Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3: twórcy gry mówią o technikaliach, modach i... EA Origin

22 postów w tym temacie

"Dzięki Origin rozwiną się opcje społecznościowe pomiędzy naszymi grami. Chcemy, aby obcowanie z tytułami od DICE było jeszcze łatwiejsze."
A ja głupi myślałem, że od tego jest BattleLog. Dublowanie funkcji, wprowadzanie niepotrzebnych usług dodatkowy? Po co Battlelog i OnlinePass skoro jest Orgin i odwrotnie? Trzy usługi z czego dwie są zupełnie niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli pakiet moderski "jutro po południu, w niedzielę po kościele" - czytać: nigdy. Bo wszyscy przecież wiemy, jaki jest prawdziwy powód - kasa za DLC. Gdyby darmowe mody były dostępne, wtedy nikt by nie kupował pakietów mapek czy broni, bo mógłby mieć za frajer to samo, albo i o wiele, wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej... To skoro gram.pl poruszyło już ten temat: Jak to jest z BF3 i Origin? Czy klient Origin musi być uruchomiony do gry? Bo to, że przeglądarka serwerów i system logowania powiązany jest z przeglądarką i wymaga wyłączenia gry to już pewne. Ale z Origin każdy pisze coś innego: CM DICE, że musi być, polskie EA, że nie zostało to do końca określone jeszcze, support EA, że nie będzie.

I czemu gram nic nie pisze o EULA Origin? ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smiesza mnie komentarze w stylu "o nie, bedzie origin, wiec gry nie kupie" szukacie byle powodu zeby narzekac. Nie wiem co zlego jest w takim steamie (ktorego uzywam prawie 5 lat) gdyby nie steam nie poznalbym wielu fajnych osob z ktorymi spedzilem te pare lat grajac razem. A te wieczne problemy ze cos jest nie tak, nie mozna grac itp to nie wiem skad wam sie biora, bo ja przez te 5 lat nigdy podobnych problemow nie mialem. No, ale narzekajcie dalej i szukajcie powodow zeby nie kupowac gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu BF3 jest na konsoli w 30 fps? Proste. Bo konsole nie mają takiej wydajności, żeby pociągnąć tę grę szybciej.

W BF nigdy nie grałem, tylko w BC2. Muszę przyznać, że rozmach map robi wrażenie, zwłaszcza jeśli można na nich bezproblemowo się poruszać odrzutowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@iddqd, smieszy mnie Twój komentarz. Nie chodzi tylko o Origin. Poczytaj sobie ostatnie newsy o BF3. Nawet na gram.pl (i nie tylko). Zobaczysz ile EA/DICE smaczków nam przygotowało. I wcale nie w dobrą stronę. Po którymś razie powiedziałem dość i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 12:09, iddqd napisał:

Smiesza mnie komentarze w stylu "o nie, bedzie origin, wiec gry nie kupie" szukacie byle
powodu zeby narzekac. Nie wiem co zlego jest w takim steamie (ktorego uzywam prawie 5
lat)


Steam działa. Poza tym nie mam nic przeciwko jednemu takiemu programowi działającemu w tle. A jak każdy większy dystrybutor zrobi sobie własne Origin, to myślisz że co się z twoim komputerem stanie? :)

Dnia 30.08.2011 o 12:09, iddqd napisał:

gdyby nie steam nie poznalbym wielu fajnych osob z ktorymi spedzilem te pare lat
grajac razem. A te wieczne problemy ze cos jest nie tak, nie mozna grac itp to nie wiem
skad wam sie biora, bo ja przez te 5 lat nigdy podobnych problemow nie mialem. No, ale
narzekajcie dalej i szukajcie powodow zeby nie kupowac gier.


Już pisałem o tym, ale Origin nie działa na moim połączeniu internetowym. A nie działa, bo EA jest leniwe i nie chce się im zrobić poprawki od jakiegoś roku. Mam się cieszyć? Nie dość, że zainstalowałem śmieć na komputerze, to jeszcze niedziałający i szpiegujący śmieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy narzekają że bf3 na konsoli będzie działał maks do 30 klatek.Nie ma tego co porównywać z pecetową wersją bo konsola ma zbyt przestarzałą technologie na tak potężny silnik.Karta graficzna obługująca jedynie directx 9, o ile się nie myle 512 mb ramu.Ogólnie bf3 w porównaniu do pc-towej wersji będzie on strasznie okrojony na konsoli.Ale co tam.Mi to nie przeszkadza.Czekamy na wersje pc-tową!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytał ktoś z was umowę licencyjną Origin? Program może zbierać dane z komputera i używać ich w celach marketingowych ... jednocześnie użytkownik zobowiązuje się do nie używania programu w celu zbierania danych osobowych :D

Dopóki mi serwery w BC2 na PS3 nie opustoszeją to nie mam zamiaru kupować kolejnego Battlefielda, a jeśli kolejne też będą działały z Origin to mam wrażenie, że kolejna płytka w konsoli się zakręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 12:09, iddqd napisał:

Smiesza mnie komentarze w stylu "o nie, bedzie origin, wiec gry nie kupie" szukacie byle
powodu zeby narzekac.


A mnie śmieszy to, że ciebie śmieszy. Jeśli ktoś ma problemy z Origin, miał jakieś złe doświadczenia z tym systemem, lub po prostu nie chce mieć kolejnego syfu na kompie, to co dziwnego w tym, że rezygnuje z gier wymagających tej platformy? Ja mam podobnie z GfWL. Kilka razy się zastanawiam, zanim kupię grę zmuszającą mnie do jego używania, bo nieraz już miałem z lifem problemy, i wolę sobie oszczędzić i kasy, i nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmik rewelka - grafika, szybka akcja, pojazdy, myśliwce. Fajny podkład muzyczny, muszę to zgooglować jakoś.
Nie ma to jak wypowiedź na temat ilości klatek na sekundę - dzień bez uszczypliwości w stronę BF->CoD i CoD->BF to dzień stracony :D I to chyba dla obu stron. Ja tym razem wezmę na warsztat BF3, licząc na coś ciekawszego i nowszego, bo ostatni CoD mi akurat średnio przypadł do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmik fajny... ale z PC? A tu gadanie o konsolach :<
Wielki otwarty swiat fajnie, ale to mapa na 24soby... tona pojazdow... zmniejszona ilosc w stosunku do tej na 64osoby. Jedyne co zostaje to niszczenie mapy. Postaraj sie pan lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 14:01, zawcia napisał:

Filmik 10/10, budzi wspomnienia z genialnego BF2.


Tylko w genialnym Bf2 były jeszcze lepsze mody i nie było dziadostwa typu origin, battlelog. Ludzie już mają swoich kumpli na programikach typu Xfire czy STEAM, teraz to się tylko rozdrobni Szkoda że ekipa z DICE nie jest na tyle autonomiczna żeby powiedzieć nie chcemy tego $%#$ w naszej produkcji... EA u mnie wiele straciło przez tą sprawe z origin, powinni zostawić tak jak było i dać ludziom wybór czy chcą to mieć u siebie czy nie... Obrazili się na STEAMA ale ze swoją marną podróbką nigdy nie uda się im go pokonać... Jestem tylko ciekaw jak co będzie u ludzi którzy kupili grę EA na STEAM a dodatek już na STEAM nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę EA mnie rozśmiesza tym swoim Origin.Jeżeli nie wstawią jej na steama to więcej stracą.Jeśli oni myślą że steama wszyscy przesiądą się na jakieś beznadziejne i okrojone origin to są w wielkim błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

INFORMACJA Z INNEGO PORTALU WIĘC NIE PODAJĘ LINKA
Kontrowersyjne zapisy jakie pierwotnie znalazły się w licencji używania platformy Origin zostały częściowo usunięte, a częściowo zmienione - Electronic Arts ugięło się pod naciskiem krytyki graczy.

Przypomnijmy - pierwotnie EA zastrzegało sobie prawo do kolekcjonowania danych personalnych swoich użytkowników, a także zbierania informacji o tym jaki komputer posiadają, jakie aplikacje są na nim zainstalowane i w jakim celu są one używane. Co więcej - firma informowała też, że jeśli tylko będzie miała taką ochotę - odsprzeda ją podmiotom trzecim.



Lepiej późno, niż wcale!

W nowej, bardziej liberalnej wersji regulaminu EA wyjaśnia, że doszło do pewnych nieporozumień, a umowa zawierana pomiędzy firmą a użytkownikiem doczekała się modyfikacji. Wprawdzie Origin nadal będzie śledził nasze poczynania, jednak nie będą one zbierane wraz z danymi personalnymi, a jedynie jako anonimowe statystyki potrzebne do poprawy działania usługi.

Firma dodała przy tym, że nigdy w przeszłości EA nie dzieliło się posiadanymi danymi z żadnymi podmiotami trzecimi, a jedynym wyjątkiem były sytuacje, gdy z wnioskiem występowały organy ścigania któregoś z państw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować