Zaloguj się, aby obserwować  
Damianuss1

Dragon’s Dogma - temat ogólny

57 postów w tym temacie

No dobra, wrażenia po ponad 11h grania (przez kilka dni).
O fabule nie mogę wiele powiedzieć, ale z zaufanego źródła wiem, że jest niezła, choć lekka i nieskomplikowana. Jest kilka zaskakujących momentów. (Zaufane źródło - trzech kumpli. Wszyscy po ostrych przejściach z PCtowymi RPGami, więc fabuła raczej daje rade).
Walka - duży plus dla Capcomu. Jest trudna, wymaga myślenia, naprawdę dobrze trzeba dobrać ekipę żeby np. zabić dwóch ogrów albo naprawdę silnych bandytów. Skille oraz wybór klasy również ma znaczenie, warto inwestować w swojego pawna. O dziwo, walka z dużymi potworami jak np. Olbrzym czy Cyklop jest stosunkowo łatwa - wystarczy wejść gadzinie na łeb i walić ile wlezie. Potwór i tak będzie zbyt zajęty towarzyszami na dole i rzadko kiedy zrzuca nas z grzbietu. Jeśli kończy się energia do trzymania na plecach albo innej części ciała stwora - polecam grzybki, pełno ich a dobrze uzupełniają staminę.
Pawny - bardzo mi się podoba system wypożyczana pawnów oraz (!) ich oceniania. Dzięki temu wiemy, które pawny są naprawdę pomocne w bitwie albo które należy wybrać by uzupełniły nasz skład. Również miły gest w postaci "upominków" od innych graczy, którzy wypożyczyli naszego pawna - ja np. dostałem kamień teleportacji, bardzo cenny.
Świat - wielki. Jedną misję poboczną robiłem 3h - eskorta kupca - a to dzięki temu, że świat jest wielki, naprawdę wielki. No i oczywiście po drodze chimera, kilka duchów, cmentarzysko, ogr... Było ciężko momentami, ale dobrze zgrana ekipa naprawdę załatwia sprawę. Dodatkowo świat wydaje się być żywy - oczywiście nie jest to stopień Wiedźmina 2 - ale daje radę. Fajnie się obserwuje jak ludkowie chodzą sobie po drogach tachając własne rzeczy albo ciągnąc coś na wózku.
No i jaskinie - ciemne, mroczne, niezłe zagadki! W kilku lokacjach trzeba bylo pogłówkować, na dodatek niektóre wejścia oraz przejścia są bardzo dobre ukryte i pełno w nich naprawdę mocnych potworów - ale warto. Naprawdę warto, gdyż ilość złota oraz rzadkie przedmioty zachęcającą do zwiedzania. Nie zdziwcie się jednak, jesli napotkacie bandytów, którzy położą was na cios.
Ekwipunek - Podobają mi się zmiany, sety oraz bronie. Niektóre skomplikowane, finezyjne oraz misterne dla takich, którzy takie lubią z kolei inne są proste w budowie i równie zabójcze. Niestety, żeby nabyć naprawdę dobre przedmioty trzeba się naszukać - w głównym mieście znajdziemy, za przeproszeniem, gówno nie broń.
AI - towarzysze. Tutaj trzeba przyklasnąć. Leczą innych, kiedy jest potrzeba, magicy oraz łucznicy potrafią uciec i wspierać, ostrzeliwać z dystansu. Łotrzykowie nie lecą huzia na józia tylko czekają, aż tarczownik/wojownik weźmie się za potwora a dopiero potem wskakują mu na plecy. Ewentualnie przy walce w grupach zajmują się słabszymi jednostkami, silniejsze zostawiając wojownikom. Często również towarzysze chronią naszego pawna przed potworami, otaczając go np. płomieniami albo zasypując strzałami najbliższe stwory czy też szarżując na atakujące naszego avatara monstra.
Wrogowie - i tutaj trochę gorzej. Bandyci, mroczni rycerze oraz wilki czy np. sauroni potrafią dać w kość, często współpracują by wykorzystać nasze słabości. Zmorą są magowie, którzy wydają się szukać przeciw czemu nie mamy ochrony i wtedy ładują w nas wszystkimi czarami z tej kategorii (np. mam ochronę na ogień, oni odkryli to i walili we mnie lodem). Jednak ogry, cyklopy, chimery - nie mogę powiedzieć, że są inteligentne. Są głupie. Tak samo gobliny. Więc jest tu podział - niektóre moby są niezwykle inteligente inne tak głupie, ze można po prostu przerąbać się przez nie jak przez drewienka.

No. Tyle ode mnie, muszę już lecieć więc przepraszam za pośpiech w pisaniu. Dajcie znać jak chcecie coś jeszcze wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, jak 1szy raz włączyłem DD to myślałem, że uszy mi odpadną. Tylko skośnoocy mogli wybrać taką pioseneczkę do gry fantasy ;/

Pograłem już parę godzin i niestety ta gra jest strasznie nierówna. Ale dam jej kredyt zaufania jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytania nowicjusza:
1. jak się telepertować z miasta do miasta? Sądziłem że przez kamień ale nie ma żadnych opcji

2. Czy jest możliwość aby czar który uzyje na swój Staff działał cały czas? Bo wkurza mnie, że często musze swoj Staff ładować ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 3 dniach gry, wrażenia bardzo ale to bardzo pozytywne, gra nagradza i kara za eksplorację(jeden fałszywy ruch i nawet z pozoru najłatwiejszy przeciwnik może nas zepchnąć z przepaści, bądź stunlockować nas po plecach), bardzo ładny, zróżnicowany żywy świat. Walka bardzo efektowna, wdrapywanie się na grzbiet gryfa czy innego paskuda daje ogromną frajdę, powalić na ziemię ogłuszonego przeciwnika którego panceż nie ima się naszego oręża przez ramie by móc cisnąć nim w przepaść - czysta satysfakcja. Ciągłe komentarze pionków innych ponoc drażnią, ale mi bardzo podobało się gdy na każdym kroku członkowie mojej drużyny ostrzegali mnie że tu czy tam może czaić się pułapka, bądź gdy ostatnim razem byli w danym miejscu zostali zaatakowani przez bandytów. Dodatkowo pożyczając pionki innych graczy dzielą się oni z nami wiedzą na temat danego questu czy taktyki przeciwko danemu stworowi, jeśli mieli oni styczność z czymś podobnym. Jeśli ktoś nie miał styczności z tym tytułem to nowa wersja z dodakiem Dark Arisen jest jak najbardziej godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakupić Dragon''s Dogma, oczywiście w wersji, nazwijmy ją, GOTY. System pomocników jest bardzo ciekawy, a dokładniej ich wypożyczenie. Czy jeśli nie mam abonamentu Gold w Xbox Live, mogę korzystać z tej funkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gold daje dostęp do funkcji multiplayer.
Wypożyczanie pomocników to funkcja multiplayer.
Więc tak owszem potrzebujesz do tego golda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2013 o 22:09, L33T napisał:

Gold daje dostęp do funkcji multiplayer.
Wypożyczanie pomocników to funkcja multiplayer.
Więc tak owszem potrzebujesz do tego golda.

Hmm, szkoda trochę. Dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisywałem kilka razy Dragon''s Dogma w wyszukiwarce i nic nie pokazało. Teraz też wpisuję i ten temat się nie pojawia w wynikach.
Więc jeszcze raz. Dragon''s Dogma zapowiedziana na PC. W wersji Dark Arisen.
Premiera: Styczeń 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tym przypadku winny mógł być apostrof w tytule. Raczej nie zaleca się wyszukiwania poprzez wpisanie pełnego tytułu - jeżeli autor tematu omyłkowo nazwałby go "Dragons Dogma" lub "Dragon Dogma", to wyszukiwarka na nic by się nie zdała (podobnie było kiedyś z tematami o serii S.T.A.L.K.E.R. - niektóre tematy miały w nazwie kropki, niektóre zaś nie, przez co aby wyszukać temat o interesującej nas części, należało wpisać do wyszukiwarki odpowiedni podtytuł.

Osobiście wyszukuję tematy poprzez wpisanie jednego ze słów, co w ogromnej większości przypadków wystarczy. O ile słówko "dragon" mogłoby nam zwrócić wiele niepożądanych wyników, tak już słowo "dogma" jest wyjątkowo rzadkie, jeżeli chodzi o tytuły gier ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 21:58, Dandzialf napisał:

Premiera: Styczeń 2016

Tak się zastanawiam czy rzeczywiście jest parcie na odgrzewanie tej gry? Swoją drogą ostatnio coraz więcej tego wychodzi na Steamie. Japońszczyzna przerzuca się na PCty czy jak? Osobiście mam Dark Arisen na Xboxa i powiem szczerze, że nigdy nie ukończyłem tej gry. Walka to naprawdę fajna rzecz, ale reszta... dla niektórych może być ciężka do przełknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 22:40, Damianuss1 napisał:

Tak się zastanawiam czy rzeczywiście jest parcie na odgrzewanie tej gry? Swoją drogą
ostatnio coraz więcej tego wychodzi na Steamie. Japońszczyzna przerzuca się na PCty czy
jak? Osobiście mam Dark Arisen na Xboxa i powiem szczerze, że nigdy nie ukończyłem tej
gry. Walka to naprawdę fajna rzecz, ale reszta... dla niektórych może być ciężka do przełknięcia.


Osobiście to się bardzo z tego powodu cieszę, gdyż Dragon''s Dogma to jedna z dwóch gier przez które żałuję, że sprzedałem swojego X360. :)
Jak dla mnie gra jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w let''s play''ach ((TM), he he), to Dragon''s Dogma zakrawa na skrzyżowanie Gothic i Prince of Persia Warrior Within, z nienachlną fabułką z Dark Souls rodem. Dla mnie bomba, a że zawita na PC...
Zastanawiam się tylko do jakiego stopnia walka jest tam zręcznościowa - słyszałem opinie, że skill liczy się bardziej niż staty, ale warto było by wiedzieć coś więcej. Wiecie: czy są uniki, manualny blok/celowanie, krytyki, combosy. ataki specjalne etc. Jeśli ktoś miał z grą styczność, byłbym wdzięczny za rozwinięcie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w grze jest skalowanie przedmiotów na zasadzie "jeśli znalazłbym ten przedmiot na większym poziomie to jego staty byłyby lepsze''''? Pamiętam że w Dragon Age takie coś było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie skalowania przedmiotów nie ma w tej grze natomiast istnieje losowanie przedmiotów, które możemy znaleźć w skrzynkach. Dodatkowo wyższe statsy z broni dostajemy poprzez ulepszanie ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak działają te losowe przedmioty w skrzyniach i same skrzynie? Czy mogę otworzyć skrzynię i za jakiś czas wrócić w to miejsce i znów otworzyć, czy ona zawsze będzie już otwarta do końca gry? Czy można np otworzyć skrzynię w której dajmy na to jest szansa na specyficzny przedmiot według wiki, nie znalazłem tego przedmiotu, czy mogę wczytać grę i otworzyć znowu skrzynię.. aż do skutku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Dragons Dogma Dark Arisen jak była przecena na gogu, mam zamiar zacząć grać w lipcu, po sesji. Jak ona wypada jak na realia 2017 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować