Zaloguj się, aby obserwować  
Barklu

EURO 2012

801 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2007 o 20:42, Pawlo100 napisał:

Kozak sprawa że będzie u nas !!!! :D. ALE I TAK GO NIE WYGRAMY :P


Patrząc na poziom zagranicznego futbolu nasz jest mówiąc prosto w oczy-wypada słabiej:) Ale gra naszej reprezentacji ostatnio jest bardzo dobra. Chociaż za 5 lat na pewno będzie inna, tak samo jak i w innych krajach Europy. Ale ze zwycięzcą nigdy nie wiadomo- przypuszczałbyś, że mistrzem Europy byłaby Grecja? Nie? A na poprzednich mistrzostwach Euro 2004 była!:D
PS: Widzę, że zainteresowanie Mortal Kmbat nie wykazuję tylko ja?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co sobie ostatnio pomyślałem ??
Gdy będą u nas Mistrzostwa Europy to we wszystkich grach będą nasze Polskie stadiony i wyjdzie FIFA World Cup 2012 Poland and UKRAINA xD ! ! ( SORRY ALE NIE WIEM JAK JEST UKRAINA PO ANGIELSKU ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 21:21, Jojti napisał:

SORRY ALE NIE WIEM JAK JEST UKRAINA PO ANGIELSKU :)


Ukraine.
Fajnie by było gdybyś pisał małymi literami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 21:21, Jojti napisał:

Wiecie co sobie ostatnio pomyślałem ??
Gdy będą u nas Mistrzostwa Europy to we wszystkich grach będą nasze Polskie stadiony i wyjdzie
FIFA World Cup 2012 Poland and UKRAINA xD ! ! ( SORRY ALE NIE WIEM JAK JEST UKRAINA PO ANGIELSKU
) :)

Lol chyba Euro Cup :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 21:23, Norbi.7 napisał:

> Wiecie co sobie ostatnio pomyślałem ??
> Gdy będą u nas Mistrzostwa Europy to we wszystkich grach będą nasze Polskie stadiony i
wyjdzie
> FIFA World Cup 2012 Poland and UKRAINA xD ! ! ( SORRY ALE NIE WIEM JAK JEST UKRAINA PO
ANGIELSKU
> ) :)
Lol chyba Euro Cup :PP

Małe przeoczenie :P

PS: A za duże litery to sorry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie rozśmieszyła duma Listkiewicza w programie "Co z tą Polską?". Wypowiadał się tak jakby to On sam załatwił to, że EURO 2012 odbędzie się w Polsce. Dla mnie prawda jest jasna, chociaż mocno boli... Polska jest jednym z najbiedniekszych krajów w Europie, jak nie najbiedniejszym, więc UEFA postanowiła przydzielić impreze Polsce, aby trochę nas podratować. Pewnie przykro było im patrzeć na kraj w którym piłka nożna jest najpopularniejszych sportem, a ludzie nie mają kasy na biety na mecze.
Dobrym przykładem jest Portugali, która była biednym krajem przed organizacją mistrzostw Europy, a teraz ma stadiony i ogólnie ma się dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest dla nas na +, że częśc ''sponsoruje'' nam UEFA i UE. Dadzą nam oni sporo kasy na te drogi, stadiony itd. W dodatku po tych mistrzostwach b. dużo zyskamy za bilety, noclegi... , a zbudowane drogi, nitka metra oraz inne ''cuda'' zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 21:34, Norbi.7 napisał:

Sytuacja jest dla nas na +, że częśc ''sponsoruje'' nam UEFA i UE. Dadzą nam oni sporo kasy
na te drogi, stadiony itd. W dodatku po tych mistrzostwach b. dużo zyskamy za bilety, noclegi...
, a zbudowane drogi, nitka metra oraz inne ''cuda'' zostaną.


Tia...o ile ZOSTANĄ zbudowane...wiesz, Polska przepuściła już tyle kasy np. z EU (czytaj. wcieło, nie ma) że raczej marne szanse na zorganizowanie Euro 2012. Może wybudujemy 1 stadion i może 1 odnowimy ale na więcej bym nie liczył (zwłaszcza że do tego czasu wybory).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Polska tego nie zrobi będzie musiala się liczyc z ogromnymi karami ze strony UEFA więc jednak lepiej zrobic a nie wiecznie cieszyc sie zwycięstwem, bo inaczej będzie to duza strata finansowa oraz staniemy sie pośmiewiskiem europy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 21:36, Nyron napisał:

> Sytuacja jest dla nas na +, że częśc ''sponsoruje'' nam UEFA i UE. Dadzą nam oni sporo
kasy
> na te drogi, stadiony itd. W dodatku po tych mistrzostwach b. dużo zyskamy za bilety,
noclegi...
> , a zbudowane drogi, nitka metra oraz inne ''cuda'' zostaną.

Tia...o ile ZOSTANĄ zbudowane...wiesz, Polska przepuściła już tyle kasy np. z EU (czytaj. wcieło,
nie ma)


Tutaj to przesadziłeś, gdyż każda dotacja UE musi być udokumentowana i musi być wkłady własnego danego kraju chyba ze 30%(oni 100% nigdy nie finansują), po za tym przysyłaja własnych inspektorów aby sprawdzić co się dzieje z ich kasą.

>że raczej marne szanse na zorganizowanie Euro 2012. Może wybudujemy 1 stadion

Dnia 22.04.2007 o 21:36, Nyron napisał:

i może 1 odnowimy ale na więcej bym nie liczył (zwłaszcza że do tego czasu wybory).


Ja też mam duże obawy bo u nas buduje sie wszystko 20 lat, jak chociażby Metro w Warszawie zaczęli je budować za Gierka a nie skończyli do tej pory, a chcą rzekomo budować druga nitkę wchód zachód w 5 Lat hehe śmieszne. Z drogami też jest kiepsko budują strasznie powoli i problemów mają więcej niż gdziekolwiek, jak to u nas. Miejmy nadzieję, że sprostają temu bo będzie obciach na cały świat a EURO się opóźni lub nie odbędzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 21:15, Mogrim napisał:

Tragedia. Miliardy wyrzucone na jakieś igrzyska. Zadłużmy się jeszcze bardziej. Ludzie potrzebują
pracy i normalności, a nie igrzysk. Podatników będzie to kosztować pi razy drzwi:
1. stadiony - 8 mld
2. 1000 km dróg 10-15 mld
3. 12x odnowa lotnisk 20-25 mld
4. 2200 km linii kolejowych i ich naprawa 40 mld
5. 300 hoteli 8-10 mld
6. druga nitka metra 8-10 mld
Znowu zacznie się okradanie obywateli... niech płacą ci, co ten burdel chcą. Socjalizm.

Skąd masz te dane? I skąd wiesz że zacznie się "okradanie obywateli"? Podatki i tak musisz płacić, nie Twoja sprawa na co państwo je przeznaczy.
Nie wiem skąd masz te dane,ale są mocno przesadzone...zwłaszcza z hotelami i lotniskami.

P.S Kolejny nieświadomy człowiek... nawet nie zdajesz sobie sprawy jaka to jest ogromna szansa na prawidłowy rozwój Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jeśli udałoby nam się to zorganizować to sporo byśmy zarobili, ALE najpier trzeba za to zapłacić. A kto zapłaci? Pańtwo. A skąd państwo ma kase? Z podatków. A co się robi z podatkami jak jest za mało kasy? No właśnie... I co prawda dostaniemy sporo kasy od EU/FIFA ale i tak podatki na pewno zostaną zwiększone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 21:52, Darkstar181 napisał:

Skąd masz te dane? I skąd wiesz że zacznie się "okradanie obywateli"? Podatki i tak musisz
płacić, nie Twoja sprawa na co państwo je przeznaczy.


Otóż MOJA sprawa, bo dodatkowe miliardowe wydatki to większe podatki. Okradanie ludzi. To jest zadłużanie kraju i hamowanie rozwoju, a bzdury że to szansa na rozwój są po prostu śmieszne i niepoważne. Wystarczy popatrzeć jak wiele bogatszą Portugalię (która miała mniejsze wydatki) zadłużyło EURO - i zysków brak. A biedną polskę, która ma jeszcze większe wydatki, zadłuży to jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 22:19, pretorianie napisał:

Nie wiem dlaczego finał ma być w Kijowie, Czy ktoś może mi to wyjaśnić?


Bo reszta ma być u nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 22:19, pretorianie napisał:

Nie wiem dlaczego finał ma być w Kijowie, Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

No w końcu gdzieś musi, :( ale to jeszcze wszystko może sie zmienić chyba . W końcu Ukraina to też gospodarz a jak sie organizuje mistrzostwa na 2 kraje to trzeba sie podzielić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 22:04, Mogrim napisał:

Otóż MOJA sprawa, bo dodatkowe miliardowe wydatki to większe podatki. Okradanie ludzi.

Najpierw poczekaj aż je podwyższą, a nie oskarżasz już "na zapas". Podwyższą podatki-będziesz mógł narzekać.

>To jest zadłużanie kraju i hamowanie rozwoju,
Tak... na pewno... wybudowanie tych cholernych autostrad oraz hoteli to faktycznie hamowanie rozwoju...jasne...

Dnia 22.04.2007 o 22:04, Mogrim napisał:

Wystarczy popatrzeć jak wiele bogatszą Portugalię (która miała mniejsze wydatki)
zadłużyło EURO - i zysków brak.

Ty chyba sobie teraz jaja robisz... ŻE CO!? Portugalia STRACIŁA na Euro? Ty chyba jesteś albo wielkim ignorantem i pesymistą w jednym, albo sprawą Euro 2012 zacząłeś interesować się w momencie podania wyników głosowania... usłyszałeś że trzeba będzie wyłożyć kasę i podniosłeś krzyk.

Portugalia nieźle wyszła na organizacji Euro, nie dość że sporo zarobiła, to jeszcze zaczęła się prężniej rozwijać.
Naprawdę nie wiem na jakich źródłach opierasz swoją (nie)wiedzę ale radzę je zmienić.
Na organizacji mistrzostw Euro w piłce nożnej jeszcze nikt nie stracił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 21:15, Mogrim napisał:

Tragedia. Miliardy wyrzucone na jakieś igrzyska. Zadłużmy się jeszcze bardziej. Ludzie potrzebują
pracy i normalności, a nie igrzysk. Podatników będzie to kosztować pi razy drzwi:
1. stadiony - 8 mld

stadiony mają być 4 i raczej tyle nie będą kosztować,aż tyle najdroższe Baltic i Narodowy po 1 mld-

Dnia 22.04.2007 o 21:15, Mogrim napisał:

2. 1000 km dróg 10-15 mld

na to pieniądze są tylko miały być rozłożone w dłuższym okresie czasu(np Kraków-Rzeszów miał być wybudowana do 2012-13,a teraz do 2011

Dnia 22.04.2007 o 21:15, Mogrim napisał:

3. 12x odnowa lotnisk 20-25 mld

dlaczego 12,przecież mistrzostwa będą tylko w 4 miastach,licząc że Warszawie przybędzie lotnisko(które i tak miały być wybudowane) to gdzie reszta 7

Dnia 22.04.2007 o 21:15, Mogrim napisał:

4. 2200 km linii kolejowych i ich naprawa 40 mld
5. 300 hoteli 8-10 mld

tutaj to są pieniądze prywatne,bo nie słyszałem żeby w kapitalistycznym kraju państwo budowało hotele

Dnia 22.04.2007 o 21:15, Mogrim napisał:

6. druga nitka metra 8-10 mld

chociaż nie jestem z Wawy to z obserwacji na innych stolicach wiem jak rozładowywuje to korki w mieście i wstydem,że takie duże metro dopiero niedawno oddało pierwszą linię.

Dnia 22.04.2007 o 21:15, Mogrim napisał:

Znowu zacznie się okradanie obywateli... niech płacą ci, co ten burdel chcą. Socjalizm.

Przytoczyłeś wydatki,które są finansowane albo przez prywatnych inwestorów(hotele,autostrady,stadiony),po części z UE(kolej,drogi,metro,lotniska),a poza tym chyba ostro zawyżone liczbowo(nawet licząc bardzo wysoką inflację ).Dodatkowo stymulujące wzrost transportu czyli handlu i usług a co za tym idzie większych wpływów z podatków bez podwyższania ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do Euro w Portugalii to chciałbym wyhamować hurraoptymizm niektórych.Owszem zarobiła ona na mistrzostwach,ale teraz samorządy muszą utrzymać stadiony i poza głównymi miastami gdzie grają drużyny z czołówki tabeli to przynoszą one strat.Tutaj pytanie do władz miasta co potem mają z nimi zrobić(największy problem to Gdańsk i Wrocław)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować