Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radujmy się – gry Blizzarda wracają do oferty CD Projektu

112 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2011 o 00:01, Jagged napisał:

"World of WarCraft Authenticator w cenie 39,99 zł" - co to jest ??


Albo masz dokładnie to samo za free na Androida, iOS i kilka innych urządzeń z własnymi systemami. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny...

No cóż, gry Blizzarda opłaca się kupować wtedy, gdy się ma szybki internet, ponieważ wersje elektroniczne są tańsze, a nawet jak kupujemy wersję pudełkową, to trzeba z reguły dociągnąć tony patchy, np. WoW (10 GB na dobry początek).

Co do tej kolekcji, to mam wszystko poza WoW WotLK i Authenticator (a cóż to takiego?...). Ale nie prędko wbiję na TBC 70 lvl, więc zapewne nie prędko kupię WotLK czy Cata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, Blizzard i Activision to jedyne firmy, których ceny gier prawie nie spadają :P StarCraft 2 nadal za 200 zł, a Diablo 2, które ma już 11 lat kosztuje 60 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na usprawiedliwienie wydawcy należy dodać, że ceny muszą niestety przypominać te spoza granic naszego kraju. A to dlatego, że inaczej wszyscy z zza granicy woleli by kupić u nas - zarejestrować grę na battle.net ale w swoim języku - i mają taniej. Osobiście lubię to rozwiązeni - mam wszystkie moje Blizzardowe gry zarejestrowane jako english, choć takich niestety kupić w Polsce nie mogłem. Co prawda ściąganie całych klientów teraz z Internetu - ale to jest tylko bardzo drobna niedogodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powinni jednak obniżyć do 100 zeta cene starcrafta. bo po pierwsze tyle miesięcy po premierze powinna już być taniej, a po drugie nie pasuję to do polityki cenowej cdprojektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 12:50, Lucas01 napisał:

Jak nie potrzebujesz pudełka to możesz już kupić starcrafta 2 za ok. 130 zł


W tym właśnie problem, że nie lubię wersji cyfrowych. Wiem, może i głupie, ale po prostu jak kupuję grę to lubię ją postawić na półce obok innych ;) A 199 zł za coś co ma już ponad rok i nawet nie jest całą grą to lekka przesada. 130 zł to zresztą też nieco za dużo, chociaż już do przełknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś tu jest niepoważny żądając prawie 60 zł za jedenastoletnią grę :/ Starcraft 2 WoL miał premięrę przeszło rok temu, a cena nie drgnęła nawet o złotówkę? Blizzardowi chyba się w główkach poprzewracało od łatwej kasy z WOWa. Jaki następny krok? Diablo III za 250 zł przez 15 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikomu się w głowach nie przewracało. Ceny są dokładnie takie, jakie ludzie są gotowi zapłacić za produkty tej jakości.

Inna sprawa, że omawiane ceny są tylko sugerowane i w prawie każdym sklepie będę one niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce coś kupić taniej, to trzeba śledzić ceny po prostu - ja jakiś czas temu kupiłem SC2 w pudełku z amazona za 125pln, dorzuciłem sobie jeszcze coś na konsolę, bo trochę brakowało do darmowej przesyłki.

A co do narzekania na ceny gier Blizzarda - kogoś to dziwi? Pierwsza obniżka ceny Diablo 2 była gdzieś po 5 latach bodaj. Blizzard zawsze leciał na kasę i zawsze będzie na nią leciał. To nie wina Acti - po prostu taka firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minął rok, a ktoś jeszcze korzysta z argumentu, iż SC2 nie jest pełną grą, bo kampanie dwóch pozostałych ras pojawią się dopiero w dodatkach. :P

Jest tak jak mówi GanD, jeżeli cena utrzymuje się na danym poziomie, to znaczy, że ludzie są gotowi ją zapłacić. I nie jest tak tylko z grami Blizzarda, zobaczcie chociażby w jakiej serii wydawniczej znajduje się siedmioletnie GTA:SA. Poza tym, te okropne "200 zł" za SC2 to cena jedynie sugerowana. Wszędzie można dostać go taniej, ba w dniu premiery były sklepy które sprzedawały go w cenie ~150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za nowego CoDa, albo Battlefielda pewnie też kilka milionów graczy byłoby gotowych zapłacić 200 zł albo i więcej. Mimo to ceny są "normalne". Nie dajmy się zwariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 20:43, Vroo napisał:

Za nowego CoDa, albo Battlefielda pewnie też kilka milionów graczy byłoby gotowych zapłacić
200 zł albo i więcej. Mimo to ceny są "normalne". Nie dajmy się zwariować.


To nie ma sensu z fanami Blizzarda i Appla nie da się dogadać. Czego by te dwie firmy nie zrobiły to oni będą zadowoleni. Widać to po hip hip hura optymizmie wprowadzania domów aukcyjnych z prawdziwą kasą w Diablo 3 czy wmówieniu że trzeba podzielić Starcrafta na trzy części żeby był jak najbardziej epicki. Gdyby takie patenty zrobiła jakakolwiek inna firma to by było psioczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 21:08, Fang napisał:

Widać to po hip hip hura optymizmie wprowadzania
domów aukcyjnych z prawdziwą kasą w Diablo 3

Z tym się nie zgodzę, bo wielu też skrytykowało taką decyzję. Prawda jest jednak taka, że chcą jakoś z takim handlem walczyć (i przy okazji na nim zarobić). Moim zdaniem mogli by to rozwiązać wprowadzając przedmioty "soulbound" jak w WoWie a przynajmniej na najpotężniejsze sety.

Dnia 31.08.2011 o 21:08, Fang napisał:

czy wmówieniu że trzeba podzielić Starcrafta na trzy części żeby był jak najbardziej epicki. Gdyby takie patenty > zrobiła jakakolwiek inna firma to by było psioczenie.

/facepalm
To się już po prostu robi nudne... Ludzie nawet nie umieją czytać oficjalnych newsów i FAQ. Pewnie nawet gdy Starcraft 2 zostanie zakończony dalej znajdą się tacy, którzy będą pisać, że jedna gra została podzielona na trzy części (przynajmniej odpadnie argument z ceną). Równie dobrze można napisać, że Blizzard zrobił to samo lata temu dzieląc Starcrafta, poprzednie Diablo i Warcrafty na dwie połówki skoro wydawali po dodatku do każdej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować