Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymaganie stałego połączenia z siecią wkrótce standardem w grach?

106 postów w tym temacie

może będę miał w danej chwili jakieś prace konserwacyjne na sieci, bądź będę zmianiał operatora to po cieżkim dniu pracy nie będę mógł sobie pograć w ulubiony tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączenie z internetem na początku i końcu sesji jest do zaakceptowania, stałe połączenie jest dla mnie zbyt dalekim krokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 15:41, Zgreed66 napisał:

> Napewno wiecie, ze jezeli tego typu forma zabezpieczenia bedzie dopracowana to nie
da
> sie czerpac frajdy ze scrackowanej wersji?
> Mowie tu o doczytywanym kontencie jak w mmo i pozostana pirackie serwery lol.
Taak, bo bycie zerwanym na dungu to bardzo przyjemne uczucie.

> Nie mam kompletnie nic przeciwko polaczeniu do neta, zadko jestem odlaczony i zbyt
powaznie
> biore to rozrywke do serca zeby grac na jakims zadupiu na laptopie .
Ty jesteś rzadko odłączony. Jezeli ktos ma takie problemy jak ja, że przymajniej
raz w ciagu dnia router sie rozsynchronizuje. a kolo 0:00-1:30 robi to praktycznie codziennie
po 2-3 razy.
To napewno jest to szczyt marzen.

> Biorac pod uwage statystyki i popularnosc gier nastawionych na rozgrywke online
to tworcy
> nie maja sie czego obawiac.
Rozrywke gier online. Standardowe RPG i inne single mają sie czego obawiać.

> Swoja droga co redakcja o tym sadzi? Ciekawy temat na dyskusje.
Jakby to pierwszy i jedyny temat był o DRM.



Fakt z Twojego nicka bardziej odczytuje "zgred" po przeczytaniu Twojego odp.

Takim problemem jest odciecie raz w ciagu dnia?

Ja rozumiem, ze ludzie maja problem z netem ale to ich problem a nie wydawcow, to ze "wy" myslicie o tym jak o koncu grania dla was to nie znaczy, ze wszyscy.

Pozostaje mi sie tylko, ze tak powiem za was pomodlic i moze w przyszlosci los sie do was usmiechnie.

A tak na serio to mam nadzieje, ze tego typu zmiany wplyna na ilosc dodatkowego wsparcia badz kontentu dla graczy - przyblizajac do mmo.

Co z tego, ze rasowy rpg ma tryb single? To nie znaczy, ze nie moge miec rozbudowanych "aczikow" trybu kooperacji czy dodatkow chocby platnych badz genialnie zaaplikowanych modow jak w sc2.

Kwestia podejscia, ostatnio jak siedze na necie to widze tylu "ciezko pracujacych" narzekaczy co to wszystko niedobrzy producenci chca skomplikowac.

Ech szkoda gadac, konserwatywni i zapatrzeni w swoje idealy normalnie jak politycy nie widza innych drog i mozliwosci.

Fakt milo by bylo miec wybor formy grania czy to z polaczeniem czy nie ale to nie jest cos co drastycznie wplynie na odbior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle napiszę - a komu to robi różnicę w dobie internetu i boomu na granie online. Oczywiście zaraz zostanę zasypany masą argumentów, które przemawiają za tym, że to głupie, ale nie oszukujmy się: jaki gracz nie ma teraz internetu ? Jeśli kogoś nie stać na 25 zł za najtańsze łącze, to z pewnością nie stać go ani na gry, ani tym bardziej na komputer, który te gry udźwignie. I tyle.

I jak zwykle najbardziej narzekają piraci :). Tak drodzy piraci, z doświadczenia wiem, że jeśli komuś nie podoba się obowiązek połączenia z netem i autoryzacji, to jest po prostu piratem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 14:52, Henrar napisał:

Skoro Ubisoft i Valve (bo Steam to DRM podobnego typu) jeszcze nie zbankrutowali, (...)

Podobnego ale jednak nie takiego samego. Steam nadal umożliwia grać bez połączenia z siecią w trybie offline.

Ostrowiak

Dnia 05.09.2011 o 14:52, Henrar napisał:

Powoli irytuje mnie że Steam z platformy zakupu oraz patchowania staje się swoistym DRMem :(

Przecież zawsze nim był.

Brambor

Dnia 05.09.2011 o 14:52, Henrar napisał:

A co w tym złego ? Postęp i tyle.

Hehehe, dobre. Rozbawiłeś mnie ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 16:16, palpatine napisał:

I jak zwykle najbardziej narzekają piraci :). Tak drodzy piraci, z doświadczenia wiem,
że jeśli komuś nie podoba się obowiązek połączenia z netem i autoryzacji, to jest po
prostu piratem ;).


Abstrahując od tego, czy masz rację, bardzo mnie ciekawi na jakie to doświadczenie się teraz powołujesz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 14:52, Henrar napisał:

> Wymaganie piratowania/crackowania wkrótce standardem w grach. Producenci bankrutują
przez
> DRM.

Skoro Ubisoft i Valve (bo Steam to DRM podobnego typu) jeszcze nie zbankrutowali, ba,
mają się dobrze, to raczej pewnym jest, że producenci (a raczej wydawcy) nie upadną.


Jaa.Skąd wy to wzieliście,że Steam to też DRM.Jeśli chcesz to możesz se ustawić w steamie że jestes offline i możesz grac bez żadnych problemów,nie mam namyśli oczywiście trybu wieloosobowego.A jeśli chodzi DRM musisz mieć ciągle neta,obojętnie w co grasz czy w kampanie czy w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 16:11, mef666 napisał:

Fakt z Twojego nicka bardziej odczytuje "zgred" po przeczytaniu Twojego odp.

Są wepchane dwa słowa, w tym własnie to co przytoczyłeś.

Dnia 05.09.2011 o 16:11, mef666 napisał:

Takim problemem jest odciecie raz w ciagu dnia?

Tak, bo źle zapakowany DRM spierdzieli znaczna czesc tego co przegralem.
Szkoda tez, ze nie przeczytałeś posta wyzej, bo nie widzialem sensu pisac 2x tego samego.

Dnia 05.09.2011 o 16:11, mef666 napisał:

Ja rozumiem, ze ludzie maja problem z netem ale to ich problem a nie wydawcow, to ze
"wy" myslicie o tym jak o koncu grania dla was to nie znaczy, ze wszyscy.

Pff, ja tez mam to gdzieś, że wydawcy mają mnie gdzieś. tylko, ze w gry gra się dla przyjemnosci
(albo ja czegos nie wiem), a nie dla głupiego napie**** i wpieniania sie bo net mi sie sypie,
albo w inny sposob pojawiaja sie niedogodnosci.

Dnia 05.09.2011 o 16:11, mef666 napisał:

A tak na serio to mam nadzieje, ze tego typu zmiany wplyna na ilosc dodatkowego wsparcia
badz kontentu dla graczy - przyblizajac do mmo.

Gdyby tu chodziło jeszcze o ten content, to byloby super.

Dnia 05.09.2011 o 16:11, mef666 napisał:

Co z tego, ze rasowy rpg ma tryb single? To nie znaczy, ze nie moge miec rozbudowanych
"aczikow" trybu kooperacji czy dodatkow chocby platnych badz genialnie zaaplikowanych
modow jak w sc2.

A musze miec te cholerne acziwki przez net? Musze miec tryb kooperacji przez net?
Nie moge wrzasc kompa do kumpli i tam sobie popykać? Nie moge popykać na Lan bez podlaczenia do Neta?
Nie, bo jestem zly i brzydki.

Dnia 05.09.2011 o 16:11, mef666 napisał:

Kwestia podejscia, ostatnio jak siedze na necie to widze tylu "ciezko pracujacych" narzekaczy
co to wszystko niedobrzy producenci chca skomplikowac.

Są narzekacze, są i ci ktorych takie praktyki wkurzają.
Ostatnim razem jak zoorganizowalismy Lan Party, bylo w piwnicy bez dostepu do neta.
Grania było "opor". Jak zawsze starsze tytuly, co nie maja DRM i maja zwykly tryb LAN.
Dzisiaj trzeba sie kisić w domu, żeby z kims pograć.

Dnia 05.09.2011 o 16:11, mef666 napisał:

Ech szkoda gadac, konserwatywni i zapatrzeni w swoje idealy normalnie jak politycy nie
widza innych drog i mozliwosci.

Taaa, chyba na odwrot. Są ci ktorzy kupuja wszystko, takze to co politycy im sprzedają.
Wlasnie robisz to co napisałeś. Kupujesz to, co ci sprzedaja wydawcy.

Dnia 05.09.2011 o 16:11, mef666 napisał:

Fakt milo by bylo miec wybor formy grania czy to z polaczeniem czy nie ale to nie jest
cos co drastycznie wplynie na odbior.

Zalezy od warunkow jakie cie spotkaja. Wystarczy, że Router ci padnie, centrala walnie,
albo pojawia sie inne problemy techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 16:11, mef666 napisał:

Fakt milo by bylo miec wybor formy grania czy to z polaczeniem czy nie ale to nie jest
cos co drastycznie wplynie na odbior.


Mam identyczne zdanie na ten temat. Już bardziej mi dawniej przeszkadzała konieczność posiadania płyty w napędzie (czy to do odpalenia, czy non stop do doczytywania). Net non stop? Ok, whatever.
W D3 i tak planuję od początku grać multi, więc jest mi to kompletnie obojętne. W innych grach też nie wpłynie to na decyzję o zakupie.
Widzę, że niektórzy tutaj przedstawiają się jako poważni ludzie z pracą, obowiązkami, wyjazdami a nie potrafią obyć się kilka dni, lub nawet jeden dzień bez zagrania w jakąś gierkę.
Ja też pracuje, też wyjeżdżam i nawet jeśli nie będę mógł się zrelaksować wieczorem przy grze, bo neostrada ma awarię, znajdę coś innego do roboty. Nie róbcie z siebie takich ofiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ciekawi, co się stanie z tymi wszystkimi grami z takim DRM i graczami, którzy tak bronią tego rozwiązania, jak firma upadnie lub szefostwo uzna, że utrzymywanie gier do staroci jest nieopłacalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 16:28, Henrar napisał:

Nie, skądże. Wymóg osobnej aplikacji do odpalenia gry i przypisywanie jej do konta nie
jest DRMem. Wcale.

@Pietro87:
> Bo tu możesz grac offline,

Owszem, ale najpierw trzeba uruchomić klienta w trybie online :)
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=3160-AGCB-2555


To też można powiedzieć że ps3 też miało DRM przy premierze portala 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, drobnym szczegółem jest to, że rejestracja Portala 2 na Steamie jest opcjonalna i da się bez tego odejść. No, ale jak się konsole na zdjęciach widziało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nam się to podoba, czy nie, taka jest przyszłość. Z każdym dniem masy nowych ludzi pojawiają się między nami w internecie i ma to swoje zalety. Teraz wymaganie stałego podłączenia wydaje nam się głupie, drażni nas, ale jeśli trzeźwo spojrzeć, to wyraźnie widać kierunek zmian, których początek obserwujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 16:33, Astropath napisał:

> Fakt milo by bylo miec wybor formy grania czy to z polaczeniem czy nie ale to nie
jest
> cos co drastycznie wplynie na odbior.

Mam identyczne zdanie na ten temat. Już bardziej mi dawniej przeszkadzała konieczność
posiadania płyty w napędzie (czy to do odpalenia, czy non stop do doczytywania). Net
non stop? Ok, whatever.
W D3 i tak planuję od początku grać multi, więc jest mi to kompletnie obojętne. W innych
grach też nie wpłynie to na decyzję o zakupie.
Widzę, że niektórzy tutaj przedstawiają się jako poważni ludzie z pracą, obowiązkami,
wyjazdami a nie potrafią obyć się kilka dni, lub nawet jeden dzień bez zagrania w jakąś
gierkę.
Ja też pracuje, też wyjeżdżam i nawet jeśli nie będę mógł się zrelaksować wieczorem przy
grze, bo neostrada ma awarię, znajdę coś innego do roboty. Nie róbcie z siebie takich
ofiar.



No i to jest idealna odpowiedz dla "zgreda" up^^

O to wlasnie chodzi, ze ludzie spinaja sie na rzeczy naturalne jak posiadanie neta, zamiast spinac sie nad regresem w dzisiejszych grach.


W odpowiedzi na posta odnosnie tego, ze gry nie beda wieczne bo beda wymagaly serwerow.

Ot co mysle, ze gdy gra takowa juz nie bedzie zyc pelnia zycia w sieci to poprostu trafi na gog.com bez zadnego drm :)

Do wszystkich malkontentow - sa wazniejsze rzeczy do spierania.

"Cloud computing" Tez pewnie zbojkotujecie bo nie ma to jak system na dysku :)

Szczerze wsrod moich znajomych - tych co nie maja czasu na granie i ich kupowanie, takie rozwiazanie wydaje sie rownie kontrowersyjne hmm......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować