Zaloguj się, aby obserwować  
Barklu

EURO 2012

801 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2009 o 14:15, PsyhoSpider napisał:

Ha ha, dobre ;))
Jak buda się dostać bilety chciałeś chyba napisać, jednak o tym można raczej tylko pomarzyć.


Dobre, dobre. Nie pisałbym, gdybym nie był pewny o bilet dla siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 14:21, Kakarotto napisał:

Dobre, dobre. Nie pisałbym, gdybym nie był pewny o bilet dla siebie ;)


A co, Lato wujek ?
Jak masz taką pewność to i mi załatw kilka do Wrocka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już miałem nadzieję, że jednym z wybranych miast będzie Kraków, bo mam zaledwie 60 km. Jedno jest pewne, na jednym meczu Euro 2012 muszę być, bo taka okazja może się już nie powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 15:52, PsyhoSpider napisał:

> Dobre, dobre. Nie pisałbym, gdybym nie był pewny o bilet dla siebie ;)

A co, Lato wujek ?
Jak masz taką pewność to i mi załatw kilka do Wrocka ;p


Chyba coś ci się pomyliło,chodzi o załatwienie biletu p.Lato do Wrocka(przy okazji niech załatwi też Listkowi) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SongoX ta szansa sie już nie powtórzy jak nie pojedziesz bo EURO 2012 będzie tylko raz xD a i ja spróbuje jechać na stadion śląski w chorzowie :D szkoda że nie w zabrzu :P a i tak jak znom naszych to znowu w dups*** :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 11:15, shinoda napisał:

Dziwi mnie ta decyzja. Kraków wypadł najlepiej w ocenie UEFA, wg rankingu, który wyciekł
do prasy, a jednak odpadł.

Ranking jest tylko rankingiem. A jak powiedział Platini, wybrana czwórka miała podpisany kontrakt z UEFA i żadne z nich go nie złamało. Szkoda, że nie będzie szans na 6x2 albo 5x3, dziwi mnie trochę pomysł 4x2, bo trudno mi chyba nie o to chodzi, by Euro odbyło się w 6 miastach, co jak na tak wielki rozmiar obu państw razem jest trochę dziwne. Akurat Śląskiego tak znowu nie żałuję, wiadomo, stadion ma klimat ale trochę bieda z hotelami czy z infrastrukturą (lotniska, drogi itd.), a i widok z trybun nie jest najlepszy, bo są bardzo oddalone od murawy. Moim zdaniem jednak nawet Chorzów jest lepiej przygotowany niż Ukraińcy. Oni mają same stadiony i niestety nic poza tym. Kto jeździł lub widział ich drogi musi to przyznać.
Orientuje się ktoś może kiedy będzie losowanie grup eliminacyjnych do Euro 2012?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 21:11, miquel93 napisał:

Orientuje się ktoś może kiedy będzie losowanie grup eliminacyjnych do Euro 2012?

Luty 2010, Warszawa. Dokładne go dnia jeszcze (oficjalnie) nie ma, z tego co mi wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ale trochę bieda z hotelami czy z infrastrukturą (lotniska, drogi itd.)

To jest jedna z tych rzeczy, których nie rozumiem kompletnie, brak infrastruktury na Śląsku (???), jeżeli na Śląsku nie ma infrastruktury to gdzie jest ????? Wspomnę jedynie, że Stadion Śląski jako jedyny obiekt ma dostęp do trzech lotnisk międzynarodowych (Pyrzowice, Balice, Bratysława). Sieć dróg zdecydowanie najlepszą w Polsce (a nadal bardzo wiele ich powstaje). Podtrzymuje natomiast zarzut o braku bazy hotelowej, bo to faktycznie jest problem (problem najmniejszy i najtańszy do rozwiązania, bo hotele budują prywatni inwestorzy). Ta kandydatura przepadła z innego powodu... zgłosił ją Chorzów (miasto jak na taką imprezę zbyt małe i anonimowe), to kolejny powód dla którego powinno się zintensyfikować prace nad projektem jednej aglomeracji "SILESIA". Natomiast największe świństwo spotkało Kraków, nie wiem jak walory tego miasta się mają do walorów np. Poznania, ale cóż... zdarza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

, stadion ma klimat ale trochę bieda z hotelami

Dnia 13.05.2009 o 21:11, miquel93 napisał:

czy z infrastrukturą (lotniska, drogi itd.)

Ty chyba dawno na Ślaskim nie byłeś.Po niewielkich remontach ,czy nawet zmianie organizacji ruchu tylko na mecze na autostradę wjeżdża się chwila moment-do poprawki węzły Pyrzowice,stryków,Batory na istniejącej A4 są do poprawki i mają być zrobione w 2010
Komunikacja miejska też jakoś po koncertach działa więc dlaczego nie ma działać po meczach(pewnie że fajniej byłoby żeby tramwaje jeździły nowsze,ale to było do nadrobienia,bo co to jest przetarg na kupno taboru tramwajowego).
W bliskiej odległości są trzy lotniska(wszystkie są/miały być połączone autostradą/ekspresówką)
Kiedy do pomocy miastu Chorzów włączyła się aglomeracja śląska to baza hotelowa wygląda już o wiele lepiej bo mają oni o wiele więcej hoteli 2,3 gwiazdkowych niż Poznań/Gdańsk(hotele na barkach)/Wrocław.
Jedyny problem to hotele 4/5 gwiazdkowe,których jednak nie potrzeba tak dużo,bo oficjeli jest znacznie mniej jak kibiców-co też było do zrobienia

Problem,którego nie da się przeskoczyć to walory turystyczno-poznawcze

Stadion niestety jest jaki jest,a szkoda że jak zaczynali remont dawno temu to nie zburzyli go w całości i postawili od nowa(wyszłoby taniej i szybciej),ale to jest historia polskiej piłki.

Kraków i Chorzów zawaliły wcześniej nie posiadając dobrej oferty na rozwój(a raczej obietnic co ty my nie zrobimy jak już to dostaniemy) ,włodarzy tych miast zgubiła pewność siebie że Euro jak będzie to i tak nam się należy.
Do tego można by dorzucić jakąś politykę,ale po co zaogniać sytuację.

Losowanie 7 luty w Warszawie



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że głównym powodem odpadnięcia Krakowa, jest to, że nie jest to stadion nowy, tylko modernizowany. Nie znam sie na budowlance, ale jak to można nazwać modernizacją, skoro oni zburzyli, albo nie długo zburzą trybuny, i budują wszystko od zera. Fakt, stadion jest mały, w porównaniu z innymi.


Może z innej beczki. Zastanawiam sie tylko po co w Gdańsku stadion, aż na 44 tysiące. Czy stadion w ogóle będzie opłacalny? Lecha i Arka, prawdopodobnie skończą w w II lidze(na naszej I), i jak sytuacja sie nie zmieni prawdopodobniej na długo w niej zostaną. Ile widzów będzie przychodziło? Max pewnie po 20 tysięcy. Czytałem, żeby opłacało sie organizować mecze na tak wielkich stadionach, musi przychodzić ponad 20 000 widzów. Nadzieja, w tym, że znajdzie sie jakiś poważny inwestor, który zainwestuje w Arke albo Lechie, tak jak Solorz w Ślask. Klub z takim stadionem, na pewno przyciągnie inwestorów, ale w czasach kryzysu.

Nie widze sensu inwestować w stadion Sląski. Reprezentacja będzie grać mecze, tylko na Narodowym, więc stadion prawdopodobnie będzie nieużywany. Chyba, że Ruch Chorzów będzie rozgrywał na nim swoje mecze, ale patrząc ile teraz na ich mecze na Śląskim przychodzi, to raczej nie opłacalne. Koncertów też raczej bedzie coraz mniej, bo nagle zrobił sie wysyp aren, gdzie można grać, i bardziej komfortowy będzie np:Stadion Narodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 22:39, shinoda napisał:

/.../


Marcin, odnośnie stadionu w Gdańsku, to zauważ, że Trójmiasto organizuje kilka wielkich imprez w ciągu roku, vide Sopot Festival czy Heineken Open Air. Uważam, że taka ilość miejsc i taka lokalizacja sprzyjają powstaniu tak dużego obiektu. Bo kto powiedział, że stadion ma służyć tylko meczom. Należy jeszcze podkreślić, że jest to jeden z najlepszych polskich projektów budowlanych ostatnich lat. Na pewno przyciągnie masę inwestorów i turystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Marcin, odnośnie stadionu w Gdańsku, to zauważ, że Trójmiasto organizuje kilka wielkich

Dnia 13.05.2009 o 22:56, Grzech napisał:

imprez w ciągu roku, vide Sopot Festival czy Heineken Open Air. Uważam, że taka ilość
miejsc i taka lokalizacja sprzyjają powstaniu tak dużego obiektu. Bo kto powiedział,
że stadion ma służyć tylko meczom. Należy jeszcze podkreślić, że jest to jeden z najlepszych
polskich projektów budowlanych ostatnich lat. Na pewno przyciągnie masę inwestorów i
turystów.


Sopot Festival to ten , który jest organizowany w Operze Leśnej? Wątpię, żeby przenieśli go na stadion. W końcu ten festiwal to już tradycja:) Co do Heineken Open Air, to zastanawiałem sie nad tym , ale on chyba jest organizowany zawsze na otwartym terenie, żeby mogło przyjść więcej osób, i jest wystawione kilka scen. Na stadion wejdzie ze 60 tysięcy(łącznie w widzami na murawie), a na lotnisku dużo więcej. Stadion bardziej nadaje sie na pojedyncze koncerty, a tak jak napisałem, dużych stadionów będziemy mieli nadmiar, a wielkie gwiazdy rzadko do nas przyjeżdżają, więc wydaje mi sie, że niektóre stadiony będą przynosić straty. Ile będzie wielkich koncertów w ciągu roku? 2,3? No chyba, że nagle zaczną do Polski przyjeżdżać zespoły i wykonawcy światowej sławy. Pewnie powtórzy sie sytuacja, jaka jest teraz w Portugalii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybrali Poznań! wczoraj u mnie wszyscy tym żyli :))) jestem strasznie ciekawa jak to wpłynie na wizerunek miasta i jego przebudowę, może nareszcie coś zrobią z tym dość strasznym dworcem PKP :P

bardzo fajnie, może nawet na jakiś mecz uda mi się pójść o ile ceny biletów nie będą zbyt wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 16:32, shinoda napisał:

/sekator/ Pewnie powtórzy sie sytuacja,
jaka jest teraz w Portugalii.

Nie sądzę. Po pierwsze, stadiony są tam jeszcze większe niż te planowane u nas. Po drugie, Portugalczyków jest o wiele mniej niż Polaków. Piłka nożna jest sportem bardzo popularnym w naszym kraju i wbrew pozorom nawet na meczach niższej rangi pojawi się spora ilość kibiców, o ile obiekt będzie na tyle komfortowy, że przyciągnie rodziny z dziećmi, co od lat marzy się wszystkim, których dotyczy polska piłka nożna. 20000 to połowa Baltic Areny, taki stadion nie przynosi już dużych strat (a pewnie nawet i zarabia). Resztę zrekompensuje miasto, które będzie dopłacać w zamian za naprawdę tłuste, choć nieregularne napływy gotówki podczas różnych koncertów i festiwali. Nie zapominajmy też, że stadion to nie tylko murawa i zadaszone trybuny, to także przepotężna infrastruktura handlowo-usługowa, działająca dzięki pieniądzom prywatnym i umożliwiająca "życie" stadionu. Nie powstydziłaby się jej niejedna galeria handlowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 17:18, Alissa napisał:

bardzo fajnie, może nawet na jakiś mecz uda mi się pójść o ile ceny biletów nie będą
zbyt wysokie


Ta, w Polsce mamy fantastyczne dworce kolejowe i autobusowe ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 17:18, Alissa napisał:

bardzo fajnie, może nawet na jakiś mecz uda mi się pójść o ile ceny biletów nie będą
zbyt wysokie


Ceny biletów pewnie będą do zaakceptowania (oczywiście jak na imprezę tej rangi), ale zwykłemu szaremu kibicowi prawdopodobnie będzie bardzo trudno być na takim meczu . Bez jakiś znajomości kiepsko to widzę. Łatwiej może być o bilety na mecze bez udziału reprezentacji Polski, bo te z naszym udziałem rozejdą się błyskawicznie (ale dla VIP-ów pewnie ich nie zabraknie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 17:53, dave03 napisał:

> bardzo fajnie, może nawet na jakiś mecz uda mi się pójść o ile ceny biletów nie
będą
> zbyt wysokie

Ceny biletów pewnie będą do zaakceptowania (oczywiście jak na imprezę tej rangi), ale
zwykłemu szaremu kibicowi prawdopodobnie będzie bardzo trudno być na takim meczu . Bez
jakiś znajomości kiepsko to widzę. Łatwiej może być o bilety na mecze bez udziału reprezentacji
Polski, bo te z naszym udziałem rozejdą się błyskawicznie (ale dla VIP-ów pewnie ich
nie zabraknie).


Tylko, że nasza reprezentacja będzie grała w Wa-wie, a ja jako mieszkaniec Gdańska, wybiorę się na mecz właśnie w moim mieście. I najpewniej nie zależnie od tego jakie drużyny będą grały. Do turnieju głównego i tak awansują najlepsze drużyny europejskie, więc będzie warto pójść na mecz. Żeby tylko udało się zdobyć bilety...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2009 o 17:53, dave03 napisał:

Ceny biletów pewnie będą do zaakceptowania (oczywiście jak na imprezę tej rangi), ale
zwykłemu szaremu kibicowi prawdopodobnie będzie bardzo trudno być na takim meczu . Bez
jakiś znajomości kiepsko to widzę. Łatwiej może być o bilety na mecze bez udziału reprezentacji
Polski, bo te z naszym udziałem rozejdą się błyskawicznie (ale dla VIP-ów pewnie ich
nie zabraknie).


Nie, nie bedzie kiepsko. Niby tez mialo byc kiepsko na Euro 2008, na MS 2006 itd. I co? Zawsze bylo wystarczajaco duzo kibice, ktorzy w pomagaly naszej ukochanej druzyny zeby wygrala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na rocznicę zebrało mi się na wspominki ;)

Po pierwsze, nie wierzę, żebyśmy zorganizowali Euro 2012, gdyby socjalizm nie upadł. Nie przy chęci państwa do kontrolowania wszystkiego i wszystkich. Nie przy ówczesnym ślamazarnym tempie inwestycji (autostrady i metro w Warszawie to wymysł PRL-u - zaczął funkcjonować dopiero w III RP).

To tak na boku, a gdzie dzisiaj, 2 lata po otrzymaniu organizacji Euro, podziali się wszyscy malkontenci i pesymiści z niezawodnym "nie mamy tego, śmego i owego" na ustach!? ^^ Na ryby poszli? A może przypomnieli sobie, że to nie starożytny Egipt i budowa dużych obiektów nie zajmuje już 40-70 lat? A może nie mogą przyjąć do wiadomości, że spółka PL.2012 działa tak, jak powinno działać wszystko w Polsce - sprawnie, szybko i bez obijania się?

Ważna informacja - w Euro 2012 infrastruktura drogowa wcale nie jest szczególnie ważna. To Polacy są dzikusami Europy i nawet do budynków oddalonych o 100 metrów dojeżdżają własnym samochodem. To jakiś dziwny symbol statusu. Powoduje, że w Warszawie powstają korki godne znacznie bardziej zaludnionych stolic europejskich. Od dawna kibice wolą na Euro przylatywać samolotami lub przyjeżdżać pociągami. A na stadion i tak idą piechotą z centrum, w wielkim ogólnonarodowym, przedmeczowym kordonie.

Dlatego w pierwszej kolejności lotniska, potem koleje między dużymi miastami, a dopiero potem - autostrady. I tego planu się trzymamy. Euro nie może się nie udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...a zabierając Kraków sami się "UEFowicze" pogrążyli. To chyba najciekawsze turystycznie polskie miasto, w jakim można by taką imprezę rozegrać, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować