Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Deus Ex: Bunt Ludzkości - recenzja

208 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2011 o 21:01, Yordi89 napisał:

Na początku gratuluję Myszastemu bardzo dobrej recenzji. Mam jednak pytanko odnośnie
tego co tam napisałeś, a mianowicie piszesz że udało Ci się przejść grę nie zabijając
nikogo (przy okazji zdobyłeś pewnie achievementa Pacifist), powiedz mi czy do zdobycia
tego achieva nie liczą się wrogowie w prologu (czyli zanim Adam dostanie augmenty) czy
tych przeciwników trzeba jakoś ominać bez zabijania (a w prologu nie można zrobić take-downów
one stają się dostępne dopiero po augmentacji)? Pytam bo mam ochotę na zrobienie potrójnego
combo przy pierwszym przechodzeniu czyli: nie zabijanie nikogo, bez alarmowania oraz
najtrudniejszy poziom trudności :)


Udało mi się ich nie pozabijać, omijałem ich po prostu. Da się. :)

Najtrudniejszego nie brałem, choć mnie kusiło - czas miałem zbyt ograniczony, bałem się, że się nie wyrobię, np. wykładając się zbyt długo na bossach przy buildzie hack-stealth. Ale nie było wcale tak strasznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 21:20, Ambr0ktn napisał:

Myszaty dzięki za dobrą recke i podsycenie mojej niecierpliwości jeszcze bardziej :P
Mam pytanie ściśle dotyczące grafiki. Czy w pełnej wersji w odróżenieniu od prewki widać
różnice między dx9 a dx11? W prewce nie zauważyłem, żadnej różnicy miedzy tymi dwoma
trybami. Tak samo między włączoną a wyłączoną teselacja.


Przyznam szczerze, że ja w wielu przypadkach też. W prewkę grałem na xp i dx9, teraz na win7 i dx11. Poza fajniejszymi efektami cząsteczkowymi, jakby ciut lepszą głębią pola i działającym w końcu porządnie AA też wielkich różnic nie widziałem. A teselacja działa, ale nie na każdym obiekcie. Część modeli tła jest wciąż kanciasta, podczas gdy rzeczy trzymane przez Jensena w łapach są np. przyjemnie zaokrąglone. Problem w tym, że po jej wyłączeniu było tak samo. Inna sprawa, że bez wychodzenia z gry to sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 23:19, Selv napisał:


To, że Myszasty się nie przygotował wina nie tyle co gry a jego konkretnego podejścia
"wezmę tylko pistolet na kapiszony i będzie git".


Bo zaspamować paralizatorem się też bossów da, ino trwa to wieki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak btw: Oczywiście trochę złośliwie przesadziłem, że moje screeny są ładniejsze od tych podrasowanych w recce. Są podobne po prostu, a po zmniejszeniu rozdziałki i podbiciu kontrastu, saturacji etc. praktycznie identyczne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tutaj akcja dziele się na kilkadziesiąt lat przed oryginalnym Deus Ex, to czy w takim razie najpierw powinienem zabrać się za to, a dopiero później za oryginał, czy raczej odwrotnie? Pytam, bo tak się składa, że część pierwszą kupiłem wieki temu, ale jakoś nigdy nie miałem czasu w nią zagrać i teraz już nie wiem, czy jest sens (w sensie fabularnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, jak dobrze zobaczyć super oceny zanim się pogra... trzecia perełka w tym roku zaraz po Wiedźminie 2 i Portalu 2 (było coś jeszcze?) ;)
Aż miło będzie grać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 01:15, StNimrod napisał:

Ah, jak dobrze zobaczyć super oceny zanim się pogra... trzecia perełka w tym roku zaraz
po Wiedźminie 2 i Portalu 2 (było coś jeszcze?) ;)
Aż miło będzie grać ^^


Dead Space 2, Shogun 2 i L.A. Noire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jim sterling z destructioida tez dal 9.5 wiec gra musi byc beznadziejna

w 2 doby gral 45h? czyli 3h na potrzeby fizjologiczne i jedzenie? niemozliwe, ocene pewnie zasugerowal "wydawcy/dystrybutora/producenta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać aż DE odblokuje się na steamie. Pierwsze podejście to raczej będę grał w stylu wszystkie chwyty dozwolone. Granie na 0 zabójstw/bez alarmów mocno ogranicza wybór broni i augów. Nie pobawisz się strzelbą, nie złamiesz kolesiowi karku przebijając się przez ścianę, nie wypalisz 3-4 kolesiom z tajfuna w twarz, ikarus też zbyt głośny (choć chyba tylko ogłusza a nie zabija z tego co pamiętam). Dobrze, że gra jest na więcej niż raz to przy drugim podejściu będę już biegał z paralizatorem:] ("Stick with the prod!")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam tylko na obiecane ustawienia grafiki na jakim Myszasty grał, fajnie by było gdybyś też powiedział na jakim sprzęcie grę odpaliłeś bo boję się że jak grę kupię to nic nie będę mógł w niej robić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 03:22, Bravo4 napisał:

Czekam tylko na obiecane ustawienia grafiki na jakim Myszasty grał,


Wszystko masz na poprzednich stronach, no może poza cpu i ilością ramu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja recenzja napaliła mnie na tą grę jeszcze bardziej. Czy po premierze gry będziesz mógł opublikować swoje screeny? Na kupno w dzień premiery z powodów ekonomicznych raczej się nie zdecyduję, poczekam, aż nieco spadnie cena :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2011 o 07:35, L33T napisał:

to ty nie uzywasz szarych komorek, myslisz ze bede czytal 6 stron komentarzy pod jakas beznadziejna gra ktorej jim sterling daje 9.5? :D

"Ale i tak warto było prawie nie spać przez dwie długie noce i dni. "
mysl analfabeto, mysl, nie musisz sie tak podniecac moim nickiem, mialem tu ich juz kilkadziesiat bo wali mi to jak sie nazywam, jak zapominam hasla to robie nowe frajerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh z ciekawości jak zawsze przed premierami co większych gier zajrzałem na torrenty, oczywiście już sklonowana wersja gry lata w sieci...
widać pewna grupa "fanów-redaktorów" już podziękowała twórcom za ich prace wrzucając upload w internecie [nie piję tu broń boże do Myszatego, żeby ktoś tej mojej ironii źle nie odczytał, aczkolwiek jak widać znowu jakiś szemrany pismak zrobił swoje i piraci pewnie już kręcą cracka]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować