Zaloguj się, aby obserwować  
Damianuss1

Dragon’s Dogma - temat ogólny

57 postów w tym temacie

Widzę, że temat jeszcze nie powstał więc postanowiłem taki stworzyć. Dragon’s Dogma to nowe RPG od firmy Capcom, a właściwie ma to być gra akcji z elementami RPG. Głównmi projektantami gry są Hirouyuki Kobayashi i Hideaki Itsuna (twórcy Resident Evil 4 i Devil My Cry 4). Podobno w grze gracz będzie miał sporą swobodę w podejmowaniu decyzji.

Świat ma być otwarty, a my sami mamy dostać swobodne poruszanie się po nim, świat gry będzie tętnił życiem. Fabuła zapowiada się dość ciekawie. Bohater gry żyje sobie w spokojnej wiosce, na którą napada nieprzyjacielski smok. Oczywiście smoczysko niszczy wszystko co się da i przy okazji zabiera naszemu bohaterowi serce. Zapewne dosłownie.

I tu zaczyna się nasza przygoda, wyruszamy aby nasze serce odzyskać przy okazji dowiadując się co krok dlaczego akurat nas to spotkało. W wędrówce będą towarzyszyć nam mitologiczne bestie jak gryfy czy hydra, nie ma raczej mowy aby jakoś pójść z nimi na ugodę. Oprawa graficzna prezentuje się na chwilę obecną bardzo ładnie i klimatycznie.

MT Framework to silnik, którym gra została napędzona. Silniczek ten został wykorzystany np. przy tworzeniu Lost Planet 2. Jeśli chodzi o oprawę audio, każda z postaci będzie posiadała swój własny głos grany przez profesjonalnych aktorów. Jeśli chodzi o udźwiękowienie to raczej nie ma co się o nie martwić, Japończycy robią dobre soundtracki do swoich produkcji. Premiera gry zapowiedziana została na czerwiec przyszłego roku (2012). Gra ukazać ma się jedynie na konsole PS3 i Xbox 360.

Zdaje się, że na tegorocznych targach E3 było grywalne demo tej gry. Ponoć gra wymaga naprawdę sporo szlifów. Mam nadzieję, że tytuł się uda, bo zapowiada się na naprawdę dobrego i klimatycznego RPGa z ładną oprawą graficzną i ciekawym wątkiem fabularnym. Swoją drogą na niektórych screenach gra przypomina trochę świat Tolkiena z Władcy Pierścieni, u mnie to w każdym razie plusik.

Oto krótka lista postaci występujących w grze:

Quina – Mieszkaniec wsi Casadeis i najlepszy przyjaciel naszego bohatera z dzieciństwa. Jest łagodny, ale posiada silną wolę. Dba o bezpieczeństwo swojego towarzysza.

Adalo - Szef wioski Casadeis. Jest przybranym ojcem dla Quina i naszego bohatera. Pomimo podeszłego wieku jest sprawny fizycznie.

Król Edman – Bohater, który niegdyś zabił smoka i przyniósł spokój dla półwyspu. Mieszka w Gran Sorren Castle. Wraz z atakiem smoka ponownie zbiera swoje siły.

Eleanor – Jest trzecią żoną króla Edmana. Jest osobą łagodną, odnajduje swoje życie w zamku zastraszenia? (ok tutaj nie wiem o co chodzi)

I na koniec kilka obrazków z galerii i linki:

E3 trailer w wysokiej rozdzielczości z elementami rozgrywki -
http://www.youtube.com/watch?v=HYbH25f36Qg

Oficjalny trailer w wysokiej rozdzielczości również z elementami rozgrywki -
http://www.youtube.com/watch?v=Vf9SjtrXXT0

Sam gameplay, wysoka rozdzielczość -
http://www.youtube.com/watch?v=HLRBxLqW7lI

No to już mamy dwa smocze RPGi w tym roku : ).

20110814204121

20110814204126

20110814204131

20110814204135

20110814204139

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem trailery i, niestety, nie zrobiły na mnie najmniejszego wrażenia. Ok, wizualnie jest nieźle, świat wygląda ładnie, widoczki są ciekawe, ale cała reszta jest jakaś taka... mdła. Nijaka, bez wyrazu. Trailer powinien robić wrażenie, zachęcać do kupna, zainteresować widza i w tym celu zwykle wybiera się najlepsze fragmenty. Jeśli to są te najlepsze fragmenty, to niestety - świetlanej przyszłości tej grze nie wróżę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 21:29, Ring5 napisał:

to niestety - świetlanej przyszłości tej grze nie wróżę...

Przynajmniej przyznałeś, że oprawa ładna :p. Też widzę te niedoróbki na zwiastunach, ta sztywna i kanciasta walka też jest jakaś taka dziwna. Uderzysz w przeciwnika, a ten zgina się jak deska i zastyga na sekundę. Do premiery jeszcze trochę jest, mam nadzieję, że nasi japońscy koledzy pozmieniają to i owo i musi być dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 21:08, Damianuss1 napisał:

Widzę, że w temacie ostra dyskusja :p


Chociaż Dragon''s Dogma zapowiada się porządnie to i tak jest to gra "tylko dla konsol". Nie wiedzieć czemu tematy o produkcjach tylko na konsole cieszą się tutaj często zerową popularnością. Jedynym wyjątkiem są wielkie hity (Halo, Gears of War, God of War) no i przede wszystkim tematy dyskusji o samych konsolach. W sumie to nie wiem dlaczego tak jest - w końcu jak tak się na forum rozglądam graczy konsolowych jest naprawdę sporo!

Co do samej gry: Capcom już nie jest wyznacznikiem jakości jak kiedyś. Dragon''s Dogma to nowa marka. Zawsze jest ten strach, że może wyjść kaszana; ale jestem dobrej myśli. Tym bardziej, że trailery były naprawdę super. Chociaż jak widzę spore potwory, elementy RPG i taką zręcznościową walkę to nieco żałuje, że nie zobaczymy Monster Hunter na konsolach stacjonarnych. Mam nadzieję, że to jest taki duchowy spadkobierca MH - przystosowany na zachodnie rynki uczulone na gigantyczne miecze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, z większością się zgadzam, ale jak patrzę na te milisekundowe napinanie łuku na maxa i strzelanie z tejże broni w zatrważającym tempie... Jakoś nawet w Capcomowej grze mi to nie pasi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 22:36, KrisK91 napisał:

Co do samej gry: Capcom już nie jest wyznacznikiem jakości jak kiedyś. Dragon''s Dogma
to nowa marka. Zawsze jest ten strach, że może wyjść kaszana; ale jestem dobrej myśli.
Tym bardziej, że trailery były naprawdę super. Chociaż jak widzę spore potwory, elementy
RPG i taką zręcznościową walkę to nieco żałuje, że nie zobaczymy Monster Hunter na konsolach
stacjonarnych. Mam nadzieję, że to jest taki duchowy spadkobierca MH - przystosowany
na zachodnie rynki uczulone na gigantyczne miecze :]

Ludzie, którzy siedzieli obok mnie ciągle krzyczeli "OMG! Monster Hunter for western guys!", więc w kwestii duchowego spadkobiercy Capcomowi raczej się udało.

Gra wygląda wyjątkowo... przyjemnie - i to jest chyba jedyne, właściwe słowo, które może ją trafnie opisać. Próbuję właśnie skleić pierwsze wrażenia po pokazie gry na gamescomie. Może i wciąż siedzę przy pierwszym akapicie, oszukując samego siebie że robię coś pożytecznego, ale mogę już powiedzieć tyle, że o Dragon''s Dogma na pewno będzie pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2012 o 11:14, mtsach napisał:

Jakby komuś było mało – 2 godziny gameplayu:

Po przeklatkowaniu widzę, że jest naprawdę ciekawie. Podobają mi się widowiskowe combosy, podrzucanie kompana do góry heh, dobre. Ciekawie wyglądają też animacje, zwłaszcza te akrobatyczne. Początkowe elementy biegania po dachach, fajnie, że jest taka możliwość. Chociaż widać, że np w porównaniu do serii AC tutaj wygląda to gorzej. Fajnie wyglądają elementy otoczenia, wydają się dość spore, ale z drugiej strony są jakieś takie puste. Widać też doczytywujące się małe elementy otoczenia na naszych oczach, hmmm. W pewnym momencie zwątpiłem w ten tytuł i dlatego nie prowadziłem dalej tego tematu, ale teraz ponownie się napaliłem, bo zapowiada się może nie rewelacyjnie, ale bardzo przyjemnie. Miałbym tutaj porównanie do niedawno wydanego Rekoninga (chyba tak to się pisze) tyle, że tutaj świat jest bardziej szary niczym w Dark Souls. Taki bardziej mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na xbl pojawiło się demo i już zostało przeze mnie ograne. Muszę pochwalić edytor postaci, jest całkiem szczegółowy chociaż nie są to simsy :P. Można sobie naprawdę ładną kobietkę stworzyć. Miejscami jednak zastanawiałem się co kierowało twórcami przy tworzeniu niektórych proponowanych części ciała z listy, można się pośmiać to pewne. Pewnie nie wszyscy gustują w pięknościach, ma się rozumieć.

Demo ma dwa tryby, jeden to kawałek fabularny niezdradzający za wiele, a drugi to zdaje się jakaś misja poboczna gdzie tłuczemy się z wielkim gryfem. Na pierwszy ogień poszedł gryf. Sterowanie wydaje się banalne, opanowanie go to kwestia pięciu minut. Walka z potworem była naprawdę bardzo fajna i strasznie chaotyczna. Moi trzej kompani, którzy mi pomagali coś tam krzyczeli, coś mówili, ale niestety przy takiej jatce nie byłem wstanie czytać czego oni tam chcą. Po pokonaniu gada, który efektownie podpalony przez jednego członka mojej ekipy padł na ziemię i ledwo żyjąc zbierał baty od reszty koniec zabawy.

Podobają mi się animacje, miejscami wyglądają trochę jakby sztywno i mało urozmaicone, ale te upadki na ziemię czy wzlot po dostaniu z buta, jest bardzo ok. Ciekawy szczegół na temat łuku, byłem pewny, że na filmikach wypuszczona strzała leci sobie dalej, a tutaj się okazuje ta opada, do tego bestia nafaszerowana strzałami ma je na całym ciele, lubię to.

W krótkiej kampanii na starcie mały samouczek i do przodu. Dopiero przy walce z końcowym bosem obacziłem wspinaczkę. Muszę powiedzieć, że chyba do tej pory czegoś takiego nie było jeszcze. To jest naprawdę świetne. Fajnie to wygląda kiedy cała drużyna okłada potwora wisząc na nim.

Teraz jestem już pewny, że DD to gra dla mnie. Pytanie tylko czy w kwestii fabularnej będzie dobrze? Na to liczę już teraz najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj się za wiele od fabuły. Ta gra z założenia jest H&S, w którym głównym motorem jest tłuczenie epickich stworzeń. I to jest fajne :) Demo było ok (ale podobno to jest jakieś stare sprzed roku), mimo to nie opłaca się kupować na premierę. Lepiej poczekać aż stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 10:41, el-coyote napisał:

Nie spodziewaj się za wiele od fabuły.

Jest fajne owszem, już przy demie bardzo dobrze się bawiłem przy walce. Liczę jednak, że fabuła będzie przynajmniej dobra/może być. Na jakimś gameplayu z komentarzem widziałem, że standardowo spotkać się będzie można z zdaniami typu przynieś/podaj/pozamiataj. Chyba wiem czego się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo nawet fajne, walka i klimat, jedynie zawiodlem sie na grafice, na trailerach wygladalo to jakos znacznie lepiej...dlaczego tylko 720p? a nie 1080? wszystko jest takie ''poszarpane'' i nijakie z daleka. Nie znalazlem rowniez sposobu na wyjscie z edytora postaci, musialem wylaczyc i wlaczyc gre zeby dostac sie spowrotem do menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, mi się nie udało nawet tego gryfa pokonać, jak już miał mało życia to mu się potem odnawiało, przegrałem z 10 razy ;)
potwora z prologu też nie pokonałem z czego widzę, że gra będzie dla mnie trudna ale mam nań chrapkę i noszę się z myślą o zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:04, Gosu napisał:

Nie znalazlem rowniez sposobu na wyjscie z edytora postaci, musialem
wylaczyc i wlaczyc gre zeby dostac sie spowrotem do menu.

U mnie normalnie klawiszem powrotu, za pierwszym razem ostro się wkurzyłem, bo wyszedłem do menu i nie zatwierdziłem stworzonej postaci, którą robiłem chyba z pół godziny.

Co do samych walk w demie to szczerze... były one proste, pomagająca drużyna i lurowanie potwora na resztę pomagała mi odetchnąć i uzupełnić hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:56, Damianuss1 napisał:

> Nie znalazlem rowniez sposobu na wyjscie z edytora postaci, musialem
> wylaczyc i wlaczyc gre zeby dostac sie spowrotem do menu.
U mnie normalnie klawiszem powrotu, za pierwszym razem ostro się wkurzyłem, bo wyszedłem
do menu i nie zatwierdziłem stworzonej postaci, którą robiłem chyba z pół godziny.


Ja gralem na PS3. Na dole pisze Start (zaciemnione) to close, ale nic to nie daje, kolko tez nic nie daje, jedynie moge wybrac postac i uzupelniac rubryki, klikalem wszystko co tylko mozliwe na padzie i nie moge wrocic do menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować