Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Counter-Strike: Global Offensive będzie cross-platformowy?

51 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2011 o 12:09, brrupsz napisał:

Po za tym o czym tu rozmawiamy - wszystkie FPSy na konsole mają wbudowanego autoaima,
którego wszyscy gracze pecetowi nazywają aimbotem. Wiadomo co się dzieje z graczem mającym
to cudo na publiku z adminem ;) .


multi ma coś takiego jak quick scope co powoduje że jak przybliżasz celownikiem to Ci się ustawia na przeciwnika.... ale jak on się rusza to już za nim nie podąża. Teoretycznie dużo ułatwia ale w praktyce i tak trzeba się napocić żeby ustrzelić :) pomijając różnice... nie wydaje mi się żeby łączenie platform miało jakiś sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Totalnie poroniony pomysł. Bo widzę tylko dwie możliwe drogi:

1. Konsolowcy i PC-towcy dostaną identyczne mechanizmy rozgrywki (żadnych ułatwiaczy dla konsol). W konsekwencji konsolowcy będą koncertowo dostawać po d**e mecz za meczem, bo nie oszukujmy się, choćby się kochało konsole jak własną matkę, to pad nigdy nie zapewni tak szybkiej reakcji, celności ect, jak myszka. I skończy się na tym, że uber-konsolowcy będą dostawać wciry od noob-PCtowców. Bezsens.

2. Konsolowcy dostaną specjalne ułatwienia, tak, by szanse były wyrównane (jak np asysta przy celowaniu, silniejsze bronie czy coś). Wtedy z kolei PC-towcy będą się irytować, no bo niby z jakiej racji? Jak się ktoś łasi do grania na padzie w FPS''y, to niech gra, ale na takich samych warunkach. Wtedy też bardzo szybko powstaną podobne programy, co przy Team Fortress 2, pozwalające stworzyć serwery PC-only (i np wywalające graczy grających na innych platformach).

Tak czy tak, sądzę, że bardzo szybko idea grania multiplatformowego upadnie, bo po prostu nie jest możliwa do satysfakcjonującego wykonania (balans!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 12:11, Henrar napisał:

Poza tym - gry PCtowe aim-assista też mają (nawet uber-pro-mega hardcore''owy CS).


W CS legalny aim assist hmmm a w którym miejscu? Hmmmn ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy tego nie zrobił, więc przekonamy się, czy ma to sens - kiedy gra się ukaże i na własnej skórze, a nie w "jakimś turnieju, gdzieś kiedyś". Jeżeli nie wypali, to Valve pewnie rozłączy konsole i PC, albo zrobi inny szacher macher. Będzie ciekawy eksperyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 12:21, RobsonAmbro napisał:

W CS legalny aim assist hmmm a w którym miejscu? Hmmmn ciekawe.


Options>Mouse i sprawdź ostatnią opcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 12:13, arborek napisał:

co ty za głupoty gadasz ? niby w jaką grę ? kiedyś była taka plotka która urosła do rozmiarów
newsa a wszystko z powodu złego tłumaczenia z angielskiego !! ale jeśli mi wyjaśnisz
jakim cudem ktoś zorganizował taki turniej to chętnie się pośmieję :D:D nie ma gry która
umożliwia granie między platformami !!


Uwielbiam ludzi który nie mają o czymś pojęcia ale się wymądrzają...

http://en.wikipedia.org/wiki/Shadowrun_(2007_video_game)

"It was the first game to use Games for Windows - Live that allows for Windows users to play with Xbox 360 users."

I takich gier nie było dużo (z cztery tytuły?) ale kilka wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 12:30, Henrar napisał:

> W CS legalny aim assist hmmm a w którym miejscu? Hmmmn ciekawe.

Options>Mouse i sprawdź ostatnią opcję.



Działa tylko na serwerach z ustawieniem sv_cheats 1 a takich praktycznie nie ma, a na pewno nie grają na nich progamerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 13:16, ZubenPL napisał:

Działa tylko na serwerach z ustawieniem sv_cheats 1 a takich praktycznie nie ma, a na
pewno nie grają na nich progamerzy


Ale jest. W grach konsolwoyc po multi aima też nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 13:26, Henrar napisał:

> Działa tylko na serwerach z ustawieniem sv_cheats 1 a takich praktycznie nie ma,
a na
> pewno nie grają na nich progamerzy

Ale jest. W grach konsolwoyc po multi aima też nie ma.


To pozostałość po silniku half-life. Absolutnie nikt nigdzie z tego nie korzysta. Kiepski argument.
Autoaim w konsolówkach jest także w multi. Nie tylko quickscope ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Counter-Strike: Global Offensive będzie świetną grą w którą będzie się grało wiele lat na steam a na konsolach wyjdzie nowa generacja i nikt nie będzie już tam w niego grał. Oczywiście najlepiej sprzeda się na PC tak samo jak portal 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO bez sensu. Wspólne granie to by mogło być w grach tpp, takich jak - aby daleko nie szukać - GTA choćby. Ale nie w CS. Ta gra kompletnie nie nadaje się do multiplatformowego grania. Myszka jest precyzyjniejsza i umożliwia szybsze ruchy, a to się w CS liczy ponad wszystko. Pad tutaj nie ma szans z uwagi na mniejszą precyzję.
Nie widzę także tego, aby CS''a dopasowywać pod wspólne granie - to będzie się wiązało z rozwiązaniami, z których zadowoleni nie będą ani gracze preferujące mysz i klawiaturę, ani ci wolący pady. Próbkę mieliśmy w Shadowrun, które okazało się niewypałem (chociaż IMO była to całkiem przyjemna gierka). Tutaj muszę się po części (koniec świata...) zgodzić z Tenebraelem.

Do pecetowych fanatyków - uspokójcie się, bo naprawdę odechciewa sie grać na pececie, jak się czyta wasze wypociny, które są tak idiotyczne, że aż nie chcę myśleć, spod czyjej klawiatury wyszły (i te porównania sprzedaży Portala 2 wzięte z koziej d...trąbki i mające tyle wspólnego z tematem, co nic, matko święta...). I z takim community grać? Za jakie grzechy... Mulitplatformowemu graniu w CS stanowcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 13:39, absmak napisał:

(i te porównania sprzedaży Portala 2 wzięte z koziej d...trąbki i mające
tyle wspólnego z tematem, co nic, matko święta...). I z takim community grać? Za jakie
grzechy... Mulitplatformowemu graniu w CS stanowcze nie.


Dobra poniosło mnie przepraszam. Ale to że portal 2 sprzedał się najlepiej na PC jest faktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 13:50, ZubenPL napisał:

> (i te porównania sprzedaży Portala 2 wzięte z koziej d...trąbki i mające
> tyle wspólnego z tematem, co nic, matko święta...). I z takim community grać? Za
jakie
> grzechy... Mulitplatformowemu graniu w CS stanowcze nie.

Dobra poniosło mnie przepraszam. Ale to że portal 2 sprzedał się najlepiej na PC jest
faktem.



A skąd takie info? Ja słyszałem o 3 mln egzemplarzy, ale bez wyliczanek ile na pc a ile na konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 12:13, arborek napisał:

co ty za głupoty gadasz ? niby w jaką grę ? kiedyś była taka plotka która urosła do rozmiarów
newsa a wszystko z powodu złego tłumaczenia z angielskiego !! ale jeśli mi wyjaśnisz
jakim cudem ktoś zorganizował taki turniej to chętnie się pośmieję :D:D nie ma gry która
umożliwia granie między platformami !!

to nie plotka
http://www.rahulsood.com/2010/07/console-gamers-get-killed-against-pc.html
sredni gracze pc vs najlepsi konsolowi, wynik: ci z padem nigdy nie wygrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 14:06, john_smith napisał:

to nie plotka


Ja siur?
Rumor has it that there was a project many many months ago at Microsoft that was under wraps.

+dalej w newsie "reliable sources". Dopóki ktoś nie zrobi tego badania i nie upubliczni badań, to takie newsy są o kant koła rozbić.
Tak, wiem, myszka jest precyzyjniejsza od pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy PCtowcy to tacy qwa pr0, el0, ja pier**los, wyyea**os w kosmos skillos.
To czemu te gierki są takie uproszczone? :<
Wyrzyćmy wszystkie poziomy trudnosci poniżej hardcore'a i będzie to odpowiednia platforma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować