Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 na PC bez "domowych" serwerów dedykowanych

40 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2011 o 01:08, buggeer napisał:

To jeszcze nic w porównaniu do spyware''owych zapedów Origin
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,10166845,EA_Origin___zapros_sobie_szpiega_do_domu.html

Podobne zapisy są w wielu programach, które się instaluje. Jak ktoś się obawia, że go inwigilują to oczywiście nie musi Origin instalować, a najlepiej jak od razu odłączy się od Internetu, nie ma co się łudzić, nawet przeglądarki zbierają dane o użytkownikach. Ciekawe tylko czy ktoś się zastanawia po co im te dane? Nie wiedzieć czemu 90% internautów od razu wszędzie widzi "chęć zapanowania nad światem", "szpiegostwo" i wszelkie inne teorie spiskowe.

Czemu nikt nigdy nie myśli o najprostszych rozwiązaniach? To są po prostu dane do modeli statystycznych i ekonometrycznych, które z kolei służą do tworzenia prognoz i optymalizacji działań przedsiębiorstw, np dzięki temu że wiedzą jaki procent ich graczy ma Win7 to mogą ocenić czy już warto robić grę sprecyzowaną pod ten system, czy jeszcze może zrobić XP/Win7, albo przeglądając katalog gier użytkownika proponują mu z tysięcy gier to co może być w podobnych klimatach (jak ma to miejsce choćby na Steamie) i może mu się spodobać. To samo z reklamami na facebooku (dzięki jednej reklamie dowiedziałem się o jak się później okazało bardzo ciekawym turnieju w Starcrafta 2, w TV natomiast w kółko widzę tony reklam produktów, które mnie w ogóle nie interesują), czy proponowanymi filmikami na youtubie.

Szczerze to wolę taktykę "dopasowanych reklam" niż metodę w stylu "brute force", czyli zapchać cały Świat reklamami wszelakimi z nadzieją, że choć ułamkowi promila się spodoba. Dzięki temu ja oszczędzam czas i nerwy, a oni kasę na reklamy (bo zdecydowanie taniej jest rozdać 1000 ulotek w miejscu gdzie 10% się zainteresuje niż 10 000 ogólnie licząc na 1% odzewu).

Krótko mówiąc boisz się, że zbierają o Tobie informacje i chcesz temu zapobiec? To wyrzuć karty kredytowe, zamknij konto w banku, odetnij się od Internetu, pozbądź się telefonu, a najlepiej to i tak w jakiejś dżungli się schowaj, bo jeszcze ludzie Cię zobaczą i będą zbierać i wymieniać informacje o Tobie poprzez niezbyt wyrafinowane plotkowanie.

Co do BF3, brak domowych dedyków to minus, ale akurat dla mnie nie tak znaczący, żeby BF3 nie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 01:27, Bulkers86 napisał:

3. 64 graczy tylko w jednym trybie, w innych znacznie mniej,

A nie było jak na razie przypadkiem info, że w jednym trybie NIE będzie 64 graczy? I miał to być Team Deathmatch w którym ograniczenie jest w pełni zrozumiałe.

Hmm trochę nie rozumiem polityki EA i Dice w tej chwili, po cholerę o tym informują wiedząc jaki wrzask się w tej samej sprawie zrobił przy Modern Warfare 2... jak widać tu już znowu wrzaski i lamenty mimo, że jak już ktoś tu mówił, poprzednie części też takich dedykowanych serwerów nie miały.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena gry na pc, 149zl
Brak dedyków
W pełni zniszczalne otoczenie ktore jak sie okazuje nawet w Połowie zniszczalne nie jest
Wymagany origin
Wybor serwera do grania dostepny Poza grą (oh co to bedzie za frajda)
Nazwa naszej postaci automatycznie jest ustalana na podstawie naszej nazwy konta origin
Origin szpieguje uzytkowników na ogromną skale (większą niz nie jeden inny program tego typu)
No i perełka na koniec, jesli nie zalogujesz sie przez 2 lata do origin, to nawet jakbys mial tam sto gier zarejestrowanych to wszystkie bys stracil bo by ci konto usuneli, a czemu? a temu bys kupil je ponownie

Dobrze ze poczekałem z preorderem BF3. MW3 przy tym wszystkim wcale nie wydaje sie juz ani troche naciąganiem czlowieka na kase...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesteście cudowni :D:D

-"W BF nie będzie... "
-Ale fail. Porażka! W życiu nie kupię.

-"W BF będzie..."
-No i co z tego. W każdej grze powinno być. Nie przekonują mnie od kupna.

-"Nowy gameplay"
-Narobiłem w gacie! Kupię chyba 2 kopie!

-"jakikolwiek news o BF"
-zmiażdżywszy MW3. Gra roku. Nie widziałem ale się wypowiadam bo jeszcze nigdy nie zawiodłem się na HYPIE nakręconym na grę :)

I ktoś się dziwi że gry wyglądają jak by były robione dla idiotów :D:D??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nosz do diabla, przeciez w CoD-ie juz probowali wywalic dedykowane serwery i jak sie na tym przejechali ?

czy EA/Dice nie wyciagnelo żadnych wnioskow ?

ehh pre-order wciąz zamówiony ale im bliżej premiery to coraz bardziej mnie kusi o anulowanie zamówienia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ciekawi, ile trzeba płacić za taki serwer dedykowany. Mi to tam nie przeszkadza osobiście bo serwera nie będę zakładał, ale obawiam się tego, że przez to będzie mniej serwerów w Polsce, ale za to wszystkie serwery będą konkret jeśli chodzi o ping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/bravo
Nareszcie ktoś z sensem się wypowiada w tej sprawie.

PS. Steam też zbiera te informacje, just FYI - po prostu Valve jest święte, więc nie mogą przecież mieć nic złego na myśli, a EA to zło i szatan.

Trochę podobnie jest z tym newsem i reakcją na niego.
1. W Polsce może 5% graczy ma w domu na tyle mocne łącze, żeby postawić solidny serwer dla 64 osób.
2. TO rozwiązanie jest częściej pomijane niż implementowane w dzisiejszych czasach - więc nic nadzwyczajnego i rewolucyjnego się tu nie wydarzyło.
3. Nawet jeżeli chcemy postawić własny serwer na dedykowanej maszynie, to nie ma gwarancji, że wyjdzie nam to taniej, niż płacenie za grę u dostawcy.

Podsumowując: proszę się rozejść, tu nie ma nic do oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 08:36, akodo_ryu napisał:

PS. Steam też zbiera te informacje, just FYI - po prostu Valve jest święte, więc nie
mogą przecież mieć nic złego na myśli, a EA to zło i szatan.

Steam przynajmniej się pyta, czy brać udział w HW Survey.

Poza tym - kto tu w ogóle mówi o stawianiu serwerów dedykowanych dla 64 graczy? Najczęściej takie prywatne dedyki stawia się dla małej grupki znajomych a nie wmówicie mi, że BF3 jest aż tak wymagający.
Już nawet nie wspomnę, że taka firma firma jak Acti zmądzrzała i wrzuci dedyki do MW3, i to takie jak w MW3. Darmowe, do uruchomienia z każdego komputera, zupełnie jak w CoD4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domowe dedyki.... bez przesady, co to trzeba byłoby mieć za kompa, żeby lagów nie było. Grając w BC2 są lagi na serwerach oficjalnych. Więc jak dla mnie to żaden minus. A co do samej gry to czekam na betę, która ma się podobna 4 września ukazać i dopiero wtedy podejmę decyzję na temat ewentualnego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 10:13, Gospo napisał:

Domowe dedyki.... bez przesady, co to trzeba byłoby mieć za kompa, żeby lagów nie było.
Grając w BC2 są lagi na serwerach oficjalnych. Więc jak dla mnie to żaden minus. A co
do samej gry to czekam na betę, która ma się podobna 4 września ukazać i dopiero wtedy
podejmę decyzję na temat ewentualnego zakupu.



Gospo, skąd wziąłeś info, że beta będzie 4 września???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Czy wyście oszaleli? Domowych serwerów dedykowanych nie ma w grach od paru lat, a wy traktujecie ten news jako coś sprzecznego z utartymi prawami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 03:02, Blasting_Power napisał:

Podobne zapisy są w wielu programach, które się instaluje. (...)


Pozwolę się nie zgodzić. Takich zapisów nie ma w wielu programach, a jeśli są, to aplikacja pozwala wyłączyć zbieranie danych (Skype), zapyta podczas instalacji, czy chcemy brać udział i oczywiście możemy odmówić (np. Chrome), bądź prosi o wyrażenie zgody na przesłanie takich informacji i tutaj również możemy odmówić (Steam). Jeśli nie pozwala i zbiera dane, to zmieniam aplikację na inną. Wybór jest ogromny. To, co EA zrobiło w Origin (przeczesywanie dysku twardego, zbieranie i wysyłanie informacji o zainstalowanym oprogramowaniu, jego wersjach, odwiedzanych stronach internetowych i diabli wiedzą co jeszcze i przekazywanie tych danych innym) to jawna kpina z klienta i zwyczajne szpiegowanie. Co gorsza, nie można tego wyłączyć. Tego typu oprogramowanie to zwyczajny spyware i nic więcej. Tym samym Origin wyleciał z mojego dysku i nie kupię nic, co będzie tego szpiega wymagało. Czy to się tyczy pecetowego BF3, czy innych pecetowych gier od EA. Ostatnio było tyle na temat włamania do SONY, kradzieży prywatnych danych i śmietnika, jaki się po tym zrobił. Wolę zapobiegać, niż leczyć, bo EA zachowało się tutaj absolutnie źle i to nie podlega żadnym wątpliwościom. Użytkownikom Origin, którzy lubią być szpiegowani na własne życzenie - współczuję. Ten DRM jest jeszcze gorszy od tego, który robi Ubisoft. Totalne nieporozumienie. Mam nadzieję na jakiś proces, który ustawi tego molocha do pionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 11:16, absmak napisał:

Mam nadzieję na jakiś proces, który ustawi tego molocha do pionu.


Nie ustawi, bo fanboje EA i tak będą tego rozwiązania bronić twierdząc, że inni robią to samo. Ale podejrzewam, że w Stanach/Szwecji parę pozwów się posypie. Im więcej, tym lepiej dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brak Co-Opa na podzielonym ekranie,teraz to.....Naprawdę,chociaż oni mogliby się nie cackać jak wielu innych twórców,i pokazać że nie boją się podjąć ryzyka a tu dupa.Szkoda,trzeba mieć nadzieje,ale jak to mówią nadzieja matką głupich:/KUR**!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 03:02, Blasting_Power napisał:

> To jeszcze nic w porównaniu do spyware''owych zapedów Origin
> http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,10166845,EA_Origin___zapros_sobie_szpiega_do_domu.html

Podobne zapisy są w wielu programach, które się instaluje. Jak ktoś się obawia, że go
inwigilują to oczywiście nie musi Origin instalować, a najlepiej jak od razu odłączy
się od Internetu, nie ma co się łudzić, nawet przeglądarki zbierają dane o użytkownikach.
Ciekawe tylko czy ktoś się zastanawia po co im te dane? Nie wiedzieć czemu 90% internautów
od razu wszędzie widzi "chęć zapanowania nad światem", "szpiegostwo" i wszelkie inne
teorie spiskowe.

Czemu nikt nigdy nie myśli o najprostszych rozwiązaniach? To są po prostu dane do modeli
statystycznych i ekonometrycznych, które z kolei służą do tworzenia prognoz i optymalizacji
działań przedsiębiorstw, np dzięki temu że wiedzą jaki procent ich graczy ma Win7 to
mogą ocenić czy już warto robić grę sprecyzowaną pod ten system, czy jeszcze może zrobić
XP/Win7, albo przeglądając katalog gier użytkownika proponują mu z tysięcy gier to co
może być w podobnych klimatach (jak ma to miejsce choćby na Steamie) i może mu się spodobać.
To samo z reklamami na facebooku (dzięki jednej reklamie dowiedziałem się o jak się później
okazało bardzo ciekawym turnieju w Starcrafta 2, w TV natomiast w kółko widzę tony reklam
produktów, które mnie w ogóle nie interesują), czy proponowanymi filmikami na youtubie.

Szczerze to wolę taktykę "dopasowanych reklam" niż metodę w stylu "brute force", czyli
zapchać cały Świat reklamami wszelakimi z nadzieją, że choć ułamkowi promila się spodoba.
Dzięki temu ja oszczędzam czas i nerwy, a oni kasę na reklamy (bo zdecydowanie taniej
jest rozdać 1000 ulotek w miejscu gdzie 10% się zainteresuje niż 10 000 ogólnie licząc
na 1% odzewu).

Krótko mówiąc boisz się, że zbierają o Tobie informacje i chcesz temu zapobiec? To wyrzuć
karty kredytowe, zamknij konto w banku, odetnij się od Internetu, pozbądź się telefonu,
a najlepiej to i tak w jakiejś dżungli się schowaj, bo jeszcze ludzie Cię zobaczą i będą
zbierać i wymieniać informacje o Tobie poprzez niezbyt wyrafinowane plotkowanie.

Co do BF3, brak domowych dedyków to minus, ale akurat dla mnie nie tak znaczący, żeby
BF3 nie kupić.


mozna tez wykorzystac jako narzedzie do walki z piratami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować