Zaloguj się, aby obserwować  
Barklu

EURO 2012

801 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2009 o 20:24, Woo-Cash napisał:

...a zabierając Kraków sami się "UEFowicze" pogrążyli. To chyba najciekawsze turystycznie
polskie miasto, w jakim można by taką imprezę rozegrać, ale cóż...


Może woleli Kraków pozostawić turystom, a fanom piłki oddać inne miasta? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 20:21, Hellmut napisał:

Dlatego w pierwszej kolejności lotniska, potem koleje między dużymi miastami, a dopiero
potem - autostrady.


Ja bym powiedział że kolej zdecydowanie powinna być tutaj na pierwszym miejscu. Przecież jak taki Włoch czy Francuz zajrzy do toalety w naszym pociągu to chyba od razu zrobi mu się niedobrze i zwymiotuje. Po prostu wstyd na całą Europe i moim zdaniem UEFA też powinna przypilnować aby to się zmieniło, a jeśli się nie zmieni to po prostu odebrać nam te mistrzostwa i tyle, bo jeśli teraz przy takiej okazji się za to nikt nie weźmie to już chyba nigdy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 10:19, dave03 napisał:

Ja bym powiedział że kolej zdecydowanie powinna być tutaj na pierwszym miejscu. /sekator/


A jednak, absolutnym priorytetem są lotniska, bo tak czy siak z nich będzie korzystać najwiecej zagranicznych kibiców. Co do kolei, widać, że nigdy nie jeździłeś IC ;) To zupełnie inny świat od tego, co prezentują nasze biedne dworce. A że dotyczy to tylko 4, góra 8 miast (jeśli kibice zechcą trochę pozwiedzać), remont dworców przebega zgodnie z planem. No i jeszcze składy zespolone dla PKP InterCity, które już ninedługo znajdą się na stanie i rozpoczną kursowanie po nieustannie modernizowanych trasach Wrocław-Poznań, Poznań-Warszawa, Poznań-Granica, Wrocław-Granica i Gdańsk-Warszawa z prędkością 160-200 km/h. Wreszcie cała kolej zacznie wyglądać tak, jak wygląda dziś tylko CMK (którą zresztą też wypadałoby odświeżyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autostrady, stadiony, hotele, lotniska, trakcje kolejowe i wszystko inne da się wybudować i jakaś szansa jest, że zdążymy. Ciekawe tylko, jak na Euro przygotują się ludzie, którzy teoretycznie mają na nim zarobić :) Przekonamy się, jak to jest ze znajomością języka angielskiego u nas.

Są jeszcze takie zagadnienia jak nieprzyjazne oznakowanie dróg (znaki, drogowskazy w niektórych miejscach to jakaś żałosna paplanina)... więc jeszcze o takie zagadnienia trzeba się martwić, a niewiele osób wspomina o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 17:49, BoloMaster napisał:

na razie raporty są optymistyczne więc bądźmy dobrej myśli:)

Wiesz, ja kilka razy słyszałem że prace nad euro idą posuwają się bardzo wolno i chcą nam je odebrać. A Ten koleś z zagranicy(kojarzy ktoś? Taki dziadek, może to Francuz) co kilka miesięcy temu mówił że jest zadowolony z Polaków to uważam że kłamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 18:05, xD_ominik napisał:

co kilka miesięcy temu mówił że jest zadowolony z Polaków to uważam że kłamał.

Typowe. Dlaczego, jak ktoś mówi, że się uda, to kłamie, a jak ktoś mówi, że się nie uda, to mówi prawdę!? ^^ Ja kilkaset (nie kilka) razy słyszałem, że wszystko lub prawie wszystko idzie zgodnie z planem. Ba! Podam nawet konkrety! Spółka PL.2012 i jej przewodniczący Marcin Herra, pan Michel Platini i każdy rządzący, niezaleznie od frakcji politycznej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 18:57, Hellmut napisał:

> co kilka miesięcy temu mówił że jest zadowolony z Polaków to uważam że kłamał.
Typowe. Dlaczego, jak ktoś mówi, że się uda, to kłamie, a jak ktoś mówi, że się nie uda,
to mówi prawdę!? ^^ Ja kilkaset (nie kilka) razy słyszałem, że wszystko lub prawie wszystko
idzie zgodnie z planem. Ba! Podam nawet konkrety! Spółka PL.2012 i jej przewodniczący
Marcin Herra, pan Michel Platini i każdy rządzący, niezaleznie od frakcji politycznej
:P

Cały czas pieprzyli o opóźnieniach itp. A teraz mówią że wszystko idzie dobrze z planem. Jak ma dobrze iść jeśli po 2 latach nie ruszyły prace nad samym stadionem? A co z hotelami i autostradami? Jak dla mnie to oni kłamią że wszystko jest ok aby nie robić szumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 19:43, xD_ominik napisał:

Cały czas pieprzyli o opóźnieniach itp.

O opóźnieniach chrzanili ci, którzy bardzo nie lubili ludzi kierujących PL.2012 - np. pani Jakubiak (której zresztą zawdzięczamy o, że stadion w Warszawie będzie mniejszy o 11000 miejsc, a sama jego budowa opóźniła się o 0.5-1.5 roku). A może zamiast mówić w liczbie mnogiej (per "oni") zaczniesz podawać nazwiska, abym mógł wiedzieć, jakie mieli ku temu powody?

Dnia 06.06.2009 o 19:43, xD_ominik napisał:

A teraz mówią że wszystko idzie dobrze z planem.

Platini nigdy się nie skarżył. Więc żadne "teraz".

Dnia 06.06.2009 o 19:43, xD_ominik napisał:

Jak ma dobrze iść jeśli po 2 latach nie ruszyły prace nad samym stadionem?

Co rozumiesz przez pojęcie "sam stadion"? Jak nikt nie opracował projektu - źle. Jak jest projekt - źle, bo nie ma żywej duszy na miejscu budowy. Jak zaczyna się wycinka drzew i równanie gruntów - źle, bo fundamentów jeszcze nie wylewają. Jak już zaczęli budować stadion - to teraz wciąż jest źle, bo "samym stadionem" (Jednym? Którym?) jeszcze nikt się nie zajął. Czy jak się wreszcie zajmą (chociaż nie mam pojęcia, co jest źle z tymi stadionami) to będzie źle, bo jeszcze krzesełek nie pomalowali? A jak ukończą, to będzie źle, bo drzewek wokoło nie zasiali? Tak źle, tak niedobrze. I jak tu takiemu dogodzić? Narzekać jest bardzo łatwo, ale obrona swoich przekonań wymaga choć odrobinę wysiłku. Ta dziwna "moda" na narzekanie na Euro tak bardzo jak tylko się da jednak jeszcze nie minęła.

Dnia 06.06.2009 o 19:43, xD_ominik napisał:

A co z hotelami i autostradami?
Jak dla mnie to oni kłamią że wszystko jest ok aby nie robić szumu.

A dla mnie wszystko idzie zgodnie z planem.
Masz na to słowo Platiniego, Herry, prezydenta, premiera i kogo jeszcze dusza zapragnie. Ich czworo ma dużo większy autorytet niż wymienieni przez Ciebie "oni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 17:37, xD_ominik napisał:

Ja uważam że się nie wyrobimy i będzie wstyd na cały świat przez najbliższe 60 lat.

Pomyśl co by wtedy było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem dzisiaj zdjęcia z placu budowy Stadionu Narodowego. Serce jak zawsze optymistyczne, bo osobiście postępy widzę ogromne, ale tylko ktoś, kto tego nie widział może się negatywnie wypowiadać o postępie prac nad owym obiektem ;).
Stadion X-Lecia sprzed kilku lat:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/e/e4/Stadion_xlecia.jpg
Stadion Narodowy na początku sierpnia:
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:SN_Budowa_07.08.09_(17).jpg&filetimestamp=20090808220414
Fajnie się to ogląda, zwłaszcza mając w pamięci cytat wyżej: "nie ruszyły prace nad samym stadionem". Mnie nasuwa się tylko ironiczny uśmieszek ;>

I będę powtarzał do znudzenia: To Euro musi nam się udać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 19:16, crash807 napisał:

Coś mi się wydaje, że jak Euro 2012 wypali w tej Polsce to będzie rekord sprzedaży w
Polsce Fify a mianowicie Fify: Euro 2012 :-)

Już wszyscy z niecierpliwością czekają na nową UEFĘ ;) I w Polsce z pewnością przebije tradycyjną FIFĘ 12 (z tego samego roku), a i Pro Evo ma się czego obawiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2009 o 19:21, Hellmut napisał:

Już wszyscy z niecierpliwością czekają na nową UEFĘ ;) I w Polsce z pewnością przebije
tradycyjną FIFĘ 12 (z tego samego roku), a i Pro Evo ma się czego obawiać ;)


I zapewne EA to wykorzysta i zamiast dawać cenę 99zł da cenę normalnej fify: 140zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 19:23, crash807 napisał:

I zapewne EA to wykorzysta i zamiast dawać cenę 99zł da cenę normalnej fify: 140zł...

Też tak pomyślałem :/
Ale po pierwsze - chyba z punktu widzenia polskiego fana serii (sam jestem neutralny na tym polu) kupienie ten jeden raz gry droższej o dodatkowe 40 zł, która ma jednak specjalne znaczenie, to nie koniec świata ;)
A po drugie, zawsze można kupić za granicą, jeśli komuś tak bardzo zależy taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja logo Euro 2012 w Kijowie - 14 grudnia
http://www.2012.org.pl/pl/ukraina/kijow/aktualnoci/12151-14-grudnia-w-kijowie-prezentacja-logo-mistrzostw.html

To jest jeden z tych "magicznych" momentów, na które czekam ;)

Poza tym, już bardziej nieświeży news - meczem inaugurującym imprezy sportowe na Baltic Arena będzie Lechia Gdańsk - Juventus Turyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw kogo PZPN(albo rząd, nie wiem, kto sie tym zajmuje) zatrudni do napisania oficjalnej piosenki EURO2012. Wszyscy poprzednicy(no, może poza Szwajcarami) mieli wspaniałe oficjalne piosenki, a z tą ksenofobią panów z PZPN, muzyke napisze pewnie Rubik, a zaśpiewa Górniak, albo Rodowicz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 12:58, shinoda napisał:

A ja jestem ciekaw kogo PZPN(albo rząd, nie wiem, kto sie tym zajmuje) zatrudni do napisania
oficjalnej piosenki EURO2012.
Wszyscy poprzednicy(no, może poza Szwajcarami) mieli wspaniałe
oficjalne piosenki, a z tą ksenofobią panów z PZPN, muzyke napisze pewnie Rubik, a zaśpiewa
Górniak, albo Rodowicz:P

A Ukraina w tej materii nie będzie mieć nic do powiedzenia? Sądzę, że będzie miała i to sporo. Myślę, że będzie to albo zespół mieszany, albo całkiem zagraniczny wykonawca (jak na Euro 2008 czy Mundial 1998).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> A Ukraina w tej materii nie będzie mieć nic do powiedzenia? Sądzę, że będzie miała i

Dnia 02.12.2009 o 16:53, Hellmut napisał:

to sporo. Myślę, że będzie to albo zespół mieszany, albo całkiem zagraniczny wykonawca
(jak na Euro 2008 czy Mundial 1998).


No tak, całkiem zapomniałem o Ukrainie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować