Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mapy do Modern Warfare 3 najpierw dla abonentów Call of Duty: Elite

48 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2011 o 21:15, gogiell napisał:

Tworzenie płatnych map do multi jest głupsze od zbroi dla konia. Nie ma to jak zostać
wywalonym po raz 342 z gry, dlatego, że nie ma się mapy kosztującej 13 euro.

I właśnie dlatego abonament jest znacznie bardziej sensowny, bo obecnie kupienie map do multi dla osób nie grających w CoDa non stop jest bez sensu, a np 3 miesięczny abonament dający dostęp do wszystkich DLC za 50 zł byłby znacznie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach wydawcą gier wystarczyło wydać dodatek do gry albo zacząć prace nad nową grą, później przyszedł WoW z abonamentem, zarobili niewyobrażalne pieniądze jak na rynek gier. Od tego czasu wszyscy zadają sobie pytanie jak wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od graczy. Masowe wydawanie po 5-6 DLC do jednego tytułu zamiast jednego pełnoprawnego dodatku, które zazwyczaj razem wzięte zawierają tyle "contentu" co jeden stary dobry dodatek a kosztują znacznie więcej.

Activison powoli wprowadza coś w stylu opłat/abonamentu w Codzie, poprzez takie zabiegi jak wykupowanie premium konta poprzez abonament, a to wszystko ma dawać dostęp do DLC i super duper featurów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co mają powiedzieć gracze np Xboxa, nie dość że abonament Gold żeby móc zagrać na multi to jeszcze następny z Coda? A jeśli to będzie co miesiąc (nie wiem, może rok) 150 zł to nie wiem jaki idiota się na to skusi... w sumie 150 rocznie to też sporo jak za same dlc, za tyle kupisz nową grę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 20:01, Kajmal napisał:

> Chyba śmieszny jesteś.Co mam rozumieć że wolisz co miesiąc bulić 70zł czy więcej niż
raz na rok zapłacić te 119zł???


Po pierwsze jakie 70zł? Darujmy sobie wyciąganie cyferek z kapelusza.
Po drugie ja np wolę mieć ustawiony Direct Debit i z głowy kupowanie DLC, które pobierze się automatycznie i będę miał opłacone od startu.

A jak kogoś nie stać to jego sprawa, to jest biznes. To tak jakby narzekać na ludzi, których stać na lepsze ubezpieczenie samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 03.09.2011 o 21:23, Steelshadow napisał:


ale jak kończy ci się abo, to rozumiem nie masz również dostępu do map i znowu jesteś wywalany po raz 343, nie? Sens to ma, jak co roku kupujesz tę samą grę dla niemal identycznego multi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 22:07, dark_master napisał:

ale jak kończy ci się abo, to rozumiem nie masz również dostępu do map i znowu jesteś
wywalany po raz 343, nie? Sens to ma, jak co roku kupujesz tę samą grę dla niemal identycznego
multi..

Czyli jak jesteś jedną z kilkunastu milionów osób:D (No bo część jednak kupuje tylko dla singla). A w MW2 akurat jak była promocja na DLC to już przestałem grać i dlatego mi się takie rozwiązanie tym bardziej podoba, tylko pod warunkiem że będzie dało kupić abonament na krótszy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem był by powrót do korzeni, gdzie mapy dało się normalnie ściągać z internetu a gracze mogli je modyfikować i tworzyć do wali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedługom dostaniesz coda za darmo, potem po kolei będziesz odblokowywał za 5 dolców każdą kolejną misję, broń, tryb, opcję graficzną, możliwość zmniany klawiszy itp. zobaczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 21:51, Siberian_Husky napisał:

A jak kogoś nie stać to jego sprawa, to jest biznes. To tak jakby narzekać na ludzi,
których stać na lepsze ubezpieczenie samochodu.


To tak jakby narzekać że ktoś ma gorsze bezpieczenie samochodu i go rżną... ale jak lubisz CoDa to sobie graj, tylko jak potem będą jeszcze bardziej ciągnęli pieniądze od graczy, a jak Ciebie juz nie będzie stać, to będziesz marudził... ale przecież to ty sponsorowałeś im ten pomysł, to ty pokazałeś, że jak ktoś ma kase to można ją wyciągnąć... Jak ja kupiłem CoD4 to mapki były za darmo i dalej sobie gram, następnych części ni kupiłem za to przeszłem MW2 u kumpla, a po obczajeniu multi pozostałem przy tym żeby nie kupować bo nic się nie zmieniło. Ja kupiłem CoD4 za 69zł w MM Pod koniec Listopada w 2007r jeśli się nie myle. Teraz ty płacisz stówkę za grę i jakieś 2 tyle za mapki, bronie czy co tam lubisz, ale ty masz podobno kase, a ja nie, a skoro ją masz to nic nie stoi na przeszkodzie że ją stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma to może swoje plusy, ale chodzi by te plus nie przesłoniło nam minusów:)

A tak na poważnie. Żeby się nie okazało, że dostanę mapkę przed "innymi" i nie będę miał z kim w nią grać, bo serwery dedykowane obsługujące tę mapkę policzy się na palcach jednej ręki, w dodatku członka Yakuzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonament za gry multi jest znacznie sensowniejszą formą dystrybucji niż jednorazowa płatność, bo powoduje że twórcom opłaca się naprawiać i rozwijać grę (czego nikt poza Blizzardem i od biedy Valve nie robi, a ile kosztują gry Blizzarda to wszyscy wiemy, a Valve zamiast naprawić L4D wydało dwójkę po roku), poza tym płacisz tyle ile realnie grałeś, a nie z góry ustaloną stawkę. Mnie na przykład wkurza że twórcy BC2 dostali ode mnie tyle samo pieniędzy co Infinity Ward, pomimo tego że w MW2 grałem 6 razy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 11:28, Steelshadow napisał:

Abonament za gry multi jest znacznie sensowniejszą formą dystrybucji niż jednorazowa
płatność, bo powoduje że twórcom opłaca się naprawiać i rozwijać grę (czego nikt poza
Blizzardem i od biedy Valve nie robi, a ile kosztują gry Blizzarda to wszyscy wiemy,
a Valve zamiast naprawić L4D wydało dwójkę po roku), poza tym płacisz tyle ile realnie
grałeś, a nie z góry ustaloną stawkę. Mnie na przykład wkurza że twórcy BC2 dostali ode
mnie tyle samo pieniędzy co Infinity Ward, pomimo tego że w MW2 grałem 6 razy więcej.


czytając twego posta złapałem się za głowę i pomyślałem "co za debil". czy ty wogóle przeczytałeś coś napisał. abonament za gry multi jest lepszy. tu się z tobą nie zgodzę. lepiej zapłacić raz i mieć już tą możliwość płacenia w mikropłątnościach niż płacić co miesiąc. a poza tym ciekawi mnie czy pomyślałeś o czym innym. żałóżmy iż wykupiłeś za 60 dyszek abonament na miesiąc a tam nagle dostajesz mocnego uszkodzenia kompa, którego naprawa długo potrwa, lub internet się "zepsuje" lub dla zabawy podkradną kablę. i co? będziesz płakać i żąłować abonamentu, gdyż ty zapłaciłeś a kasa poszła w błoto. dlatego tak jak napisałem lepiej kupić grę raz i potem nie płacić. a że twórcy nie będą rozwijać gry. ich problem. to oni w ten sposób odwracają od siebie graczy. łaski graczą nie robią usprawniając grę. w końcu to twórcy gry i ich produkty są dla nas a nie my dla nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 11:52, eragon23456 napisał:

a poza tym ciekawi mnie czy pomyślałeś o czym innym. żałóżmy iż wykupiłeś za
60 dyszek abonament na miesiąc a tam nagle dostajesz mocnego uszkodzenia kompa, którego
naprawa długo potrwa, lub internet się "zepsuje" lub dla zabawy podkradną kablę. i co?
będziesz płakać i żąłować abonamentu, gdyż ty zapłaciłeś a kasa poszła w błoto.

Tak samo można powiedzieć o każdym abonamencie. Płacę 70 zł za internet, psuje mi się komputer i co? Kasa poszła w błoto. Płacę 60 zł za kablówkę, telewizor mi się popsuł i co? Kasa poszła w błoto. Płacę za ogrzewanie mieszkania, wyjeżdżam na 3 tygodnie i co? Kasa poszła w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągną ile kasy się da z ludzi przez ten rok i nie oszukujmy się, to ich jedyna opcja, bo jak wyjdzie nowy CoD, to już poprzedni będzie traktowany jako konkurent.

Jest przyzwolenie na DLC, bo ludzi kupują, to i zaczynają się takie kwiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przecież już nawet EA coś kombinuje - teraz zaczęli twierdzić, że lepiej wydać jeden tytuł i wspierać go DLCkami przez kilka lat. Gdyby to taki miało wyglądać - abonament i CoD co dwa lata - jestem za.
Zresztą sam Elite to nie całkiem głupi pomysł - jak ktoś gra w grę na okrągło, kupuje mapki, to Elite jest dobrym sposobem na oszczędzenie kasy. No i oczywiście mapki dostępne przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze skojarzenie: zawartość pudełka coraz bardziej przypomina płatną wersję demonstracyjną. Pełniaka uzyska się po zakupieniu... hm... dwudziestu minidodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2011 o 11:52, eragon23456 napisał:

czytając twego posta złapałem się za głowę i pomyślałem "co za debil". /.../


Każdy ma prawo do własnego zdania ty nie masz prawa mu tego zabronić co wyższe nie masz prawa go obrażać. Za słownictwo oraz treść obraźliwą Degrad -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2011 o 19:53, Gebells napisał:

prosze idz sie utop.


A ja proszę byś skończył z takimi komentarzami, za treść obraźliwą, która zarazem jest spamem Degrad -1, nie Życz drugiemu co tobie nie miłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować