Zaloguj się, aby obserwować  
KrzysztofT

AMD AM2 oficjalnie...

12 postów w tym temacie

AMD podało do wiadomości oficjalną listę procesorów, które już od 23 maja mają pojawić się w sprzedaży (u nas pewnie trochę później). Prawdopodobnie (według ComputerBase) procesory Athlon X2 będą współpracowały z pamięciami DDR2 800 MHz. Ceny podane w Euro są ... mówiąc delikatnie, niezbyt atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo wysoka no ale za dobry procesor trza jednak zapłacić :P
W końcu nie płaci się takiej kasy za jakiś "szajs" :P
Osobiście bardzo się ciesze, że na rynek wchodzą nowe procesory dlatego że inne automatycznie będą tańsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 16:14, Khalid. napisał:

Cena bardzo wysoka no ale za dobry procesor trza jednak zapłacić :P
W końcu nie płaci się takiej kasy za jakiś "szajs" :P
Osobiście bardzo się ciesze, że na rynek wchodzą nowe procesory dlatego że inne automatycznie
będą tańsze :D


To niestety wydaje ci się, że będą tańsze. W I kwartale 2007 zjedzie z taśmy ostatni procesor AMD dla s.939. Procesory dla s.754 (Semprony) będą produkowane do III kwartału 2007 roku. AMD już teraz zbiera ostatnie zamówienia na te procesory. Będzie tak jak z procesorami dla s.A Najszybsze wersje będą kosztowały tyle ile "średniaki" z nowej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 16:17, KrzysztofT napisał:

Najszybsze wersje będą kosztowały tyle ile "średniaki" z nowej rodziny.

To w końcu dobrze, bo AM2 w kwestii wydajności wnosi mniej więcej tyle, ile Prescott w porównaniu do Northwood''a. Poza tym premiera Conroe może spowodować atrakcyjne obniżki cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie procesory już są. FX-62 to prawdziwy potwór w kwestii poboru energii. Znacznie ciekawsze są modele energooszczędne, ale na test ich potencjału trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 14:04, Treant napisał:

Oficjalnie procesory już są. FX-62 to prawdziwy potwór w kwestii poboru energii. Znacznie ciekawsze
są modele energooszczędne, ale na test ich potencjału trzeba poczekać.

Z tabelki podanej przez KrzysztofT na początku wątku wynika, że zużywa 89 W. To dużo w stosunku do Prescotta, zużywającego 135 W?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 14:13, Treant napisał:

> /.../> Rzeczywistość jest mniej wesoła: http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2762&p=2

Z podanej przez Ciebie strony wynika, że rzeczywistość istotnie jest mniej wesoła. Na szczęście, cena procesora wydaje się być, przynajmniej na razie, poza moim zasięgiem. Tak więc dla mnie, na razie, problemu nie ma. Będę się zastanawiał, jak cena spadnie o połowę, ale wtedy, podobno, mają pojawić się nowe procesory Intela o rewelacyjnej, znowu podobno, wydajności. Tak, czy inaczej, będę czekał. A podstawka pod procesory AMD wydaje się być solidniejsza, niż podstawka pod procesory Intela. No to zobaczymy, co nam z tego wyniknie. Co nagle, to po diable... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zmieniam komputer, bo niemal 4,5 letni zestaw to momentami komputer nieprzyjazny okazjonalnemu graczowi. Szczerze mówiąc AM2 mnie wcale nie zachwyca, bo musi minąć trochę czasu zanim "okrzepnie". Moje wymagania co do procesora to wydajny 64-bitowy dwurdzeniowy CPU w rozsądnej cenie (czyli posiadający wszystkie cechy najlepszego w swej rodzinie z wyjątkiem taktowania, które niemiłosiernie podbija cenę). Ja także nie mam przekonania do LGA, ale poczekam na oficjalne benchmarki Conroe. Jego pojawienie się prawdopodobnie spowoduje spadek cen procesorów konkurenta, co jest mi na rękę. Chyba że będzie prawdziwym potworem w kategorii wydajność/cena - wtedy pomyślę nad tą podstawką. W końcu procesor montuje się tylko raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Treant kup AMD Athlon 64 X2 3800+ i jakąś płytke ale tylko Asusa na socket 939.
Uwazam że jest to eztra procek, no może troszeczke drogi ale to ujdzie w tłoku.
Ponieważ dostaniemi (kawałek) pożądnego procka.
Teraz będzie mozna kupić (ściągnąć) nowego Microsofta Windowsa -Vista-

I będziesz miał kompa odpowiadającego na dzisiejszy styl Gracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2006 o 22:40, Sawi010 napisał:

Teraz będzie mozna kupić (ściągnąć) nowego Microsofta Windowsa -Vista-


Nie dodałem Vista będzie wykorzystywał w pełni moć i zalety tego procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować