Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radujmy się – gry Blizzarda wracają do oferty CD Projektu

112 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2011 o 21:28, Arcling napisał:

To się już po prostu robi nudne... Ludzie nawet nie umieją czytać oficjalnych newsów
i FAQ. Pewnie nawet gdy Starcraft 2 zostanie zakończony dalej znajdą się tacy, którzy
będą pisać, że jedna gra została podzielona na trzy części (przynajmniej odpadnie argument
z ceną). Równie dobrze można napisać, że Blizzard zrobił to samo lata temu dzieląc Starcrafta,
poprzednie Diablo i Warcrafty na dwie połówki skoro wydawali po dodatku do każdej...


Jestem przekonany że gdyby dopiero dziś wychodzi Warcraft 3 to nie mieli byśmy podstawki i dodatku tylko cztery gry dla każdej rasy oddzielną ale ty pewnie byś się nadal cieszył. Spokojnie można było "upchnąć" fabułę Starcrafta 2 do dwóch pudełek nawet bym się zgodził żeby wtedy obie kosztowały jak pełnoprawna gra (ale i tak w niższej cenie niż 200 zł) ale podział na trzy jest przegięciem.

Starcraft + Brood War to 60 misji koszt 149+79 =228 zł, Starcraft 2 + 2 dodatki to 70 misji (WoL 30, HotS 20 i zgaduje że LoV też będzie miał tylko 20) a cena to 400 zł (200 zł podstawka i dajmy na to że "dodatki" będą tylko za 100 w co i tak wątpię).

A i niemów że cena 200 zł jest sugerowana i można dostać taniej. Użyłem takich cen jakie były ustalone przez wydawce Starcraft-a 1 też można było wyrwać za 89 zł w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 12:56, Festin napisał:

inaczej wszyscy z zza granicy woleli by kupić u nas


Naprawdę ciężko mi uwierzyć, że ta bzdura nadal krąży... Popatrz sobie na gry Steamowe. Jakoś wszystkie, które wymagają przypisania do konta Steam, są tańsze u nas, niż w innych krajach. I nikt nie przejmuje się tym, że przecież na Steamie też można ściągnąć language packa. Porównaj sobie ceny np. Shoguna II czy DoW2: Retribution u nas i na takim Amazonie. Różnice sięgają kilkudziesięciu procent, a jakoś nikt masowo tych gier u nas nie wykupuje.

Ten argument to po prostu kolejna głupota, wymyślona tylko i wyłącznie po to, by usprawiedliwić cenę SC2, średnio o 50 złociszy wyższą, niż ceny innych premierowych wydań. Przykro się robi, gdy się widzi, że ludzie nadal w to wierzą. Czy odrobina samodzielnego myślenia by komuś zaszkodziła?

Zresztą... nawet przyjmując (czysto hipotetycznie), że argument ten jest prawdziwy, naprawdę uważasz, że ma on rację bytu teraz, ponad rok po premierze? Naprawdę jesteś przekonany, że 200 złotych za roczną grę to rozsądna cena? Ech, ludzie, ludzie... Dajecie się doić i nie tylko mają oni na to Wasze przyzwolenie, ale jeszcze ich bronicie.

P.S. Zaraz pewnie wpadnie tu pewna osoba z nickiem na W, która zapieni się, czytając powyższe i własną piersią zasłoni Blizzarda, wyzywając mnie na sąd boży. Na śmierć, nie na niewolę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdprojekt.pl/game/162/Diablo_II/ZE

Serio Diablo 2 z dodatkiem za 99 zł? Hahaha

Michał Kiciński - "Efektem tej sytuacji była na przykład oferta przedpremierowa w empik.com na StarCrafta II za 180zł. CD Projekt nie podpisałby się pod taką ceną gry na PC nawet przy tak świetnej pozycji. LEM ma inną politykę, przez to jest nam ciężko walczyć o niższą cenę, gdy druga firma zgadza się na wszystkie warunki, byle utrzymać się na rynku. Z drugiej strony ciężko się temu dziwić. LEM reprezentuje już tylko jedną firmę i jest to dla nich sprawa życia lub śmierci."

A teraz CDP skacze tak samo koło Blizza jak LEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 13:01, Henrar napisał:

Przecież ta strona od lat nie jest akutalizowana (to D2 ze Złotej Edycji).
Tu masz np. Dungeon Siege''a II w tej samej cenie:
http://www.cdprojekt.pl/game/268/Dungeon_Siege_II


Tyle że przy Dungeon Siege masz "od 6 kwietnia 2006" a przy Diablo jest to plan wydawniczy na ten rok...
http://www.cdprojekt.pl/releaseschedule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 08:29, Fang napisał:

Starcraft + Brood War to 60 misji koszt 149+79 =228 zł, Starcraft 2 + 2 dodatki to 70
misji (WoL 30, HotS 20 i zgaduje że LoV też będzie miał tylko 20) a cena to 400 zł (200
zł podstawka i dajmy na to że "dodatki" będą tylko za 100 w co i tak wątpię).

No i co z tego? W latach 90. te 228 zł jak na ówczesne warunki i wartość pieniądza to było znacznie więcej. Ilość misji nie równa się jakości misji. Misje w dwójce są o wiele bardziej zróżnicowane(w jedynce większość misji ograniczała się do zniszczenia wroga po prostu), mamy ulepszenia, jednostki niedostępne w multi, sporo dialogów między misjami, chodzenie po statku zamiast prostych briefingów. Poza tym z oboma dodatkami wychodzi nam 26+20+20 misji (zakładając, że tyle będzie). W czasach gdy robi się masę małych DLC zamiast dużych dodatków Blizzard jest jedną z nielicznych firm jeszcze trzymającą się tej formuły. No bo co z tego, że część gier innych wydawców kosztuje 129 czy 159 zł w sugerowanej cenie jak po otrzymujemy produkt z wyciętą zawartością, na którą często ostatecznie musimy przeznaczyć sumę równą gry przy zakupie.

Jest jeszcze "mądry" argument haterów, że przecież będzie Marketplace w którym twórcy będą mogli sprzedawać mody (i Blizzard po części jakąś sumę będzie z tego brał) tylko ile takich modów wartych zakupu będzie? Garstka.

Dnia 01.09.2011 o 08:29, Fang napisał:

A i niemów że cena 200 zł jest sugerowana i można dostać taniej. Użyłem takich cen jakie
były ustalone przez wydawce Starcraft-a 1 też można było wyrwać za 89 zł w dniu premiery.

Trudno się mówi, ale zawsze jest alternatywa. Nikt nie każe kupować po sugerowanej cenie. Ja zresztą od pewnego czasu i tak tracę zainteresowanie polskim rynkiem, bo z zagranicy sporo gier wychodzi mi taniej (i nie mam takich problemów jak niedziałające dodatki w przypadku Mass Effect 2, bo wydawca nie raczy ich spolszczyć czy brak wyboru wersji językowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ilość misji nie równa się jakości misji. Misje w dwójce są o wiele bardziej zróżnicowane(w jedynce większość misji >ograniczała się do zniszczenia wroga po prostu), mamy ulepszenia, jednostki niedostępne w multi, sporo dialogów >między misjami, chodzenie po statku zamiast prostych briefingów.

Zgodnie z tą teorią to GTA 3 powinno być kilkanaście razy droższe od dwójki o San Andreas nawet niewspomne. BTW Assassin''s Creed 2 jest ogromny niepocięty i nie kosztował takie kasy a koszt zrobienia takiej gry był na pewno o wiele wyższy. Nie mówię że Starcraft 2 jest złą grą tylko jest na silę wmawiane jaki to on jest wielki bo ma 30 misji i możesz chodzić po po pokładzie statku a no i ma multi lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że od niedawna gram w Wowa to na Lich Kinga pewnie się skuszę, bo mam tylko
Battlechesta, którego kupiłem razem z Tokenem wydając trochę więcej niż to będzie
teraz kosztować, no ale skąd mogłem wiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować