Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - milion niebawem pęknie

57 postów w tym temacie

Tylko 20% w sprzedaży elektronicznej to niewiele jak na PC exclusive. Widać, że Wiesiek tak jak poprzednio sprzedał się głównie w Europie ze wskazaniem na wschód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko niecały milion na platformie, gdzie nie trzeba płacić haraczu? W 2 miesiące? Gra zrobiona przez mało znane studio z kraju, gdzie nikt nie wie gdzie on leży? Phi. Kpina.
Widać, że PC zdycha na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 12:36, Growin napisał:

Tylko niecały milion na platformie, gdzie nie trzeba płacić haraczu? W 2 miesiące? Gra
zrobiona przez mało znane studio z kraju, gdzie nikt nie wie gdzie on leży? Phi. Kpina.
Widać, że PC zdycha na całego.


Zapomniałeś dodać, że jeżeli sprzedaż pudełkowa znacząco przekracza elektroniczną, to coś złego dzieje się z rynkiem komputerowym i upadnie w ciągu 3 miesięcy, bo przecież kto by płacił tyle samo za coś namacalnego, z multum gadżetów o niezłej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdobędą i moje pieniądze, ale dopiero jak uzbieram kasę na PSVita. Przy okazji zrobią już pewnie do tego czasu wersję 2.0 więc tak jak w przypadku rozszerzenia jedynki zagram dopiero w "pełni" dorobiony tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może deweloping się zwrócił, ale z taką sprzedażą może być krucho z "trójką". Pozostaje mieć nadzieję, że sąd orzeknie na korzyść REDów w sprawie z Namco - jeżeli nie, to może być papa CDP Red.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin wcale nie jest taki krotki.Fakt,ze 3 akt wyglada na urwany natomiast jak przejdziesz gre obydwoma sciezkami plus poprzechodzisz sobie questy na rozne sposoby to wtedy gra jest calkiem dluga.Pamietajcie o tym,bo widze,ze wielu zapomina.Pozatym wynik sprzedazy rewelacyjny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 12:58, cziken1 napisał:

Wiedzmin wcale nie jest taki krotki.Fakt,ze 3 akt wyglada na urwany natomiast jak przejdziesz
gre obydwoma sciezkami plus poprzechodzisz sobie questy na rozne sposoby to wtedy gra
jest calkiem dluga.Pamietajcie o tym,bo widze,ze wielu zapomina.

Cóż, według twojego rozumowania Call of Duty też jest długie, bo przecież mogę je przejść 12 razy i mam ponad 60 godzin rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 13:14, Dared00 napisał:

Cóż, według twojego rozumowania Call of Duty też jest długie, bo przecież mogę je przejść
12 razy i mam ponad 60 godzin rozgrywki.


No chyba jednak nie bardzo. CoD''y są ultra liniowe i w zasadzie jak raz przejdziesz, to możesz powiedzieć, że widziałeś 100% contentu dla singla w tej grze. Każde następne przejście będzie wyglądało identycznie. A Wiesiek 2 to jedna z najbardziej nieliniowych historii. Od Twoich decyzji zależy końcówka prologu, koniec pierwszego aktu, cały drugi akt i połowa trzeciego. Nawet jak przejdziesz grę za pierwszym razem, robiąc możliwie wszystkie, aktualnie dostępne zadania, to można powiedzieć, że widziałeś jedynie może z 70% contentu. Drugie przejście będzie wyglądało już zupełnie inaczej i trzecie pewnie też (jeśli będziesz podejmował inne decyzje ofc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 12:23, Nalfein napisał:

Tylko 20% w sprzedaży elektronicznej to niewiele jak na PC exclusive. Widać, że Wiesiek
tak jak poprzednio sprzedał się głównie w Europie ze wskazaniem na wschód.


Możliwe, że tak. Ale w tv (tvn cnbc) mówili, że sprzedaż w Rosji jest mniejsza od zakładanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 12:56, akodo_ryu napisał:

Może deweloping się zwrócił, ale z taką sprzedażą może być krucho z "trójką". Pozostaje
mieć nadzieję, że sąd orzeknie na korzyść REDów w sprawie z Namco - jeżeli nie, to może
być papa CDP Red.


Niby dlaczego? Przecież w najgorszym razie grę wyda Namco, a nie THQ. To nie jest tragedia dla nich. Możliwe, że później to THQ będzie chciał jakieś zadośćuczynienie, ale bez przesady, to na pewno nie będą takie pieniądze, żeby cdp poszedł w bankructwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy czytacie co piszecie ? Gra kosztowała 30 milionów złotych. Biorąc pod uwagę że Wiedźmin 2 sprzedał się w milionie egzemplarzy już teraz można wnioskować że zarobili koło 50 milionów.
Obliczono że jak gra odniesie podobny sukces na XBOX i może w przyszłości PS3 to mogą osiągnąć zysk (CZYSTY ZYSK) na poziomie 150mln.

Także jakie bankructwo. Tego miliona to oni nie odczują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 13:39, dariuszp napisał:

Wy czytacie co piszecie ? Gra kosztowała 30 milionów złotych. Biorąc pod uwagę że Wiedźmin
2 sprzedał się w milionie egzemplarzy już teraz można wnioskować że zarobili koło 50
milionów.
Obliczono że jak gra odniesie podobny sukces na XBOX i może w przyszłości PS3 to mogą
osiągnąć zysk (CZYSTY ZYSK) na poziomie 150mln.

Także jakie bankructwo. Tego miliona to oni nie odczują.


Może lepiej nie zgadywać i nie wróżyć z fusów, tylko zajrzeć do dzisiaj opublikowanego raportu półrocznego?
CD Projekt RED (dawniej Optimus) zarobił od 1 stycznia do 30 czerwca na czysto (netto) 20,45 mln zł. I co ważne w raporcie tym zaksięgował wszystkie koszty produkcji W2 na PC, które wcześniej były ujmowane w zapasach (min produkcja w toku). Oznacza, to, że od 1 lipca z każdego pudełka W2 sprzedanego mają czysty zysk, bo nie muszą już od niego odprowadzać kosztów produkcji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 13:50, maciekwitek napisał:

> Wy czytacie co piszecie ? Gra kosztowała 30 milionów złotych. Biorąc pod uwagę że
Wiedźmin
> 2 sprzedał się w milionie egzemplarzy już teraz można wnioskować że zarobili koło
50
> milionów.
> Obliczono że jak gra odniesie podobny sukces na XBOX i może w przyszłości PS3 to
mogą
> osiągnąć zysk (CZYSTY ZYSK) na poziomie 150mln.
>
> Także jakie bankructwo. Tego miliona to oni nie odczują.

Może lepiej nie zgadywać i nie wróżyć z fusów, tylko zajrzeć do dzisiaj opublikowanego
raportu półrocznego?
CD Projekt RED (dawniej Optimus) zarobił od 1 stycznia do 30 czerwca na czysto (netto)
20,45 mln zł. I co ważne w raporcie tym zaksięgował wszystkie koszty produkcji W2 na
PC, które wcześniej były ujmowane w zapasach (min produkcja w toku). Oznacza, to, że
od 1 lipca z każdego pudełka W2 sprzedanego mają czysty zysk, bo nie muszą już od niego
odprowadzać kosztów produkcji!


Ja mówię ogólnie. 50 mln z samego PC myślę wyciągną. Zwłaszcza jeżeli media popiszą troszkę o wersji 2.0. Dodatkowo gra na konsolach powinna sobie świetnie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 12:56, akodo_ryu napisał:

Może deweloping się zwrócił, ale z taką sprzedażą może być krucho z "trójką".


Na Twoim przykładzie doskonale widać wpływ korporacyjnego marketingu promującego multiplatformowy model sprzedaży - jeśli gra nie sprzeda się w pierdyliardach sztuk, to znaczy, że coś się dzieje... Nie trzeba sprzedawać grubych milionów egzemplarzy, by zwrócić koszty i jeszcze na tym zarobić - Wiesiek zrobił milion na samym pececie, a przecież to jeszcze nie koniec. Bracia Kicińscy na Polygamii mówili, że cały przyszły rok upłynie pod znakiem prac nad W2, a W3 nie należy spodziewać się wcześniej niż w 2014 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Milion już przekroczyli na bank. Na samym PC, pomimo sporych wymagań sprzętowych, dość kiepskiej optymalizacji i masakrycznego piractwa na tej platformie. No i (tradycyjnie) kiepskiej kampanii reklamowej w US Raju.
Przy "nie takim znowu trendy" gatunku jak RPG. IMO - nieźle, a nawet bardzo, bardzo nieźle :) Gratulacje ! Sprzedaż na pewno jeszcze wzrośnie (do listopada nie mają w tym roku na PC praktycznie żadnej sensownej konkurencji jeśli idzie o ten gatunek i realia "dark fantasy"), także zanim ukaże się wersja klockowa na samym PC powinni dobić do 1,5 mln. Trzymam kciuki :)

ps. Troszkę jestem ciekawy czy ze sprzedaną "bańką" są jeszcze pod kreską, wyszli na zero czy są już nawet na plusie i za chwilę Kiciński będzie się tarzał w mamonie ;-) ? No, ale takich informacji to już pewnie nikt nie poda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 15:02, Lordpilot napisał:

Milion już przekroczyli na bank. Na samym PC, pomimo sporych wymagań sprzętowych, dość
kiepskiej optymalizacji i masakrycznego piractwa na tej platformie...

No piractwo nie jest znowu aż takie tragiczne, jeśli się odpowiednio pokieruje promocją gry. Poza tym xbox 360 bardzo mocno ściga w tym względzie peceta. Znowu na xpudle pojawiła się "przedpremierowa" wersja wcześniej niż na PC ;D Chodzi mi tu o Deus Ex: HR.

Dnia 29.08.2011 o 15:02, Lordpilot napisał:

No i (tradycyjnie)
kiepskiej kampanii reklamowej w US Raju.

Nie wiem dlaczego znowu zawierzyli tym patałachom z Atari.

Dnia 29.08.2011 o 15:02, Lordpilot napisał:

ps. Troszkę jestem ciekawy czy ze sprzedaną "bańką" są jeszcze pod kreską, wyszli na
zero czy są już nawet na plusie i za chwilę Kiciński będzie się tarzał w mamonie ;-)
? No, ale takich informacji to już pewnie nikt nie poda...

Trzy posty wyżej masz to wyłożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Trzy posty wyżej masz to wyłożone.




Faktycznie ;-) Dzięki, jestem jeszcze trochę zakręcony po urlopie. Czyli na samym piecu są już mocno do przodu. Raport już sobie "wygoglam" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie zauważyliście:
- obejmuje tylko 5 pierwszych tygodni sprzedaży pudełkowej a 14 tygodni elektronicznej.

Z tego wynika że nie licza rynku japońskiego i nie liczą 6,7..... itd. tygodnia wersji pudełkowej.

Milion to już jest, nawet ponad jak dla mnie.
Żle zrozumiałem coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować