Zaloguj się, aby obserwować  
seroero

Tablety

140 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2013 o 22:56, Citkowsky napisał:

Zależy od zainteresowań ojca. Jeżeli sporo jeździ autem, to pierwszy bardziej mu się nada. A jeżeli więcej siedzi w domu (i w internecie), to lepszy IMHO bedzie ten drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.......

No tyle to wiem.

Bardziej mi chodziło o opinie o jakości samego urządzenia i czy te tablety nie powinny się ciąć itp;)

Znalazłem tylko 1 test tego navroada i nadal nie wiem co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 17:07, Citkowsky napisał:

Bardziej mi chodziło o opinie o jakości samego urządzenia i czy te tablety nie powinny się ciąć itp;)

Na to niestety Ci nie odpowiem, i wątpię aby tu znalazł się ktoś, kto testował oba te tablety.
Trzeba by chyba popytać w serwisach specjalistycznych.
Z drugiej strony: postep w tabletach idzie w takim tempie, że one na pewno prędzej zestarzeją się technologicznie niż się popsują.
To nie jest sprzęt na lata :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam się nad kupnem tabletu na święta. Czy do ceny 1000 zł znajdę coś lepszego niż google nexusa 7 z 2013 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 16:45, Paweuu napisał:

Hej, zastanawiam się nad kupnem tabletu na święta. Czy do ceny 1000 zł znajdę coś lepszego
niż google nexusa 7 z 2013 roku?


nie, gdybym nie miał wersji 2012 nawet bym się specjalnie nie zastanawiał.

Zwłaszcza że nexusy to pewność że jako pierwszy dostaniesz najnowsze aktualizacje i nie będziesz miał badziewnych nakładek na system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro masz nexusa powiedz mi, czy czytasz na nim e-booki, dłuższe artykuły w necie czy coś w tym stylu? Nie męczy oczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 19:57, Paweuu napisał:

Ok, skoro masz nexusa powiedz mi, czy czytasz na nim e-booki, dłuższe artykuły w necie
czy coś w tym stylu? Nie męczy oczu?


Tak, trochę książek przeczytałem, przeglądanie sieci też nieźle się sprawdza, chociaż dla mnie to nie są główne zastosowania. Oczu nie męczy bardziej niż jakikolwiek inny ekran, to już kwestia subiektywna - chyba tylko jak śpię żaden ekran nie świeci w oczy więc to kwestia subiektywna

najczęściej filmy na yt, pilnowanie poczty i twitter, filmy i komiksy udostępniane z kompa. Pamiętaj że wersja 2013 ma dużo wyższą rozdzielczość niż 2012 więc czytanie powinno być bardziej komfortowe. W trasie dużo poręczniejszy od ipada 4.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup od razu polecam jakieś utui / cover na ekran z funkcją podstawki - sprzęt bardzo zyskuje na użyteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2013 o 20:56, Paweuu napisał:

z tego co widzę, oficjalne etui z podstawką kosztuje 50 dolarów, znasz jakieś zamienniki?
:>


nope, ale jak poszukać to trochę tego jest i na pewno poniżej 50$. Oficjalnych nie polecam bo pokrywa na ekran nie jest zginana - nie zrobisz s tego podstawki a tu chodzi o coś takiego (tylko przykład)
http://allegro.pl/google-nexus-7-ii-2-2013-etui-smartcover-2xfolia-i3710110541.html

żeby dało się postawić na stole i puścić np film do śniadania albo nie trzymać cały czas podczas czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś GoClevera tak do 250 zł, to ma być zabawka, chciałbym żeby można było odtwarzać filmy z youtube''a(nie muszą być HD), żeby miał wifi i można było czytać ebooki i to w zasadzie wszystko.
Podpowiedzcie czy warto brać w markecie jakiś model czy lepiej coś innego w tej cenie.
Zdaje sobie sprawę, że to najniższa półka ale mam nadzieję że nie rozleci się w rękach po miesiącu plus trochę zraziły mnie opinie w internecie na temat serwisu Goclever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)
Mam pewien problem z wyborem tableta dla mojej dziewczyny (sama będzie go kupować, ale ja mam jej wybrać) do 900 zł. Chce go głównie używać do pisania (np. na wykładach na studiach), przeglądania neta oraz do czytania pdf-ów (może czasami jakieś proste gierki). Dodatkowo tablet musi być biały (i to jest największy problem, dla mnie kolor to kwestia drugorzędna) oraz mieć przekątną w okolicach 10 cali (sam bym bardziej się skłaniał ku 9,7 cala przy proporcjach ekranu jak w iPadzie).
Niestety, sam posiadam właśnie iPada i niezbyt się orientuję co jest dobre w przedziale cenowym do 900 zł (jeśli jest jakiś znakomity tablet, który spełnia podane wyżej kryteria, ale kosztuje do 1100 zł, to też możecie podać nazwę). Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze tableta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno kupiłem Samsunga Galaxy tab 3 8.0 i niestety potrafi się ściąć. Przetestowałem Nexusa 7 2013 i chodził jak rakieta - zero lagów, ma lepszą rozdzielczość ekranu i jest bardziej trwałej budowy. Zaczynam się poważnie zastanawiać nad sprzedażą Samsunga na korzyść Nexusa. Co o tym sądzicie, czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2014 o 23:00, Prince_Miki napisał:

Zaczynam się poważnie zastanawiać nad sprzedażą Samsunga na korzyść Nexusa. Co o tym sądzicie, czy warto?

Nie wiem jaki jest Samsung ale mam tego Nexusa. I specjalnie nie narzekam :-)
Jednak miałem przedtem Hyundaia T7s i muszę powiedzieć, że ekranik w Nexusie gorzej mi reaguje na dotyk niż w Hyundaiu. Nieraz muszę kilka razy puknąć aby zaskoczył.
Ale nie wiem czy o wina tego akurat egzemplarza, czy wszystkich Nexusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam ten błąd, ponieważ sam testowałem ten tablet, ale zdarzał się rzadko więc nie stoi mi to na przeszkodzie :) Ale ma o wiele lepszą wydajność niż Samsung i ogólnie sprawia wrażenie trwalszego niż ten plastik w szajsungu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć plynnie, to na pewno nie Android :D Nawet najmocniejsze tablety z Androidem chodzą zauważalnie wolniej od urządzeń z iOSem :) Tylko ta cena... Może jakiś Windows? Czy za drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows mnie wkurzał, bo zajmował strasznie dużo pamięci. Trzeba było kupować tablet z 16 GB pamięci żeby mieć do dyspozycji 8 GB.
Nie wiem czy coś z tym zrobli, ale znając Microsoft to nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować