Zaloguj się, aby obserwować  
Barklu

EURO 2012

801 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2008 o 19:34, marcinshinoda napisał:

Może to nie jest temat o stadionach, ale oglądam teraz TVP info, transmije meczu żużlowego
i tam taki ładny stadionik^^ ładny, cały zadaszony. Gdzie to jest?

Jak dla mnie to Gorzów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 12:40, marcinshinoda napisał:

Warszawa? Wbili te bale, przetargi przegotowywane i budowa we wrześniu, jeśli nikt nie nie odwoła od >przetargu będzie dobrze.


Właśnie. Pamiętam ten cały szum medialny jaki towarzyszył wbijaniu tych kilku belek w ziemię. Zeszło parę miesięcy i co sie teraz dzieje na tej "budowie" to wiedzą chyba tylko Ci co tam byli i widzieli ;) W innym kraju takiego zamieszania by nie było jakby został oddany do użytku nowy nowoczesny obiekt. No ale u nas jest tak że cieszymy sie z byle czego i później spoczywamy na laurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 20:12, dave03 napisał:

> Warszawa? Wbili te bale, przetargi przegotowywane i budowa we wrześniu, jeśli nikt
nie nie odwoła od >przetargu będzie dobrze.

Właśnie. Pamiętam ten cały szum medialny jaki towarzyszył wbijaniu tych kilku belek w
ziemię. Zeszło parę miesięcy i co sie teraz dzieje na tej "budowie" to wiedzą chyba tylko
Ci co tam byli i widzieli ;) W innym kraju takiego zamieszania by nie było jakby został
oddany do użytku nowy nowoczesny obiekt. No ale u nas jest tak że cieszymy sie z byle
czego i później spoczywamy na laurach.


próbne balowanie miało trwać kilka miesięcy. Listiewicz mówił że budowe trzeba przyspieszyć przed zlotem UEFA i ma sie zacząć we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co dzisiaj na PL.2012? Poznań do 2012 roku wybuduje 10 hoteli, kilkakrotnie przewyższając normy UEFA dot. ilości miejsc noclegowych. Ws. palowania stadionu - przypominam, że to jest próbne palowanie, proszę najpierw sprawdzić harmonogram prac, a dopiero później ocenić czy się ociągają. Poza tym we wrześniu ma być finałowa impreza Red Bull X-Fighters na Stadionie X-Lecia, więc prawdziwe roboty na stadionie zaczną się dopiero po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:19, HELMOOT1 napisał:

ocenić czy się ociągają. Poza tym we wrześniu ma być finałowa impreza Red Bull X-Fighters
na Stadionie X-Lecia, więc prawdziwe roboty na stadionie zaczną się dopiero po niej.


A ja oglądając (niedawno, parę dni temu) Polsat News zobaczyłem dość fajny materiał. Minister do czegoś-tam, ale chyba od Spraw Wewnętrznych i Administracji mówił, że do pracy będą wynajmować chińskie firmy. Bo są o wiele tańsze niż nasze. Dalej podano co zrobili Chińczycy czyli, że mieli olimpiadę, więcej autostrad, sześć linii metra w sześć lat itp. . Na razie jest to tylko taka propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:30, Pawciu45 napisał:

A ja oglądając (niedawno, parę dni temu) Polsat News zobaczyłem dość fajny materiał.
Minister do czegoś-tam, ale chyba od Spraw Wewnętrznych i Administracji mówił, że do
pracy będą wynajmować chińskie firmy. Bo są o wiele tańsze niż nasze. Dalej podano co
zrobili Chińczycy czyli, że mieli olimpiadę, więcej autostrad, sześć linii metra w sześć
lat itp. . Na razie jest to tylko taka propozycja.

Bo chińscy robotnicy są dużo tańsi niż polscy, zaś olimpiada dała im doświadczenie, więc ryzyko odwalenia fuszerki przez Chińczyków spadło niemal do zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:57, HELMOOT1 napisał:

> A ja oglądając (niedawno, parę dni temu) Polsat News zobaczyłem dość fajny materiał.

> Minister do czegoś-tam, ale chyba od Spraw Wewnętrznych i Administracji mówił, że
do
> pracy będą wynajmować chińskie firmy. Bo są o wiele tańsze niż nasze. Dalej podano
co
> zrobili Chińczycy czyli, że mieli olimpiadę, więcej autostrad, sześć linii metra
w sześć
> lat itp. . Na razie jest to tylko taka propozycja.
Bo chińscy robotnicy są dużo tańsi niż polscy, zaś olimpiada dała im doświadczenie, więc
ryzyko odwalenia fuszerki przez Chińczyków spadło niemal do zera.


Dokładnie HELMOOT1 zgadzam się z twoją opinią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:57, HELMOOT1 napisał:

Bo chińscy robotnicy są dużo tańsi niż polscy, zaś olimpiada dała im doświadczenie, więc
ryzyko odwalenia fuszerki przez Chińczyków spadło niemal do zera.


Dali takie przykład: Warszawa ma na zbudowanie linii metra 3miliardy złotych a firmy Polskie, żądają za to 6 miliardów złotych. To nasz największa szansa zabłyśnięcia na świecie, a przynajmniej w Europie, a sami Polacy to sobie utrudniają. I to też trochę głupie: UEFA EURO 2012 Polska-Ukraina ,,made with China".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:38, Pawciu45 napisał:

Dali takie przykład: Warszawa ma na zbudowanie linii metra 3miliardy złotych a firmy
Polskie, żądają za to 6 miliardów złotych. To nasz największa szansa zabłyśnięcia na
świecie, a przynajmniej w Europie, a sami Polacy to sobie utrudniają. I to też trochę
głupie: UEFA EURO 2012 Polska-Ukraina ,,made with China".

Niestety, koszty budowy są takie a nie inne z prostych przyczyn - gdyby koszty budowy metra polskimi rękami były identyczne jak chińskimi, robotnicy na budowach, kierowcy, operatorzy urządzeń czy poddostawcy materiałów musieliby wegetować na jakichś 300-500 zł miesięcznie. W Polsce nie da się za to wyżyć. Dla Chińczyka taka płaca + mieszkanie w baraku to szczyt marzeń. Nie ma się czego wstydzić, już niejeden kraj budował przy pomocy imigrantów (to chyba nieistotne, jakiej narodowości są imigranci?), skoro Polacy budowali w Niemczech, USA czy Wlk. Brytanii, niech Chińczycy budują u nas. To bardzo dobry pomysł i moim zdaniem to nie my się tu będziemy uczyć od Europy, tylko Europa od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:53, HELMOOT1 napisał:

budowali w Niemczech, USA czy Wlk. Brytanii, niech Chińczycy budują u nas. To bardzo
dobry pomysł i moim zdaniem to nie my się tu będziemy uczyć od Europy, tylko Europa od
nas.



Nie ważne jak. Ważne żeby było (Euro 2012). Ale ja należę do tej grupy, która ma ,,złe przeczucia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:53, HELMOOT1 napisał:

> Dali takie przykład: Warszawa ma na zbudowanie linii metra 3miliardy złotych a firmy

> Polskie, żądają za to 6 miliardów złotych. To nasz największa szansa zabłyśnięcia
na
> świecie, a przynajmniej w Europie, a sami Polacy to sobie utrudniają. I to też
trochę
> głupie: UEFA EURO 2012 Polska-Ukraina ,,made with China".
Niestety, koszty budowy są takie a nie inne z prostych przyczyn - gdyby koszty budowy
metra polskimi rękami były identyczne jak chińskimi, robotnicy na budowach, kierowcy,
operatorzy urządzeń czy poddostawcy materiałów musieliby wegetować na jakichś 300-500
zł miesięcznie. W Polsce nie da się za to wyżyć. Dla Chińczyka taka płaca + mieszkanie
w baraku to szczyt marzeń. Nie ma się czego wstydzić, już niejeden kraj budował przy
pomocy imigrantów (to chyba nieistotne, jakiej narodowości są imigranci?), skoro Polacy
budowali w Niemczech, USA czy Wlk. Brytanii, niech Chińczycy budują u nas. To bardzo
dobry pomysł i moim zdaniem to nie my się tu będziemy uczyć od Europy, tylko Europa od
nas.


i kolejną przeszkodą do sprowadzania Chińczyków jest polskie prawo. Wszystkie formalności za min wogóle przyjadą potrwają kilka-kilkanaście tygodni i robotnicy za granicy mogą u nas pracować chyba pół roku a potem znowu o papierek trzeba sie zgłaszać. Moge sie mylić bo ten przepis mieli zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 14:47, marcinshinoda napisał:

i kolejną przeszkodą do sprowadzania Chińczyków jest polskie prawo. Wszystkie formalności
za min wogóle przyjadą potrwają kilka-kilkanaście tygodni i robotnicy za granicy mogą
u nas pracować chyba pół roku a potem znowu o papierek trzeba sie zgłaszać. Moge sie
mylić bo ten przepis mieli zmienić

Już jest na szczeblu opracowania. Największą przeszkodą będzie, tradycyjnie, podpis prezydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mamy dzisiaj?

Porządkowanie terenu na gdańskiej Letnicy, tam gdzie ma powstać Baltic Arena. Niedługo rozpoczną się prace ziemne i melioracyjne polegające m.in. na usunięciu torfu zalegającego na terenie budowy przyszłego stadionu. Biorąc pod uwagę fakt, że jak dotąd nie ma opóźnień, Baltic Arena będzie chyba pierwszym gotowym polskim stadionem na Euro (o ile oczywiście opóźnień nie będzie, ale te są mniej prawdopodobne niż kosmici porywający piłkarzy w meczu otwarcia).

Rozbiórka wieży dyspozytorskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Niezbędne do rozpoczęcia modernizacji stadionu na pełną skalę. Słynna wieża zniknie jeszcze przed meczem Polska-Czechy (Eliminacje do MŚ 2010).

Rząd zapoznał się z realizacją przedsięwzięć na Euro 2012. Nie stwierdzono żadnych poważnych opóźnień, koordynacja zarządzania działa jak należy, zaś spółka PL.2012 wywiązuje się z podjętych zadań.

Adam Olkowicz, szef zespołu PZPN ds. Euro 2012: "Gramy drugą połowę meczu o Euro". Wg Olkowicza, najgorszym okresem "gry" był czas zawieruchy politycznej w obu krajach gospodarzach, czyli 2 połowa 2007 roku. Potem było już tylko lepiej, wciąż jest coraz lepiej. Żaden termin znaczącej inwestycji na Euro 2012 nie jest zagrożony.


Czy sceptycy nadal twierdzą, że nic się nie dzieje? Czy już są na etapie "i tak nie zdążymy"? Trochę wiary w siebie! Narzekaniem tylko rzucamy kłody pod nogi odpowiedzialnym za organizację. Na przykładzie moich znajomych, sceptycznych wywnioskowałem mniej więcej taki schemat:

- Polska będzie się ubiegać o organizację Euro. Sceptycy mówią: "Tja, skompromitują nas swoją kandydaturą",
- Polska wraz z Ukrainą dostała się do ostatniej fazy wyboru (czyli kandydatura była interesująca). Sceptycy: "Eeee tam. Nie mamy szans z Włochami",
- Polska i Ukraina dostają Euro! Sceptycy mówią: "To będzie wielka kompromitacja. Nie zdążymy, nie mamy szans, nie umiemy, nasi rządzący to się tylko kłócą, nawet palcem nie kiwną, niech chociaż projekty zrobią i plany pokażą",
- Powołanie spółki PL.2012 zajmującej się Euro w Polsce. Są projekty i plany. A sceptycy: "Mamy uwierzyć w te plany? Śmiechu warte. Nie ma szans, nigdy się z tym nie wyrobimy. To będzie wielka kompromitacja",
- Etap obecny. Prace porządkowe. Przygotowanie do wielkiej budowy. Postępy widać, idzie coraz lepiej. Sceptycy: "Tja, i tak nie zdążymy",
- Etap budowy stadionów i infrastruktury. Dużo się dzieje. Sceptycy udają, że tego nie widzą,
- Kilka miesięcy przed Euro. wszystko gotowe, zapięte na ostatni guzik. Sceptycy: "O słabo. Ale brzydkie stadiony. Ale brzydkie lotniska, ale brzydkie hotele. Jak tu przyjadą, będzie kompromitacja",
- Euro! Mecze grupowe reprezentacji Polski! Sceptycy: "A nie mówiliśmy? Zawsze byliśmy za! Udało się! Mamy Euro! Kto sprzeda bilet?"
- Po Euro. Wszyscy zadowoleni. Tylko nie sceptycy: "Najgorsze Euro jakie widziałem. Skompromitowaliśmy się!". A przeciętny kibic zagraniczny: "Piękne to było Euro! Piękne!",
- Podsumowanie. Liczenie zysków z imprezy. Ocena polskiej reprezentacji wobec poziomu gry na mistrzostwach. A sceptycy... A sceptycy niech się wreszcie zamkną! Już po Euro! Udało się! Sceptycy mogli wierzyć że nam się uda. Wtedy radowaliby się każdym udanym organizatorskim posunięciem. Cieszyliby się pięknem imprezy. Ich gadania z roku na rok słuchało coraz mniej ludzi. A gdyby zaczęli się cieszyć... byliby szczęśliwi. Bo człowiek wierzący to człowiek szczęśliwy, a człowiek szczęśliwy to po prostu człowiek lepszy. A ulubione słowo sceptyka? "Kompromitacja". Nie zanosi się, więc wydźwięk słabiutki.

Dlatego apel do wszystkich małych i dużych sceptyków. I największych pesymistów i tych, którzy uwierzą jak zobaczą, i tych, którzy mają jedynie złe przeczucia. Wierzmy razem, uda nam się! Pozdrawiam, mam nadzieję że nie przynudzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrano wykonawcę pierwszego etapu budowy Stadionu Narodowego.

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua S.A. będzie firmą, która zrealizuje pierwszy etap najważniejszej polskiej inwestycji w związku z Euro 2012. Prace rozpoczną się 7 października. I właśnie ta data jest oficjalną datą rozpoczęcia budowy Stadionu Narodowego. Pierwszy etap budowy obejmie rozebranie pozostałości po legendarnym bazarku oraz miejscu ostatniego finału Red Bull X-Fighters - Stadionie X-lecia, roboty ziemne związane z niwelacją terenu, palowanie oraz wykonanie fundamentów pod stalową konstrukcję nowego obiektu, przygotowanie tuneli wjazdowych na przyszłą płytę boiska.

Źródło: www.2012.org.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkraczając w 2009 rok, Polska z Ukrainą są bliżej Euro niż dalej pod względem przygotowań. Tylko jeden stadion w Polsce nie jest jeszcze w budowie (Wrocław), ale nie jest to wynikiem opóźnień. Cieszy mnie wzrost optymizmu zarówno u Polaków, jak i Ukraińców i zniknięcie tej paranoi, że brak paru km autostrady = brak Euro. Smuci natomiast wciąż beznadziejna postawa włoskich mediów, których jedyne pytania do Michela Platiniego w związku z Euro 2012 to: "Czy Euro pozostanie w Polsce i na Ukrainie?" oraz "Jak nie tam, to gdzie?". Tak niedojrzała postawa Włochów jest naprawdę żałosna i zasługuje co najwyżej na uśmieszek politowania. Arogancją Euro nam nie zabiorą. Muszą odrobinę opuścić swoje wysoko zadarte noski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh Panowie ja mam do was pytanie jak myślicie przy podziale stadionów 4X4 na jakich w Polsce stadionach powinny odbyć sie mistrzostwa ??? Ale tak racjonalnie myśląc ???? Bo Jeden z Polskich pewniaków to warszawa ale pozostała trójka jest nie wiadoma. Bo słyszałem że politycy już se stadiony wybierają nie pod kątem przygotowan tylko sentymentów. Dla mnie w Polsce powinni grać w :

1. Poznań- najlepszy chyba w tej chwili stadion, i naprawde posuwające sie prace itp. , najlepsi kibice
2.Warszawa- stolica i to jest bez konkurencji
3.Gdański- Baltic Arena zajefajnie wygląda
4.I tu wielka nie wiadoma ja stawiam pomiedzy Krakowem a Wrocławiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 14:54, ghos-t napisał:

1. Poznań- najlepszy chyba w tej chwili stadion, i naprawde posuwające sie prace itp.
, najlepsi kibice
2.Warszawa- stolica i to jest bez konkurencji
3.Gdański- Baltic Arena zajefajnie wygląda
4.I tu wielka nie wiadoma ja stawiam pomiedzy Krakowem a Wrocławiem .

Zgadzam się z tobą, ale polityka we wszystkim przeszkodzi. Do końca będzie trwała ostra walka a i tak Euro dostaną Gdańsk (nie tyle za wygląd, co za to, ze pochodzi stamtąd Tusk i Wałęsa), Wrocław (Minister Spraw Zagranicznych - Schetyna jest bardzo związany z tym miastem), Warszawa (stolica i wszystko jasne) a co do ostatniego to albo mający wielką wartość turystyczną Kraków (bardzo spodobał się szefom UEFA), albo Chorzów, bo Śląsk jest bardzo mocny jeżeli chodzi o PZPN i nie wyobrażam sobie by ludzie typu Piechniczka pozwolili by na Śląskim zabrakło Euro. W Poznaniu niestety, mimo świetnych warunków nie ma silnych polityków ani wielkiego wsparcia od działaczy. Nieważne, że Poznaniacy pracują od lat, ważne, że inni mają znajomości.
Takie jest moje zdanie ale chciałbym się mylić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Poznań- najlepszy chyba w tej chwili stadion, i naprawde posuwające sie prace itp.

Dnia 16.04.2009 o 14:54, ghos-t napisał:

, najlepsi kibice

A czytałeś ostatnio gazety? Coś z tym stadionem nie za bardzo? Boże wy z poznania zasłaniacie sie tym, że macie połowe stadionu. Gdyby jeszcze został dobrze zbudowany:P. A drogi itd? Hotele? Lotnisko?. Z autostrady Wrocław-Poznań nici:P I tak sie nie zasłaniajcie tymi kibicami:P Bo to jest jest argument.

Dnia 16.04.2009 o 14:54, ghos-t napisał:

2.Warszawa- stolica i to jest bez konkurencji
3.Gdański- Baltic Arena zajefajnie wygląda

Tu sie zgodze, ładniutki stadion xD

Dnia 16.04.2009 o 14:54, ghos-t napisał:

4.I tu wielka nie wiadoma ja stawiam pomiedzy Krakowem a Wrocławiem .

Kraków obecnie po ploteczkach medialnych wydaje sie drugim pewniakiem po Warszawie. Stadion(też w budowie!!), duża baza hotelowa, 2 stadiony treningowe w pobliżu(Cracovii i Hutnik(?), i masa atrakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 16:20, shinoda napisał:

A czytałeś ostatnio gazety? Coś z tym stadionem nie za bardzo? Boże wy z poznania zasłaniacie
sie tym, że macie połowe stadionu. Gdyby jeszcze został dobrze zbudowany:P. A drogi itd?
Hotele? Lotnisko?. Z autostrady Wrocław-Poznań nici:P I tak sie nie zasłaniajcie tymi
kibicami:P Bo to jest jest argument.

Zawsze połowa lepiej niż jeden:P Ale metodą prób i błędów w końcu powstanie, wymierzony co do milimetra, po zburzeniu jeszcze paru trybun:P A tak poważnie, to ważne jest, że wciąż trwają prace i już niedługo stadion powinien powstać (za rok około). Jest dużo ośrodków treningowych, że wspomnę Wronki, czy Grodzisk Wielkopolski, bazy hotelowej też nie możemy się wstydzić (wczoraj dłuuugo szukałem i porównywałemxD). Drogi? Mamy ładną A2 od południa, trasę nr 11 ze Śląska, która wygląda coraz lepiej, a jakoś nie widzę żadnej autostrady w Warszawie... Co do autostrady do Wrocławia, to faktycznie mamy problem, o drodze do Gdańska nie wspomnę. A kibice to ważna sprawa i mocny argument, bo w końcu piłka nożna nie jest dla polityków, czy działaczy ale dla kibiców. Jeżeli chcą oglądać mecze i interesują się futbolem, to znaczy, że nie grożą puste miejsca na stadionach. W końcu wszystkie stadionu nie powstają tylko na Euro 2012 ale także mają być używane później przez kluby i reprezentację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko przypomne że stadion w Poznaniu juz jest modernizowany tzn. miesciłby teraz 24.000 miejsc (na lidze wypełnionych po brzegi) tylko że modernizuja trybuny. I musieli ogramniczyć ilośc miejsc. W następnym sezonie Lech juz nie bedzie grał na stadione miejskim w Poznaniu ale we Wronkach bo robią zadaszenie. A jeszcze jeden argument za Poznaniem to "pogłoska" o tym że w Poznaniu ma się w latach do 2012 odbyć finał Pucharu UEFA.
Niestety wielki minus to własnie brak wsparcia ważnych działaczy i polityków z WLKP. Co do dróg i autostrad z Poznania i okolic to w pełni zgadzam się z miquel93. baza Hotelowa w WLKP tez popieram miquel93( tak nawiasem u mnnie w miejscowości w Hotel 3 gwaizdkowy specjalnie inwestują pod kątem EURO żeby mieć turystów ;p;p) Jedno nie ulega wątpliwości przewagą POZNANIA jest to że stadionik już jest prawie gotowy natosmiast największy MINUS to brak silnego wsparcia polityków i działaczy z WLKP.

Warszawa------>Tu nie ma dyskusji poprostu ma jak w banku !!!

Gdańsk ------>Jedyny plus to taki że powstanie piękny stadion no i może wartośc turystyczna i hotele , bo ani tam nie ma silnej drużyny ani nic tylko polityka tzn. Doniu a co najśmieśniejsze nie ma tam jeszcze nawet konstrukcji stadionu ;d;d;d heh ale jestem za tym miastem w sprawie EURO !!

Wrocław ------> Pod względem kibiców jak najbardziej za, bardzo fajne miasto atrakcyjnie turystycznie, OCZYWIŚCIE SCHETYNA daje lekką przewage, a MINUS to to że dopiero zatwierdzono budowe a prace mają ruszyć w Czerwcu

Kraków --------> No tu przemawia zdecydowanie atrakcja turystyczna, nie wiem jak z hotelami i drogami, niestety nie wiem jak ze stadionem ale chyba też nie bardzo nie wiem coPlatini widzi w tym mieście ale ono mnie nie przekonuje ;DDD

Chorzów ------->No i tu już mozna powiedziec ze stadionik jest, Oczywiście działacze sportowi pomogą śląskowi,


Podsumowując: Wybory miast będą się odbywać w Maju na jakimś posiedzeni UEFA w Bordeux i jest kilka opcji dla tych miast:

1. Platini weźmie 4 miasta które napewno żdąż z pracami i są w tej chwili najlepsze i najbardziej do przodu czyli wg mnie:
-Poznan, Warszawa,Gdańsk, Kraków

2. Platini skonsultuje sie z rządem i wybiorom razem miasta
-Warszawa,Gdańsk,Wrocław,Poznań

3.Zadziałja Polscy politycy i Platini wybierze to co wskarzą nasi skorumpowani działacze i politycy czyli:
-Warszawa,Gdańsk,Wrocław,Kraków lub Chorzów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować