Zaloguj się, aby obserwować  
Barklu

EURO 2012

801 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2012 o 12:29, szaryczlowiek napisał:

Po ciekawej rozmowie dowiedzialem sie ze np po mistrzostwach czesc drog
moze zostac nie dokonczona i pozostawiona w takim stanie jakim jest gdyz kontrakty sie
koncza,a pieniedzy oczywiscie nie ma.

Ciekawi mnie, skąd masz takie rewelacje, i których konkretnie odcinków dotyczą.

Dnia 07.06.2012 o 12:29, szaryczlowiek napisał:

Zastanawiajace jest rowniez bankructwo firm budowlanych

Nie ma nic zastanawiającego w słabości niektórych firm budowlanych, które po prostu przeliczają się ze swoimi możliwościami finansowymi i technologicznymi. Inna sprawa, że gdzieniegdzie na liniach wykonawca-podwykonawcy ludzie nie potrafią nawet ustalić, kto, ile i za co płaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 13:09, Hellmut napisał:

Ciekawi mnie, skąd masz takie rewelacje, i których konkretnie odcinków dotyczą.


Rozmowa z przypadkowo poznanym czlowiekiem ktory pracowal przy budowie drog,na tyle pewna na ile on byl wiec palca sobie uciac za to nie dam a co dopiero reki,poczekamy zobaczymy.

Dnia 07.06.2012 o 13:09, Hellmut napisał:

Nie ma nic zastanawiającego w słabości niektórych firm budowlanych, które po prostu przeliczają się ze swoimi możliwościami finansowymi i technologicznymi. Inna sprawa, że gdzieniegdzie na liniach wykonawca-podwykonawcy ludzie nie potrafią nawet ustalić, kto, ile i za co płaci...


To strasznie slabo musza byc te firmy zarzadzane,czyzby pazernosc ich zgubila?Moze lepiej bylo zatrudnic chinczykow do wszelkich robot wtedy by zrobili to co potrafia najlepiej czyli hurtowo i potaniosci.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 11:55, Hellmut napisał:

Z tym "ni chuchu" to przesada, polecam zapoznać się z wykresami. Powstały dzięki użytkownikom
skyscrapercity.com. Można się przekonać, że postęp w budowie dróg w związku z Euro nastąpił.


Nie uważasz chyba, że liczba budowanych dróg bez euro powinna spadać? Bez żartów, wykresy powinny być jeszcze lepsze nawet bez euro, biorąc pod uwagę poziom zacofania w Polsce, jeśli chodzi o autostrady. Niestety są małe kłamstwa, duże kłamstwa, a potem już tylko statystyka. Firmy budujące drogi i stadiony padają, podwykonawcom się nie płaci, skandal goni skandal. Nie uważam, że powinniśmy być dumni z przygotowań.

Dnia 07.06.2012 o 11:55, Hellmut napisał:

Do tego warto wspomnieć, że całkiem sporo odcinków zostanie oddanych już po mistrzostwach,
część z nich jeszcze w tym roku.


Radujmy się, drogi na euro zostaną oddane po euro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pobliżu mojego miejsca zamieszkania przebiega A1, która niestety nie zostanie zakończona przed EURO, a przynajmniej ten odcinek przy granicy z Czechami. Niestety wyszła na jaw prowizorka przy budowie jakiegoś mostu i trzeba go robić praktycznie od nowa, tak więc termin oddania do użytku odcinka dojazdowego do granicy przesunie się gdzieś na następny rok ;/

No ale nie czas teraz na narzekanie, bo już jutro zaczyna się wielka impreza na która czekaliśmy tyle lat. Oby tylko nasi jutro nie zawiedli, bo nastroje z radosnych mogą zamienić się w nostalgiczne i atmosfera trochę padnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 13:31, Budo napisał:

Radujmy się, drogi na euro zostaną oddane po euro :P

Drogi przede wszystkim nie są robione na euro tylko dla nas wszystkich. I my będziemy po nich jeździć. Sam pewnie też nie raz skorzystasz.
Dla 99% Polaków ten termin nie miał żadnego znaczenia, bo i tak nie planowali po nich w czerwcu jechać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 15:51, bartog123 napisał:

Koko Koko.... gdzie transmisja na platformie cyfrowego polsatu w hd ?

Z tego co wiem to na TVP HD będą wszystkie mecze transmitowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rowno godzina do meczu,a w Warszawie cala strefa kibica bialo czerwona z tego co patrze w tvn24 to ludzi przyszlo naprawde od cholery i jeszcze troche.Tak sobie mysle ze jak tyle ludzi w jednym momencie trzyma kciuki za naszych i mysli o zwyciestwie to nie ma opcji zebysmy tego nie wygrali;).A jak w innych miastach z frekwencja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 17:00, szaryczlowiek napisał:

A jak w innych miastach z frekwencja?

We Wrocku sporo Czechów, zarówno w głównej strefie kibica jak i w ogródkach okolicznych knajpek. Rosjan mniej, ale też widoczni - 2 ślicznotki robią furorę pstrykając sobie fotki z polskimi kibicami. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 17:00, szaryczlowiek napisał:

Rowno godzina do meczu,a w Warszawie cala strefa kibica bialo czerwona z tego co patrze
w tvn24 to ludzi przyszlo naprawde od cholery i jeszcze troche.Tak sobie mysle ze jak
tyle ludzi w jednym momencie trzyma kciuki za naszych i mysli o zwyciestwie to nie ma
opcji zebysmy tego nie wygrali;).A jak w innych miastach z frekwencja?


Miałem jechać do Warszawy, do strefy kibica, ale jakoś tak wszystko przemyślałem i jednak wolę obejrzeć mecz w moich 40 calach niż męczyć się w korkach na drodze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie i Panie za chwilkę można już ogłosić. "World Cup tu tałsend tłelf is open". Jednak się udało i teraz tylko cieszyć pyskii i przeżywać to Ojro jak najlepiej bo drugiej takiej imprezy możemy nie dożyć ( a pisze to chłop mający 23 lata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> Drogi przede wszystkim nie są robione na euro tylko dla nas wszystkich. I my będziemy

Dnia 07.06.2012 o 15:14, A-cis napisał:

po nich jeździć. Sam pewnie też nie raz skorzystasz. /.../

Nie skorzystam, bo nie dość, ze finansuję budowę i konserwację dróg w podatku drogowym (wliczony w cenę benzyny!), to jeszcze za przejazd autostradą bedę płacić. Niejako podwójnie - bo jadąc legalnie 140 km/godz spalam blisko m2x więcej benzyny (podatek!) to jeszcze za ten "przywilej" muszę płącić dodatkowo, no bo przejazd autostradą, to luksus...
Drogi, to zresztą najmniejszy problem. Mnie martwi to, ile będziemy musieli dopłacać do stadionów. Bo to, ze dwa razy do roku odbędzie się tam jakaś impreza w rodzaju występów Madonny, to pokryje koszt utrzymania stadionu, góra, przez tydzień. Z pieniędzy za bilety na mecze, jeszcze nikomu w Polsce nie udało sie utrzymać stadionu. A już takiego, jak w Warszawie - no to bez dopłat się nie obejdzie. Dobrze, jak mmoje wnuki zdążą spłacić stadion i jego rozbiórkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 17:13, Ziggy napisał:

No to Panowie i Panie za chwilkę można już ogłosić. "World Cup tu tałsend tłelf is open".
Jednak się udało i teraz tylko cieszyć pyskii i przeżywać to Ojro jak najlepiej bo drugiej
takiej imprezy możemy nie dożyć ( a pisze to chłop mający 23 lata).



Łord Kap to dopiero za dwa lata. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 17:21, KrzysztofMarek napisał:

Drogi, to zresztą najmniejszy problem. Mnie martwi to, ile będziemy musieli dopłacać do stadionów.


Na stadionach w Poznaniu i Wrocławiu grają 2 kluby z czołówki naszej ligi więc kasa na utrzymanie tych 2 stadionów się na pewno znajdzie. Na meczach Lechii Gdańsk frekwencja też była dobra. Tu masz dane.

http://www.kibice.net/news/3362_Ekstraklasa_pod_wzgledem_frekwencji.html

Do tego dochodzą przecież imprezy masowe itd.

Gorzej ze Stadionem Narodowym, który będzie stał pusty. Uważam, że nasza reprezentacja narodowa powinna grać mecze tylko na nim, podobnie do Anglików, którzy grają wyłącznie na Wembley.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > http://www.kibice.net/news/3362_Ekstraklasa_pod_wzgledem_frekwencji.html
>
Czy aby naprawdę wiesz, jakie są koszty utrzymania stadionu?
Właściwie, to trzeba liczyc koszty utrzymania klubu piłkarskiego, którego częścią są koszty utrzymania stadionu. A koszty utrzymania stadionu to układanie i wymiana murawy (marne 5 000 m2, po około 17 zł za 1 m2), podlewanie, strzyżenie trawy, koszt oswietlenia, utrzymania sieci elektrycznej (pensje ogrodnika i elektryka też), ogrodzenie, bramki, szatnie, łazienki, koszty sprzątania. Aż mi sie wyliczać nie chce. Bez dopłat (czytaj: sponsorów) nie da się tego utrzymać. Skąd sonsor ma pieniądze? Oczywiście, od nas. I kółko sie zamyka - za wszystko płacimy MY, i to zupełnie niezależnie od tego, czy i ile płacimy za bilety wstępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2012 o 17:25, DoMiNo1992 napisał:

Łord Kap to dopiero za dwa lata. ;P

Nawiązałem to Grzesia Laty. Jego słynna wypowiedź.

Na razie jest dobrze oby się udało walnąć jeszcze jedną i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 17:21, KrzysztofMarek napisał:

Nie skorzystam,

Ty może rzeczywiście nie zdążysz skorzystać (staruszku) ;-P
ale Twoje dzieci i wnuki z pewnością z nich skorzystają.
Ale ja już zdążyłem się w tym roku przechać A2 (od Sochaczewa jeszcze wtedy) spory kawałek za Poznań.
Ale ad rem.
Prowadzimy 1:0 i już mój typ się nie sprawdzi. Przeceniłem grecką defensywę i typowałem 0:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować