Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Deus Ex: Bunt Ludzkości - recenzja

208 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2011 o 20:16, Pietro87 napisał:

A jak z ustawieniami grafiki z poziomu menu gry ?
Jest jakaś zmiana tekstur i ich jakości, zasięgu doczytywania itp stereotypowych pierdół
?

Dokładnie to samo, co w launcherze.

Dnia 22.08.2011 o 20:16, Pietro87 napisał:


I jak poziom polonizacji ?
Napisy są dobrej jakości, czy są językowe dziwolągi i jakieś lapsusy [jak to czasem cenędza
potrafi spartolić] ?


Spoko. baboli większych nie widziałem, choć czasem - nie da się ukryć - byłem zmęczony, więc mogło mi coś umknąć. Widać, że ktoś, kto czuwał nad polonizacją, odrobił pracę domową lub lubił cyberpunkowe klimaty. Mamy zazwyczaj swojskie "odrutowany" etc. Jest naprawdę w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 20:26, Myszasty napisał:

Mamy zazwyczaj swojskie "odrutowany" etc.


Swoją drogą czy ci "odrutowani" to angielskie "augumented" czy też jakieś nowe, slangowe słowo wymyślone przez twórców i często używane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 20:20, Wojman napisał:


A jeśli recenzja się pojawi tydzień po premierze to co wielkiego się stanie? Albo nawet
dwa tygodnie po.


To, że wiele osób może kupić grę i potem tego żałować. Każda recka przed premierą, to rzecz cenna moim zdaniem.

Dnia 22.08.2011 o 20:20, Wojman napisał:


Ja nie mam prerensji do Ciebie, po prostu Ty napisałeś recenzję to się pytam. A, że się
pytam nie oznacza, że mam personalną pretensję. W PSX Extreme jakoś mogły się pojawić
zdjęcia zrobione przez redakcję i tak też się stało. Specjalnie dzisiaj to czasopismo
kupiłem tylko i wyłącznie dla recenzji i screenów z Deus Ex" Human Revolution.


Może dlatego, że na konsolach i tak będą wyglądać identycznie? ;)
>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 20:26, Myszasty napisał:

Dokładnie to samo, co w launcherze.


No to szału dla tych ze słabszymi PC czy nawet dla mnie jeśli bym chciał w Deusa na laptopie poszaleć nie ma....
No nic najwyżej zjadę z cieniami i z rozdzielczością jeśli będę zmuszony się oddalić z domu służbowo [bo od premiery z grą się do jej ukończenia nie rozstaje nie ma bata]

Dnia 22.08.2011 o 20:26, Myszasty napisał:

To, że wiele osób może kupić grę i potem tego żałować. Każda recka przed premierą, to rzecz cenna moim zdaniem.


Jak nic nie przy-kolorowałeś [a nie masz tego w zwyczaju, bo twoje recki dosyć wiernie przekładają się na rzeczywistość] to nikt nie będzie żałował tego zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 20:28, Nagaroth napisał:

> Mamy zazwyczaj swojskie "odrutowany" etc.

Swoją drogą czy ci "odrutowani" to angielskie "augumented" czy też jakieś nowe, slangowe
słowo wymyślone przez twórców i często używane?

Zazwyczaj odnosi się do tego właśnie. Ale czasem, w niektórych, szczególnie oficjalnych wypowiedziach, czy dokumentach, używa się innych określeń w naszej wersji. Na ulicy zawsze usłyszysz o tym, że jesteś "odrutowany", w klinice opowiedzą ci o twych ulepszeniach. Z grubsza tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 20:34, Myszasty napisał:

Z grubsza tak to wygląda.


Ok, dzięki. Polskie określenie bardzo mi się nie podoba, co by nie było - augumented zdecydowanie nie jest slangowym słowem ale bardzo fajnie że zachowali odrutowanych na ulicy a w klinikach usprawnionych (bo tak rozumiem się mówi?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezus, nie czytam. Czekam do premiery. Nie chce wiedzieć nic o grze. Zobaczyłem tylko ocenę końcową (bez urazy Myszasty :P) i utwierdziłem się w przekonaniu, że jest to mój "must have" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty, zaczynam cię nienawidzić za to, że jesteś dziennikarzem i masz dostęp do takich cudów przed zwykłymi wyjadaczami chleba! ;D
Ta gra MUSI być grą roku!
Niech gram.pl wyśle pre-ordery wcześniej!!!

"W kilku najważniejszych rozmowach otrzymujemy podczas rozmowy profil psychologiczny interlokutora i musimy odpowiednio dobierając oddziałujące na jego psychikę wypowiedzi, zmusić go do ujawnienia nam PRĄDY, czy TEZ podjęcia korzystnej dla nas decyzji."

Powinno być "porady" i "też" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 19:36, Myszasty napisał:

Wiesz co? Po raz pierwszy nie wytrzymałem creditsów. Grałem przez trzy dni, prawie nie
śpiąc, a rozgrywkę skończyłem o 3 w nocy w dniu wyjazdu na gamescom. O 6 musiałem wyjść
z domu i dygać na miejsce zbiórki. Wróciliśmy wczoraj przed północą, a dziś od rana pisałem
reckę. Masakra, ale warto było. :)


Domyślam się, czekałeś na grę równie mocno jak wielu z nas. Co było widać w Twoich tekstach :) Więc musiało to być świetne uczucie, pomimo zmęczenia, że gra Cię nie zawiodła i mogłeś przejść kampanię dłuższą niż 6 godzin rozgrywki. Poczekam aż gra zejdzie poniżej 100 złotych i się na własnej skórze przekonam jak to jest w 2021 :) chciałbym wcześniej, no ale ponad 100 złoty to za duży wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku gratuluję Myszastemu bardzo dobrej recenzji. Mam jednak pytanko odnośnie tego co tam napisałeś, a mianowicie piszesz że udało Ci się przejść grę nie zabijając nikogo (przy okazji zdobyłeś pewnie achievementa Pacifist), powiedz mi czy do zdobycia tego achieva nie liczą się wrogowie w prologu (czyli zanim Adam dostanie augmenty) czy tych przeciwników trzeba jakoś ominać bez zabijania (a w prologu nie można zrobić take-downów one stają się dostępne dopiero po augmentacji)? Pytam bo mam ochotę na zrobienie potrójnego combo przy pierwszym przechodzeniu czyli: nie zabijanie nikogo, bez alarmowania oraz najtrudniejszy poziom trudności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow... te 24 zł to aż taki majątek o.0 ?
Dwie paczki fajek/4pak browara/wizyta na solarium/dwa kebaby... normalnie fura kasy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 20:48, SimplyLucas napisał:

Raczej Prawdy


Tak czy siak, nie prądy... Kilka chwil zabierałem się do tego zdania starając się zrozumieć co Myszasty miał na myśli... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"PS2: Screeny nie są mojego autorstwa, taki był wymóg wydawcy/dystrybutora/producenta."
Tekst też? ;-P
A tak na poważnie to recenzja tylko potwierdza moje przypuszczenia odnośnie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszaty dzięki za dobrą recke i podsycenie mojej niecierpliwości jeszcze bardziej :P Mam pytanie ściśle dotyczące grafiki. Czy w pełnej wersji w odróżenieniu od prewki widać różnice między dx9 a dx11? W prewce nie zauważyłem, żadnej różnicy miedzy tymi dwoma trybami. Tak samo między włączoną a wyłączoną teselacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko pięknie, wszystko ładnie...
tylko jakbyś mógł gdzieś cichaczem wrzucić garść swoich screenów, to bym się nie obraził...
...bo te od producenta to jakoś mnie odrzucają, szczególnie twarz Jensen''a.

A propos grafiki czy ten bursztyn, tak złoto wygląda... czy w opcjach można coś niecoś zmienić?

Pytanie z innej beczki, tryb TPP zapewne tylko przy chowaniu się za osłonami, a tak zawsze FPP...
...nie było opcji w menu o "permanentnym" trybie widoku z trzeciej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 21:03, Pietro87 napisał:

wow... te 24 zł to aż taki majątek o.0 ?
Dwie paczki fajek/4pak browara/wizyta na solarium/dwa kebaby... normalnie fura kasy....


No pewkaaa! O jaki ja głupi, w końcu pisząc "poniżej 100" myślę "99"!
Dla Ciebie 20 złotych to mało, dla mnie oszczędzanie, proste, nie? Widzę, że nie Ty jeden z mądrością browarową wyskoczyłeś. Zanim wrzucicie(+ SimplyLucas)kogoś do jednego wora, to przeczytajcie co napisaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam cię, dlatego podałem ci typowy stereotyp przeciętnych używek przeciętnego polaka, w tym fajki, solarium, ba nawet kebaba..można by tu wymieniać w nieskończoność.
Bo tak dziwi mnie, że na prawie pewniaka roku ludziom szkoda te 120zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować