Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gabe Newell chce powrotu gier Electronic Arts na Steam

54 postów w tym temacie

Niech EA zostaje przy swoim Origin.

@Mejste: Możesz mi powiedzieć co takiego jest fajnego w monopolu jednej firmy? Im większa różnorodność na rynku tym lepiej dla konsumentów (dla nas, graczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 16:23, Stingerji napisał:

Origin jako sama platforma dystrybucji jest o wiele lepsza i mniej uciazliwa niz Steam.


Lepsza? Czyli zawiera lepsze rzeczy? Popatrzmy.
Sklep - Steam ma tysiące gier w swojej ofercie, w tym także takie, których nigdzie indziej się nie kupi, czyt. małe gry małych deweloperów; EA nie dorasta mu do pięt ofertą.
Promocje - Steam ma dwa razy do roku takie promocje, że łeb urywa; EA ma promocje ograniczone regionalnie i praktycznie znikoma przy tych swojego konkurenta.
Społeczność - Steam cały czas kładzie na to nacisk i praktycznie z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe urozmaicenia, ostatnio testują możliwość wymiany prezentów i przedmiotów z gier przez samą aplikację, bez potrzeby udziału danej gry. Czat jest łatwy w obsłudze, przy okazji w najbliższym czasie planują mocno rozbudować moduł zarządzania znajomymi. Łatwo publikacja screenów, wkrótce także filmików; EA - khm... czat mają. I to by było na tyle.
Łatwość obsługi - obsługa gier za pomocą Steama jest banalnie prosta, dodatkowo ma się gwarancję autopatchowania gry (choć można to wyłączyć) oraz przechowywania save''ów na serwereach Steam dla niektórych gier. Gry działają bezproblemowo, Steam nie spowalnia ani ich, ani całego systemu. Żyć, nie umierać; EA - Origin wydaje się zrobiony na siłę, ani toto potrzebne do uruchomienia gry, ani do jej ściągnięcia. Żywcem skopiowany EA Store przerobiony na osobną "platformę" z nową skórką, żeby mógł być "konkurentem" dla Steama.

Mniej uciążliwa? To masz napisane wyżej, ze Steama korzystam od długiego czasu, codziennie mam go włączonego w tle praktycznie zawsze jak korzystam z komputera. Nie spowalnia mi ani systemu, ani gier, niezależnie od tego czy korzystają ze Steama czy nie. W dodatku mam łatwy kontakt ze znajomymi, dzięki czemu mogłem ograniczyć używanie innych komunikatorów.

Odnoszę wrażenie, że na Steama narzekają tylko ci, którzy z niego nigdy nie korzystali, albo robili to lata temu, kiedy naprawdę był uciążliwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+1

Mam praktycznie identyczne zdanie na ten temat, a powrót gier EA na Steam bardzo by mnie ucieszył, bo choć na Origin mam chyba z 6 gier, to jest z tym sporo problemów (MoH:A w ogóle nie działa), a chciałbym w takiego BF3 pograć ze znajomymi ze Steama, bo w końcu to gra zespołowa, a do każdej gry nie mam zamiaru tworzyć nowej friend listy i wszystkich zapraszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 16:50, Mercuror napisał:

albo robili to lata temu, kiedy naprawdę był uciążliwy ;)

Dnia 18.08.2011 o 16:50, Mercuror napisał:

Sklep - Steam ma tysiące gier w swojej ofercie, w tym także takie, których nigdzie
indziej się nie kupi, czyt. małe gry małych deweloperów; EA nie dorasta mu do pięt ofertą.
Promocje - Steam ma dwa razy do roku takie promocje, że łeb urywa; EA ma promocje
ograniczone regionalnie i praktycznie znikoma przy tych swojego konkurenta.
Społeczność - Steam cały czas kładzie na to nacisk i praktycznie z miesiąca na
miesiąc pojawiają się nowe urozmaicenia, ostatnio testują możliwość wymiany prezentów


Najpierw sklep, potem promocje i potem społeczność.
Super. Nie odrazu Rzym zbudowano. Ale to taki mały szczegół.
Nie zebym tu czegokolwiek bronił, ale fakt jest faktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 17:08, Blasting_Power napisał:

(MoH:A w ogóle nie działa),


Na Origin nie da się rejestrować gier wydanych przed 2009 rokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 17:10, Zgreed66 napisał:

Najpierw sklep, potem promocje i potem społeczność.
Super. Nie odrazu Rzym zbudowano. Ale to taki mały szczegół.
Nie zebym tu czegokolwiek bronił, ale fakt jest faktem.

Nie zrozumiałem Cię kompletnie, możesz jeszcze raz to napisać w mniej chaotycznej formie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe a najdziwniejsze jest to, że przecież EA wydaję pudełkowe wersje gier Valve. Ja gier wymagających Steama konsekwetnie nie kupuję. Znacznie mniej upierdliwy jest GFWL, ale to tylko moje zdanie. I nie wiem czy jestem przekonany do kupna BF3 przez ten Origin. Jeśli nadejdzie taki dzień, że wszystkie gry na PC będą wymagały jakiegoś szajsu to przenoszę się na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe a najdziwniejsze jest to, że przecież EA wydaję pudełkowe wersje gier Valve. Ja gier wymagających Steama konsekwetnie nie kupuję. Znacznie mniej upierdliwy jest GFWL, ale to tylko moje zdanie. I nie wiem czy jestem przekonany do kupna BF3 przez ten Origin. Jeśli nadejdzie taki dzień, że wszystkie gry na PC będą wymagały jakiegoś szajsu to przenoszę się na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 17:14, Mercuror napisał:

Nie zrozumiałem Cię kompletnie, możesz jeszcze raz to napisać w mniej chaotycznej formie?


Wg. Ciebie Steam jest wielki, wspaniały i idealny, bo ma ogromną bazę gier, kupe promocji i uzytkownikow, podczas gdy Origin to piąte koło u wozu. Steam miał taka baze gier na starcie? Tyle promocji róznych tytułow? Od razu sie wszyscy uzytkownicy rzucili? Właśnie... Fajnie porównywać cos, co jest ileś lat na rynku, z totalnym świeżakiem, z ktorego nawet nie wiadomo jaka potwora wyrośnie.

Jak sam przyznales...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Etam, Steam jest dla mnie wielki, wspaniały i idealny do pewnego stopnia, ale na pewno nie chcę dla niego wyprofilowanej na gry konkretnego producenta konkurencji, nawet gdyby miała być ona o niebo lepsza. Jedną z głównych zalet Steama jest jego uniwersalność, którą panowie z EA psują swoją zachłannością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 17:26, Mercuror napisał:

Etam, Steam jest dla mnie wielki, wspaniały i idealny do pewnego stopnia, ale na pewno
nie chcę dla niego wyprofilowanej na gry konkretnego producenta konkurencji, nawet gdyby
miała być ona o niebo lepsza. Jedną z głównych zalet Steama jest jego uniwersalność,
którą panowie z EA psują swoją zachłannością


Taki był z założenia, tylko... bez gier nie ma uzytkownikow, bez uzytkownikow nie ma dodatkowych gier od innych wydawców. Takie blędne koło. Dlatego, nie odrazu Rzym zbudowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 17:13, Henrar napisał:

> (MoH:A w ogóle nie działa),

Na Origin nie da się rejestrować gier wydanych przed 2009 rokiem.

Kupiłem to razem z C&C3, RA3, BFBC2 + Vietnam jak była promocja jeszcze na EA Store -50% na wszystkie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 17:28, Zgreed66 napisał:

Taki był z założenia, tylko... bez gier nie ma uzytkownikow,


Brawo, trafiłeś w sedno. EA właśnie zabrało swoje gry ze Steama, jeśli inni producenci pójdą w ich ślady to raz dwa wszyscy stracą klientów, bo każdy producent będzie miał własną platformę do uruchamiania gier. Brr, koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 15:16, Henrar napisał:

A od kiedy to coś złego? W tej branży chodzi tylko o kasę. Myślałem, że gracze przestali
być na tyle naiwini by wierzyć w zapewnienia o "dobru graczy".


Dlatego to napisałem, nie jest w tym nic złego. Bo zarabiać może każdy. Problem tkwi w tym, że po prostu kłamią w żywe oczy tymi tekstami. To najbardziej denerwuje, valve może mieć super ekstra oceny jako "firma", która robi gry i tak samo Blizzard. Ale każdy wie, że te firmy to łapczywe na kase ludzie pokroju Kotticka. Wiadomo czysty marketing a nie troska o graczy czy o "dobre jakościowo" gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 17:36, vegost napisał:

Dlatego to napisałem, nie jest w tym nic złego. Bo zarabiać może każdy. Problem tkwi
w tym, że po prostu kłamią w żywe oczy tymi tekstami. To najbardziej denerwuje, valve
może mieć super ekstra oceny jako "firma", która robi gry i tak samo Blizzard. Ale każdy
wie, że te firmy to łapczywe na kase ludzie pokroju Kotticka. Wiadomo czysty marketing
a nie troska o graczy czy o "dobre jakościowo" gry.

Zgodnie z tym myśleniem np. Ty sam jesteś łapczywym na kasę swojego szefa/rodziców człowiekiem pokroju Kotticka? Kasę można zarabiać na różne sposoby, można być frajerem, ale można też być w porządku. Samo zarabianie kasy jest neutralne moralnie, inna sprawa to sposób jej zarabiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roznorodnosc - masa roznych klientow cyfrowej dystrybucji na kompie = burdel i chaos na dysku. Co jak co ale wole jeden a dobry soft ktory spelnia nawet bardzo dobrze swoje zadanie (czyt. Steam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować