Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

Gra Anno 1701- jaka będzie (temat ogólny)

134 postów w tym temacie

Rewolucja i zamieszki z powodu braku czekoladek :).
Normalnie spalili mi osadę.
Myślałem że spadnę z krzesła :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 19:59, Ecko09 napisał:

> > Sprzedam grę ANNO 1701 , więcej - http://allegro.pl/item198056828_anno_1701_edycja_specjalna_pl_stan_idealny.html

>
> Ta gra to jakies szaj......... bes sensu ta gra.

Bo pewnie nie umiesz grać w strategie.

Przez mojego kompa przemkneło sie wiele strategi nie zliczył byś na palcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 14:27, Zegarmistrz11 napisał:

Przez mojego kompa przemkneło sie wiele strategi nie zliczył byś na palcach.


Można tylko wątpić, skoro mówisz o braku sensu gry, która ma jasne i wyraźne określone cele - zbudować od zera prosperujące miasto, dbając jednocześnie o potrzeby gospodarcze jak i aspekt dyplomatyczno-wojenny.

Co innego jak Ci nie przypadła do gustu - ja nie trawię jakichś Blitzkiregów, Sudden Strike''ów, choć sens gry też jest jasny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 15:30, Backside napisał:

> Przez mojego kompa przemkneło sie wiele strategi nie zliczył byś na palcach.

Można tylko wątpić, skoro mówisz o braku sensu gry, która ma jasne i wyraźne określone cele
- zbudować od zera prosperujące miasto, dbając jednocześnie o potrzeby gospodarcze jak i aspekt
dyplomatyczno-wojenny.

Co innego jak Ci nie przypadła do gustu - ja nie trawię jakichś Blitzkiregów, Sudden Strike''ów,
choć sens gry też jest jasny.

Ja tam lubie grać w herosy i w nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Noszę się z zamiarem kupna gry Anno 1701, ale pod jednym warunkiem... Że nie jest ona zabezpieczona systemem StarForce, który kosztował mnie masę problemów i nerwów. Czy ktoś kto ją zakupił, może to potwierdzić lub zaprzeczyć, odnośnie StarForce''a w tej grze?
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 17:03, GearHead napisał:

Noszę się z zamiarem kupna gry Anno 1701, ale pod jednym warunkiem... Że nie jest ona
zabezpieczona systemem StarForce, który kosztował mnie masę problemów i nerwów. Czy ktoś kto
ją zakupił, może to potwierdzić lub zaprzeczyć, odnośnie StarForce''a w tej grze?
Z góry dziękuję.


Sorry za lamerskie pytanie, ale czym się objawiają problemy ze StarForce i jak poznać że gra ma takie zabezpieczenie?

PS. U mnie Anno 1701 nie sprawia żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 20:36, Lucek napisał:

Sorry za lamerskie pytanie, ale czym się objawiają problemy ze StarForce i jak poznać że gra
ma takie zabezpieczenie?


Jak poznać, czy ma StarForce? Wystarczy poczytać. Zapraszam tu:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=24705&u=69

tam Clawpek wrzucił screena z Toca Race Driver 3, która ma StarForce.
Aby się dowiedzieć czy jest StarForce wystarczy, że spróbujesz uruchomić Anno 1701, bez włożenia płyty do napędu. Sprawdź jaki dostaniesz komunikat. Jeśli możesz to wklej screena z tego komunikatu.
Problemy ze Starforcem...? Jest ich mnóstwo. Wystarczy wpisać w Google. Ja na własnej skórze, dzięki StarForce doświadczyłem:

- problemów z uruchomieniem oryginalnych gier, na oryginalnym systemie
- samoistnej zmiany trybu DMA napędu, do wolniejszego PIO
- konieczności odinstalowywania Nero Express. Niby czemu miałbym to robić?? Dlatego, że firma tak skonstruowała swój system zabezpieczeń??
- restartów komputera
- aż wreszcie konieczności ponownej instalacji systemu

Dnia 10.07.2007 o 20:36, Lucek napisał:

PS. U mnie Anno 1701 nie sprawia żadnych problemów.


Wierzę, że u Ciebie jest wszystko OK. Dlatego też, czy mógłbyś sprawdzić obecność/nieobecność StarForce''a w Anno 1701? Będę wdzęczny. Jeśli go tam nie ma, to w najbliższych dniach kupię tą grę. Ale jeśli jest, to sobie ją odpuszczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 21:45, GearHead napisał:

Aby się dowiedzieć czy jest StarForce wystarczy, że spróbujesz uruchomić Anno 1701, bez włożenia
płyty do napędu. Sprawdź jaki dostaniesz komunikat. Jeśli możesz to wklej screena z tego komunikatu.


Mówisz masz

20070710220414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 22:04, Lucek napisał:

Mówisz masz


Dziękuję. Za wiele jednak mi to nie mówi. Dalej jestem w kropce.
Jedna prośba... Czy Ty masz jakieś GG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2007 o 22:31, GearHead napisał:

> Mówisz masz

Dziękuję. Za wiele jednak mi to nie mówi. Dalej jestem w kropce.
Jedna prośba... Czy Ty masz jakieś GG?



O ile się orientuję Anno nie ma SF - o ile pamiętam takowy instalował się przy Rise&Fall: CaW, a potem za każdym razem uaktywniał po uruchomieniu gry. Tutaj tego na szczęście nie ma.

A przy okazji... może Cię sporo ominąć jeśli darujesz sobie każdą grę z powodu zabezpieczeń. Nie lepiej skombinować sobie odpowiedniego cracka pokroju Razor1911 czy Hatred?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 02:50, Backside napisał:

O ile się orientuję Anno nie ma SF. [...] Tutaj tego na szczęście nie ma.


Dziękuję. Jeśli jesteś tego pewien na 100%, to następnego dnia ide kupić tą grę.
Czy Ty odbierasz GG?

Dnia 12.07.2007 o 02:50, Backside napisał:

A przy okazji... może Cię sporo ominąć jeśli darujesz sobie każdą grę z powodu zabezpieczeń.


Za bardzo uogólniasz - jeśli jakieś sobie daruję to TYLKO te, które mają StarForce.
I tak naprawdę, to nic mnie nie omija. Zerknij proszę na podane poniżej linki. Tam wiadać całą moją kolekcję gier i wśród wszystkich które tam widzisz, tylko 2 pozycje miały StarForce. Problemy ze SF opisywałem wyżej, oraz wcześniej w innym wątku. Kupiłem je pośpiesznie przez moją nieuwagę i "ślepe" zawierzenie dystrybutorowi.

Od gier ze StarForcem (nieważne od kogo pochodzą i jakie są), będę zawsze trzymał się z daleka.
Tak więc co do omijania, to omijać mogą jedyne moje pieniądze, wydawców pakujących StarForce do swoich produktów.

Link 1:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2037&pid=7199

Link 2:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2037&pid=7242

Dnia 12.07.2007 o 02:50, Backside napisał:

Nie lepiej skombinować sobie odpowiedniego cracka pokroju Razor1911 czy Hatred?


Byłoby lepiej, gdyby to było legalne, ale nie jest. Poza tym, nie po to wydaję niemałe pieniądze na oryginały, żeby potem bawić się w szukanie jakichś plików "spod lady".

Oczywiście jest bardzo wygodnie, gdy wydawca wydaje grę tak, że gra uruchamia się bez płyty i takie też są wśród mojej kolekcji (np. premierowa CoH, czy Settlers V z platyny i inne). Z kolei za takie podejście do klienta, bardzo chwalę wydawców (zawsze będę to robił). A najlepszym dowodem na to, jest to, że tym chętniej będę kupował tego typu gry!

Sprawa jednak dotyczy konktretnego zabezpieczenia - StarForce, znienawidzonego przez większość legalnych użytkowników (włącznie ze mną) i zawsze będę się o to pytał, zanim kupię jakąkolwiek nową grę. Stąd moje pytanie w wątku o Anno 1701, bo właśnie ją mam ochotę zakupić jako następną.

Mam nadzieję, że teraz moje stanowisko stało się jaśniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 11:10, GearHead napisał:

> Nie lepiej skombinować sobie odpowiedniego cracka pokroju Razor1911 czy Hatred?

Byłoby lepiej, gdyby to było legalne, ale nie jest. Poza tym, nie po to wydaję niemałe pieniądze
na oryginały, żeby potem bawić się w szukanie jakichś plików "spod lady".

Oczywiście jest bardzo wygodnie, gdy wydawca wydaje grę tak, że gra uruchamia się bez płyty
i takie też są wśród mojej kolekcji (np. premierowa CoH, czy Settlers V z platyny i inne).
Z kolei za takie podejście do klienta, bardzo chwalę wydawców (zawsze będę to robił). A najlepszym
dowodem na to, jest to, że tym chętniej będę kupował tego typu gry!

Sprawa jednak dotyczy konktretnego zabezpieczenia - StarForce, znienawidzonego przez większość
legalnych użytkowników (włącznie ze mną) i zawsze będę się o to pytał, zanim kupię jakąkolwiek
nową grę. Stąd moje pytanie w wątku o Anno 1701, bo właśnie ją mam ochotę zakupić jako
następną.

Mam nadzieję, że teraz moje stanowisko stało się jaśniejsze.



Fakt, też nie lubię bawienia się w dodatki (co się tyczy także patchy, sterowników i takich tam), ale w sytuacji krytycznej nie zawahałbym się użyć :).

Co do legalności - jakiś czas temu były na gram.pl dyskusje i crackach. Bo teoretycznie gra jest moja i mogę z niej użytkować jak chcę. Skoro istnieją mody, które zmieniają w jakiś sposób grę i modyfikują ją tak, żeby usprawnić jej działanie, czemu nie można tego zrobić za pomocą cracka?
Co innego gdy omijamy zabezpieczenie dla kopiowania i handlu - ale to wtedy złe jest omijanie zabezpieczeń czy handel na czarno? To chyba tak samo prosty dylemat jak kwestia tego czy szkodliwy jest nóż czy atak nożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 02:50, Backside napisał:

> Dziękuję. Jeśli jesteś tego pewien na 100%, to następnego dnia ide kupić tą grę.

>

Dnia 12.07.2007 o 02:50, Backside napisał:

O ile się orientuję Anno nie ma SF [...] Tutaj tego na szczęście nie ma.


Jak wczoraj pisałem, tak też dziś zrobiłem. Dzięki potwierdzeniu forumowiczów, że Anno 1701 nie ma StarForce''a, kupiłem tą grę. A razem z nią, jeszcze dwie inne, również z tego samego powodu.

Oto one:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2037&pid=7401

Anno 1701 jest po prostu śliczne!! Wspaniała grafika, wciąga jak diabli... Jednak cały czas się jej uczę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów serii niezbyt dobra wiadomość - na oficjalnym forum Anno nastroje w anglojęzycznej sekcji są niezbyt ciekawe, bo jak dotąd Ubisoft nie sprecyzował czy zamierza zająć się sprzedażą gry do innych krajów niż niemieckojęzyczne. I niestety jest to możliwe, że gra nie dotrze nawet do USA i krajów Wysp Brytyjskich.

A jakby ktoś szukał starej strony Anno i Sunflowers to niestety nie istnieją. Nowa, okrojona wersja wygląda tak:
http://www.anno1701.de/teaser/
Jest tam również link do forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się jednak, że Ubisoft nie ma zamiaru prowadzenia polityki premiującej wyłącznie kraj producenta i dodatek do Anno 1701 trafi do nas na początku roku :]

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=38308


Główne zalety dodatku to kampania i edytor świata. Martwić może natomiast fakt, że w grze maja nie pojawić się nowe łańcuchy produkcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować