Zaloguj się, aby obserwować  
Barklu

EURO 2012

801 postów w tym temacie

Przed chwilą oficjalnie zademonstrowano logo Mistrzostw Europy. Są to 3 kwiaty na wspólnej łodydze. Dwa boczne, mniejsze, są w kolorach flag Polski i Ukrainy, a trzeci - środkowy i większy - jest pąkiem stylizowanym na piłkę w kolorach biało-pomarańczowych (czyli kolorach pomarańczowej rewolucji).
A, że tak sobie pozwolę na wtręt osobisty, mnie się to logo niezbyt podoba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 11:52, A-cis napisał:

A, że tak sobie pozwolę na wtręt osobisty, mnie się to logo niezbyt podoba :-)

Właśnie je oglądam. Logo jak logo, spodziewałem się czegoś w ten deseń (Polacy są bardzo przywiązani do barw narodowych, więc styl Euro 2004/2008 odpadł w przedbiegach, nie można było też nie wykorzystać analogii flag polskiej i ukraińskiej). W sumie to ładne, charakterystyczne (to najważniejsze), tylko nasz polski kwiatek powinien mieć odwrócone barwy (przyzwyczailiśmy się do widoku białego z niewielką domieszką czerwonego, nie odwrotnie).

Link do prezentacji loga:
http://www.uefa.com/competitions/euro2012/news/newsid=934390.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:02, shinoda napisał:

Może mi sie wydaje, ale trybuna zachodnia(?) w Krakowie robiona jest w żółwim tempie:P

Lepiej w żółwim niż w ogóle.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy , jak wybudują te stadiony, to czy będzie tylu kibiców żeby zapełnić cały stadion?
Jeśli nie , to średnio opłaca się robić te EURO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:15, R3clus3 napisał:

Jestem ciekaw czy , jak wybudują te stadiony, to czy będzie tylu kibiców żeby zapełnić
cały stadion?
Jeśli nie , to średnio opłaca się robić te EURO :P

Każde miasto organizujące Euro przedstawiło plan zagospodarowania tak dużego obiektu sportowego. Przykładowo Stadion Narodowy ma zamykany dach, więc będzie można tam organizować wiele imprez niezależnie od pory roku. Z kolei Stadion na Maślicach we Wrocławiu to dużo więcej, niż tylko boisko + ławki. Znajdzie się w nim sporo infrastruktury handlowo-usługowej. Najgorzej pod tym względem prezentuje się chyba PGE Arena w Gdańsku (od niedawna oficjalna nazwa Baltic Areny), ale "zajęć" nowoczesnego obiektu dla dużej liczby osób można znaleźć naprawdę wiele (koncerty choćby).

shinoda

Chyba jednak tylko Ci się wydaje, bo w planie brak informacji o opóźnieniach pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 13:32, Hellmut napisał:

> Jestem ciekaw czy , jak wybudują te stadiony, to czy będzie tylu kibiców żeby zapełnić

> cały stadion?
> Jeśli nie , to średnio opłaca się robić te EURO :P
Każde miasto organizujące Euro przedstawiło plan zagospodarowania tak dużego obiektu
sportowego. Przykładowo Stadion Narodowy ma zamykany dach, więc będzie można tam organizować
wiele imprez niezależnie od pory roku. Z kolei Stadion na Maślicach we Wrocławiu to dużo
więcej, niż tylko boisko + ławki. Znajdzie się w nim sporo infrastruktury handlowo-usługowej.
Najgorzej pod tym względem prezentuje się chyba PGE Arena w Gdańsku (od niedawna oficjalna
nazwa Baltic Areny), ale "zajęć" nowoczesnego obiektu dla dużej liczby osób można znaleźć
naprawdę wiele (koncerty choćby).

Oby to wszystko sprawdziło się w rzeczywistości , a nie tylko na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



A cóż to za propaganda sukcesu prowadzona była przez rząd, władze Wrocławia, PZPN i spółkę PL.2012. Niby wszystko pięknie, żadnych opóźnień, a taki news.

Wrocław zerwał umowę z wykonawcą stadionu na Euro

http://www.sport.pl/pilka/1,80056,7407757,Euro_2012__Wroclaw_zerwal_umowe_z_wykonawca_stadionu.html
Stadionie w Krakowie szykuj sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło śledzić kamerkę na Stadionie we Wrocławiu i można było wywnioskować, że jest coś nie tak tempo było ślimacze. Bardzo dobrze, że podjęli taką decyzję. Mostostal ma teraz niezłe kłopoty. No cóż w ciągu miesiąca wybiorą nowego wykonawcę prawdopodobnie niemieckie konsorcjum Max-Bogl, które było na 2 miejscu w przetargu. Zna budowę a to najważniejsze. Nie ma się co martwić budowa zostanie ukończona przed czasem. Będą pracować pełną parą na zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już się bałem, że w sprawności organizacji zaczynamy prześcigać kraje zachodnie ;)

Zmiany wykonawców budowy przy organizacji imprez masowych są właściwie normą. Przykładowo stadion w Insbrucku na Euro 2008 miał zostać nawet zlicytowany. Dziś to już nikogo nie obchodzi, bo że Innsbruckowi się udało, to wie każdy. Zmiana wykonawcy nie jest problemem tak dużej natury, żeby zmieniać miasto-gospodarza (co jest o wiele trudniejsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy już wiadomo cokolwiek na temat piosenki mistrzostw? Kto będzie "wymyślał", wykonywał, kiedy będzie itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 12:08, Hellmut napisał:

Nic a nic nie wiadomo. Nieznany jest ani wykonawca, ani twórca. O terminie jej prezentacji
też cicho.

Hmmm... w takim razie ciekawe kiedy możemy się jej spodziewać. Po takim sobie moim zdaniem logo mistrzostw mam nadzieję, że piosenka bedzie dobra, a przynajmniej nie gorsza. Oby wziął się za nią ktoś odpowiedni. Sam nie miałbym nic przeciwko temu, żeby była to Ruslana. Raczej nie chciałbym kogoś z Polski bo najprawdopodobniej wyszłoby drętwo i marnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 15:19, karolekx23x napisał:

A jak stoi sprawa z budowa stadionów ?


Jest nieźle i na pewno zdążymy na czas :)
Stadiony już zaczynają coraz bardziej wznosić się w górę, a
efekty prac są widoczne na specjalnej stronie:
http://kamera2012.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 16:01, MadDogg napisał:

> A jak stoi sprawa z budowa stadionów ?

Jest nieźle i na pewno zdążymy na czas :)
Stadiony już zaczynają coraz bardziej wznosić się w górę, a
efekty prac są widoczne na specjalnej stronie:
http://kamera2012.eu/

Bo najgorzej obawiałem się z Wrocławiem , gdzie by komplikacje ale mam nadzieje ze zdąża . Chociaż, ciekawe jak infrastruktura jest w postępie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 17:12, karolekx23x napisał:

Bo najgorzej obawiałem się z Wrocławiem , gdzie by komplikacje ale mam nadzieje ze zdąża
. Chociaż, ciekawe jak infrastruktura jest w postępie


Wyrobimy się z minimum, ale nadal sądzę, że przez tyle czasu ile mieliśmy, Polska powinna zrobić o wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 17:56, MadDogg napisał:

> Bo najgorzej obawiałem się z Wrocławiem , gdzie by komplikacje ale mam nadzieje
ze zdąża
> . Chociaż, ciekawe jak infrastruktura jest w postępie

Wyrobimy się z minimum, ale nadal sądzę, że przez tyle czasu ile mieliśmy, Polska powinna
zrobić o wiele więcej.


No na pewno , ale wszystkie opóźnienia zawdzięczać rządowi .Zamiast pomóc to tylko przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 20:38, karolekx23x napisał:

No na pewno , ale wszystkie opóźnienia zawdzięczać rządowi .Zamiast pomóc to tylko przeszkadza.

A może by tak konkrety? Bo ja jawnego przeszkadzania inwestorom w przygotowywaniu Euro przez rząd nie zauważyłem (co najwyżej odwrotnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2010 o 20:38, karolekx23x napisał:

No na pewno , ale wszystkie opóźnienia zawdzięczać rządowi .Zamiast pomóc to tylko przeszkadza.


Eee tam rząd. To po prostu biurokracja i zawiłe przepisy ;]
Już taki mamy kraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować