Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

Gra Anno 1701- jaka będzie (temat ogólny)

134 postów w tym temacie

Jeśli jakikolwiek posiadacz dodatku do Anno 1701 planuje jego zakup, jako fan serii raczej odradzam.
Chyba, że ktoś chce wydać 60zł tylko dla 11 misji, bo o reszcie dodatków nie warto wspominać (gameplay wygląda praktycznie identycznie co w podstawce).

Natomiast opłaca się już zakup Złotej Edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Anno 1701" to gra o nowych (względem "Anno 1503"), wysokich wymaganiach sprzętowych. Przekoloryzowana grafika. Nieczytelny obraz. Niepraktyczny interfejs. Kiepskie rozwiązania budowy obiektów. Słowm: PORAŻKA! W porównaniu z "Anno 1503", którą to gierkę polecę każdemu i bez namysłu, totalna zapaść.
Jednym zdaniem: pokazano tu jak można zepsuć coś ("Anno 1503") co było wspaniałe...
Odradzam kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników - jak jest zabezpieczone Anno 1701 w wersji SuperSeller i Anno 1503 w wersji z Kolekcji Klasyki? Przypadkiem nie Star Force?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie przed kupnem - czy ta gra nie jest aby za łatwa? Słyszałem takie opinie, nie chcę grać w jakąś dziecinną grę, tylko w niezłą pozycję ekonomiczną :) Czekam na informacje.

PS Czy dodatek "The Sunken Dragon" jest samodzielny, czy wymaga podctawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 20:48, Czternasty napisał:

Mam pytanie przed kupnem - czy ta gra nie jest aby za łatwa? Słyszałem takie opinie,
nie chcę grać w jakąś dziecinną grę, tylko w niezłą pozycję ekonomiczną :) Czekam na
informacje.


Nie, Anno nie jest wybitną grą ekonomiczną. W zasadzie jest strategiczno-ekonomiczną, łączy kkasyczne, proste zasady gier RTS z elementami ekonomii, które są podstawą gry.
Nie znajdziesz tam skomplikowanych wykresów i narzędzi do głębokiej kontroli gospodarki państwowej. Zabawa polega przede wszystkim na umiejętnym wykorzystaniu terytorium, przemyślanych decyzjach, które nie narażą Twojego miasta na długotrwałe straty, umiejętności usamodzielnienia się w dziedzinie produktów... etc

Mi taka formułą gry bardzo odpowiada. To nie jest SimCity, gdzie miasto zupełnie żyje własnym życiem. Tutaj opiekujesz się mniejszym terytorium i wkładasz sporo serca w jego rozwój, przyglądając się ewolucji, dbając o regularne dostawy towarów etc.

Ale chyba najlepiej się przekonać grając demo:
http://www.gamershell.com/download_16068.shtml

Dnia 03.04.2009 o 20:48, Czternasty napisał:

PS Czy dodatek "The Sunken Dragon" jest samodzielny, czy wymaga podctawki?


Wymaga podstawki. Ale jeśli masz możliwość kupić taniej samą podstawkę, to nie bierz dodatku - jest nie warty wydawania więcej niż 10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, nie wie ktoś może dlaczego nie mogę awansować na poziom kupca, wszystkie warunki mam spełnione, niewielki dochód jest ale nic się nie dzieje. To ostatnie zadanie w tej misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 20:03, darkwind21 napisał:

Mam pytanko, nie wie ktoś może dlaczego nie mogę awansować na poziom kupca, wszystkie
warunki mam spełnione, niewielki dochód jest ale nic się nie dzieje. To ostatnie zadanie
w tej misji.


Musisz jeszce mieć wystarczającą ilość materiałów budowlanych (drewno, narzędzia, cegły, itp.),musisz je udostępnić swoim mieszkańcom, spełnić ich wszystkie zachciewanki, no i obniżyć podatki do poziomu szczęśliwości:)) Jeżeli to nie pomaga to sprawdź, czy dodatniego bilansu chwilowo nie zrobił Ci handel w magazynie a tak naprawdę to masz startę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2009 o 20:12, LK30 napisał:


Musisz jeszce mieć wystarczającą ilość materiałów budowlanych (drewno, narzędzia, cegły,
itp.),musisz je udostępnić swoim mieszkańcom, spełnić ich wszystkie zachciewanki, no
i obniżyć podatki do poziomu szczęśliwości:)) Jeżeli to nie pomaga to sprawdź, czy dodatniego
bilansu chwilowo nie zrobił Ci handel w magazynie a tak naprawdę to masz startę....


Dzięki, pomogło, nie zauważyłem, że w magazynie miałem spore wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Anno 1701 jednak mam co do tego pytania:
Czy gra jest typowo ekonomiczna? Czy występują w niej wojska itp?
Czy miasto jest rozwijane od początku do końca gry jak w Sim City czy są jakieś misje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 12:17, Orion napisał:

Zastanawiam się nad zakupem Anno 1701 jednak mam co do tego pytania:
Czy gra jest typowo ekonomiczna? Czy występują w niej wojska itp?
Czy miasto jest rozwijane od początku do końca gry jak w Sim City czy są jakieś misje?



Tak gra jest nastawiona raczej na rozbudowę i wykonywanie zadań.Wojsko jest ale praktycznie można go nie używać, miasto rozbudowywane jest od zera w trybie wolnej gry, w scenariuszach (10) jest różnie czasami masz miasto, a czasami budujesz od zera. Scenariusze polegają na wykonywaniu różnych zadań( osiągnij dany poziom osadników, dostarcz towary do innego władcy, znajdź coś itp.)
Ogólnie gra jest świetna aczkolwiek dość krótka, scenariuszy jest niewiele, a gra dowolna po pewnym czasie trochę nudzi, mimo to naprawdę wciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam (zwłaszcza tych), którzy lubią grać w tą grę, lecz przejdę do rzeczy.

Czy ktoś z obecnych tu userów na forum grał w ten dodatek do gry, a dokładniej w kampanię? Zapytałem się, gdyż chciałbym (o ile oczywiście ktoś ma) poprosić o save''a z ostatniej misji, która by przedstawiła całą kampanię. Powodem jest to, iż nie mogę przejść misji 11, a chciałbym zobaczyć ostatnią misję. Więc, jeśli jest ktoś, kto by posiadał save''y/save''a z ostatniej misji kampanii to chętnie bym poprosił o niego w tym temacie, bądź przez wiadomość PW.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 20:25, HaKeReX napisał:

Witam (zwłaszcza tych), którzy lubią grać w tą grę, lecz przejdę do rzeczy.

Czy ktoś z obecnych tu userów na forum grał w ten dodatek do gry, a dokładniej w kampanię?
Zapytałem się, gdyż chciałbym (o ile oczywiście ktoś ma) poprosić o save''a z ostatniej
misji, która by przedstawiła całą kampanię. Powodem jest to, iż nie mogę przejść misji
11, a chciałbym zobaczyć ostatnią misję. Więc, jeśli jest ktoś, kto by posiadał save''y/save''a
z ostatniej misji kampanii to chętnie bym poprosił o niego w tym temacie, bądź przez
wiadomość PW.

Pozdrawiam.


Prosiłbym bardzo o save''a ze 100% ukończoną grą Anno 1701 Klątwa Smoka (kampania) lub przynajmniej save kończący 10 lub rozpoczynający 11 misję. Nie mogę przejść tej przeklętej misji 10. Proszę o pilną pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować