Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: The Elder Scrolls V: Skyrim - wrażenia z prezentacji gamescom 2011

40 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2011 o 09:06, ww3pl napisał:

Siberian_Husky
Tak jak pisałem w tekście - gra niesamowicie nadrabia stylistyką i dynamicznym oświetleniem,
które na żywo naprawdę robią wrażenie. Jeśli ja byłem zadowolony oglądając wersję X360
(i takową też pewnie sam chwycę, choć PC powinien dać Skyrimowi radę), to myślę, że spodoba
się Wam PC''towy odpowiednik.


Przekonam się sam podczas Eurogamer Expo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 09:06, ww3pl napisał:

Byłoby miło, gdybyś odpowiednio uargumentował swoją wypowiedź.

Oczywiście. Port z konsoli oznacza to, że gra będzie uproszczona do granic możliwości. Nawet był o tym artykuł, że gra ma być przystępna tak aby można było wziąć kontroler do ręki i przyjemnie grać. A szukanie graczy wśród fanów CoD? To jest shooter, czyli Skyrim będzie niczym innym jak zwykłym wyrzynaniem potworów co niejako wynika z portu z konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wynika - bo inaczej jak wytłumaczysz istnienie na konsolach czegoś takiego jak Demon''s Souls?
To nie wina konsol, tylko samych twórców, że chcą robić przystępną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 14:34, Henrar napisał:

Wcale nie wynika - bo inaczej jak wytłumaczysz istnienie na konsolach czegoś takiego
jak Demon''s Souls?
To nie wina konsol, tylko samych twórców, że chcą robić przystępną grę.

Owszem są wyjątki, ale generalnie RPG na konsole sprowadza się do jednego. Zabijanie wszystkiego co się da. Problemem jest to, że na konsole robi się gry, które nie powinny być robione czyli np. FPS czy właśnie RPG. To właśnie jest przyczyną słabej jakości gier. Ma być ładna grafika i tyle. I masa płatnych DLC coby frajerzy mogli nabić portfele pazernych twórców gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 15:00, Karanthir666 napisał:

Problemem jest to, że na konsole robi się gry, które nie powinny
być robione czyli np. FPS czy właśnie RPG. To właśnie jest przyczyną słabej jakości gier.


Sorry przyjacielu, ale od decydowania co powinno być robione na konsole jesteśmy my, gracze konsolowi oraz producenci gier, którzy na nas zarabiają;

Dnia 26.08.2011 o 15:00, Karanthir666 napisał:

Ma być ładna grafika i tyle. I masa płatnych DLC coby frajerzy mogli nabić portfele pazernych
twórców gry.


Licz się ze słowami człowieku, to że kogoś stać na taką zabawę nie znaczy że jest frajerem. Czy frajerem jest facet, któremu każą dopłacić 5 tys. zł za polakierowanie klocków hamulcowych w Lambo Lp-640? Raczej nie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 17:23, kodi24 napisał:

Sorry przyjacielu, ale od decydowania co powinno być robione na konsole jesteśmy my,
gracze konsolowi oraz producenci gier, którzy na nas zarabiają;

Niby tak, ale są gatunki gier, które nie powinny powstawać na konsole, bo to odbija się na wersjach na PC. Teraz to gry robione są głównie na konsole, a PC to tak od niechcenia.

Dnia 26.08.2011 o 17:23, kodi24 napisał:

Licz się ze słowami człowieku, to że kogoś stać na taką zabawę nie znaczy że jest frajerem.
Czy frajerem jest facet, któremu każą dopłacić 5 tys. zł za polakierowanie klocków hamulcowych
w Lambo Lp-640? Raczej nie;

Tyle tylko, że DLC są po prostu wyciętymi kawałkami gry. Nie jest to normalny objaw, że pierwsze DLC są zapowiadane kilka miesięcy przed premierą gry, prawda? To jest nic innego jak wyciąganie kasy od graczy. Kiedyś czegoś takiego nie było. Wydawali aby pełnoprawne dodatki, a nie kawałki gry, które dodaję kilka map i trochę broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że pozwolę się wtrącić

Dnia 27.08.2011 o 01:49, Karanthir666 napisał:

Niby tak, ale są gatunki gier, które nie powinny powstawać na konsole, bo to odbija się
na wersjach na PC. Teraz to gry robione są głównie na konsole, a PC to tak od niechcenia.


Może to dlatego, że ludzie graja głównie na konsolach? W bogatszych państwach standardem jest zestaw konsola + PC/MAC. A w związku z brakiem konieczności upgradeów sprzętu konsola jest po prostu wygodniejsza do grania, więc gry kupuje się głównie dla niej. Wszyscy moi znajomi, którzy maja obydwie platformy większość gier kupuje na konsole bo nie muszą się martwić wymaganiami itp. Dla niej PC służy do grania w RTSy i shootery po sieci.

Dnia 27.08.2011 o 01:49, Karanthir666 napisał:

Tyle tylko, że DLC są po prostu wyciętymi kawałkami gry. Nie jest to normalny objaw,
że pierwsze DLC są zapowiadane kilka miesięcy przed premierą gry, prawda? To jest nic
innego jak wyciąganie kasy od graczy. Kiedyś czegoś takiego nie było. Wydawali aby pełnoprawne
dodatki, a nie kawałki gry, które dodaję kilka map i trochę broni.


To nie jest wyciąganie kasy tylko plan inwestycyjny. Gry to biznes i byłoby fajnie gdyby ludzie wreszcie to pojęli. Minął czas gdy grę robiło się w garażu albo małym studiu. Przy kosztach idących w dziesiątki milionów zielonych skądś trzeba wziąć kasę, żeby wyjść na swoje i zarobić. Opcje są dwie planowane wcześniej DLC lub droższa gra - wole to pierwsze, bo mogę sobie wybrać, czy chcę pobrać i zapłacić czy też nie - to się nazywa wolność. Poza tym DLC to nie jest duży wydatek dla przeciętnego mieszkańca USA. 10-20 $ to kwestia niekupienia kilku piw. To, że u nas jest inaczej to tylko wina naszych polityków, że wpieprzają się w nasze sprawy i nie pozwalają nam uczciwie zarabiać, bogacić się i rozwijać, tak żeby było nas stać na DLC (i wyszła ze mnie polskość - wszystko prowadziłem do polityki ;))

I żeby nie było offtopu: czekam na Skyrima - warto sprawdzić jak wyjdzie w porównaniu z Wieśkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Może to dlatego, że ludzie graja głównie na konsolach? W bogatszych państwach standardem

Dnia 27.08.2011 o 07:49, Hav5ock napisał:

jest zestaw konsola + PC/MAC. A w związku z brakiem konieczności upgradeów sprzętu konsola
jest po prostu wygodniejsza do grania, więc gry kupuje się głównie dla niej. Wszyscy
moi znajomi, którzy maja obydwie platformy większość gier kupuje na konsole bo nie muszą
się martwić wymaganiami itp. Dla niej PC służy do grania w RTSy i shootery po sieci.


Z tym upgradowaniem sprzętu PC to jest jakaś ogólna gruba przesada, wystarczy raz kupić porządny komp do gier i wystarczy na bardzo długo :P Może wyjdzie drożej niż konsola, ale gry na PC są dużo tańsze, tak samo jak monitory są tańsze od telewizorów (których cene trzeba wliczyć w koszta konsoli, bo grać na PS3 na małym kineskopie to wyrzucanie kasy w błoto), więc wychodzi mniej więcej tyle samo, tyle, że na PC gry wyglądają często lepiej, szczególnie jak ma się dobrze skonfigurowany sprzęt.
Z tym, że ludzie więcej grają na konsolach, to się zgodzę. Przynajmniej za granicą. Niestety. Niestety, ponieważ przez to, że kolejne generacje konsol wychodzą stosunkowo rzadko, twórcy gier dostosowują poziom grafiki i sposób konstruowania gry (mechanikę, interfejs itp) pod konsole i jej możliwośći, co często prowadzi do uproszczeń i powtarzalnych (nudnych?) elementów (np QTE), zamiast mieć większą swobodę i tworzyć mechanikę na potrzeby samej gry i pomysłu na nią.
A co do samego Skyrim - na PC będzie pewnie ładniejsza grafa, ale pewnie dla mocniejszych kompów. Byłoby inaczej, gdyby to nie był port, tylko porządnie skonfigurowana, ładnie śmigająca na zwykłym blaszaku gra (w Wiedźminie 2 grafika mimo iż z bugami, wyciskała ostatnie poty z kart graficznych i można było cieszyć się grą na wysokich detalach (bez paru opcji liftingujących) na średnim sprzęcie sprzed kilku lat (patrz mój komputer).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2011 o 14:27, Karanthir666 napisał:

Oczywiście. Port z konsoli oznacza to, że gra będzie uproszczona do granic możliwości.
Nawet był o tym artykuł, że gra ma być przystępna tak aby można było wziąć kontroler
do ręki i przyjemnie grać.

Na PC poczekasz może z 2 tygodnie i już będziesz miał mody wzmacniające potwory/zmieniające statystyki broni/usuwające 90% ułatwień. Tak długo jak gra nie będzie miała starego leve scallingu (a ma być już zmieniony) to nie widzę problemów.

Dnia 26.08.2011 o 14:27, Karanthir666 napisał:

Skyrim będzie niczym innym jak zwykłym wyrzynaniem potworów co niejako wynika z portu
z konsoli.

Nie chcę cię martwić ale w większości przypadków cRPGi polegały na zwykłym wyżynaniu potworów, wykonywaniu zadań i poznawaniu przy tym fabuły (która nawet w dzisiejszych produkcjach jest dobra lub bardzo dobra). Wyjątki takie jak Planescape czy Deus Ex można policzyć na palcach.

>Problemem jest to, że na konsole robi się gry, które nie powinny być robione czyli np. FPS czy właśnie RPG.

Tak jak do PC przypięta jest idiotyczna łatka fefnastu tysięcy złotych na upgready, tak konsol twardo trzyma się mit, że nie da się grać tam w FPSy albo, że nie są one dla tej platformy. Bzdura, nie będzie to tak dokładne jak na PC ale grać się da bez najmniejszych problemów. Zresztą ostatnio w coopie przechodziłem z kumplem Resident Evil 5 na PS3, on gra od 2 lat, ja raz na ruski rok jak wpadnę do niego to mam w dłoni pada... to nie on używał w tym teamie snajperki.

>Tyle tylko, że DLC są po prostu wyciętymi kawałkami gry.
I takie DLC są z reguły potępiane. Ale mowa tu o rzeczach ewidentnie z gry wyciętych/ukrytych (Force Unleashed 2) DLC ala zbroja dla konia są kompletnie nieszkodliwe (nie wiem po co na takie pluć jadem, przecież to pierdułka) albo są dzisiejszą wersją dawnych dodatków (DLC do Boarderlands mogłyby śmiało konkurować z Hellfire)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wersja PC-towa będzie miała bardziej rozszerzone pole popisu pod względem grafiki i nie ograniczy się to do możliwości konsol bo i tak gram teraz na telewizorze i wcale nie potrzebuje do tego konsoli he he wole mieć ultra detale ;) Jak dla mnie konsole cofają rynek gier pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze jakos zeby grafika byla taka super na konsole, dlatego chce w koncu zobaczyc jak sie gra prezentuje na PC, ale mam wrazenie ze tak samo dlatego jej nie pokazuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 11:44, Gosu napisał:

Ja nie widze jakos zeby grafika byla taka super na konsole, dlatego chce w koncu zobaczyc
jak sie gra prezentuje na PC, ale mam wrazenie ze tak samo dlatego jej nie pokazuja.

Na screenach nie robi to zbyt wielkiego wrażenia, ale w ruchu na dużym ekranie dosłownie dostajesz po gębie klimatem. Feels good.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 15:00, Karanthir666 napisał:

Ma być ładna grafika i tyle.

Bo to grający na konsoli drą ryja że nie ma jakiegoś efektu, DX 11 i że grafika suxx ? Oh wait nie, jakie było posumowanie Crysis 2 ? Grający na konsoli dostali grę a gracze PC dostali swój benchmark.

Wyżynanie potworów ? Hmm było tego sporo w BG, BG 2, NwN, NwN 2, ICW, ICW 2 wyliczać dalej ?

FPS nie dla konsoli ? Grałem w Portal i TF 2 na Mac i na x-360 i jakoś w obu przypadkach grało mi się równie dobrze.

Zacznij ogarniać rzeczywistość bo coś ci to nie idzie. Podajesz typowe argumenty śniętego bojownika wyznającego Uber PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 11:57, ww3pl napisał:

> Ja nie widze jakos zeby grafika byla taka super na konsole, dlatego chce w koncu
zobaczyc
> jak sie gra prezentuje na PC, ale mam wrazenie ze tak samo dlatego jej nie pokazuja.

Na screenach nie robi to zbyt wielkiego wrażenia, ale w ruchu na dużym ekranie dosłownie
dostajesz po gębie klimatem. Feels good.


Nie widzialem co prawda na zywo, ale moja ocena wynikala rowniez z filmikow, nie tylko screenow. Pamietam jak wyszedl trailer Obliviona to ogladalem go dziesiatki razy bo nie moglem sie napatrzec na grafike, skyrim nie zrobil na mnie takiego wrazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 01:49, Karanthir666 napisał:

Niby tak, ale są gatunki gier, które nie powinny powstawać na konsole, bo to odbija się
na wersjach na PC. Teraz to gry robione są głównie na konsole, a PC to tak od niechcenia.


Powiem Ci tak, jak patrze ile gier jest sprzedawanych na konsole w takiej Irlandii a ile na PC to ja sie nie dziwie ze robia je pod konsole. Dla przykladu ostatni Deus Ex w GameStopie mieli po 10 egemplarzy na PS3 i Xboxa 360 a zaledwie 2 na PC, ja wzialem jedna a druga nadal zalega. Nie znam tutaj ani jednego Irlandczyka ktory by mial stacjonarny komputer, a na laptopach nie graja bo po co skoro maja konsole. Pecetowcy sami sobie dolki kopia sciagajac nie legalnie gry, wystarczylo spojrzec na taki ranking ilosci sprzedanych Modern Warfare na konsole a ile na PC, a do tego dopisane bylo ilosc sciagniec torrentem, nie wiem co prawda czy policzono ilosc gier sprzedanych droga cyfrowa. Ja sam mam konsole zaledwie od poltora roku, zawsze siedzialem na PC, Skyrim tez wezme na blaszaka, ale rozumiem ze tworcy oprocz zaoferowania nam swietnej zabawy chca rowniez na tym zarobic, to w koncu ich praca. Mnie martwi tylko grafika, bo reszta pewnie bedzie super, dlatego chcialbym w koncu zobaczyc trailer na PC i jakie beda wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować