Zaloguj się, aby obserwować  
seroero

Tablety

140 postów w tym temacie

Czy ktoś wie jak zrobić prawy klik na tablecie?
Na laptopie klikam prawym przyciskiem myszy, otwiera mi się menu kontekstowe i wybieram sobie opcję.
A tu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 18:55, A-cis napisał:

Czy ktoś wie jak zrobić prawy klik na tablecie?
Na laptopie klikam prawym przyciskiem myszy, otwiera mi się menu kontekstowe i wybieram
sobie opcję.
A tu?

Jeśli chodzi o przeglądarkę, to po prostu musisz dotknąć ekran i przytrzymać palec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2014 o 18:59, Prince_Miki napisał:

Jeśli chodzi o przeglądarkę, to po prostu musisz dotknąć ekran i przytrzymać palec.

Robiłem to wielokrotnie (na różne sposoby). Bez efektu.
Dla ścisłości: chodzi mi o wywołanie menu konteksowego Adblocka aby pozbyć się jednej upierdliwej reklamy.
Ani klikanie tej reklamy, ani przytrzymywanie jej, nie daje żadnego efektu. Menu (które bez problemu wywołałem na laptopie i pozbyłem się reklamy) - się nie pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2014 o 15:55, haderQ napisał:

Witam forumowiczów. Planuję kupić żonie jakiś tablet - będzie służyć głównie do przeglądania
stron, YT, czasem do poczytania ebooka oraz paru gier, głównie prostych logicznych. Cena
- do 300-400 złotych max.

Pozdrawiam i z góry dzięki za propozycje :)


Mnie potrzebny był tablet tylko jako alternatywa do czytania plików pdf bo na czytniku mi się krzaczyły oraz jako mini maszyna do pisania na wakacje, ew. do neta
Kupiłem blow whitetab 7.2 za 185 zł oraz etui z klawiaturką za 25 zł. I jestem zadowolony. mam tablet na miarę moich potrzeb ;)

http://hurtgps.pl/pl_PL/p/Tablet-Blow-WHITETAB-7.2-7-cali-DualCore-1.2GHz-dostepne-od-reki/2392

a poniewaz kosztował tyle, ile kosztował - jak mi się posypie po prostu go wyrzucę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie instalacjia iOS 7 na iPadzie 2. Do tej pory zwlekałem z tym, gdyż na iOS 5 było ok. Ale ostatnio coraz więcej aplikacji wymaga wyższej wersji oprogramowania. W internecie spotkałem się z różnymi opiniami, zarówno wskazującymi na duży spadek płynności pracy tabletu, jak i twierdzących, że praca tabletu nie stała się mało komfortowa. Zwracam się do was z pytaniem jak to jest w rzeczywistości. Mam pewne obawy, gdyż mój iPhone 4 po instalacji "7" stał się ospały i powolny. Niby iPad jest dwa razy mocniejszy od telefonu, mimo to obawy są spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu: planuję szanownej małżonce kupić tablet w ramach prezentu rocznicowego. Zobaczyła Nexusa przyjaciółki i się w nim zakochała. Znalazłem w Komputroniku Nexusa 7 drugiej generacji ( http://www.komputronik.pl/product/199559/Komputery/Tablety/ASUS_Google_Nexus_7_II.html) za 769 złociszy, ale oprócz niego jest też wersja LTE za 1200 zł, i tu pojawia się mój problem: warto brać tego drugiego? To ponad 400 złotych różnicy (plus trzeba kartę SIM dorwać, czyli albo kolejna umowa, albo jakiś pre-paid). Żona ma już smartfona, więc nie wiem, czy nie będzie to dublowanie funkcji. W końcu zawsze może użyć telefonu jako hotspotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 18:07, Ring5 napisał:

Żona ma już smartfona, więc nie
wiem, czy nie będzie to dublowanie funkcji. W końcu zawsze może użyć telefonu jako hotspotu.

Mam Asusa T701, który LTE nie ma i jeśli bardzo potrzebuję sieci bez dostępnego WiFi to robię tak jak napisałeś - smartfon słuźy za hotspot. Jedyna wada takiego rozwiązania jaką zauważyłem to żywotność baterii wyczerpywana przez tą funkcję. Mi to jak do tej pory w zupełności wystarczy i nie narzekam na brak LTE w tablecie. Gdyby jednak mój Asus był w dniu zakupu dostępny w takie wersji to bym się z pewnością zastanawiał, chociaż 400zł to sporo, szczególnie przy niewielkim urządzeniu (150% ceny, sic!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj musisz zapytać małżonki, czy jak wyjdzie gdzieś z tabletem to będzie miała przy sobie komórkę, bo niestety w Polsce jeszcze jest mało publicznych sieci Wi-Fi, do których można się swobodnie podłączyć, więc tutaj pojawia się pytanie: czy żona będzie namiętnie korzystała z Internetu w każdym miejscu, w każdej chwili i będzie chciała się cały czas dzielić na portalach społecznościowych każdym momentem np. wycieczki, czy od czasu do czasu i jak będzie jakaś potrzeba. Jeśli do małżonki pasuje bardziej pierwszy punkt, to myślę, że warto pomyśleć nad wersją z LTE, a jeśli drugi, wtedy wersja z LTE nie jest potrzebna. Co do samego tabletu, to w tym przedziale cenowym nie ma nic lepszego, niż Nexus 7 II. Ma świetny ekran i bardzo wydajny procesor, ale myślę, że to akurat już wiesz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Żona raczej korzysta z netu w domu/pracy, w obu miejscach ma wifi, więc w sumie sam sobie mogłem odpowiedzieć na pytanie ;) Tablet zamówiony, teraz tylko czekać na dostawę i sypiące się na mnie gromy, że znowu pieniądze wydaję :D Żaden dobry uczynek nie pozostaje bez kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ja szukam jakiegoś tableta do 1k zł. Zastanawiam się w szczególności nad Google Nexus 10 i Lenovo Yoga 10 HD. Porównując te dwa modele na http://comperio.co/pl/tablety/google-nexus-10-32gb-vs-lenovo-yoga-tablet-10-hd.html na papierze lepiej prezentuje się Lenovo - ale gdybym wiął jakiegoś Shiru to też by się lepiej prezentował - jak to wygląda w praktyce? Który jest wg was lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nexus 10 ma czystego Androida, a Lenovo - nakładkę producenta, która jest większym obciążeniem dla procesora, ale za to Yoga 10 ma czterordzeniowy procesor, czyli jest o wiele szybszy od dwurdzeniowego Nexusa. Z kolei ten ma o 1 GB więcej RAM''u i sporo wyższą rozdzielczość ekranu (jednak ona z kolei bardziej obciąża system), tak więc zależy do czego będziesz używał urządzenia. Ja jako osoba przewrażliwiona na płynność pracy bez wahania wybrałbym Lenovo, ale wybór należy do Ciebie. Jako urządzenie do oglądania filmów, przeglądania internetu z włączonymi wieloma kartami będzie lepszy sprzęt od Google, a do grania i ogólnie szybszej pracy - Yoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiegoś asusa. Ogolnie bardzo fajnie. Tylko wywala mnie prawie ze wszystkich aplikacji w losowych momentach, a dzisiaj zauważyłem że podczas ładowania nie mogę włączyć tabletu. Any clue what is going on?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że Android to obok Windowsa najbardziej dziurawy system ze wszystkich innych, tak więc może pobierałeś jakieś aplikacje spoza Sklepu Play i "złapałeś" wirusa?

EDIT: Spróbuj pobrać jakiś program do skanowania wirusów (najlepiej Avast) i włącz skanowanie. Może coś znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie tablet do 1000 zł. Zastanawiam się nad Nexusem 2gen bo z 1gen byłem bardzo zadowolony. Co możecie polecić w tym przedziale cenowym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, definitywnie Nexus 7 2 gen., bo tablet jest naprawdę wydajny i ma świetny ekran. W dodatku można go kupić znacznie taniej niż 1000 zł. ;) A czysty Android jest bardzo lekki, także lagi zdarzają się baaardzo rzadko. Jednym słowem urządzenie godne polecenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować