ale jak to możliwe że broń uzbrojona w "szkiełko z pilota" wiedziała w które miejsce celujemy?

Tutaj pies pogrzebany, kto jeszcze to pamięta? O ile nie ma to znaczenia dla profesjonalnych graczy, którzy na tzw. rooster (lista postaci dostępnych do gry) patrzą pod kątem możliwości niźli tego KIM będą grać, tak dla zwykłego zjadacza chleba, który będzie próbował swoje szanse przeciwko znajomym lub internetowym rywalom, jest to postać zajmująca miejsce kogoś znanego.

Dziwny to ruch, ale czy Nintendo nas do tego nie przyzwyczaiło? Szczególnie w ostatnim czasie jest tego nadto. NI z gruchy, ni z pietruchy zapowiedzieli całkiem nową konsolę (n3DS tak trzeba traktować), rok temu od tak pojawił się 2DS, a już nie mówię o zapowiedziach gier, dużych gier, które bez okazji prezentują.

Przyjęcie WiiU wyraźnie wpłynęło na Nintnedo. W ciągu ostatnich 3 lat przesło więcej zmian niż podczas całego cyklu poprzedniej generacji. Co więcej największe zmiany nadchodzą (stopniowa zmiana targetu), a do tego kto wie co znów wymyślą? Dodatkowo WiiU zaczęło przyśpieszać, wciąż niestety za wolno, by nie zostać przegonionym przez PS4 i właściwie jedynym ratunkiem wydaje się wprowadzenie oferty cross-buy i możliwości przypisania gier do konta Nintendo Network ID.

Wszystko w rękach Big N.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=878858

20140911120630

20140911120809

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[Aktualizacja] Trzeba dodać, że piesek nie jest jedyną potwierdzoną postacią, która wcześniej była podana w przecieku. Na scenę wkracza i Dr. Mario (którego odświeżona wersja gry jest dostępna na Wii i WiiU, ale jako że Luigi rzązi, to polecam pobrać Dr. Luigi :D).

Poza tym na scenę wejdą i Wario (w Polsce najbardziej znany ze świetnej serii wychodzącej na Gameboya Color: Warioland), Ganonondorf (arcyprzeciwnik Linka z Legend of Zelda), Dark/Black Pit (znany z serii Kid Icarus), Falco (z Starfoxa), Ness (postać z Earthbound, serii w której pierwszą część - w końcu - mogą zagrać posiadacze WiiU. Z tego powodu gdy po raz pierwszy grałem w Smash Bros. nie miałem pojęcia kto to, know how you feel.) i na koniec zostawiłem fantatstyczną wiadomość. Chociaż ta postać nie jest "świeższa" od psa z Duck Hunt to w skutek ostatnich działań Nintendo jest dużo bardziej rozpoznawalna. Można nią zagrać podczas słuchania muzyki na 3DSie, a i kupić gry z nią poprzez eShop. Oto postać z serii przenośnych minigier Nintendo Game and Watch:

[UPDATE] Co więcej! DuckHunt Dog do ataku będzie wykorzystywal nie tylko kaczki, ale i postacie z innej gry Wild Gunman (1984 Nintendo), która działała na tej samej zasadzie co DuckHunt. [/UPDATE]

20140911124135

20140911124143

20140911124150

20140911124153

20140911124158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BREAKING NEWS!


Jeśli do 12 stycznia zarejestrujecie 3DSa lub 2DSa, a i po drodze zarejestrujecie jeszcze Pokemon Omega/Alpha lub Super Smash Bros. 3DS wtedy będziecie mogli z eShopu za darmo (między 12. lutego a 12. marca) odebrać jedną z następujących gier:

Monster Hunter 3 Ultimate
The Legend of Zelda: A Link Between Worlds
Yoshi’s New Island
Kirby: Triple Deluxe
Mario Golf: World Tour
Mario Party: Island Tour
Pokémon Art Academy

Zazdroszczę szczęśliwcom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Aaaaw yissss! Przymierzam się właśnie do kupna nowego 3DS''a, bo obecny juz swoje przeszedł i zasługuje na spoczynek w krainie wiecznych łowów, poki też raczej kupie (ale o tym już Ci pisałem), także wygląda na to że zgarnę giere za friko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:45, Slayer_Watti napisał:

Aaaaw yissss! Przymierzam się właśnie do kupna nowego 3DS''a, bo obecny juz swoje przeszedł
i zasługuje na spoczynek w krainie wiecznych łowów, poki też raczej kupie (ale o tym
już Ci pisałem), także wygląda na to że zgarnę giere za friko :D

I to nie byle jaką, bo wybór jest przedni. Znajdzie się coś dla każdego. Sam chciałbym zostać postawiony przed takim dylematem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 19:45, Slayer_Watti napisał:

Aaaaw yissss! Przymierzam się właśnie do kupna nowego 3DS''a, bo obecny juz swoje przeszedł
i zasługuje na spoczynek w krainie wiecznych łowów, poki też raczej kupie (ale o tym
już Ci pisałem), także wygląda na to że zgarnę giere za friko :D

O, czyli pozbywasz się 3DSa... jakby co to wiesz gdzie mnie znaleźć ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Great Ace Attorney, będzie naprawdę wielką grą. Jakkolwiek żadnemu fanowi Nintendo nie przeszkadza słabszy hardware, tak gdy już jest on dostępny to nie ma co się powstrzymywać i należy przyznać, że gry na 3DSie wyglądają pięknie i remake Laytona Lost Future łyknąłbym bez mrugnięcia okiem.
Dobra, oto pełen trailer Great Ace Attorney z tegorocznych targów TGS:
https://www.youtube.com/watch?v=q7-pFtfoPfw#t=82

Głównym bohaterem będzie przodek Phoenixa Wrighta z pierwszych części. Wypływa on do Londynu by tam zając się pewną sprawą wspólnie z legendarnym Sherlockiem Holmesem. Na pierwszy rzut oka widać, że jest to gra japońska co oznacza, że szereg zaprezentowanych elementów trzeba przyjąć z pewnym dystansem. Mam tu szczególnie na myśli Watsona, który w tej grze jest... Dziewczynką.
Mnie to tam w ogóle nie interesuje jakie zmiany zostały wprowadzone, bo Shu Takumi już zdążył przyzwyczaić do fantastycznej fabuły i wielopoziomowych charakterów postaci. To jest o niebo ważniejsze niźli zmiana płci Watsona. No i, to jest japońska gra, czego się innego po niej spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MEGA RAYQUAZA
Najważniejsza sprawa! Jeden z najlepiej zaprojektowanych Pokemonów dostaje mega ewolucję! Rayquaza wkracza do akcji: https://www.youtube.com/watch?v=WPQg3lSvWc4

Super Smash. Bros 3DS
Były pewne obawy związane z trybem online. W końcu co to za bijatyka, nawet tak pokręcona jak Smash, bez możliwości gry przez Internet. W końcu bierzemy udział w turnieju!
Premiera Super Smash Bros. jest już dzisiaj i też dzisiaj w nocy będzie można pobrać patch załatwiający sprawę gry online.

Skoro już o Smash mowa, nie wiem czy kojarzycie niedawną aferę związaną z tą grą. Ogłoszono brak wsparcia dla 3DSowej dostawki Circle Pad Pro. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to że jednocześnie oznajmiono użycie dla C-Stick (drugiej gałki, którą zamontowano w New Nintendo 3DS) z czego narodziła się afera.
Na łamach Famitsu pojawiła się odpowiedź twórcy serii, Masahiro Sakuraia.

Wyjaśnił, że ograniczenia powstały z powodu CPU 3DSa. Circle Pad Pro potrzebuje wykorzystać aż 5% mocy urządzenia, a N3DS ma nie tylko silniejsze wnętrze, ale i konsola już jest zbudowana z myślą o drugiej gałce. Z powodu mocy 3DSa nie było możliwe zaimplementowanie transformujących postaci. Gracze się dziwili dlaczego Samus Aran (Metroid) jest przedstawiona jako dwie oddzielne, grywalne postacie. To samo się tyczy Sheik -> Zeldy.

Jednakże Sakurai wierzy, że ta zmiana przyniesie powiew świeżości i polepszy balans gry, z czym muszę się zgodzić, bo w kręgach profesjonalnych graczy od dawna się mówi o za silnej Samus.

Zapewnił również, że lagi w trybie online są związane z połączeniem, nie grą.
Azure Striker Gunvolt
W końcu, w końcu ten oldschoolowy shooter powstały przy pomocy Keijiego Inafune (MegaMan i wiele inny o których powinniście wiedzieć!) dotrze zimą do Europy! Już niedługo napiszę więcej o tej grze :)

20141003021017

20141003021021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzące skórki dla waszych 3DSów!

Wraz z zapowiedzią New Nintendo 3DS (to jest dokładna nazwa nowej konsoli rodziny DS), pokazano nadchodzące upiększenia waszych menu głównych.
W Japonii można już je pobierać i nie są drogie. Obecnie kosztują 100 yenów (około 60 centów), a nie będą kosztować więcej jak 200 yenów, co wciąż jest śmiesznie niską ceną. Mogłoby się wydawać, że taka moyfikacja powinna być darmowa, w końcu to tylko tapeta. Nic bardziej mylnego.
Skórki wprowadzają kilka zmian, które niewątpliwie wymagały czasu i ludzi:
- oryginalne dźwięki dla skórki,
- zmodyfikowany wygląd folderów i w ogóle dolnego/górnego ekranu,
- dopasowane tło.

NoE (Nintendo of Europe) potwierdziło premierę skórek na październik. Już teraz możecie obejrzeć 47! premierowych wzorów.
http://www.gamespot.com/articles/gallery-nintendo-reveals-3ds-homepage-themes/1100-6422643/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować