Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Deep Silver: Dead Island przemówi do fanów RPG-ów

32 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2011 o 12:41, Phobos_s napisał:

Jak dobrze, że jest DX:HR :)


Ta bo tu masz mega rozwój postaci... doprawdy imponujący [abstrahując, że DE:HR to rewelacyjna giera, sam dałem 9/10]

Rozwalają mnie ludzie co produktu na oczy nie widzieli a ferują jakieś wyroki [ale wiadomo - oszołomy od "one and only crpg gaming pc race" już tak mają z nimi się nie dogada].
Pomijając, że zapowiadano system dialogów, zadania poboczne, spory rozwój postaci, to jeszcze dorzucono otwarty świat i ponoć fabułę na która mamy niemały wpływ przez swoje decyzje [głownie te kto przetrwa a kto nie, na gameplayach można pewnym NPC pomagać a można ich olewać - pomożesz komuś, może dać ci zadanie, itemy itp patenty].

Ale nie wiadomo, najlepiej jechać po czymś, nie mając kompletnie rozeznania w temacie.

Wyjdzie, będzie po premierze, zagrasz jeden z drugim, okaże się, że gniot - to można wtedy besztać z błotem do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 17:32, Pietro87 napisał:

Ta bo tu masz mega rozwój postaci... doprawdy imponujący


A napisałem tak gdzieś?

Dnia 29.08.2011 o 17:32, Pietro87 napisał:

Rozwalają mnie ludzie co produktu na oczy nie widzieli a ferują jakieś wyroki [ale wiadomo
- oszołomy od "one and only crpg gaming pc race" już tak mają z nimi się nie dogada].


Pijesz do kogoś konkretnego czy gadasz tak żeby gadać?

Dnia 29.08.2011 o 17:32, Pietro87 napisał:

Pomijając, że zapowiadano system dialogów, zadania poboczne, spory rozwój postaci, to
jeszcze dorzucono otwarty świat i ponoć fabułę na która mamy niemały wpływ przez swoje
decyzje [głownie te kto przetrwa a kto nie, na gameplayach można pewnym NPC pomagać a
można ich olewać - pomożesz komuś, może dać ci zadanie, itemy itp patenty].


Swego czasu w Stalkerze także zapowiadanym jako RPG zapowiadano podobne cuda. Co z tego zostało wszyscy wiedzą.
Zapowiedzi to jedno. Realizacja to co innego.

Dnia 29.08.2011 o 17:32, Pietro87 napisał:

Ale nie wiadomo, najlepiej jechać po czymś, nie mając kompletnie rozeznania w temacie.


Przepraszam o znawco. Gdzie mi maluczkiemu do się równać do Ciebie o wielki. Moje zadnie niczym pył mało ważne przy Twoim sądzie.

Dnia 29.08.2011 o 17:32, Pietro87 napisał:

Wyjdzie, będzie po premierze, zagrasz jeden z drugim, okaże się, że gniot - to można
wtedy besztać z błotem do woli.


Wiesz co mnie zastanawia? To, że często na tym forum, gdy bronisz jakiegoś tytułu przed premierą, bo przecież jeszcze może coś z tego wyjdzie, to zaraz znajdzie się ktoś kto stwierdzi, że jesteś fanboyem. A gdy tylko wyrazisz jakąś wątpliwość co do tytułu, to zaraz wyskoczy ktoś inny kto zbeszta Cię, bo "przecież premiery nie było, zagraj a potem narzekaj".
Co krok to znawca tematu jeden mądrzejszy od drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2011 o 19:11, Phobos_s napisał:

A napisałem tak gdzieś?


W podsumowaniu, pi razy drzwi taki był kontekst twojej wypowiedzi.

Dnia 29.08.2011 o 19:11, Phobos_s napisał:

Pijesz do kogoś konkretnego czy gadasz tak żeby gadać?


Tak do fanbojów pokroju naszego forumowego crpg fana np, jeśli w swoim mniemaniu zaliczasz się do takiej kategorii ludzi, czuj się zaszczycony, bo wtedy i do ciebie.

Dnia 29.08.2011 o 19:11, Phobos_s napisał:

Swego czasu w Stalkerze także zapowiadanym jako RPG zapowiadano podobne cuda. Co z tego
zostało wszyscy wiedzą.
Zapowiedzi to jedno. Realizacja to co innego.


Wiedźmin 2 "swego czasu" miał mieć premierę dzień wcześniej dla pre-orderów a nie miał i co z tego wynika ?
Można takich przykładów zapowiedzi do dupy wymieniać bez liku.

Dnia 29.08.2011 o 19:11, Phobos_s napisał:

Przepraszam o znawco. Gdzie mi maluczkiemu do się równać do Ciebie o wielki. Moje zadnie
niczym pył mało ważne przy Twoim sądzie.


A dziękuję za uznanie, jak widać nader słuszne i chwalebne, godne to i sprawiedliwe.

Dnia 29.08.2011 o 19:11, Phobos_s napisał:

Wiesz co mnie zastanawia? To, że często na tym forum, gdy bronisz jakiegoś tytułu przed
premierą, bo przecież jeszcze może coś z tego wyjdzie, to zaraz znajdzie się ktoś kto
stwierdzi, że jesteś fanboyem. A gdy tylko wyrazisz jakąś wątpliwość co do tytułu, to
zaraz wyskoczy ktoś inny kto zbeszta Cię, bo "przecież premiery nie było, zagraj a potem
narzekaj".
Co krok to znawca tematu jeden mądrzejszy od drugiego.



Pofatygowałeś się na obejrzenie pokazu gry albo relacji z tegoż pokazu chociaż ?
Przeczytałeś preview jakiś ?
Bo obecnie nic nie wskazuje na to, że gra będzie sieczkarnią FPS taką jak serie L4D czy DR stąd nie wiem gdzie jakieś bezpodstawne podejrzenia, że będzie "tak i tak".
Premiera za niecałe 2 tygodnie, wtedy się okaże co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phobos_s
Jak DI ci nie odpowiada to nikt ci nie każe grać i skończ już pisać jakie to gówniane jest,graj sobie w to DE:HR(Swoją drogą świetna gra) i zacieszaj się tym świetnym rozwojem postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 19:22, Pietro87 napisał:

W podsumowaniu, pi razy drzwi taki był kontekst twojej wypowiedzi.


Kontekst był taki, że nazywanie gry cRPGiem dlatego, że ma kolorowe oznaczenie broni i możesz sobie złożyć piłę z kijem baseballowym jest nadużyciem. To już więcej RPGa było w Borderlands.

Dnia 29.08.2011 o 19:22, Pietro87 napisał:

Tak do fanbojów pokroju naszego forumowego crpg fana np, jeśli w swoim mniemaniu zaliczasz
się do takiej kategorii ludzi, czuj się zaszczycony, bo wtedy i do ciebie.


Ja się nie zaliczam do fandojów niczego nawet DX. Dlatego spytałem czy mówisz do mnie czy koło mnie.

Dnia 29.08.2011 o 19:22, Pietro87 napisał:

Wiedźmin 2 "swego czasu" miał mieć premierę dzień wcześniej dla pre-orderów a nie miał
i co z tego wynika ?
Można takich przykładów zapowiedzi do dupy wymieniać bez liku.


Właśnie. Dlaczego więc powołujesz się na zapowiedzi odnośnie DI jako 100% wiarygodne?

Dnia 29.08.2011 o 19:22, Pietro87 napisał:

A dziękuję za uznanie, jak widać nader słuszne i chwalebne, godne to i sprawiedliwe.


Za prawdę powiadam Ci, toż mi się elokwentny znalazł.

Dnia 29.08.2011 o 19:22, Pietro87 napisał:

Pofatygowałeś się na obejrzenie pokazu gry albo relacji z tegoż pokazu chociaż ?
Przeczytałeś preview jakiś ?
Bo obecnie nic nie wskazuje na to, że gra będzie sieczkarnią FPS taką jak serie L4D czy
DR stąd nie wiem gdzie jakieś bezpodstawne podejrzenia, że będzie "tak i tak".
Premiera za niecałe 2 tygodnie, wtedy się okaże co wyjdzie.


Owszem czytałem i oglądałem prawie wszystko co ukazało się na temat DI. I właśnie pierwsze wygórowane oczekiwania i nadzieje, które zakiełkowały wraz z pierwszymi informacjami i zapowiedziami, rozbiły się o twardą dupę rzeczywistości gdy wyszły pierwsze gameplay''ie i ukazywało się więcej informacji w miarę zbliżania się premiery. Nie twierdzę, że DI to będzie bezmyślna sieka. Napisałem jedynie, że to co mówi pan Doug McLeod to nadużycie.
Może zbyt dużo sobie obiecywałem po tej grze, a może po prostu Techland poszedł na łatwiznę.
Jak napisałem poprzednio, wyrażam swoją obawę co do tego tytułu a nie skreślam go jako shit.

@BigDaddy534

Nie wtrącaj się jak dorośli rozmawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 10:03, BigDaddy534 napisał:

Dorośli może tak ale Ty swoim umysłem nie sięgasz daleko.


Obraźliwe teksty i chamstwo nie są tolerowane na tym forum, Degrad -2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2011 o 07:52, Phobos_s napisał:

Kontekst był taki, że nazywanie gry cRPGiem dlatego, że ma kolorowe oznaczenie broni
i możesz sobie złożyć piłę z kijem baseballowym jest nadużyciem. To już więcej RPGa było
w Borderlands.


Jak potraktujesz ten termin dosłownie [czyli "role playing game"] to nawet tetris jest cRPG bo tam odgrywasz rolę niewidzialnej reki obracającej klocki :)
Jak gra będzie miała zero rozwoju postaci [a nie będzie miała, bo przecież zbiera się expa i są do rozwijania skille] ale warstwa fabularna będzie rozwinięta jak i dialogi i wybory które będziemy mogli dokonać, to łapie się w takim sam szereg gier co wspominany wcześniej DE [czyli FPS-cRPG]

Dnia 30.08.2011 o 07:52, Phobos_s napisał:

Ja się nie zaliczam do fandojów niczego nawet DX. Dlatego spytałem czy mówisz do mnie
czy koło mnie.


Cieszy mnie to niezmiernie.

Dnia 30.08.2011 o 07:52, Phobos_s napisał:

Właśnie. Dlaczego więc powołujesz się na zapowiedzi odnośnie DI jako 100% wiarygodne?


Nie powołuje się na 100% wiarygodne, widzę w nich zwyczajnie więcej plusów niż naciąganych minusów, za mało pokazali, żebym mógł już ferować na zapas jakieś wyroki.

Dnia 30.08.2011 o 07:52, Phobos_s napisał:

Za prawdę powiadam Ci, toż mi się elokwentny znalazł.


Chwalmy pana bo wielka jest łaska i moc jego :)

Dnia 30.08.2011 o 07:52, Phobos_s napisał:

Owszem czytałem i oglądałem prawie wszystko co ukazało się na temat DI. I właśnie pierwsze
wygórowane oczekiwania i nadzieje, które zakiełkowały wraz z pierwszymi informacjami
i zapowiedziami, rozbiły się o twardą dupę rzeczywistości gdy wyszły pierwsze gameplay''ie
i ukazywało się więcej informacji w miarę zbliżania się premiery. Nie twierdzę, że DI
to będzie bezmyślna sieka. Napisałem jedynie, że to co mówi pan Doug McLeod to nadużycie.
Może zbyt dużo sobie obiecywałem po tej grze, a może po prostu Techland poszedł na łatwiznę.
Jak napisałem poprzednio, wyrażam swoją obawę co do tego tytułu a nie skreślam go jako
shit.


To tu się różnimy tym że jesteś hurra-pesymistą a ja optymistą, zwyczajnie jak napisałem wyżej, widzę tu zdecydowanie więcej plusów niż minusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 15:37, Pietro87 napisał:

Jak potraktujesz ten termin dosłownie [czyli "role playing game"] to nawet tetris jest
cRPG bo tam odgrywasz rolę niewidzialnej reki obracającej klocki :)


Nie, to tu to już trochę pojechałeś :)

Dnia 30.08.2011 o 15:37, Pietro87 napisał:

Jak gra będzie miała zero rozwoju postaci [a nie będzie miała, bo przecież zbiera się
expa i są do rozwijania skille] ale warstwa fabularna będzie rozwinięta jak i dialogi
i wybory które będziemy mogli dokonać, to łapie się w takim sam szereg gier co wspominany
wcześniej DE [czyli FPS-cRPG]


Jeśli gra będzie miała jakiś rozwój, ciekawą interakcję z BNami itp to owszem, będzie to hybryda podobna do DX.
Ale widzisz, Ty mówisz o takich cechach, które niejako są esencją RPG. A pan McLeod powiedział "to będzie gra dla fanów RPG bo mamy kolorki na giwerach". Czy to nie nadużycie? :)

Dnia 30.08.2011 o 15:37, Pietro87 napisał:

Cieszy mnie to niezmiernie.


I vice versa :)

Dnia 30.08.2011 o 15:37, Pietro87 napisał:

Nie powołuje się na 100% wiarygodne, widzę w nich zwyczajnie więcej plusów niż naciąganych
minusów, za mało pokazali, żebym mógł już ferować na zapas jakieś wyroki.


Ja też nie feruję wyroków. Odnoszę się do tego co powiedział światowy dystrybutor w osobie McLeoda.

Dnia 30.08.2011 o 15:37, Pietro87 napisał:

Chwalmy pana bo wielka jest łaska i moc jego :)


A moje miłosierdzie trwa na wieki :)

Dnia 30.08.2011 o 15:37, Pietro87 napisał:

To tu się różnimy tym że jesteś hurra-pesymistą a ja optymistą, zwyczajnie jak napisałem
wyżej, widzę tu zdecydowanie więcej plusów niż minusów.


To masz lepiej, bo optymistom żyje się weselej :) A ja jestem realistą, bo moje przebłyski optymizmu zostały skutecznie zniszczone przez kilka premier, na które się zbyt napaliłem, a potem wyszły kaszanki. Ot i cała prawda o życiu ;)

Edit: literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to będzie dobra sieczka i jakoś urozmaicona, to dam tej grze dużą szansę. Swoją drogą lepiej poczekać na pierwsze recenzje, a te pewnie pojawią się niedługo i rozwieją (przynajmniej w jakimś stopniu) wątpliwośći. Po za tym co macie do tego, że gra może okazać się siekanką. Wole dobrom młuckę, niż nijakie niewiadaomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować