Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DotA 2 niemal na pewno nie w tym roku

29 postów w tym temacie

Ja z mojej strony zamykam temat skrótowca DOTA 2.
Tak, przeczytałem dokładnie co tam w przytoczonym przeze mnie linku jest. I obawiam się że moja znajomość angielskiego jest wystarczająca żeby zrozumieć co tam napisane.
Zarzuty że nie mam racji są wyssane z palca. Mam rację i moja jest bardziej mojsza niż Twojsza i dlatego bardziej mi odpowiada.
A do wszystkich flameowców, że "Dota2 to Dota2" i "zobacz sobie na logo", to kto wam powiedział że tej maniery nie zaczynają łapać developerzy?

Ja skończyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och, jakiż flame się posypał na moją głowę :)
Wszystko pięknie ale kończąc:
1. Tak czytam co tam jest w tym linku i moja znajomość angielskiego mówi mi że dobrze zrozumiałem. W dodatku nie przekonałeś mnie bo moja racja jest bardziej mojsza niż Twojsza i patrz punkt2.
2. Do wszystkich "DOTA2 to DOTA2" oraz "zastrzeżony znak towarowy", "logo gry" - kto wam powiedział że deweloperzy nie mają tej maniery. Jednak "mea culpa" skoro valve sam tak twierdzi może być i kupa2, nie będę tego kwestionował.

A na złośliwy komentarz Ichvandera o skrótach odpowiem:
a) rzeczowo- podstawowe skróty bym zostawił CPU, GPU, AMD, fps, mmo, mmorpg, crpg, tpp, tps - bo to podstawy i one rzeczywiście są wszędzie i często tłumaczone wbrew pozorom. Tytułów pod warunkiem że nie jest to oficjalny akronim bym nie skracał.
b) złośliwie- Panie Wszechzłośliwy, chyba chodziło Ci o małe okienko w przeglądarce, a nie w wyszukiwarce ;>

Kończę offtop i zastanawiam się w temacie czy ten skok na kasę się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest jedna i do tego absurdalnie prosta. Ten cały turniej został zorganizowany po to aby wypromować grę ponad standardowe community LoLa HoNa czy Doty. Założenie było słuszne, realizacja trochę gorsza. Na replayach z YouTube gra wygląda zdecydowanie lepiej i przyjemniej dla oka. A patrząc prawdzie w oczy im więcej ludzi z grających obecnie w HoNa czy LoLa zostanie przy swojej ulubionej grze tym lepiej dla community Doty2, bo to co się wyprawia na LoLu czy HoNie (whining o picki, wyzywanie od noobów itp itd) jest poprostu poniżej wszelkich norm. W Docie oczywiści też miało to miejsce ale nie w takim stopniu. Obecnie gram w HoNa i jak dosłownie w każdej grze widze wyzywanie, wyklinanie, whinowanie zanim jeszcze gra się zaczęła to naprawde mam tego serdecznie dość. Dota 2 wygląda przyzwoicie, niektóre artworki herosów są do bani (venomancer,earthshaker) inne są cudowne (roshan,magina,doombringer,balanaar). Większość animacji jest ładna i przejrzysta. Są gusta i guściki, a tutaj chodzi o gameplay, który jest klonem Doty i taki ma pozostać. A LoL i HoN niech sobie żyją własnym życiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda tak paskudnie że się na to patrzeć. W ogóle ciężko cokolwiek wykumać o co tam właściwie chodzi i kto jest z kim. Pierwsze słowa jak powiedziałem po zobaczeniu gameplayu "O ku**a co oni zrobili z DOTA!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LoL Dominion zapewne był kluczem w tej sprawie wypuszczony w tym samym czasie co DoTa 2 pogrążył by ją, w tym celu valve poszło po rozum do głowy aby trochę odczekać i dodać zapewne nowy tryb do swojej produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, moj blad, mialo byc przegladarka a nie wyszukiwarka ;) dzieki (szczere) za pokazanie go palcem.
Ok, twierdzisz, ze takich podstawowych skrotow bys nie tlumaczyl. Zgoda. Napisales tez, ze wbrew pozorom, sa one tlumaczone (tbh do dzis nie wiem czy AMD to jakis skrot, czy po prostu nazwa firmy). Teraz wejdzie ktos na gram, przeczyta artykul o AMD (tak sie go przyczepie ;) ) i nie bedzie rozwiniecia tego skrotu. Ofc, moze napisac w komentarzu "co to znaczy AMD?", ale czy on wie po jakim czasie (i czy w ogole!) bedzie mial odpowiedz? Czy nie duzo szybciej bedzie wklepanie w przegladarce (:P) w okienku do wyszukiwania "AMD" nacisnac enter i przeczytac (chocby bardzo pobieznie na jakiejs wikipedii, czy innej encyklopedii) artykul o AMD? Nie dosc, ze dowie sie co to oznacza, to choc troche pozna historie firmy (ale nie o to chodzi).
Nie mam zamiaru puszczac jakiegos flame''a :) tylko probuje zrozumiec, dlaczego tak bardzo komus przeszkadza poswiecenie maksymalnie 5 minut, na poszerzenie wlasnej wiedzy :) jesli ja czegos nie wiem, nie rozumiem, to najpierw probuje przeszukac siec pod tym wgledem (vide jakis poprzedni news o docie, nie zdolalem znalezc informacji o sposobie dystrybucji chyba), spytalem sie na forum i dostalem odpowiedz. I sam dla siebie wiem, ze zrobilem z mojej strony co moglem ;)) albo po prostu "za plytko" szukalem :P
I tak, Valve, moze zmienic nazwe Dota 2 (nie DotA 2!) na Kupa 2. Wtedy tez bys nie doszukiwal jakiegos rozwiniecia tego skrotu? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 18:45, KMyL napisał:

:O
Huh ?! Czyli ten cąły turniej z nagrodą miliona $ jest prowadzony na niekompletnej i
niezbalansowanej wersji "beta" ?! Pffffff - dla mnie się ośmieszyli... Pozostaję przy
LoL''u :P


Facepalm. Pozostań. Balans jest wzięty z doty 1, która jest dopracowywana od 8 lat. Oni mówią o dopracowywaniu, może zmienianiu balansu, dodawaniu herosów (bo z tego co wiem to zapowiedzianych jest ze 40-50, a w oryginalnej docie było ich koło 90). Aczkolwiek przyczepienie się do balansu, jest po prostu głupie, bo oni go skopiowali z pierwowzoru. A co do niezbalansowanego turnieju, wróć pamięcią do dreamhacka. Jak myślisz czemu po nim alistar, vayne, ashe, corki dostali nerfy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 15:51, Thanathos napisał:

Zobaczyli reakcję graczy na forach i zwątpili :D Wystarczy spojrzeć na mmo-champion...praktycznie
każdy jest zawiedziony widząc gameplaye z turnieju "gra jest za wolna" "tower-diving
= zero ryzyka bo wieżyczki prawie nic nie zadają dmg" "spelle mają za duże efekty, kilka
osób rzuca i jest wielki spellowy omfgwotpwned blob na ekranie", "za długo sie bije npce"
itd. Praktycznie co post było coś nie tak z produkcją :D Jedynie grafika ogólnie się
im podobała, reszta be :D


To chyba sami idioci, to znaczy gracze LoL''a, jako wieloletni ex-gracz doty jestem bardzo zadowolny z tego co widziałem. Wszystko jest w porządku. Mozna się co najwyzej przyczepić do wyglądu niektórych bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować