Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 - kompletna i oficjalna lista rodzajów broni

65 postów w tym temacie

H&K G36C, no nareszcie :) Co prawda i tak na razie mogę pomarzyć o odpaleniu BFa,
ale nie mniej cieszę się, że uwzględnili mój ulubiony karabin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 14:56, byverter napisał:

Nie bardzo rozumiem o co Ci z tym chodzi.

Do dodatnia mam tylko tyle:
"Karabiny automatyczne np. FN-FAL (...), wersje ze skróconymi lufami nazywane są subkarabinami. W terminologii anglojęzycznej karabiny automatyczne określane są jako Battle rifle"

"Karabinki automatyczne (czasami nazywane karabinkami szturmowymi) (...)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 16:03, Stalker69 napisał:

> Polecam zapoznać się. Szczególnie co oznacza po Polsku automatyczny:
> https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0BwiH9lNsdxTZNDM4NjUxMzUtNjZlZS00MGE0LTgyMjktZDJiODc1MTVmMjNh&hl=en_US

Nie bardzo rozumiem o co Ci z tym chodzi.

Do dodatnia mam tylko tyle:
"Karabiny automatyczne np. FN-FAL (...), wersje ze skróconymi lufami nazywane są subkarabinami.
W terminologii anglojęzycznej karabiny automatyczne określane są jako Battle rifle"

"Karabinki automatyczne (czasami nazywane karabinkami szturmowymi) (...)"


Słyszałeś kiedyś, żeby ktoś ci na SMG mówił "Subkarabin"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 15:00, Henrar napisał:

Czyli dokładnie taka sama sytuacja jak w BF3. 99% broni było wcześniej w BF2 lub BC2.
Trudno uwierzyć, że strzelanki rozgrywające się współcześnie mają tę samą broń, nie?


Tak się składa, że w BC 2 były i te z okresu II WŚ :) M1 Garand i Thompson, więc coś ci ironia/sarkazm nie wyszły.
Po za tym chodziło mi o to, że arsenał w MW się praktycznie nie zmienia pod względem ilościowym, a wybór jest większy i wcale temat nie został wyczerpany. BF 3 ponad 60 różnych pukawek, z 10-15 więcej niż niż BF 2/MW2. Ale jak suchar to suchar, trzeba być konsekwentnym i jak widać w serii CoD autorzy są konsekwentni, stary kotlet po całości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 16:13, kotlecik5 napisał:

> Nie bardzo rozumiem o co Ci z tym chodzi.
>
> Do dodatnia mam tylko tyle:
> "Karabiny automatyczne np. FN-FAL (...), wersje ze skróconymi lufami nazywane
są subkarabinami.
> W terminologii anglojęzycznej karabiny automatyczne określane są jako Battle rifle"

>
> "Karabinki automatyczne (czasami nazywane karabinkami szturmowymi) (...)"


Słyszałeś kiedyś, żeby ktoś ci na SMG mówił "Subkarabin"?

Nie, bo SMG to pistolet maszynowy, np. PM-98. Subkarabinkiem jest np. Mini-Beryl 96.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 17:11, Snake08 napisał:

Uwielbiam te pyskówki speców od militariów, którzy przyczepią się do czegokolwiek, żeby
tylko zabłysnąć :D
Czuję się tak... swojo :D

Co złego jest w wyprowadzaniu ludzi z błędu? Jakieś szczegółowe dywagacje, jak napisałem wyżej, są bez sensu, ale podstawowe błędy? Chyba że wolisz opierać swoją widzę na grach by później rzucać txtami w stylu: "AK fajne, ale M4 lepsze bo ma mniejszy rozrzut, wiem z CSa!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mało, mało nowości przede wszystkim , nie ma np. m468 który łączy w sobie zalety m16 i "kałacha" , mogliby umieścić też LWRC SABR .
Szkoda że nie ma też AA 12.

btw g36c , m4a1 i reszta to już nie są karabiny szturmowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, widze tutaj znawców od broni, że hoho :D ... tak będzie podział broni na frakcje. czyli US startuje z M16, RUS z AK74M, podział jak dla mnie b.dobry, brakuje mi tylko 9A-91 w PISTOLETACH maszynowych, ale źle nie jest i mogli dać G22 z .45ACP i G17 bo G18stka prawie niczym nie różni sie od siedemnastki, a tak chociaż byłby różny rodzaj pocisków, no, ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 09:47, Cr0ss2500 napisał:

G17 bo G18stka prawie niczym nie różni sie od siedemnastki, a tak chociaż byłby różny rodzaj
pocisków, no, ale cóż.

G18 nie może czasem strzelać seriami? To by tłumaczyło, czemu jest i on i G17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 13:31, Reffanov napisał:

Poza tym podzielenie karabinów na dwie grupy wygląda głupio,


I jest kompletnie pozbawione jakiegokolwiek sensu, bo coś takiego, jak "karabin" dawno przestało być używane w wojsku. W tej chwili przyjętą nazwą są:
- karabin automatyczny (NIE "szturmowy", co jest po prostu dosłownym tłumaczeniem "assault rifle")
- karabinek automatyczny (to powinna być nazwa zastosowana dla drugiej grupy).

Kolejna sprawa: "lekkie karabiny maszynowe". Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że w naszej kochanej armii używa się terminu "ręczne karabiny maszynowe".

Dalej: pistolet automatyczny. Tiaa... to naprawdę nie jest to samo, co pistolet maszynowy. Pistolet automatyczny, to (w dużym uproszczeniu) zwykły pistolet, mogący strzelać seriami (kto grał w CS''a, pamięta Glocka 18). Pistolet maszynowy, natomiast, to właśnie wszystkie MP5 i inne takie wynalazki.

Naprawdę wypadałoby tę listę poprawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 09:47, Cr0ss2500 napisał:

tak będzie podział broni na frakcje.
czyli US startuje z M16, RUS z AK74M


Kurde, straszna lipa. Raz, ze zaraz beda wojny, ze strona A jest gorsza od B, bo ma do wyboru karabin X a nie Y... Dwa, ze rozwiazanie z BC2, gdzie kazda frakcja miala dostep do tych samych broni w dowolnej chwili bylo lepsze chociazby dlatego, ze dawalo mozliwosc swobodnego wyboru sposobu rozgrywki. Dzieki temu nie bylo "zagralbym ak74, ale to w nastepnej rundzie, jak bede gral ruskimi".

Czy to jest ostatecznie potwierdzona informacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Reffanov - Karabiny szturmowe, nie automatyczne. W rzeczywistości podział rifle / assault rifle odróżnia broń automatyczną od pół-automatycznej, ale tu rzeczywiście wydaje się niepotrzebny (no chyba, że M4A1 będzie działał tylko na singlu :D)

@Priximo - Trzeba się pogodzić, że AK47 jest już nieco przestarzały. Zamiast tego masz chyba z 5 innych jego odmian i nowych wersji ;)

EDIT: Aha, fajnie, że widziałem tylko pierwszą strone komentów -.- W sumie to ten post jest do usunięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować