Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: The Elder Scrolls V: Skyrim - wrażenia z prezentacji gamescom 2011

40 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Pamiętacie tę grę ze smokami, na którą tak bardzo czeka wielu z nas? Gra, w której są smoki, smoki, smoki i smoki? Mieliśmy okazję oglądać prezentację gry. Wrażenia? SMOKI. W liczbie mnogiej! Smoki! I ogromne, umierające mamuty!

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: The Elder Scrolls V: Skyrim - wrażenia z prezentacji gamescom 2011" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 00:14, GR0s napisał:

Odnośnik do artykułu odsyła na główną. :/

Wybacz, ale coś poszło nie po mojej myśli.
Całość będzie działczyć już o 1 w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 01:20, Snake08 napisał:

Fajnie się to czyta. Dobry tekst.

Dzięki - cieszę się, że o tej porze udało mi się jeszcze wyprodukować coś dobrego.


Nie chcę pochopnie składać obietnic, ale obiecuję, że tekst o Dishonored będzie moim spektakularnym come-back w kwestii formy w pisaniu. Chcę wywoływać nim orgazm wśród czytelników, stąd stay tuned.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 01:24, ww3pl napisał:

Nie chcę pochopnie składać obietnic, ale obiecuję, że tekst o Dishonored będzie moim
spektakularnym come-back w kwestii formy w pisaniu. Chcę wywoływać nim orgazm wśród czytelników,
stąd stay tuned.


Jakby było kino, kolacja i impreza to może orgazm by był ale zamym tekstem to co najwyżej mnie zaskoczysz i zachwycisz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 05:23, Karanthir666 napisał:

Dla mnie ta gra nie istnieje. Port z konsoli i szukanie graczy wśród fanów CoD. Tyle
w temacie.


A mnie odstrasza grafika. Im bliżej od premiery tym jakościowo dalej od pierwszego trailera pokazującego gameplay. Mam straszne wrażenie, że gra będzie zbugowana do granic i niewiele będzie się różnić od Obliviona ale to tylko moje przeczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyłem "seryjnego samotnego miłośnika drzew" w postaci naszego fana z areny od razu mi sie wszystko przypomniało i spadłem z krzesła :D
żeby nie było, uwielbiam serię elder scrolls i skyrima zamawiam w ciemno i nawet jeśli wyjdzie słaba gra (w co wątpie) to będę grał w niego przez dziesiątki (jeśli nie setki) godzin ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 05:23, Karanthir666 napisał:

Dla mnie ta gra nie istnieje. Port z konsoli i szukanie graczy wśród fanów CoD. Tyle
w temacie.


Masz na myśli Call of Duty? :D
Co do portu z konsoli - Oblivion też jest portem z konsoli, a jednak był całkiem niezły. A grafika i tak będzie lepsza niż ta konsolowa - twórcy to zapowiadali, bo na razie wszystkie prezentacje były na xboksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że spartolili walkę w tej grze. Biorąc pod uwagę że się na niej opiera w dużej części to nie jest to zachęcająca perspektywa.
Powinni się uczyć od Obsidian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 05:23, Karanthir666 napisał:

Dla mnie ta gra nie istnieje. Port z konsoli i szukanie graczy wśród fanów CoD. Tyle
w temacie.

Byłoby miło, gdybyś odpowiednio uargumentował swoją wypowiedź.

Nie jestem pewien czy wiesz, jak są postrzegane osoby, które rzucają zwykłym "TO PORT Z KONSOLI NE CHCE WRADZAM DO EJDŻ OF EMPAJERS", po czym lecą do kolejnego wątku.

Siberian_Husky
Tak jak pisałem w tekście - gra niesamowicie nadrabia stylistyką i dynamicznym oświetleniem, które na żywo naprawdę robią wrażenie. Jeśli ja byłem zadowolony oglądając wersję X360 (i takową też pewnie sam chwycę, choć PC powinien dać Skyrimowi radę), to myślę, że spodoba się Wam PC'towy odpowiednik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Presja jest przecież duża, a recenzenci nie znają litości"
w tym miejscu powinien pojawić się jakiś obrazek ze śmiejącym się facetem.
Tak tylko nieśmiało zauważę, że ten "dość dziwny i zmutowany oblivion" był powodem orgazmów w recenzjach, miał sporo not powyżej 9/10 oraz zgarnął całą masę różnych dziwnie brzmiących nagród. Ba, nawet ci raczej nieliczni obrońcy tej gry z reguły przyznają, że faktycznie jest słaba/średnia, broniąc jej tym, że dzięki modom to zupełnie nowa jakość blablabla.

Tak więc nie liczyłbym na jakąś ostrą krytykę w pismach branżowych, niezależnie od jakości. O tym jak bethesda organizuje zamknięte pokazy i czego oczekuje to już legendy krążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 09:58, dark_master napisał:

"Presja jest przecież duża, a recenzenci nie znają litości"
w tym miejscu powinien pojawić się jakiś obrazek ze śmiejącym się facetem.
Tak tylko nieśmiało zauważę, że ten "dość dziwny i zmutowany oblivion" był powodem orgazmów
w recenzjach, miał sporo not powyżej 9/10 oraz zgarnął całą masę różnych dziwnie brzmiących
nagród. Ba, nawet ci raczej nieliczni obrońcy tej gry z reguły przyznają, że faktycznie
jest słaba/średnia, broniąc jej tym, że dzięki modom to zupełnie nowa jakość blablabla.
Tak więc nie liczyłbym na jakąś ostrą krytykę w pismach branżowych, niezależnie od jakości.

Dlatego będę trzymał się tych recenzentów, którym zacząłem ufać na przestrzeni kilku lat.
Wiesz - takim, którzy nie boją się zjechać gry do cna, jeśli rzeczywiście jest ku temu powód.
Wciąż zbyt wiele osób zwraca uwagę na ocenę, zostawiając podsumowanie daleko w tyle, co przy tekście będącym sztandarowym przykładem subiektywizmu jest kiepskim pomysłem. Tak tylko wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie będę w ogóle trzymał się recenzji i wolę sprawdzić sam. Nigdy nie patrze na recenzje bo są one wyznacznikiem jakości ale tylko według autora, moje odczucia mogą być całkowicie inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 10:27, sznajder23 napisał:

a ja nie będę w ogóle trzymał się recenzji i wolę sprawdzić sam. Nigdy nie patrze na
recenzje bo są one wyznacznikiem jakości ale tylko według autora, moje odczucia mogą
być całkowicie inne

A co, jeśli recenzent odpowiednio wyjaśni, jakie są jego gusta i względem tego wystawi grze odpowiednią notę, co pozwoli Ci określić na podstawie tekstu jak gra będzie się podobała Tobie? Właśnie takie szczegóły trzymają jeszcze recenzje przy życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 10:02, ww3pl napisał:

Dlatego będę trzymał się tych recenzentów, którym zacząłem ufać na przestrzeni kilku
lat.
Wiesz - takim, którzy nie boją się zjechać gry do cna, jeśli rzeczywiście jest ku temu
powód.

true.

Dnia 26.08.2011 o 10:02, ww3pl napisał:

Wciąż zbyt wiele osób zwraca uwagę na ocenę, zostawiając podsumowanie daleko w tyle,
co przy tekście będącym sztandarowym przykładem subiektywizmu jest kiepskim pomysłem.
Tak tylko wspominam.

no to inna rzecz, ale swego czasu byłem mocno rozgoryczony ''podwójnymi standardami'' przy recenzowaniu dwóch bardzo podobnych gier z tego samego gatunku, a mianowicie owego Obliviona i G3. Oba zabugowane, oba na dłuższą metę nudne, oba ze słabą walką i rozwojem postaci, oba ze słabą fabułą i dialogami, ale jeden dostał na IGN 9, a drugi 4, bo był mniej znany i mniej hype''owany (chyba tylko w Polsce było tak, że obie miały oceny na tym samym poziomie, na marginesie mocno zawyżone). Nawet na takim gamerankings widać było podobną tendencję, gdzie jeden miał dziewiątki, a drugi szóstki. Gusta gustami i osobiste odczucia osobistymi odczuciami, ale to już była lekka paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G3 i Oblivion podobne? Cóż, chyba tylko jakością wykonania, która ma przecież niewielki wpływ na ocenę gry.

Sprawdzę później obie recenzje, choć oboje wiemy, że IGN wybitnych recenzentów raczej nigdy nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować