Zaloguj się, aby obserwować  
Barklu

EURO 2012

801 postów w tym temacie

Co sądzicie o mistrostwach Europy w Polsce i na Ukrainie? Czy nas wybiorą? Myślę, że mamy szanse porównywalne z Chorwacją i Węgrami. Włoch chyba ne wezmą po tym, jak fatalnie zorganizowali Igrzyska Olimpijskie. Czy zdążymy wszystko przygotować? Mnie najbardziej dziwi odrzucenie Chorzowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 15:08, Barklu napisał:

Co sądzicie o mistrostwach Europy w Polsce i na Ukrainie? Czy nas wybiorą? Myślę, że mamy szanse
porównywalne z Chorwacją i Węgrami. Włoch chyba ne wezmą po tym, jak fatalnie zorganizowali
Igrzyska Olimpijskie. Czy zdążymy wszystko przygotować? Mnie najbardziej dziwi odrzucenie Chorzowa...

To skandal że Chorzów jest ostatni! To najnowocześniejszy stadion w Polsce i zarazem największy. Rozbawiło mnie że Chorzów w dzidzinie transportu okazał się wdług PZPN''u przedostatni. HAHAHA każdy wie że śląsk (a przede wszystkim Katowice, Chorzów, Gliwice) jest miastem z najlepszą strukturą transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Finał Euro 2012. Polskie "San Siro" w Kaloszycach :

Jest 15 czerwca 2012. Oczy całej piłkarskiej europy są dziś zwrócone na stadion w Kaloszycach. Tak to już dziś! Dziś poznamy nowego mistrza europy. Po trzech tygodniach zmagań staja na przeciw siebie jedenastki Niemiec i Francji. Praktycznie żadne drzewo w okolicy nie jest puste. Na drzewach w małym zagajniku zlokalizowanym w okolicy bramki Niemców powiewają czarno-czerwono-żółte flagi. Owszem, jest trochę daleko od boiska, ale obserwacje z takiej odległości ułatwia wytrzeszcz oczu niemieckich fanów. To pozostałość po podróży polskimi drogami. Kibice niemieccy wyrażali duże zaskoczenie faktem ze na polskich autostradach jest tylko jeden pas w jedna stronę i to do polowy zajęty przez wyprzedzające się tiry jadące w przeciwnym kierunku. Cóż, sporo kibiców odpadło podczas tej selekcji, ale i tak praktycznie wszystkie gałęzie są zajęte. Po przeciwnej stronie taka sama sytuacja. Kibic obok kibica na każdej wolnej gałęzi. Co jakiś czas pomiędzy fanami przemknie się jakaś wiewiórka... A wokół linii bocznych same Vipy. Prezydenci Państw, tuzy światowego piłkarstwa. Im jest łatwiej siedzą na krzesłach przyniesionych przez dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej imienia Andrzeja Leppera. Są też i przedstawiciele naszych władz. Po jednej stronie bracia Kaczyńscy w otoczeniu słuchaczy radia Maryja i posłów samoobrony. Po przeciwnej stronie Smutny Jan Maria - od siedmiu lat się nie odzywa tylko wciąż powtarza, że jest mu smutno. Jest tez Donald Tusk. On chyba wie, komu kibicować.
I zaczęło się. Pierwsza akcja w wykonaniu Niemców, trochę utrudniona przez liczne kretowiska i nierówności terenu. Ale nie oszukujmy się - liczba kretowisk jest równa po obu stronach boiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 15:08, Barklu napisał:

Co sądzicie o mistrostwach Europy w Polsce i na Ukrainie? Czy nas wybiorą? Myślę, że mamy szanse
porównywalne z Chorwacją i Węgrami. Włoch chyba ne wezmą po tym, jak fatalnie zorganizowali
Igrzyska Olimpijskie. Czy zdążymy wszystko przygotować? Mnie najbardziej dziwi odrzucenie Chorzowa...

Będzie ok, jak Polacy się nie skłócą przez te stadiony, bo mamy już taki talent, żeby się o wszystko kłócić :)
Mamy szanse i to spore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 15:42, duke of bordeoux napisał:

> Co sądzicie o mistrostwach Europy w Polsce i na Ukrainie? Czy nas wybiorą? Myślę, że mamy
szanse
> porównywalne z Chorwacją i Węgrami. Włoch chyba ne wezmą po tym, jak fatalnie zorganizowali

> Igrzyska Olimpijskie. Czy zdążymy wszystko przygotować? Mnie najbardziej dziwi odrzucenie
Chorzowa...
Będzie ok, jak Polacy się nie skłócą przez te stadiony, bo mamy już taki talent, żeby się o
wszystko kłócić :)
Mamy szanse i to spore :)


Żadnych sans nie mamy! Aby zoraganizować taką imprezę jak Mistrzostwa Europy w "piłce kopanej" najpierw trzeba zorganizować finał jakiegoś pucharu. Albo pucharu UEFA, albo finał LM. ŻADEN kraj, który nie organizował finału żadnego pucharu NIGDY nie dostał praw do organizacji mistrzostw europy. Nie mam stadionów, nie mamy dróg, nie mamy linii kolejowych, nie mamy bazy noclegowej. Nic nie mamy. I będzie tak z zimowymi IO w Zakopanem - baju baju, będziesz w raju. Polska to zadupie europy bez niczego. Możemy dostać oragnizację pielgrzymki pana xxx do Polski. Nic innego nie dostaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że najpierw powinni wybudowac 3 konkretne stadiony. I dopiero brac sie za organizowanie takich spotkań. No i wydaje mi sie że jak kibicom coś odbije i zacznie sie zadyma taka dużo to polska tylko zepsuje sobie reputacje na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 15:49, KrzysztofT napisał:

Żadnych sans nie mamy! Aby zoraganizować taką imprezę jak Mistrzostwa Europy w "piłce kopanej"
najpierw trzeba zorganizować finał jakiegoś pucharu. Albo pucharu UEFA, albo finał LM. ŻADEN
kraj, który nie organizował finału żadnego pucharu NIGDY nie dostał praw do organizacji mistrzostw
europy. Nie mam stadionów, nie mamy dróg, nie mamy linii kolejowych, nie mamy bazy noclegowej.
Nic nie mamy. I będzie tak z zimowymi IO w Zakopanem - baju baju, będziesz w raju. Polska to
zadupie europy bez niczego. Możemy dostać oragnizację pielgrzymki pana xxx do Polski. Nic innego
nie dostaniemy.


Do 2012r ma powstać sieć autostrad. Na razie budowa idzie zgodnie z planem. Ma też powstać sieć szybkiej kolei (w zależności od odcinka od 160 do 250 km/h). Swój największy stadion Niemcy budowali 2 lata-my będziemy mieli prawie 6. Chorzów, jeśli zostanie zakwalifikowany, będzie musiał tylko postawiś dach. Stadion w Poznaniu już jest modernizowany.
Twój porzedni post: zapomniałeś o zakwaterowaniu w pobliskiej stodole :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 17:34, Barklu napisał:

> Żadnych sans nie mamy! Aby zoraganizować taką imprezę jak Mistrzostwa Europy w "piłce
kopanej"
> najpierw trzeba zorganizować finał jakiegoś pucharu. Albo pucharu UEFA, albo finał LM.
ŻADEN
> kraj, który nie organizował finału żadnego pucharu NIGDY nie dostał praw do organizacji
mistrzostw
> europy. Nie mam stadionów, nie mamy dróg, nie mamy linii kolejowych, nie mamy bazy noclegowej.

> Nic nie mamy. I będzie tak z zimowymi IO w Zakopanem - baju baju, będziesz w raju. Polska
to
> zadupie europy bez niczego. Możemy dostać oragnizację pielgrzymki pana xxx do Polski.
Nic innego
> nie dostaniemy.

Do 2012r ma powstać sieć autostrad. Na razie budowa idzie zgodnie z planem. Ma też powstać
sieć szybkiej kolei (w zależności od odcinka od 160 do 250 km/h). Swój największy stadion Niemcy
budowali 2 lata-my będziemy mieli prawie 6. Chorzów, jeśli zostanie zakwalifikowany, będzie
musiał tylko postawiś dach. Stadion w Poznaniu już jest modernizowany.
Twój porzedni post: zapomniałeś o zakwaterowaniu w pobliskiej stodole :-P


Hmm... A tak. Od 16 lat słyszę podobne dyrdymały od kolejnych ministrów transportu. Hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 15:17, rywin2006 napisał:

każdy wie że śląsk (a przede wszystkim Katowice, Chorzów, Gliwice) jest miastem z najlepszą
strukturą transportu.

Mnie ciekawi, jak śląsk może być miastem. :)

Dla mnie osobiście do żenada, że Chorzów jest przedostatni. Przecież najważniejsze mecze były rozgrywane tam właśnie!

Jezeli o mnie chodzi, to raczej bym z radości nie skakał jeśli wybraliby nas na organizatorów. Trzeba wziąć za twarz ludzi, którzy za siedzenie w zarządach biorą ciężką kasę i przez to na nowe obiekty sportowe nie ma kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 17:39, lurynowicz napisał:

> każdy wie że śląsk (a przede wszystkim Katowice, Chorzów, Gliwice) jest miastem z najlepszą

> strukturą transportu.
Mnie ciekawi, jak śląsk może być miastem. :)

Dla mnie osobiście do żenada, że Chorzów jest przedostatni. Przecież najważniejsze mecze były
rozgrywane tam właśnie!

Jezeli o mnie chodzi, to raczej bym z radości nie skakał jeśli wybraliby nas na organizatorów.
Trzeba wziąć za twarz ludzi, którzy za siedzenie w zarządach biorą ciężką kasę i przez to na
nowe obiekty sportowe nie ma kasy.


Najlepsze jest to, że w filmiku reklamowym wysłanym do UEFA na początku pokazany jest stadion śląski jako nasza wizytówka. Ale wiadomo, że Kraków i Chorzów nie mogły zostać wybrane- tam są lewicowe władze. A czegoś takiego pisiaki nie mołgy zaakceptować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 17:36, KrzysztofT napisał:


Hmm... A tak. Od 16 lat słyszę podobne dyrdymały od kolejnych ministrów transportu. Hehe :)

Ale budowa autostrady A2 faktycznie idzie zgodnie z planem. Już w lipcu będzie można pojechać nią z Łodzi do Poznania. A4 też już łączy Wrocław z Krakowem i idie prawie do granicy Niemiec. Do 2012 damy radę (a wtedy autostrady bedą nowe, jeszcze nie dziurawe). Dzięki mistrzostwom ich koszt się częściowo zwróci. Nic nie organizujemy? A finał Miss World na jesieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako człowiek z gdańska z przerażeniem myśle, co to będzie jeśli do misata zwalą się kibice z całej europy. Jez teraz ulice sa zakorkowane, w komunikacji miejskiej tłoczno, drogi jak ser szwajcarski, a stadionu z prawdziwego zdarzenia to ze żwiecą szukać. Może dali Gdańsk do czołówki ze wględu na bardzo dużą baze turystyczną oraz dzięki temu, że mamy gotowy plan zagospodarowania przestrzennego i kilka obiektów, których budowa już ruszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 17:44, Barklu napisał:

>
> Hmm... A tak. Od 16 lat słyszę podobne dyrdymały od kolejnych ministrów transportu. Hehe
:)
>
Ale budowa autostrady A2 faktycznie idzie zgodnie z planem. Już w lipcu będzie można pojechać
nią z Łodzi do Poznania. A4 też już łączy Wrocław z Krakowem i idie prawie do granicy Niemiec.
Do 2012 damy radę (a wtedy autostrady bedą nowe, jeszcze nie dziurawe). Dzięki mistrzostwom
ich koszt się częściowo zwróci. Nic nie organizujemy? A finał Miss World na jesieni?


Tia. Tylko, że ewentualne mistrzostwa mają być w Polsce i na Ukrainie - nie w Niemczech. A tam trzeba jakoś dojechać. Albo dolecieć.
Miss World - tak. Hehe... Bicie seksualnego rekordu świata na targach Eroticon też było w Polsce. Więc możemy zorganizować mistrzostwa świata. Hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne jest to, że wszędzie wkrada się kolesiostwo i walka o stołki. Chorzów moim zdaniem jest bardziej reprezentacyjny sportowo jak Gdańsk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Polacy robią z siebie niestety pośmiewisko:( O czym tu w ogóle dyskutować?Nie mamy żadnego stadionu ,który by w połowie spełniał wymagania na taką impreze!Ukraina ma bodaj jeden.I wcale nie będę opisywał naszych dróg ani linni kolejowych,które są coraz bardziej skromne.Kto wierzy, że do 2024 wybudujemy choć 2x więcej autostrad niż teraz jest delikatnie mówiąc odważny.Ostatnio była jakaś akcja,że znowu chcieli przerwać budowe jakiejś autostrady na pare lat bo ktoś nie podpisał dokumentu dzięki któremu mieliśmu dostać dotacje na jej budowe z Unii bo dla nas jest za droga.Lepiej zostawmy organizowanie narazie takich wydarzeń.Lepiej zająć się czymś bardziej realnym.Czymś co będziemy wstanie zrobić np. za 2 lata a nie 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 17:41, KrzysztofT napisał:

Najlepsze jest to, że w filmiku reklamowym wysłanym do UEFA na początku pokazany jest stadion
śląski jako nasza wizytówka. Ale wiadomo, że Kraków i Chorzów nie mogły zostać wybrane- tam
są lewicowe władze. A czegoś takiego pisiaki nie mołgy zaakceptować.


A zeby bylo ciekawiej i Listkiewicz i Boniek nie lubia Slaska - co chyba nawet przyznawali kiedys. Zreszta ogolnie Slask jest bardzo pomijany przy wiekszosci inwestycji, a jak juz cos sie zainwestuje to byle jak. Wiem bo sam z Chorzowa jestem. Mamy A4 - ale do Gliwic jest zle, do Krakowa jest zle(platne odcinki prawie caly czas sa latane czy nawet nieprzejezdne). Mamy stadion Slaski, ktory zjadl kilka(nascie ?) milionow zlotych i jeszcze konca nie widac, brak miejsc parkingowych i zero hoteli w okolicy. Smutno mi pisac takie rzeczy o wlsanym miescie i rejonie ale taka jest prawda. Poza tym ulice w miescie sa fatalne - to sie nawet droga nie powinno nazwac - na GLOWNYCH ulicach wyrwy i dziury o glebokosci niezadko kilkunastu !!! centymetrow.

Jednak do 2012 moze sie duzo zmienic - i bardzo chcialbym aby tak sie stalo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 17:47, KrzysztofT napisał:

> >

Tia. Tylko, że ewentualne mistrzostwa mają być w Polsce i na Ukrainie - nie w Niemczech. A
tam trzeba jakoś dojechać. Albo dolecieć.
Miss World - tak. Hehe... Bicie seksualnego rekordu świata na targach Eroticon też było w Polsce.
Więc możemy zorganizować mistrzostwa świata. Hehe...


W latach 60. zorganizowaliśmy MŚ w narciarstwie klasycznym, a ostatnio PŚ w skokach narciarskich gości w Zakopanem (zwykle są to najbardziej udane zawody sezonu). Ukraina też zdąży się przygotować, wystarczy tylko zbudować autostrady. Lotniska przecież już są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 17:51, lurynowicz napisał:

Beznadziejne jest to, że wszędzie wkrada się kolesiostwo i walka o stołki. Chorzów moim zdaniem
jest bardziej reprezentacyjny sportowo jak Gdańsk.


Znowu polityczna decyzja, zresztą głupia, bo do 2012 wybory będą jeszcze kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować