Zaloguj się, aby obserwować  
seroero

Tablety

140 postów w tym temacie

Witam, szkoła tuż tuż i chcem zakupić tablet do internatu jako pomoc naukową jak i centrum rozrywki . Niestety nie moge sie zdecydowac . Liczę na waszą pomoc .

20110828194618

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 19:47, seroero napisał:

Witam, szkoła tuż tuż i chcem zakupić tablet do internatu jako pomoc naukową jak i centrum
rozrywki . Niestety nie moge sie zdecydowac . Liczę na waszą pomoc .

Jak budżet pozwoli kup netbooka, lepszy pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję tabletu kwota jaką jestem skłonny wydać na tablet to [B][U]2500zł[/U][/B], jest to górna granica tego, ile mogę wydać, ale jeżeli uznacie, że można coś kupić taniej albo troszkę trzeba dopłacić, to jestem elastyczny. Chce tablet solidny który będzie mi służył parę lat.

Najważniejsze czego będę oczekiwał po tablecie to jego[B] żywotność[/B] (jak najżywotniejsza bateria, gdyż dużo podróżuję), [B]dobry wyświetlacz[/B] (laptop będzie mi w 80% służył do czytania notatek emaili, surfowania po internecie, oraz odprężania się przy książkach), [B]3g[/B] (gdyż jak wspomniałem podróżuję i potrzebuje internet mobilny nie będzie <chyba problemu przekładania karty sim z telefonu na tablet?>) oraz ogólna [B]jakość[/B] wykonania i obsługi. Oprócz tego w tablecie chcę [B]oglądać filmy[/B] i przenosić je więc potrzebne będzie hdmi i wysoka rozdzielczość, ale to już chyba standard, i lubię sobie czasem jakąś grę z nudów włączyć, ale to nie priorytet

Zastanawiałem się szczególnie nad [U]transformerem primem i iconia a510[/U], ale jestem laikiem.

System operacyjny też jest dla mnie ciekawą sprawą bo ogólnie byłem przekonany do androida, ale po głębszym wczytaniu się muszę stwierdzić, że przydałby mi się system w którym na spokojnie będę mógł pisać i edytować notatki w plikach word''owskich itp mam laptop, ale oczywiśćie im bardziej zadaniowy tablet tym dla mnie lepiej, stąd też pytanie co sądzicie o acera "serii w" z windowsem, czy byłby w moim przypadku lepszy? czy lepiej sobie odpuścić? a może jeszcze coś innego, nie szczególnie mam ochotę czekać na surface, lecz jeżeli nie będę miał wyjścia to jakoś sobie poradzę ;) (mam iphona i narazie wolę sobie odpuścić ipada ;P)

Z góry dzięki za każde zainteresowanie i podpowiedzi osób co mają jakoś wiedzę w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma (i używa) tablet Hyundai T7S ? Czy toto jest awaryjne?
Mam okazję takowy kupić. Parametry ma niezłe. Obawiam się tylko, że przy ewentualnych usterkach ciężko będzie z serwisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić jakiś tablet do ceny 300 zł . Wiem że to mało ale na pewno wsród tych ,,biedronkowych tabletów " można wyróznić lepsze i gorsze . Nie jest mi potrzebny do niczego specjalnego oprócz neta . Czyli pasowało by posiadać jakiś przyzwoitej jakości ekran oczywiście w kategorii cenowej . Tyle tego na Allegro że nie wiem czego się zaczepić . Jakieś rady lub własne doświadczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie jednak tego Hyundaia T7s. Jak na razie dosyć mi się podoba. Wygląda jednak na to, że bateria bedzie dosyć słaba,
Po ok. 3,5 godz użytkowania (bez oglądania filmów) bateria już pokazuje 26%.
Możecie się pochwalić jak u was, w tabletach 7", trzymają długo baterie (i ile mają mAh)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 00:40, A-cis napisał:

Kupiłem sobie jednak tego Hyundaia T7s. Jak na razie dosyć mi się podoba. Wygląda jednak
na to, że bateria bedzie dosyć słaba,
Po ok. 3,5 godz użytkowania (bez oglądania filmów) bateria już pokazuje 26%.
Możecie się pochwalić jak u was, w tabletach 7", trzymają długo baterie (i ile mają mAh)?

Jako że niewiele osób tu używa tabletów to dla porównania u mnie w BB Playbook jest to ok. 8 godzin przy normalnym używaniu, na stanie wyczekiwania to dociągnie do 2 tyg. A ma 5,400 mAh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 08:37, Tomoya-kun napisał:

Jako że niewiele osób tu używa tabletów to dla porównania u mnie w BB Playbook jest to
ok. 8 godzin przy normalnym używaniu, na stanie wyczekiwania to dociągnie do 2 tyg. A ma 5,400 mAh

W 7" tablecie masz 5,400 mAh ?!! Powiedziałbym że rewelacja. Nawet nie przypuszczałem, że w 7-kach mogą być takie baterie. U mnie jest bateria niestety tylko 3300 mAh.
A na stanie czuwania jeszcze nie sprawdzałem. Ciągle go odpalam po kilka razy dziennie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dla siebie tableta - oparty na Androidzie, 10 cali. Najbardziej myślałem o Asus''ie TF300 w którejś wersji (najpewniej 16GB i 3G), a teraz przed ostateczną decyzją zapytuję się na forum na ile to wartościowy zakup i czy ktoś może ma osobiste doświadczenia. Istotne dla mnie to czas pracy baterii i możliwość swobodnego korzystania z dużych i często ''ciężkich'' prezentacji.

Widziałem też wersje tego właśnie tableta z dołączoną klawiaturą-podstawką - recenzje zbiera dobre i chyba ciężko to dostać poza zestawem z samym urządzeniem. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiste doświadczenia, posiadam TF300TG.
Bateria? Wysiadła mi dzisiaj rano po dniu tehteringu, czyli aktywności Wi-Fi i modemu 3G. Moim zdaniem dość niezły wynik. Jeśli masz zamiar robić z nim coś więcej, coś pożytecznego, to należy dokupić sobie stacje dokującą/klawiaturę. To pozwala na korzystanie z tabletu jak z laptopa.
Ja nie jestem do końca zadowolony z zakupu, bo wolałbym kupić sobie netbooka, albo dołożyć trochę do ultrabooka (gdy kupowałem kosztował 2,5k), ale nie ma to żadnego związku z urządzeniem. Jest to jedno z mocniejszych urządzeń z Androidem i działa całkiem płynnie.
Do prezentacji używałem go raz (oh, organizacje wirtualne, wspaniały temat) i do tego tablet jest moim zdaniem za duży i dość niewygodnie się go trzyma przez dłuższy czas, ale to może tylko z braku przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2013 o 12:13, Sigu napisał:

Ja nie jestem do końca zadowolony z zakupu, bo wolałbym kupić sobie netbooka, albo dołożyć
trochę do ultrabooka (gdy kupowałem kosztował 2,5k), ale nie ma to żadnego związku z
urządzeniem.

Netbooka (stary już MSI Wind U160) mam i powiem tak - na granie za słaby, na pełną mobilność za duży i za ciężki. Na korzystanie z wszystkich funkcji jest moim zdaniem za wolny - szybciej uda mi się rozbujać smartphone''a i tam załatwić co mam do zrobienia. Niestety wiele funkcji wymaga trochę większego okienka, bez demolowania baterii telefonu etc.

Jak wygląda kwestia złącz zewnętrznych tego sprzętu - możliwa jest swobodna wymiana danych między telefonem lub pendrivem, a tabletem na przykład? Czy zupełnie niezbędna jest dostawka z klawiaturą (ma podobno chyba 2xUSB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tablecie masz gniazdo micro(albo mini)-HDMI i złącze do ładowania i gniazdo na małą kartę SD (ew. jeśli masz wersję 3G masz też gniazdo na kartę telefoniczną). Z powodu gniazda SD wymiana danych z telefonem powinna być w miarę szybka. Ja używam gniazda SD w porcie (duże) i przejściówki (mała karta w dużej przejściówce), żeby wymieniać dane z komputerem i jest to w miarę wygodny sposób, żadnych sterczących USB.

Niektórym może właśnie przeszkadzać to, że nie ma w tablecie gniazda USB, więc jeśli planujesz kupić sam tablet, to będziesz miał znacznie ograniczone możliwości wymiany.

Nie wiem jakiego ASUSA sprawdzałeś, ale mój TF300TG nie ma gniazda USB, a to jest najdroższa wersja tej zabaweczki. Stacja dokująca nie jest niezbędna, ale bardzo wzbogaca możliwości tabletu. Możesz go używać do notatek, wygodnego przeglądania Internetu (ma touchpad). Tablet ze stacją dokującą staje się czymś w stylu netbooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym kupić tablet, który umili mi wolny czas w domu :) Nie zamierzam przeznaczyć na niego fortuny, bo raczej zamierzam korzystać z niego sporadycznie i używać go do błahych spraw. Mój budżet to jakieś 600 zł. Jeśli chodzi o 3G, to nie musi go być. Wolałabym raczej tablet, który ma wejście HDMI i dobry procesor. Oczywiście byłoby dobrze, gdyby bateria długo trzymała. Sprzęt nie musi być wyprodukowany przez znaną markę. Moglibyście mi coś doradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci polecic tablecik firmy Globo ;) ma dobry procesor, matryce IPS, wejscie HDMI i bardzo wydajna baterie ;) cena tez jest bardzo kusza. Wiele osob go zachwala, wiec chyba sam go zamowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usowicz - z Twojego opisu wynika, że to naprawdę tablet stworzony dla mnie :) A wiesz może, jak bardzo wydajna jest ta bateria ? Ile trzyma dni ? I czy przy długim użytkowaniu coś się zawiesza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudne zadałaś mi pytanie :) Jeśli chodzi o ciągłe użytkowanie - max 7h. Nie mogę powiedzieć Ci jak wygląda sytuacja, gdy tablet jest w stanie spoczynku, bo ciągle na nim pracuję. Przyznam się szczerze, że trafiłem na niego przypadkiem i postanowiłem go zakupić. Dużym jego minusem jest to, że nie ma 3G, ale jeśli nie chcesz przepłacać, to warto go zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz posiadaczka tego tabletu :-) Paczka dotarla do mnie w ciagu 2 dni. Wszystko fajnie, ale nie wiem po co jest jeden kabelek xd W pudelku jest ladowarka, kabel USB i ten kabel. Czy wiesz moze Usowicz do czego on sluzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 11:22, Mambaa napisał:

Jestem juz posiadaczka tego tabletu :-) Paczka dotarla do mnie w ciagu 2 dni. Wszystko
fajnie, ale nie wiem po co jest jeden kabelek xd W pudelku jest ladowarka, kabel USB
i ten kabel. Czy wiesz moze Usowicz do czego on sluzy ?

To jest ładowarka, tylko, że z końcówą USB. Możesz sobie tablecik ładować poprzez laptopa czy kompa :)
Jak się sprawuje tablet ? Przetestowałaś go już trochę ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować