Zaloguj się, aby obserwować  
Barklu

EURO 2012

801 postów w tym temacie

Zupełnie nie rozumiesz co mam na myśli. Robisz jakieś wylolbrzemienia o cichym przyzwoleniu itp.

Więc jeszcze raz, powloli skoro nie zrozumiałeś mojego odniesienia do dzieci głodujących w Afryce:
Nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale ten w którym ja nie jest idealny. W sprawie psów zrobiono to co można było zrobić i na co wydała pozwolenia opinia publiczna i skomplikowany system polityczny oraz społeczny na świecie.
Na globie w tym momencie dzieją się MILIARDY złych rzeczy. Niedobrych, takich na które się nie godzę ani ja ani ty. Problem w tym, że na 99.(9)% z nich nie mamy i nigdy nie będziemy mieli wpływu. Choćby dlatego, że każdy z nas ma inny tok myslenia. Np. dla mnie odstrzał bezdomnych psów to to samo co zarzynanie świń po to żebyś miał rano papu. I jasne - szkoda mi psiaków i zarąbałbym gościa, który przy mnie skieruje broń na zwierzaka, ale co - świnek już nie szkoda bo nie takie ładne? Litości. Dzieci w Afryce nie szkoda bo ich nie widziałeś? Ludzi, którzy w tej sekudzie giną na drogach zabijanych przez pijanych kierowców nie szkoda? Ilu innych rzeczy nie szkoda?

Szkoda tego wszystkiego, ale albo nie mam na to wszystko wpływu albo jestem na tyle świadom, że wyciąganie tego np. tutaj, gdzie rozmawiamy o TURNIEJU PIŁKARSKIM nic nie da. Gdybym też przejmował się całym złem na świecie to bym ześwirował, a jak zeświruje to za wiele dobrego światu też nie dam. Już pomijam, że podział zło/dobro też zależy od punktu widzenia jak sam wiesz.

Innymi słowy zamiast narzekać na wszystko i bazgrać na forum dla samej zasady, bo każdy wie że nic to nie da, jak tak bardzo się przejmujesz losem tych piesków to załóż ruch ich ochrony i złóż zawiadomienie do jakiejś ogólnoświatowej agencji chroniącej zwierzęta.

Nie truj natomiast życia innym np. tutaj bezproduktywnym pisaniem i dziamganiem na wszystko, bo żyjemy dziś w czasach kiedy wszyscy łatwo, dzięki Internetowi, wypowiadają swoje opinie, narzekają i krytykują, a robią coraz mniej. Łatwiej w końcu napisać jakim to jest się świetnym i jak to się nie godzi ze złem świata, niż cos zrobić prawda?

No to teraz chyba jasno i przejżyście się wypowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować