Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PSP E-1000 pod lupą. W nowej wersji handhelda zabraknie Wi-Fi i...

25 postów w tym temacie

Konsola właściwie umarła, bo brakowało na niej odpowiedniej biblioteki tytułów?
... To na pewno wina samej konsolki. Tnijmy ceny, tnijmy dodatki, to może odżyje. Na peeeewno.
Great job, Sony. I'll stick to my DS.

*edit*
Sprawdźcie minę dziewczynki przy 1:04. Creepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdaje że wycięcie WiFi to prawie jak ucięcie pewnej części ciała... jeden głośnik nie boli tylko dlatego, że też gram na słuchawkach i jest o wiele lepiej niż na głośnikach (nawet jeżeli te słuchawki kosztują 3 zł w kiosku... i tak jest lepiej...). To ja jestem ciekawy ile będzie kosztować wersja PSP-3004 jak wejdzie ta wersja... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże drogi, ludzie - ta konsola ma być jak najtańsza i ma być dostepna przez to dla większej ilości ludzi. Stara wersja wciąż będzie dostepna w sprzedaży, ale będzie droższa. Jak Wam się nie podoba nowy model, to kupcie stary i nie jęczcie tyle, bo ten model nie jest dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samego Wi-Fi - jak często z niego korzystaliście na PSP? Mi zdarzyło się raz. Powiedzmy sobie szczerze - przeglądarka internetowa na handheldzie Sony była wyjątkowo słaba."Trud" podpięcia konsolki do komputera, aby zassać grę z PSN chyba jest warty tej obniżki ceny, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 10:08, VuLgAtUs napisał:

Ja to się nie znam, ale skoro ma obsługiwać gry z PSN, a nie ma wifi, to jak ściągnąć
gry z serwisu na konsolę?


Wystarczy podpiąć pod PCta i ściągać przez MediaGo. O ile pamiętam, można też podpiąć pod PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 10:08, Michael-O napisał:

Odnośnie samego Wi-Fi - jak często z niego korzystaliście na PSP? Mi zdarzyło się raz.
Powiedzmy sobie szczerze - przeglądarka internetowa na handheldzie Sony była wyjątkowo
słaba."Trud" podpięcia konsolki do komputera, aby zassać grę z PSN chyba jest warty
tej obniżki ceny, prawda?


Warto jednak pamiętać, że brak wifi = brak multiplayera. Pa pa Monster Hunterze, Dissidio itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 10:08, Michael-O napisał:

Odnośnie samego Wi-Fi - jak często z niego korzystaliście na PSP? Mi zdarzyło się raz.
Powiedzmy sobie szczerze - przeglądarka internetowa na handheldzie Sony była wyjątkowo
słaba."Trud" podpięcia konsolki do komputera, aby zassać grę z PSN chyba jest warty
tej obniżki ceny, prawda?

ale WiFi to nie tylko przegladarka
to takze downloadable content czy patche do gier

PSP na oficjanlnym forum PlayStation nadal nie odpowiedzialo mi jak to bedzie, ale najwyrazniej gracze moga sie pozegnac na przyklad z dodatkowymi mijsami w grach Monster Hunter
czy patch''ami do niektórych gier np. DJ Max Portable 3 (które sa automatycznie sciagane z PSN prze WiFi uzywajac opcji dostepnej w XMB po wcisnieciu trojkata na ikonce UMD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie zawsze kiedy jestem w bibliotece, szkole czy innym miejscu... nie mam lapka przy sobie a mam okazję zaciągnąć z PSN''a coś fajnego (właśnie tak zrobiłem z grami tymi darmowymi z Welcome Back ;D) jeżeli jestem dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Michael-O

"Odnośnie samego Wi-Fi - jak często z niego korzystaliście na PSP?"


Gdy miałem PSP to hmm... co tydzień? Pobierałem dema, dodatki do LBP, a czasami pełne wersje. :) Teraz mi to wisi. Mam 3DSa i nie żałuję zmiany (i tak - wolę 3DSa od VITY. Decyzję podjąłem gdy usłyszałem o niewymiennej baterii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 10:54, djsound napisał:

Gdy miałem PSP to hmm... co tydzień? Pobierałem dema, dodatki do LBP, a czasami pełne
wersje. :) Teraz mi to wisi. Mam 3DSa i nie żałuję zmiany (i tak - wolę 3DSa od VITY.
Decyzję podjąłem gdy usłyszałem o niewymiennej baterii).


A do czego ci ta wymienna bateria?! Ja PSP kupiłem w 2003 i do tej pory mam baterię która była w zestawie, trzyma ładnie ponad 5h. W ogóle jej nie wymieniałem... (ja kupuję w przyszłości i 3DSa i Vitę, do tej pory służy mi i będą służyć dalej: pierwszy model DS''a-ten taki gruby i ciężki model oraz PSP z drugiej serii czyli ten 2000 czy jakoś tak) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje na gramie czasem jest dość zabawne:
Parę dni temu dałem informację o nowej wersji PSP, w temacie o PSP. Nikt, absolutnie nikt nie skomentował, nie wyraził swojej opinii (no i ok).
Teraz, jak info znalazł gram (swoją drogą naprawdę szybko, niemal tydzień po ogłoszeniu) to TYLE osób ma w tej sprawie coś do powiedzenia, oh naprawdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, trochę dziwne te głosy sprzeciwu wobec nowej wersji konsoli, szczególnie, że stary model przecież wcale nie zostanie wycofany ze sprzedaży. No i widzę, że obowiązkowo musiały się w komentarzach pojawić porównania NDS/3DS i PSP - widzę użytkownicy nie zawiedli. ;)

Jak już zostało wspomniane, konsola ma przede wszystkim trafić do specyficznego grona odbiorców - głównie osób, które z platformą wcześniej nie miały do czynienia (tanie PSP + tania seria Essentials). Mówcie co chcecie, ale konsola ma naprawdę całkiem pokaźny lineup, w którym każdy powinien znaleźć kilka naprawdę dobrych pozycji dla siebie. A chyba łatwiej jest podjąć decyzję o zakupie, choćby dla tych kilku gier, jeśli cena jest dużo bardziej okazyjna niż wcześniej, czyż nie?

Osobiście oferta Sony mi się bardzo podoba. W moim wiekowym PSP2000 nie kontaktuje już czasem klapka UMD, a nie dość, że posiadam niemałą kolekcję gier, którą jeszcze będę chciał sobie odświeżyć lub dokończyć, to całkiem obiecujące premiery są jeszcze w drodze (Final Fantasy Type-0, Persona 2: Innocent Sin, Super Robot Wars Z2,2). A że z Wi-Fi nie korzystałem na PSP praktycznie w ogóle, ograniczając się do gier na UMD, to tak naprawdę tego typu strata jest dla mnie bez znaczenia. Bardzo mi będzie zależało, to wykorzystam swój stary model, a tak przynajmniej będę miał świeżą i tanią możliwość odpalania UMD jeszcze przez kolejne parę lat przynajmniej. Jeśli zaś chodzi o grę po sieci, to nie moja para kaloszy - gry na tym się skupiające mnie nie obchodzą (Monster Hunter), podczas gdy we wszelkie Tekkeny i temu podobne wolę pograć na stacjonarce.

Koniec końców, jak się Wam nie podoba, to kupcie sobie model 3000. Albo nie kupujcie nic, ale nie marudźcie. Pomysł Sony moim zdaniem jest zdecydowanie lepszy niż PSP Go i czuję, że pod względem finansowym może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łoł :D Nie widziałem tego newsa, ale ze mnie gamoń >.>

Trochę dziwne, bo zaglądam tu regularnie.

Choć z drugiej strony, po co 2 newsy o tym samym? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 11:07, iRReniQs napisał:

> Gdy miałem PSP to hmm... co tydzień? Pobierałem dema, dodatki do LBP, a czasami
pełne
> wersje. :) Teraz mi to wisi. Mam 3DSa i nie żałuję zmiany (i tak - wolę 3DSa od
VITY.
> Decyzję podjąłem gdy usłyszałem o niewymiennej baterii).

A do czego ci ta wymienna bateria?! Ja PSP kupiłem w 2003 i do tej pory mam baterię która
była w zestawie, trzyma ładnie ponad 5h. W ogóle jej nie wymieniałem...


Do czego? Mieliśmy z bratem iPhone''a z niewymienną baterią. Grałem na nim dość dużo i po ok 1 roku bateria zaczęła słabnąć. Oczywiście nie było tragedii, ale przed zjazdem na uczelni trzeba było sprawdzać ile jeszcze podziała (ewentualnie brać ze sobą ładowarkę). Mój brat miał go dłużej. Po mniej więcej 2 latach intensywnego używania z telefonu zrobiło się urządzenie które wymaga noszenia przy sobie ładowarki (w domu, pracy, samochodzie). Ojciec - posiadacz poczciwej Nokii po prostu zmienił baterię (i po problemie). Brat - męczył się dalej biegając wszędzie z ładowarką. Zanim ja podzieliłem los brata telefon szlag trafił (chyba na szczęście) Po takim doświadczeniu - nie kupię czegoś z niewymienną baterią co kosztuje więcej niż 100 - 150zł.

Piszesz PSP 3000 - ok, ale pomyślałeś że pobór mocy będzie "trochę" inny w przypadku VITY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 11:45, Pitej napisał:

Choć z drugiej strony, po co 2 newsy o tym samym? :>

Bo teraz wiadomo, że oprócz wi-fi zabraknie także jednego głośnika. No i filmik dorzucono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować