Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Battlefield 3 bez Origin nie pogramy, ale za to w Star Wars: The Old Republic tak

69 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2011 o 18:31, absmak napisał:

> widzisz. Tu sie mylisz poraz kolejny. Widziałeś albo obserwowałeś może wielką wojnę
lulzeców
> z anonimowymi? Na podstawie nie kiedy jednej głupiej informacji (adresu ip) wyciągnęli

> wszystkie możliwe dane danego użytkownika. Co było w sieci zostaje w sieci:)

Na podstawie adresu IP? A niech mnie. To prawie jak PESEL/numer dowodu musi być. Ale
tak w ogóle, to wiesz o czym piszesz?


nie wiem do czego dążysz, jedynie kręcisz się w kółko, gdyż racji brak i hejtujesz:)
Do tego myślisz że jesteś zabawny a według mnie jedynie śmieszny:) No cóż. Zdarzają się i tacy napinacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zaoszczędze troche kasy, ale dlaczego debile z ea psują grę która się tak dobrze zapowiadała?! Niech ich szlag trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 18:33, Dwdc napisał:

nie wiem do czego dążysz, jedynie kręcisz się w kółko, gdyż racji brak i hejtujesz:)

Do tego myślisz że jesteś zabawny a według mnie jedynie śmieszny:) No cóż. Zdarzają się
i tacy napinacze


Dążę do tego, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz a do tego posiadasz zerową wiedzę na tematy, które podałeś.

Proponuję wrócić do tematu, bo sprawa Origin jest poważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 18:34, absmak napisał:

> nie wiem do czego dążysz, jedynie kręcisz się w kółko, gdyż racji brak i hejtujesz:)

>
> Do tego myślisz że jesteś zabawny a według mnie jedynie śmieszny:) No cóż. Zdarzają
się
> i tacy napinacze

Dążę do tego, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz a do tego posiadasz zerową
wiedzę na tematy, które podałeś.


tak tak:) Cieszę się. Żyj sobie dalej w przekłamaniu:) Wkońcu to takie słodkie:D

Dnia 25.08.2011 o 18:34, absmak napisał:

Proponuję wrócić do tematu, bo sprawa Origin jest poważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to jest, Orgin dodają chyba tylko do gier robionych przez EA. Gwiezdne wojny są przez BioWare, ale oni też siedzą u EA w kieszeni. Ciekawe skąd ta nagła zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem swój pre-order i byłem na tyle grzeczny że napisałem do EA dlaczego... Swoją drogą takie informacje powinny być podawane wcześniej niż pre ordery startują... Poza tym mam doświadczenia z origin - złe, funkcjonalność tego programu jest mizerna i to że teraz muszę go używać bo starego EADM szlag trafił to jest dziadostwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was się dowiadywał bezpośrednio od EA ?

Hi, my name is Pushkar. How may I help you?
Pushkar: Hello.
Dariusz: Hello, I want to ask if Origin is required to play The Old Republic and Battlefield 3
Dariusz: in the near future
Dariusz: because EULA is very disturbing
Dariusz: I''m talking about this to be specific http://www.escapistmagazine.com/forums/read/9.308724-EAs-Origin-is-creepy-and-watches-you-sleep
Dariusz: and I check it and appears to be true. I already decide to remove Origin and if Battlefield 3 and The Old Republic require that application then I will cancel my pre-orders
Dariusz: also loot of gaming websites are talking about it
Pushkar: If you download the digital version of game from origin.Then only it is require to play the games.
Dariusz: yes but if I buy retail version (not online) then do I need to install origin to play it ?
Dariusz: or do EA have plan to make Origin REQUIRED to play their games in near future ?
Dariusz: I''m sorry but it''s not funny to have spyware on my computer to play my games
Pushkar: Origin is not required when you have physical version of game.
Dariusz: and I don''t see how this information that Origin require are needed to play games or something
Dariusz: thank you for your help
Pushkar: Is there anything else you would like to know?
Dariusz: just confirmation - if I buy Battlefield 3 in a retail seller, I don''t need to install Origin 100% ?
Dariusz: i want to be sure before I pass that information in article
Dariusz: loot of people ask this
Pushkar: Yes.There is no need of origin.
Dariusz: Thank you for your help, have a nice day
Pushkar: Thank you for contacting Electronic Arts support today. Have a great day! Bye and take care!
''Dariusz'' disconnected (''Concluded by End-user'').

Wybaczcie za kiepski angielski. Troszkę mi się śpieszyło a wtedy byki robię. Nie mniej jednak zgodnie z supportem - Origin NIE JEST WYMAGANY do grania w Battlefield 3 jeżeli kupicie wersje pudełkową (która przy okazji jest 20zł tańsza w sklep.gram.pl).
Origin jest wymagany jak kupicie grę w Origin.

Wymagane jest konto EA jak dotychczas więc to normalne. Ludzie panikują bo okazuje się że konto EA to konto Origin więc nie się nie zmienia. Po prostu tak to nazwali przy okazji wprowadzenia usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 19:09, dariuszp napisał:

Ktoś z Was się dowiadywał bezpośrednio od EA ?

Hi, my name is Pushkar. How may I help you?
Pushkar: Hello.
Dariusz: Hello, I want to ask if Origin is required to play The Old Republic and Battlefield
3
Dariusz: in the near future
Dariusz: because EULA is very disturbing
Dariusz: I''m talking about this to be specific http://www.escapistmagazine.com/forums/read/9.308724-EAs-Origin-is-creepy-and-watches-you-sleep
Dariusz: and I check it and appears to be true. I already decide to remove Origin and
if Battlefield 3 and The Old Republic require that application then I will cancel my
pre-orders
Dariusz: also loot of gaming websites are talking about it
Pushkar: If you download the digital version of game from origin.Then only it is require
to play the games.
Dariusz: yes but if I buy retail version (not online) then do I need to install origin
to play it ?
Dariusz: or do EA have plan to make Origin REQUIRED to play their games in near future
?
Dariusz: I''m sorry but it''s not funny to have spyware on my computer to play my games
Pushkar: Origin is not required when you have physical version of game.
Dariusz: and I don''t see how this information that Origin require are needed to play
games or something
Dariusz: thank you for your help
Pushkar: Is there anything else you would like to know?
Dariusz: just confirmation - if I buy Battlefield 3 in a retail seller, I don''t need
to install Origin 100% ?
Dariusz: i want to be sure before I pass that information in article
Dariusz: loot of people ask this
Pushkar: Yes.There is no need of origin.
Dariusz: Thank you for your help, have a nice day
Pushkar: Thank you for contacting Electronic Arts support today. Have a great day! Bye
and take care!
''Dariusz'' disconnected (''Concluded by End-user'').

Wybaczcie za kiepski angielski. Troszkę mi się śpieszyło a wtedy byki robię. Nie mniej
jednak zgodnie z supportem - Origin NIE JEST WYMAGANY do grania w Battlefield 3 jeżeli
kupicie wersje pudełkową (która przy okazji jest 20zł tańsza w sklep.gram.pl).
Origin jest wymagany jak kupicie grę w Origin.

Wymagane jest konto EA jak dotychczas więc to normalne. Ludzie panikują bo okazuje się
że konto EA to konto Origin więc nie się nie zmienia. Po prostu tak to nazwali przy okazji
wprowadzenia usługi.


No ciekawe, uspokoiłeś mnie:) Jeden normalny na forum:P Zamiast sie mądrzyć, zapytał:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl mogło zapytać bezpośrednio u EA. Dodam że w momencie jak złożyli taką deklarację poprzez support, w razie gdyby okazało się inaczej, mamy pełne prawo zwrócić grę.

Może by tak zaktualizować tekst co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 19:20, Henrar napisał:

Przecież oficjalny tweet swego czasu stwierdzał jasno - Origin (program) do BF3 jest
wymagany.
Nagle EA otrzeźwiało?


A ten tweet nie mówił o KONCIE ORIGIN ? Na pewno mówił o aplikacji ? Obecnie Origin to tylko download manager. Zresztą ja go wywaliłem. Zainstalowałem z niego Mass Effect 1 i 2 oraz Dragon Age II. Wywaliłem. Gry nadal chodzą mimo braku aplikacji.

Zresztą zawsze może ktoś inny do nich napisać i prosić o potwierdzenie. Myślicie że support dał by mi taką bezmyślną odpowiedź ? Przecież to się może skończyć jak z From Dust od Ubisoftu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem co się dzieje, z anulowaniem jeszcze poczekam w każdym razie. Niech ktoś napiszę maila do EA Polska oficjalnego. Najlepiej żeby był to ktoś z gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dariuszp

Gdyby to, czego się dowiedziałeś, okazało się prawdą, okazałoby się to jedną z większych wpadek informacyjnych od dłuższego czasu.

Natomiast co do tego, że Origin nie będzie wymagany do TOR. Ja bym się tak jeszcze nie cieszył. Pamiętacie, co było z Wiedxminem 2 i jego "absolutnie opcjonalną rejestracją"? Okazało się, że owszem, rejestracja była opcjonalna, ale bez niej nie dałoby się pobrać nic, nawet łatek. Tu wprawdzie łatki są, jednak kto wie, czego NIE będzie się dało zrobić bez Origin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 19:23, dariuszp napisał:

A ten tweet nie mówił o KONCIE ORIGIN ? Na pewno mówił o aplikacji ?

https://twitter.com/#!/zh1nt0/status/100892143303925760
http://bf3blog.com/2011/08/origin-required-to-play-battlefield-3/
Raczej na pewno.
Obecnie Origin to

Dnia 25.08.2011 o 19:23, dariuszp napisał:

Zresztą zawsze może ktoś inny do nich napisać i prosić o potwierdzenie. Myślicie że support
dał by mi taką bezmyślną odpowiedź ?

Po doświadczeniach z różnymi supportami (także EA), Błękitnymi Liniami, itp. mogę Cię zapewnić, że wiedza Pomocy Technicznej a rzeczywistość to dwie różne sprawy.
A do EA Polska lepiej niech nikt nie pisze. Znając życie nasz oddział jeszcze się nie dowiedział o tym, że Origin w ogóle istnieje. Lepiej pisać bezpośrednio do oddziału Brytyjskiego lub Amerykańskiego. Tam ludzie są bardziej ogarnięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 19:09, dariuszp napisał:

Ktoś z Was się dowiadywał bezpośrednio od EA ?
Wymagane jest konto EA jak dotychczas więc to normalne. Ludzie panikują bo okazuje się
że konto EA to konto Origin więc nie się nie zmienia. Po prostu tak to nazwali przy okazji
wprowadzenia usługi.



Cytat z wypowiedzi przedstawiciela DICE (dokładnie: Daniel Matros, Community Manager firmy DICE) z dnia 9 sierpnia 2011:
Yes those "rumors" are true :) (twitter: https://twitter.com/#!/zh1nt0/status/100892143303925760)
BF3Blog Q&A: http://bf3blog.com/2011/08/origin-required-to-play-battlefield-3/
Informacja powtórzona i potwierdzona przez IGN oraz PCGamer.
Potwierdzone również na VG247 oraz na forach EA.

Link do fragmentu umowy licencyjnej mówiący o zbieraniu danych za pośrednictwem Origin:
http://img716.imageshack.us/img716/4107/origineula.png

O jakości supportu EA łaskawie nie będę się wypowiadać, bo czekam już na reakcję supportu Tier 3 od dwóch tygodni. Po dostarczeniu wszystkich informacji kontakt się urwał i nie mam pomocy z kontem. Live chat to support T1, telefon i maile mogą się trafić do T2, którzy coś już wiedzą.


Odnośnie Steam. Steam zastrzega prawo do skanowania produktów z nim powiązanych (Steam Cloud, statystyki, łatki). W przypadku HWSurvey każdy user musi zgodzić się na przesłanie danych i jest o tym informowany. W przypadku Origin takiej informacji (poza umową, która podobno już jest zaskarżana w Stanach) nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecne tytuły również nie wymagają same w sobie klienta Origin do uruchomienia. Klient ten jest wymagany jedynie do pobrania i zainstalowania gry zakupionej w sklepie Origin. Po tej czynności można go nawet odinstalować i grać w gry zakupione z Origin Store (dawniej EAStore) odpalając je normalnie z ikonki. Sam klient do samego grania nie jest potrzebny (wcześniej jego nazwa EA Download Manager lepiej odzwierciedlała przeznaczenie programu), a właśnie jedynie do dokonania pobrania zakupionych drogą elektroniczną gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 19:29, MandiATO napisał:

Obecne tytuły również nie wymagają same w sobie klienta Origin do uruchomienia. Klient
ten jest wymagany jedynie do pobrania i zainstalowania gry zakupionej w sklepie Origin.
Po tej czynności można go nawet odinstalować i grać w gry zakupione z Origin Store (dawniej
EAStore) odpalając je normalnie z ikonki. Sam klient do samego grania nie jest potrzebny
(wcześniej jego nazwa EA Download Manager lepiej odzwierciedlała przeznaczenie programu),
a właśnie jedynie do dokonania pobrania zakupionych drogą elektroniczną gier.


Zgodnie z planem, który EA przedstawiło inwestorom ma się to zmienić. Polecam PDF:
http://files.shareholder.com/downloads/ERTS/1382077032x0x475188/6d4ea4b7-0389-4c68-964f-af21a86c5a7d/E3_2011_IR_Breakfast_-_6-8_-_small_file_size.pdf

Gdzieś była prosta infografika obrazująca nadchodzące zmiany, ale nie mogę jej znaleźć. W każdym razie do końca roku EA chciało na Origin wprowadzić achievementy, system społecznościowy oraz uczynić z niego platformę DRM jak Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Sims 3 wymaga Origin do aktualizacji. Wyobrażacie sobie jakie masy danych napływają do EA od wszystkich rodziców małych dziewczynek? Ciekawe jakich serwerów potrzebują by to przechowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować