Zaloguj się, aby obserwować  
seroero

Tablety

140 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2014 o 17:31, Prince_Miki napisał:

Znalazłem właśnie w Sferis Samsunga Galaxy Tab 4 10.1 w przedsprzedaży tylko za 1300
zł. Może więc warto pomyśleć czymś świeższym? ;)


Wydaje mi się, że jeżeli już rezygnować i brać co innego, to zamiast Tab 4 lepiej brać Tab Pro:

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/galaxy-tab/SM-T520NZWAXEO

http://www.saturn.pl/katowice-silesia-city-center/tablet-samsung-galaxy-tabpro-10-1-wi-fi-16gb-bialy,id-929136?utm_source=www&utm_medium=samsung&utm_term=samsung&utm_campaign=samsung

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak myślicie, co zrobić z tym tabletem?
wziąłem go na raty w Credit Agricole na 20 rat po 87 zł miesięcznie, całość kosztowała 1452 zł i teraz jak sobie patrzę na specyfikację mojego Tab 3 i Tab Pro to wszystko przemawia na korzyść wersji Pro:

wyświetlacz:

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 - 1 280 x 800
Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 - 2 560 x 1 600 (WQXGA)

procesor:

Samsung Galaxy Tab 3 10,1 - Dwurdzeniowy procesor Intel® Atom™ do obsługi aplikacji, Prędkość CPU - 1,6 GHz
Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 - Procesor ośmiordzeniowy, Prędkość CPU - Czterordzeniowy 1,9 GHz + czterordzeniowy 1,3 GHz

aparat:

Samsung Galaxy Tab 3 10.1 - Rozdzielczość aparatu (przód) - 1,3 Mpix, Rozdzielczość aparatu (tył) - 3 Mpix
Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 - Rozdzielczość aparatu (przód) - CMOS, 2 Mpix, Rozdzielczość aparatu (tył) - CMOS, 8 Mpix, Flash Lampa błyskowa LED, Auto Focus

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/galaxy-tab/GT-P5200ZWAXEO-spec

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/galaxy-tab/SM-T520NZWAXEO-spec

i teraz, rezygnować z Tab 3 i brać droższego o 550 zł Pro?
czy mogą mi już nie udzielić kredytu jeżeli zrezygnuję z tego?, a może zamiast rezygnacji da się po prostu podwyższyć jego wartość o te 550 zł i wymienić tablet na droższy?
co radzicie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że warto by było zamienić tablet z dopłatą 550 zł, bo naprawdę warto. Sam Tab''em Pro 10 się w niedzielę bawiłem i muszę przyznać, że tablet bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Zero ścinek, świetny ekran, dobra jakość wykonania i funkcjonalny rysik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 16:10, Prince_Miki napisał:

Wydaję mi się, że warto by było zamienić tablet z dopłatą 550 zł, bo naprawdę warto.
Sam Tab''em Pro 10 się w niedzielę bawiłem i muszę przyznać, że tablet bardzo pozytywnie
mnie zaskoczył. Zero ścinek, świetny ekran, dobra jakość wykonania i funkcjonalny rysik.

Tab Pro też ma rysik?, ma go chyba tylko seria Note
nie wiem, ile jest dni na zwrot sprzętu (jutro minie już tydzień od mojego zakupu) i o ile wzrosłaby rata, gdyby udało mi się wymienić tablet, obecnie na 20 rat mam 87 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 19:15, lis_23 napisał:

Tab Pro też ma rysik?, ma go chyba tylko seria Note

Faktycznie, pomyliło mi się, bo ostatnio tak dużo tych tabletów Samsunga weszło na rynek. Sorry za wprowadzenie w błąd. W takim razie bawiłem się Note 12.2 Pro, którego cena wynosi 3000 zł. xD Jednak Tab Pro 10.1 też ma bardzo dobre parametry, także warto byłoby zamienić Galaxy Tab 3 10.1 właśnie na niego.

Dnia 13.05.2014 o 19:15, lis_23 napisał:

nie wiem, ile jest dni na zwrot sprzętu (jutro minie już tydzień od mojego zakupu) i
o ile wzrosłaby rata, gdyby udało mi się wymienić tablet, obecnie na 20 rat mam 87 zł.

Myślę, że ze zwrotem sprzętu nie ma co zwlekać. Tym bardziej, że urządzenie zacznie mieć ślady użytkowania i przez to stracić na wycenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 19:15, lis_23 napisał:

Tab Pro też ma rysik?, ma go chyba tylko seria Note
nie wiem, ile jest dni na zwrot sprzętu (jutro minie już tydzień od mojego zakupu) i
o ile wzrosłaby rata, gdyby udało mi się wymienić tablet, obecnie na 20 rat mam 87 zł.



A zadam takie pytanie - twój obecny tablet cię nie zadowala, nie spełnia oczekiwań, masz z nim problemy że chcesz go zmieniać? Bo jasne, jak dopłacisz to dostaniesz lepszy sprzęt. Tylko że dobijasz wtedy do prawie 2000 zł (a jakby liczyć jeszcze zwiększone raty to pewnie nawet z 2300). I czy w ogóle potrzebujesz najnowszego tabletu który kosztuje już tyle co pełnoprawny ultrabook typu http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7203358 bądź już nawet jakiś całkiem sensowny notebook.

Bo ja tu powoli przestaję widzieć sens, to już nowe iPady z 32GB pamięci są tańsze...

PS Na prędkość procesora i zwłaszcza ilość rdzeni tak bym uwagi nadmiernie nie zwracał. To nawet aplikacje na PC-cie nie wykorzystują dobrze więcej niż 2-4 więc te 8 w TABLECIE to jest tylko chwyt marketingowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 19:29, ziptofaf napisał:



A zadam takie pytanie - twój obecny tablet cię nie zadowala, nie spełnia oczekiwań, masz
z nim problemy że chcesz go zmieniać? Bo jasne, jak dopłacisz to dostaniesz lepszy sprzęt.
Tylko że dobijasz wtedy do prawie 2000 zł (a jakby liczyć jeszcze zwiększone raty to
pewnie nawet z 2300). I czy w ogóle potrzebujesz najnowszego tabletu który kosztuje
już tyle co pełnoprawny ultrabook typu http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/7203358
bądź już nawet jakiś całkiem sensowny notebook.

Bo ja tu powoli przestaję widzieć sens, to już nowe iPady z 32GB pamięci są tańsze...


PS Na prędkość procesora i zwłaszcza ilość rdzeni tak bym uwagi nadmiernie nie zwracał.
To nawet aplikacje na PC-cie nie wykorzystują dobrze więcej niż 2-4 więc te 8 w TABLECIE
to jest tylko chwyt marketingowy...


Wiesz, do internetu i słuchania muzyki mi wystarczy ale ten nowy kusi przede wszystkim lepszym wyświetlaczem (znacznie lepsza rozdzielczość), lepszym aparatem (więcej pikseli, itp. ) oraz nową wersją Androida (KitKet?), więc sam nie wiem, co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 19:52, lis_23 napisał:

Wiesz, do internetu i słuchania muzyki mi wystarczy ale ten nowy kusi przede wszystkim
lepszym wyświetlaczem (znacznie lepsza rozdzielczość), lepszym aparatem (więcej pikseli,
itp. ) oraz nową wersją Androida (KitKet?), więc sam nie wiem, co zrobić...

Wiesz, do szybkiego przeglądania internetu i słuchania muzyki faktycznie wystarczy Ci tylko tablet, jednak jeśli chcesz go zastąpić netbookiem to jednak wybrałbym na Twoim miejscu propozycję ziptofafa, bo pamiętaj, że Acer Aspire P3-171 jest dotykowy jak tablet i ma "zwijaną" klawiaturę, a pamiętaj, że jego możliwości są znacznie szersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 19:52, lis_23 napisał:

Wiesz, do internetu i słuchania muzyki mi wystarczy ale ten nowy kusi przede wszystkim
lepszym wyświetlaczem (znacznie lepsza rozdzielczość), lepszym aparatem (więcej pikseli,
itp. ) oraz nową wersją Androida (KitKet?), więc sam nie wiem, co zrobić...


No cóż, jak cierpisz na nadmiar gotówki to możesz wziąć. Ja osobiście uważam jakikolwiek tablet wyprzedzający cenowo ultrabooki i małe rozmiarowo notebooki za bzdurę - wydajnościowo z 5x gorzej przy tej samej ilości MHz-ów, ograniczona ilość zastosowań (pisanie jakiejś dłuższej pracy na tablecie uważam za dobry dowcip, podobnie oglądanie filmów w HD), ultrabooka możesz w razie czego podłączyć pod zewnętrzny ekran itp itd. Ba, nawet do gier wygodniejszy - produkcji indie nie brakuje a w starsze wysokobudżetówki tak do 2009 spokojnie pograsz.

Więc o ile twój obecny model potrafię zrozumieć jeszcze cenowo o tyle nie widzę sensu pakowania się w coś o 1/3 droższego. Bo albo kupujesz coś do internetu i muzyki (a wtedy to co masz ci spokojnie wystarcza) albo chcesz czegoś do użytkowania w różnych sytuacjach na co dzień (a wtedy to już lepiej po prostu kupić małego notebooka...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2014 o 20:18, Prince_Miki napisał:

Wiesz, do szybkiego przeglądania internetu i słuchania muzyki faktycznie wystarczy Ci
tylko tablet, jednak jeśli chcesz go zastąpić netbookiem to jednak wybrałbym na Twoim
miejscu propozycję ziptofafa, bo pamiętaj, że Acer Aspire P3-171 jest dotykowy jak tablet
i ma "zwijaną" klawiaturę, a pamiętaj, że jego możliwości są znacznie szersze.


Netbooka nie potrzebuję, mam dosyć mocnego kompa a tablet wziąłem do internetu w pracy i do słuchania muzyki - niestety, po udostępnieniu internetu z Galaxy S III przekroczyło mi już miesięczny limit z Orange (3 GB za ponad 30 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 15:38, Prince_Miki napisał:

I jak? Sprzedałeś Tab''a?


Jednak zostawiłem, jak ktoś pisał, nie opłaca się dawać dwa koła za tablet, ten 1250 to dobra cena za sprzęt służący przede wszystkim do neta i słuchania muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak w sumie Galaxy Tab 3 10.1 to nawet niezły tablet, ale szkoda, że nie ma trochę lepszego ekranu. Czy teraz, po jakimś już czasie użytkowania zdążyłeś już zauważyć jakieś ścinki / lagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 16:00, Prince_Miki napisał:

I tak w sumie Galaxy Tab 3 10.1 to nawet niezły tablet, ale szkoda, że nie ma trochę
lepszego ekranu. Czy teraz, po jakimś już czasie użytkowania zdążyłeś już zauważyć jakieś
ścinki / lagi?


W sumie jest podobnie, jak w przypadku S III, gdzie są pewne lagi, najczęściej ikonki pojawiają się z pewnym opóźnieniem, itp. na smartfonie miałem już taki krytyczny moment, że cięły się i wywalały najprostsze gierki a potem samo się uspokoiło ;) najgorzej jest z netem, tzn. mam, taki problem, że jak wchodzę, np. na gry-online, filmweb, itp. to po chwili mam czarny ekran i wywala mnie do wyszukiwarki (forum gram.pl chodzi normalnie0, na tablecie, póki co takich problemów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Planuję kupić żonie jakiś tablet - będzie służyć głównie do przeglądania stron, YT, czasem do poczytania ebooka oraz paru gier, głównie prostych logicznych. Cena - do 300-400 złotych max.

Pozdrawiam i z góry dzięki za propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2014 o 15:55, haderQ napisał:

Witam forumowiczów. Planuję kupić żonie jakiś tablet - będzie służyć głównie do przeglądania
stron, YT, czasem do poczytania ebooka oraz paru gier, głównie prostych logicznych. Cena
- do 300-400 złotych max.

Pozdrawiam i z góry dzięki za propozycje :)

Asus MeMo Pad HD7 jest w tej cenie chyba najlepszy, bo ma czterordzeniowego procka, jest szybki i może się spodobać kobiecie. Może kontrast nie jest najlepszy, ale i tak to bardzo fajny, 7-calowy tablet. Możesz go kupić za 400 tu: http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/7158410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2014 o 16:08, Prince_Miki napisał:

Asus MeMo Pad HD7 jest w tej cenie chyba najlepszy, bo ma czterordzeniowego procka, jest
szybki i może się spodobać kobiecie. Może kontrast nie jest najlepszy, ale i tak to bardzo
fajny, 7-calowy tablet. Możesz go kupić za 400 tu: http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/7158410


Oki dzięki serdeczne za podpowiedź, widzę po opiniach że ludzie sobie go chwalą.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 16:47, Prince_Miki napisał:

I jak się tablet spisuje? ;)


Jeszcze się nie spisuje, dopiero kupię bo ostatnio mamy bardzo dużo pracy oboje i praktycznie żadnego czasu dla siebie :) Jak tylko żona dostanie go w swoje łapki i wyda opinie dam Ci znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować