Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA: PC ma się świetnie i być może stanie się dla nas główną platformą

61 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Jeden z artykułów serwisu GameSpy przedstawia analizę dochodów, jakie przynoszą poszczególne platformy wraz z prognozami na najbliższy czas. Te interesujące poniekąd informacje przyćmiewa jednak cytowana przez autora wypowiedź szefa Electronic Arts.

Przeczytaj cały tekst "EA: PC ma się świetnie i być może stanie się dla nas główną platformą" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To skoro takie plany wiążą z platformą PC to czemu aż takie utrudnienia dla graczy pecetowych w związku z BF3? Pomsysłowość porównywalna do tej, którą prezentuje Elop z Noki ("nieważne jak dobrze sprzeda sie Nokia N9 na MeeGo, i tak i tak olewamy tą platformę na rzecz WP").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram tylko na PC, więc wszystko co zmierza w kierunku faworyzowania tej platformy jest dla mnie dobrym newsem. Gdyby tylko jeszcze robili silnik graficzny, który nie wymaga DX 11...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 11:10, 90388315 napisał:

To skoro takie plany wiążą z platformą PC to czemu aż takie utrudnienia dla graczy pecetowych
w związku z BF3? Pomsysłowość porównywalna do tej, którą prezentuje Elop z Noki ("nieważne
jak dobrze sprzeda sie Nokia N9 na MeeGo, i tak i tak olewamy tą platformę na rzecz WP").


Akurat Nokia dostała tyle $$ od microsoftu, że inaczej mówić nie mogą, swoją drogą tą transakcją wykopali sobie grób, bo nawet prezes ms uważa wp7 za crap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 11:12, Pain_Blaster napisał:

Gdyby tylko jeszcze robili silnik graficzny, który nie wymaga DX 11...


Wiesz, DX 9 to już spory przeżytek. Jeśli się robi gry z dbałością o wersję PC, to niestety (a może stety?) trzeba odrzucić relikty przeszłości i iść z duchem postępu. Inaczej nigdy nie wyjdzie się poza to, co obecnie dają konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te hardcore''owe PCtowe produkcje - gry F2P tylko w systemie dystrybucji cyfrowej jednego wydawcy i w cholerę mikrotransakcji. Ciekawa przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kolejna porcja PR''owego shit''u. Konsole stanowią większość rynku i EA tak łatwo z nich nie zrezygnuje. Co prawda czasem trzeba wypuścić tytuł stworzony z myślą o PC ( BF3 ) żeby zarobić i na tej platformie. Nie wierzę jednak aby główną platformą EA stało się PC. Dlaczego ? To bardzo proste- w tej branży ( jak i w każdej innej zresztą ) liczą się pieniądze, a PC przynosi ich znacznie mniej niż konsole.

Co prawda MMO ( a raczej płynące z nich zyski ) to łakomy kąsek dla deweloperów, ale EA jeszcze nigdy nie udało się go ugryźć i jeśli teraz im się to nie uda ( SW:KOTR ) to prawdopodobnie ich zainteresowanie rynkiem PC jeszcze bardziej się zmniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tenebrael na dx9 mozna jeszcze sporo ,tylko ,ze aktualne konsole sa za slabe na wykrozystanie nawet tego ;] .
Co do EA to pozyjemy zobaczymy . Zgodzie sie z jednym ,ze na PC rzadzi dystrybujca cyfrowa i sam tylko z niej korzystam (wszystko mam na steamie , origin i mam dostep do swoich gier zawsze bez biegania z masa plytek) ,a pudeleczka to relikt przeszlosci .

czapol akurat masa gier F2P na PC przynosi mase kasy . Zreszta ta platforma zawsze wyznaczala kierunek w ktorym gry sie beda rozwijac . Aktualne konsole zasmakowaly dopiero multiplayera i boom na fps'y ,co PC jzu przerabialo lata temu . Teraz PC lubuje sie w dystrybucji cyfrowej i grach masowych ,ogromnym rynkiem indie . Na przyszle konsole pewnie tez zacznie wychodzic masa tego typu produkcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 11:58, czapol napisał:

To bardzo proste- w tej branży ( jak i w każdej innej zresztą

>liczą się pieniądze, a PC przynosi ich znacznie mniej niż konsole.

Wystarczy, że skupią się na MMO i Facebook''u a zyski z PCtów wzrosną i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 12:01, hydzior napisał:

czapol akurat masa gier F2P na PC przynosi mase kasy .

I czy to nie jest przerażające?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 12:17, thiefi napisał:

Skoro tak twierdzi EA. to może oznaczać, że ta generacja konsol już umiera i wedzą coś
o czym nie wiemy my.

To że obecna generacja ma się ku końcowi jest tajemnicą poliszynela i nie trzeba specjalnej spostrzegawczości żeby to stwierdzić. A to po prostu PR-owe gadanie do którego nie przykładałbym większej wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA musi jakoś przecież promować Origin, ale wydaje mi się, że wszystko do czasu, kiedy na rynek wejdzie nowa generacja konsol, wtedy będzie pozamiatane i konsole znów będą rządzić i dzielić growym rynkiem jak wtedy, kiedy miały większą przewagę sprzętową nad PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 14:22, PJ_MW napisał:

EA musi jakoś przecież promować Origin, ale wydaje mi się, że wszystko do czasu, kiedy
na rynek wejdzie nowa generacja konsol, wtedy będzie pozamiatane i konsole znów będą
rządzić i dzielić growym rynkiem jak wtedy, kiedy miały większą przewagę sprzętową nad
PC.

Konsole już nie dadzą rady przegonić PC. Nawet jak wejdzie nowa generacja to obecnych pieców nie przeskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 14:22, PJ_MW napisał:

EA musi jakoś przecież promować Origin, ale wydaje mi się, że wszystko do czasu, kiedy
na rynek wejdzie nowa generacja konsol, wtedy będzie pozamiatane i konsole znów będą
rządzić i dzielić growym rynkiem jak wtedy, kiedy miały większą przewagę sprzętową nad
PC.

Przez dwa, trzy lata, a później komputery znowu przegonią konsole, a wszyscy konsolowcy będą mówić o "następnej generacji, która wykosi PC-ty".

Ach, krąg życia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 14:22, PJ_MW napisał:

EA musi jakoś przecież promować Origin, ale wydaje mi się, że wszystko do czasu, kiedy
na rynek wejdzie nowa generacja konsol, wtedy będzie pozamiatane i konsole znów będą
rządzić i dzielić growym rynkiem jak wtedy, kiedy miały większą przewagę sprzętową nad
PC.


Ale zanim wyjdzie ta nowa generacja konsol to trochę minie i PC będzie jeszcze trochę na szczycie.

Jak narazie to EA chyba zrobiło tylko BF3 z myślą o PC, teraz trzeba być pełnym nadziei, że zrobią kolejne gry specjalnie pod PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować