Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt polskim wydawcą Diablo III

99 postów w tym temacie

I to jest najlepsza wiadomość tego dnia.

Mam nadzieję, że ekipa lokalizacyjna się postara, a jak nie... no cóż, obecnie ściągnięcie wersji angielskiej z sieci to żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 16:24, wieczorek1990 napisał:

Mimo wszystko wolałbym mieć wybór jaką wersję językową zainstalować.


Eee... ale przecież ta gra będzie chodziła na Battle.necie... W każdej chwili możesz sobie ściągnąć dowolny pakiet językowy (language pack), nawet Swahili, jeśli taki wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jak fajnie.... dodać klucz i ściągam w wersji EN.

@ZubenPL
> WarCraft 3 miał akurat dobry polski dubbing.
Nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 16:33, ribik napisał:

Do EK, jeśli będzie, dorzućcie butelkę szampana, żeby można był opić


Żarty żartami, ale mam nadzieję, że z kolekcjonerką D3 postarają się bardziej, niż z SC2. Mniej "wirtualnych" dodatków (no, może poza czymś, co odróżniało będzie posiadaczy kolekcjonerek od reszty, np. poświata na broni), więcej prawdziwych. Jakaś replika miecza, pazur Diablo... coś w tym rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że to CDProjekt wyda Dia3, liczę na jakąś fajna kolekcjonerkę. A co do dubbingu to w sc2 był naprawdę niezły. Mam na lapie po polsku sc2 a na kompie po ang i gram na zmianę w dwie wersje językowe. Wprawdzie w kampanii jest duża różnica na korzyść oryginalnej angielskiej to w normalnej rozgrywce polskie odgłosy jednostek są całkiem w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 17:13, Zdenio napisał:

Skoro za SC2 życzą sobie 180 PLN ponad rok po premierze... To troszkę się obawiam o cenę
D3 :f


Ale dystrybutorem SC 2 nie był CDP, więc myślę, że o cenę martwić się nie musimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 16:53, Vojtas napisał:

Jestem bardzo ciekaw, co miałbyś mu do powiedzenia. :D Śmiało, podyskutujcie w komentarzach.


Nie znam, a przynajmniej nie kojarzę.

Natomiast nie bardzo wiem, co miałbym mu mieć do powiedzenia :) Może poza tym, że jak tytuł jest trochę zwodniczy. "Angielski dla graczy", w moim rozumieniu, sugeruje, że będziemy mieć do czynienia z nauką języka, np. słownictwo "okołogrowe", czyli zarówno to, co spotykamy w grach (przykładowo "long bow" czy inne "Hit Points"), jak i zwroty dotyczące "przemysłu" ("going gold" etc.). Natomiast tu mamy kilka tytułów, podany sposób ich wymowy, wyjaśnienie ich pochodzenia (po polsku) i tyle. Gdzie tu ten "angielski dla graczy"? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 17:21, Isildur napisał:

Ale dystrybutorem SC 2 nie był CDP, więc myślę, że o cenę martwić się nie musimy ;)


Ale teraz jest, a cena nadal nie spada. Nie wiem, jak to wygląda z prawnego punktu widzenia (czy przejmując "obowiązki" dystrybutora można negocjować poprzednią umowę?), ale nie rokuje to najlepiej dla Diablo III. Obym się mylił, naturalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2011 o 17:21, Isildur napisał:

Ale dystrybutorem SC 2 nie był CDP, więc myślę, że o cenę martwić się nie musimy ;)

Pewnie, że nie ma się o co martwić. Cena będzie jak za SC2 czyli 199zł za podstawkę (cena sugerowana bez rabatu), czyli sporo więcej niż na Amazonie (w moim przypadku niecałe 25 funtów z wysyłką). Bardziej martwi mnie to, że CDP mogło wynegocjować jakieś dodatkowe profity (blokada regionalna, blokada wersji językowej) i własną EK. Nasze lokalne EK zwykle stawiają na bibeloty, a ja wolę wirtualne bonusy. Zwłaszcza te "realne" (czytaj widoczne w świecie gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja D3 robiona jest przez Blizzarda nie CDProjekt, co nie zmieni faktu, że 99% lokalizacji jest znacznie gorszych od oryginalnych wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcling po pierwsze, co za problem pobrać wersję angielską z battle.net''u? Po drugie - czy Ty wiesz, że za polską wersję był odpowiedzialny Blizzard?

Co do tematu - super, cieszę się, że CD Projekt. To według mnie (zresztą nie tylko według mnie) najlepszy polski dystrybutor i konkurencję (szczególnie szczenege) pozostawia daleko w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować