Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tryb single-player długo nie pożyje?

57 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2011 o 15:37, Doomann napisał:

Taak... czego to ludzie nie zrobią, żeby wszędzie ich cytowali... to, że FPSy ostatnio
skupiają się głównie na multi, to nie znaczy, że za 3 lata singla w ogóle nie będzie!
Tylko CoD olewa singla tak naprawdę - nawet Battlefield stara się coś ciekawego zrobić
w tej kwestii.


Tyle ze dwie ostatnie części CoD sprzedały się bodajże w nakładzie 47 milionów sztuk,przeważnie na konsole i do multi - obawiam się że jeżeli ten trend się utrzyma to gry przyszłości będą się składały z kupowanego kodu do multi na CoD 20,40,itp. - przynajmniej część gier może czekać taka przyszłość
gry single z systemem ala Fable II,III też mi nie podchodzą,bo co mnie obchodzi fakt,że ktoś przeszedł więcej kilometrów niż ja,lub dłużej trzymał się za rączkę?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleś pier**** głupoty. Spójrzcie na to tak - Jeśli chcesz sobie teraz pograć w multi to z FPSów masz BFa albo CoDa i nie ma sensu robienia innych FPSów online, bo i tak się nie przebiją przez te 2 gry. A jeśli chodzi o MMO, to jest ich mnóstwo i cały czas nowe robią, które szybko upadają. Wydaje mi się, że single player przetrwa dłużej niż multi, w sensie, że przestaną robić gówniane gry z multi i przyłożą się do singla bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubaw roku :)
Nie wiem nawet co tu komentować... jak oni sobie wyobrażają np pełnoprawnego cRPG tylko pod multi ? Co będę uzależniony od tego czy ktoś ze mną zagra i już nie będę mógł poznać zawartej w grze historii sam... śmiech na sali.

Niektórzy z parciem na szkło to chyba nie wiedza już co pierdzielić [taka zasada - gadać, byle gadać, nawet bzdury byle ich nazwisko się w newsach pojawiało, mentalność godna politowania]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 16:16, Pietro87 napisał:

Nie wiem nawet co tu komentować... jak oni sobie wyobrażają np pełnoprawnego cRPG tylko
pod multi ?

Khem, khem, jest jeden taki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Demon''s_Souls
I tu nie chodzi o to, że single jako taki wymrze, tylko, że wyewoluuje do tego, co znamy z Demon''s Souls właśnie.
Poczytaj to tu:
http://www.eurogamer.net/articles/2011-08-16-single-player-only-games-gone-in-3-years

Ale sam pomysł nie bardzo mi się podoba, takie gry po kilku tygodniach (zwłaszcza te mniej popularne) po prostu by wymarły i tyle byłoby z tych "unikalnych doświadczeń".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja podałem z goła inny przykład więc nie wiem do czego tu wciskasz DS [nota bene świetna gra, skończyłem całą na pożyczonej ps3 kumpla, jedna z niewielu pozycji jaka sprawia, że jestem coraz bliższy kupna własnej konsoli].

Podąłem przykład skasowania SP na rzecz MP, w takim wypadku nie był byś w stanie ukończyć konkretnej gry, bo z góry zaprojektowana na multi posiadała by pewnie elementy nie do przeskoczenia solo, stąd moje zdanie o tym, że SP zniknie, jest takie, że to śmiech na sali.

I tak - sam pomysł takiej "ewolucji" jak podałeś mi tez nie leży.
DS to jeden unikat, specyficzny w którym to dział [bo gra jest tak a nie inaczej skonstruowana], ale wciskanie wszędzie podobnego patentu - ja mówię dziękuje postoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak. bo nie ma nic lepszego jak idioci robiący spam i wydzierające ryja nastolatki... osobiście nie lubię grac co-opów, a szczególnie nie cierpię różnego rodzaju komunikatorów głosowych, a to ktoś beknie jak świnia, wyzywają, klną albo nie wiadomo co jeszcze.

Jedyne co mi odpowiada w grach to Achivmenty w GFWL itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko - co za głupoty. To ma niby być doświadczony konsultant? Śmiechu warte ;).

Zawsze będą fani gier single player i to się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobne. Czy mi się podoba? Średnio.

Prawdopodobne dlatego że chodzi o wszelkie aspekty wieloosobowe, coś jak wspomniane Demon''s Souls czy Journey, a nie że zostanie np. sam pvp. Prawdopodobne dlatego że im dłużej od premiery, tym mniej graczy czyli jakby nie było wartość doświadczeń z gry płynących może być mniejsza. A jak się konsument znudzi to co zrobi? Kupi nową grę. Która będzie działać na podobnej zasadzie, ale żeby tylko nie starczyła na zbyt długo, bo przecież trzeba konsumenta skłonić szybko do kupienia kolejnej. I kolejnej. I kasa wpada. O to chyba chodzi co nie?

Teraz to sobie może gościu pogadać, a co z tego wyjdzie i czy warto tę kasę na to wykładać - zobaczymy. Póki co nie staję ślepo po żadnej stronie barykady jak co niektórzy "jest be, bo tak i koniec".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcjonalne Multi - mogą mi dorzucać do każdej gry, tak abym nawet główna kampanie mógł rozgrywać z kumplem i razem z nim poznawać aspekty ciekawej fabuły np w cRPGu.

Ale przymusowe multi - dla mnie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 16:09, kotlecik5 napisał:

Koleś pier**** głupoty. Spójrzcie na to tak - Jeśli chcesz sobie teraz pograć w multi to z FPSów masz BFa albo CoDa i nie ma sensu robienia innych FPSów online, bo i tak się nie przebiją przez te 2 gry.

Gadasz głupoty, na szczęście producenci są innego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc choćby pod uwagę jak wychwalany pod niebiosa Wiedźmin 2 - gra czysto SP, stwierdzam - gość gada od rzeczy.

Porządna i skomplikowana fabuła jest najlepiej poznawana we własnym tempie, samemu, bez rozpraszania. Jak miałbym grać w takiego Wiedźmina, gdzie ja chce np wszystko zwiedzać, a ktoś inny biegać i ubijać potwory?

Niech ten "analityk" wraca do swojego fejsbuka z wirtualnymi grządkami i nie zabiera głosu w temacie o którym nie ma pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować