Zaloguj się, aby obserwować  
Barklu

EURO 2012

801 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2012 o 17:55, KrzysztofMarek napisał:

Właściwie, to trzeba liczyc koszty utrzymania klubu piłkarskiego, którego częścią są koszty utrzymania stadionu.


Przecież Lech Poznań i Śląsk Wrocław są w prywatnych rękach (Lechia nie wiem), więc większość kosztów utrzymania klubu bierze na siebie właściciel, nie miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 19:59, Smooqu napisał:

> /.../ > Przecież Lech Poznań i Śląsk Wrocław są w prywatnych rękach (Lechia nie wiem), więc
większość kosztów utrzymania klubu bierze na siebie właściciel, nie miasto.

Pewnie dlatego Legia Warszawa dostała ładnych kilkaset milionów złotych dofinansowania, a Polonia raptem kilka. Dokładniejsze dane są w aktualnej "Uważam Rze" - ja ich nie podam, bo po przeczytaniu wyrzuciłem. Miasto nie powinno dopłacać złamanego grosza - a płaci. Skąd "miasto" bierze pieniądze? Jak by nie liczyć bierze je od nas i to bez naszej zgody.
Jeśli chodzi o Lechię - nie wiem, kto jest właścicielem klubu. Dawno, baaaardzo dawno temu, był to klub budowlanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 19:01, A-cis napisał:

> Nie skorzystam,
Ty może rzeczywiście nie zdążysz skorzystać (staruszku) ;-P
ale Twoje dzieci i wnuki z pewnością z nich skorzystają. /.../

Nie skorzystają. Powołując się znowu na "Uważam Rze" podobno mieliśmy wybór: albo autostrady i rozsypujące się inne drogi, albo brak autostrad i świetne inne drogi. Udało nam się zrealizować obydwie sprawy na raz: brak autostrad i rozsypującą się resztę dróg. Ja jeżdziłem autostradą tylko na trasie Zgierz - Stryków (najpierw musiałem ze Zgierza dojechać do tej autostrady). I teraz prędko nie pojadę autostradą - po Euro ją zamkną i będą remontowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 20:49, KrzysztofMarek napisał:

Miasto nie powinno dopłacać złamanego grosza - a płaci.


Często płaci bo ma podpisane umowy sponsorskie/partnerskie z klubem, które mają za zadanie promować miasto.

Na dodatek warto wspomnieć, że w niektórych miastach (jak np. moja Bydgoszcz) gdyby nie publiczna kasa to ani zapewne ani klubu piłkarskiego (Zawisza), ani koszykarskiego (Astoria) by nie było. Po prostu nie ma tutaj sponsorów typu Solorz-Żak, ITI czy Wojciechowski.

Miasto Bydgoszcz za to zbudowało całkiem ładny stadion miejski, na którym często odbywają się zawody lekkoatletyczne o randze międzynarodowej i gra I ligowy zespół, który często ma 7-8 tys ludzi na trybunach, a mecze w Orange Sport też trochę ludzi ogląda, więc na pewno nie są to pieniądze zmarnowane zwłaszcza, że budżet Bydgoszczy to ok. 1,3 mld złoty, a na te cele dużo kasy nie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M9ze mi ktos wytlumacYc jak to jest z tym hymnem euro wykonywanym przez oceane? Bo na otwarciu go nie bylo co mnie zdziwilo. I jak to jest z tym koko euro spoko? W jakim celu ona zostala wybrana skoro i tak niebyla wykonywana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 18:00, Evertsen_Dante napisał:

Czy na jakiejś innej stronie niż tvp.pl da się obejrzeć mecze?


Polecam sopcasta - może jakość nie powala, ale pewnie i tak na żadnej stronie nie będzie lepszej. Ewentualnie zawsze zostają jeszcze jakieś rosyjskie kanały, bo chyba tylko rosjanie potrafią streamować w jakości zbliżonej do hd. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 23:48, crash807 napisał:

M9ze mi ktos wytlumacYc jak to jest z tym hymnem euro wykonywanym przez oceane? Bo na
otwarciu go nie bylo co mnie zdziwilo. I jak to jest z tym koko euro spoko? W jakim celu
ona zostala wybrana skoro i tak niebyla wykonywana?


To jest komercha - te "hymny" są grane przed meczami i w przerwach, jak mecz oglądasz w telewizji to raczej ich nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 23:48, crash807 napisał:

M9ze mi ktos wytlumacYc jak to jest z tym hymnem euro wykonywanym przez oceane?

To nie hymn, tylko piosenka. Jest wykorzystywana w promocji Euro. Utwór Jarzębiny to piosenka Reprezentacji Polski na Euro 2012. Nikt nie deklarował, że będzie ona wykonywana w trakcie jakiegokolwiek meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 19:59, Smooqu napisał:

Przecież Lech Poznań i Śląsk Wrocław są w prywatnych rękach (Lechia nie wiem), więc
większość kosztów utrzymania klubu bierze na siebie właściciel, nie miasto.


Tjaa... tak bardzo w prywatnych rękach, że magistrat wrocławski dokładał niedawno 12 milionów Złotych Polskich do kasy Śląska, bo klubowi zajrzało w oczy widmo upadłości.

Przy czym oczywiście inne kluby, takie jak żużlowy Betard, koszykarski Śląsk czy siatkarskie Gwardie muszą błagać o każdy grosz z miejskiej kasy. No i mają problemy ze znalezieniem sponsorów, bo - jak to to było ostatnio w przypadku Śląska Wrocław, ale tego od basketu - chętni by i owszem byli, ale w partnerstwie z miastem. Ale miasto ma w ciemnej d***e wielkie tradycje kosza w mieście, bo wszystkie ręce idą na kopaczy i ich grono łysych, drących japę faunów (i satyrów, bo gdy zestawić mityczne wyobrażenie tych istot i część kibiców ŚW, podobieństwo jest zachwycające).

A wszystko to w mieście, w którym 1/4 domów komunalnych wciąż nie ma własnej łazienki, zaś spora część dzielnic na obrzeżach wciąż może marzyć o przyłączeniu do miejskiej kanalizacji.

No i nie zapominajmy o obcinaniu funduszy i dotacji na rzecz trzeciego sektora, kultury, festiwali. No bo po co promować miasto imprezami kulturalnymi, skoro można się wypromować na imprezach chlańska i darcia japy... pardon, chciałem powiedzieć: na imprezach sportowych związanych z piłką nożną.


Więc to tyle w temacie, cytując Ciebie, "promowania miasta".


Taki sam mit jak te bajeczki o promowaniu się na EURO i zarabianiu na EURO. Tylko troszkę od tegóż EURO tańsze.


A tak komentując troszkę bardziej a''propos tematu zapisanego w nazwie threada: no cóż, jeszcze dwa trzeba wytrzymać i troszkę cała hucpa przycichnie. Hura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2012 o 19:57, qq_MoaR napisał:

Czy Wy też krzyczeliście do Smudy żeby jakieś zmiany wprowadzil :S ? Mnie nie usłyszał.

Ja się darłem. Też bez skutku. Najwyraźniej (biorąc pod uwagę jego wypowiedź przedmeczową na konferencji prasowej) remis mu odpowiadał. Wskazuje na to również próba zmiany robiona na ok. 30 sek przed końcem doliczonego czasu gry. Byłaby to jedynie zagrywka na czas, czyli na obronę wyniku.
Tym podejściem (grą na remis a nie próbą zmiany) Smuda u mnie b. dużo stracił. Dotychczas nie uważałem go za kunktatora. Sądziłem raczej, że w każdej sytuacji będzie walczył o zwycięstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co tak naprawdę miał na celu Smuda. Nie mówię, żeby porywał się na jakieś super ofensywne zmiany, ale chyba każdy na jego miejscu widząc jak zawodnicy już od 60 minuty oddychają rękawami wpuściłby ze dwóch świeżych piłkarzy. Przykro to mówić, ale Franz był w tym meczu nieobecny. Momentami to wyglądało tak, jakby na ławce trenerskiej było wolne miejsce. Całe szczęście nasi piłkarze nie mają mentalności "typowego polskiego kibica" jaką prezentują niektórzy. Czytając komentarze w internecie można dojść do wniosku, że o awansie możemy tylko pomarzyć, a do meczu z Rosjanami powinniśmy podejść na klęczkach i prosić by za mocno nie bili. Prawda jest taka, że ten mecz nie wiele zmienił. Szanse na awans mamy takie same jak przed jego rozpoczęciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 16:30, Darkstar181 napisał:

Polityka polityką, a ja mam pytanie czy jakaś dobra dusza podrzuci linki do streamingu
gdzie można oglądać mecze live ?


SopCast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do Warszawy na mecz, mam pytanie: na bileci piszę, że jako posiadacz biletu magę podóżować komunikacją miejską na wyznaczonych trasach za free w dniu meczu i dzień po, tylko jak sprawdzić co dokładnie oznaczają te "wyznaczone trasy", szukałem na stronie uefy i narazie bez efektu, czy ktoś wie jak po Wawie posiadacze biletów mogą jeździć za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2012 o 23:22, radek44564 napisał:

Jutro jadę do Warszawy na mecz, mam pytanie: na bileci piszę, że jako posiadacz biletu
magę podóżować komunikacją miejską na wyznaczonych trasach za free w dniu meczu i dzień
po, tylko jak sprawdzić co dokładnie oznaczają te "wyznaczone trasy", szukałem na stronie
uefy i narazie bez efektu, czy ktoś wie jak po Wawie posiadacze biletów mogą jeździć
za darmo?


Myślę że chodzi ogólnie o komjnikację miejską, ja np. byłem we wtorek z okazji meczu z Rosją i kilka bramek do metra jest otwartych zawsze dla tych co maja bilety, zresztą w godzinach meczowych tyle ludzi jeźdz że i tak nikt ci biletu sprawdzał nie będzie luźno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2012 o 23:41, kedzior141 napisał:

Myślę że chodzi ogólnie o komjnikację miejską, ja np. byłem we wtorek z okazji meczu
z Rosją i kilka bramek do metra jest otwartych zawsze dla tych co maja bilety, zresztą
w godzinach meczowych tyle ludzi jeźdz że i tak nikt ci biletu sprawdzał nie będzie luźno:)



Tak mi się zdawało, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować