Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Cursed Crusade z polskim podtytułem - Krucjata Asasynów

10 postów w tym temacie

Teraz mnie zszokowaliście bo do tej pory myślałem, nawet byłem święcie przekonany że nieSławnego w Polsce wydało SCEP, przynajmniej tak widnieje na pudełku.
Oby się wkrótce nie okazało że producentem PS3 jest Cenega, a Xboxa 360 CDProjekt, a 3DS stworzyło Electronic Arts.
Sorki za złosliwość z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie łączcie oddzielnych faktów :) W zdaniu "Po m.in. nieSławnym i Buncie Ludzkości przyszedł czas na kolejny spolszczony tytuł." nigdzie nie ma informacji, że wydawcą tego pierwszego jest Cenega. To tylko takie przypomnienie najgłośniejszych spolszczonych tytułów ostatnich miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety czytając newsa owszem można rzeczywiście stwierdzić, że to Cenega spolszczyła nieSławnego. Sam początek na to może błędnie naprowadzić:

"Cenega kontynuuje swoją politykę dodawania do anglojęzycznych tytułów rodzimych członów.(...) Po m.in. nieSławnym i Buncie Ludzkości przyszedł czas na kolejny spolszczony tytuł."

Wystarczyłoby dodać jakąś notkę chociażby w nawiasie obok nieSławnego i byłby spokój.

A co do samej treści newsa, zgadzam się w 100%, jest to naprawdę nadużycie wydawać by się mogło mające na celu tylko i wyłącznie zwabienie na tytuł osoby lubiące Assassin''s Creed. Ktoś nie zorientowany mógłby się zdziwić ;-) Zrozumiałbym "Przeklęta Krucjata" lub coś podobnego, ale to już małe nadużycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pepsi - piszesz o Cenega a zaraz potem wymieniasz tytuły - z kontekstu wynika, że są one od tego samego wydawcy. Fakt, że nie napisałeś tego wprost nie zmienia tego co przeciętny, niezorientowany czytelnik odbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe dokładnie takim przeciętnym, niezorientowanym czytelnikiem w kwestii Infamous jestem i dlatego wyraziłem swoją opinię, nikt się nie czepia na siłę w tym przypadku i nie ma tu złej woli z mojej strony. Dla jednych może wydawać się oczywistym kto jest wydawcą, a dla drugich nie. Ważne aby było to w klarowny sposób przedstawione choć wiem, że czasem jest to trudne bo trzebaby siedzieć nad newsem godzinę zastanawiając się kto do czego eweentualnie może się jeszcze przyczepić, a nie 15 minut ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje Ci racje pepsi. Dobrze sformułowałeś zdanie:''''Po m.in. nieSławnym i Buncie Ludzkości przyszedł czas na kolejny spolszczony tytuł.", ale i ja się załapałem do grona ludzi którzy (nie umieją czytać ze zrozumieniem??? xD)
po przeczytaniu news-a odnieśli wrażenie ,ze te tytuły były wydawane przez Cenege.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować