• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Nevrac

TOSHIBA Satellite A200-1S9

Pytanie

Witam.
Mam problem z laptopem wymienionym w tytule. Ktoregos pieknego dnia (było to z 2 - 3 miesiace temu) moja siostra bedac w Poznaniu, uzywala TOSHIBY az do czasu gdy sie zawiesił system... Moja siostre poniosło i postanowila uzyc piesci :P No coz... Jakis tydzien temu dostalem laptopa w swoje rece ale nie wiem co sie zepsulo. Po wcisnieciu przycisku "power", pojawia sie info (patrz zdj) po czym słychac glosne pikniecie i obraz calkiem znika. Wie ktos co moglo pasc?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

20110822224946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Hmm... mi to przypomina beep jeszcze z czasow komputerow z ery przed windows :P w sensie sam DOS... i z tego co pamietam po tym beepnieciu ekran gasl, po czym pojawial sie nastepny z wypisanymi dyskami itp. Nie wiem czy to mozliwe, ze sam BIOS Ci sie spierniczyl, ale nawet jesli tak, to sam nie wiem jak to mozna naprawic :( moze ktos inny wpadnie tutaj na jakis pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm.... Jesli BIOS to pewnie jedynym sposobem jest wymiana plyty glownej... (bo to na niej chyba jest bios nie?)
No coz... Zobaczymy czy ktos cos jeszcze napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.08.2011 o 12:38, Nevrac napisał:

Na tej stronce nie widze nic takiego ;/ Zarzucam wiec filmik na ktorym widac jakie jest
to beepniecie :P Patrz na spoiler: http://www.youtube.com/watch?v=Jsu_8iy3q0k

[usunięcie zbędnego spoilera - K]

Moim zdaniem w tym momencie powinien się zacząć ładować system (na co wskazuje "mignięcie" kreski kursora), sprawdziłeś czy kabelki od twardego dysku się nie poluzowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W stacjonarnym PC sprobowalbym clearCMOS albo wyjac bateryjke biosu i wlozyc ja na nowo... ale w laptopie nie wiem jak to wyglada. Tylko RAM dokladalem a i tak sie balem ze cos rozwale :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chcialem rozkrecic ale sprawa wyglada tak ze musze isc po srubokret nowy -.- Jakies g*****ne srubki dali... Wszystkie srubokrety za male mam albo za duze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszam za drugi post... Ale tak się zastanawiam S1G... Mam tam napisane "Fixed Disk 0: Hitachi HTS542516K9SA00". Nie oznacza to ze wykrywa dysk i jest dobrze podlaczony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.08.2011 o 23:21, Nevrac napisał:

Przepraszam za drugi post... Ale tak się zastanawiam S1G... Mam tam napisane "Fixed Disk
0: Hitachi HTS542516K9SA00". Nie oznacza to ze wykrywa dysk i jest dobrze podlaczony?

Hmm racja w takim razie może być coś z systemem albo samym dyskiem, spróbuj uruchomić komputer z jakiegoś livecd albo usb (np darmową dystrybucję Linuksa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2011 o 08:11, S1G napisał:

Hmm racja w takim razie może być coś z systemem albo samym dyskiem, spróbuj uruchomić
komputer z jakiegoś livecd albo usb (np darmową dystrybucję Linuksa)


Jakims cudem udalo mi sie zainstalowac ubuntu. Pojawil sie inny problem. Laptop tak sie przegrzewa ze sie wylacza.
Laptopa mialem na biurku i po 15 minutach jak go sciagnalem, miejsce w ktorym lezal bylo nadal gorace. Nie dziala wiatraczek (chyba od zasilacza?). Ehh... Potrafie skladac stacjonarne komputery ale z ta obudowo przegralem... Co to kurna ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moze mi pomozecie. Nie działa wiatrak od (chyba)procesora... Zarzucam zdjecia toshiby satellite z neta i powiedzcie mi czy to wiatrak procesora.

20110825182919

20110825182929

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W większości laptopów jest jeden wiatrak od wszystkiego + ewentualne heat-pipe''y ściągające ciepło z jakiś chipsetów (gpu dedykowane, mostek północny).
Wymiana (patrz: allegro) bardzo kosztowna nie powinna być - dla przykładu mój wiatrak + heat-pipe kosztuje 40 zł, gdzie klawiatura schodzi po 100 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.08.2011 o 00:15, Nevrac napisał:

Tak patrze.... Ten wentylator ma tez chyba radiator? W kazdym badz razie to chyba to,
prawda?
http://allegro.pl/wentylator-chlodzenie-toshiba-a200-a205-a215-i1780577165.html

Najpewniej ma, ale przydałoby się foto od drugiej strony dla pewności. Jeśli jesteś zdecydowany na zakup na tej aukcji, możesz np. poprosić sprzedającego o dodatkowe foto przed ostatecznym zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować