Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymaganie stałego połączenia z siecią wkrótce standardem w grach?

106 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2011 o 16:28, Henrar napisał:

Owszem, ale najpierw trzeba uruchomić klienta w trybie online :)
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=3160-AGCB-2555



Nie pisz bzdur, nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Można odpalić STEAM bez połączenia internetowego, w momencie odpalania klienta jeśli nie ma połączenia z siecią pojawia się okno z komunikatem czy chcesz rozpocząć korzystanie z usługi w trybie offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 17:08, mef666 napisał:

"Cloud computing" Tez pewnie zbojkotujecie bo nie ma to jak system na dysku :)


No ba, najlepiej od razu zacząć wysyłać prywatne pliki każdej korporacji na Ziemi, bo nie ma to jak chmura, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 17:13, Henrar napisał:

> "Cloud computing" Tez pewnie zbojkotujecie bo nie ma to jak system na dysku :)


No ba, najlepiej od razu zacząć wysyłać prywatne pliki każdej korporacji na Ziemi, bo
nie ma to jak chmura, nie?


Ciekawy argument jakos firmy i duze korporacje nie maja nic przeciwko by za pomoca okreslonego porozumienia korzystac z tego typu uslug firm trzecich jak np: TNT express i zewnetrzna serwerownia i zewnetrzne zarzadzanie zasobami :)

Ale fakt wszyscy boja sie co to fejsbuk wyprawia z danymi kowalskich to niestety ale trzeba wrzec :)

Po raz setny powtorze, iz nie ma anonimowosci a wiecej danych udostepniamy w zyciu codziennym niz nam sie wydaje.

Ale fakt czasem fajnie na cos powrzucac jak pis - po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o konieczność stałego dostępu do internetu to nie oszukujmy się wszystkie firmy wprowadziły by już dawno taką konieczność ale kiedyś internet był słabo dostępny wiec coś takiego nie miało prawa istnienia ale teraz internet jest już dobrze dostępny i z roku na rok dociera do kolejnych zakątków świata niedługo( kilkanaście lat) szybki tani internet będzie dostępny na całej planecie. I czy tego chcemy czy nie i tak w końcu zostaniemy zmuszeni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za proste w zrozumieniu sygnały Blizz :] Dzięki, że podobnie jak w przypadku Ubisoftu zaoszczędzę kasę na produkcjach z logiem Zamieci :] Ubisoft, Blizzard, która firma jeszcze się tak zeszmaci? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ci nagrać video na YT z odpalania klienta i wszystkich gier jak leci z biblioteki które mam zarzucone na STEAMie ?
Jeśli gra lub klient nie są w 100% aktualne mogą nie odpalić owszem, ale wpieranie ludziom, że nie da się platformy Valve odpalić offline to już zwykłe wprowadzanie w błąd.

P.S.
Są też chyba na STEAMie nieliczne wyjątki jakiś gier które trybu offline nie wspierają, ale tych jest jak na lekarstwo i to nie wina platformy tylko wymuszonej polityki konkretnych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 16:28, Henrar napisał:

Owszem, ale najpierw trzeba uruchomić klienta w trybie online :)
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=3160-AGCB-2555


Nie trzeba. Można uruchomić w trybie offline i w trybie offline grać. Oczywiście mówię o singlu. Natomiast nie można gry zainstalować w trybie offline ani też przywrócić z kopii zapasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 17:20, ZubenPL napisał:

I czy tego chcemy czy nie i tak w końcu zostaniemy zmuszeni .

I tu się mylisz. Jeśli zechcemy to nas nikt nie zmusi ale żeby tak było to trzeba mieć przede wszystkim jakiś kręgosłup. Pozostali? Nie będą do niczego zmuszani, już dzisiaj jedzą z ręki różnym instytucjom więc to kolejny "postęp dla ich dobra", przyjmą go z uśmiechem na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 17:27, Pietro87 napisał:

Są też chyba na STEAMie nieliczne wyjątki jakiś gier które trybu offline nie wspierają,
ale tych jest jak na lekarstwo i to nie wina platformy tylko wymuszonej polityki konkretnych
producentów.

Nie wiem, podejrzewam, że gry ze wsparciem Steam Cloud (a Morrowind i Oblivion na Steamie to obsługują) wymagają tych kroków, co w tym artykule z Bazy Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwości gry - wybierasz opcje aby gra nie synchronizowała zapisów online ze STEAM Cloud - grasz :)
Akurat obecnie nie mam morka na STEAMie bo mam jeszcze stara złota kolekcje [tą wydaną na płytach CD, w wielkim kartonowym pudle], obka też niestety nie mam na STEAMie tylko z wersji premierowej więc akurat tych dwóch tytułów nie mam jak sprawdzić, ale zakładam, że wystarczy zwykłe wyłączenie im clouda i odpalą.

To jest ta główna i największa różnica która przemawia na korzyść platformy valve, tu nikt mi nie każe niczego, mam do wyboru do koloru. Jak mam wybierać jakiekolwiek gry z DRM to tylko STEAM albo GFWL bo obie platformy pozwalają grac offline [bez aczików wtedy, ale nie wadzi mi to, bo generalnie acziki zbieram drugoplanowo, wpadną to są, nie wpadną to walić je :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CHcemy czy nie chcemy ... tu nie tylko o DRM-y i takie bzdury chodzi. To patchowanie, różne achievementy i automatyzacja obsługi klienta ( jak w steamie - porysowała się płyta - ściągnij sobie gre z neta zamaiast wysyałać płytki pocztą i czekać nie wiadomo ile ).
To że mamy taki Internet technicznie jak mamy, to tylko podziękować kilku firmom, a także "zadowolonym" klientom, którzy nie protestują, nie składają reklamacji itp. No bo żeby akceptować automatyczne zruywanie połączenia po to by oczyścić pule adresów ( jak w neo ) to w 21 wieku jest niedopuszczalne ...
Z drugiej stronie, Ci którzy krzyczą najgłośniej jak to źle u nas nigdy pewnie nie zgłosili jakiegokolwiek problemu ze swoim Internetem do ISP, wychodząc z założenia, że tak ma być. Taka mentalność homo sovieticus, przenikająca nawet do najmłodszego pokolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 17:08, mef666 napisał:

No i to jest idealna odpowiedz dla "zgreda" up^^

Nie jest, jak chce sobie pograć, to chce pograć.
Jezeli chce poczytać ksiazke, to ide do biblioteki/ksiegarni/szukam ebooka.
Jezeli chce wyjsc na miasto, to wychodze na miasto.
Mam ochote wpasc do kumpla to dzwonie i sie pytam, czy ma czas.

Dnia 05.09.2011 o 17:08, mef666 napisał:

"Cloud computing" Tez pewnie zbojkotujecie bo nie ma to jak system na dysku :)

Zebys wiedział. DRM idealny, tylko, ze jak wywala gre z uslugi to juz sobie nie pogram.
A naleze do osob, co czesto wracaja do starych tytulow...
Juz nie piszac, ze infrastruktura w mojej dzielnicy jest stara i 6mb/s to szczyt ;)
O UPC moge sobie pomarzyc :P

Dnia 05.09.2011 o 17:08, mef666 napisał:

O to wlasnie chodzi, ze ludzie spinaja sie na rzeczy naturalne jak posiadanie neta,
zamiast spinac sie nad regresem w dzisiejszych grach.

Taa regres, ciekawe tylko czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 17:38, Festin napisał:

To że mamy taki Internet technicznie jak mamy, to tylko podziękować kilku firmom, a także
"zadowolonym" klientom, którzy nie protestują, nie składają reklamacji itp. No bo żeby
akceptować automatyczne zruywanie połączenia po to by oczyścić pule adresów ( jak w neo
) to w 21 wieku jest niedopuszczalne ...


A moze infrastruktura jest z epoki kamienia lupanego? :)
A wymień dosłowne całą w Polsce na światłowody itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 17:17, mef666 napisał:

Ciekawy argument jakos firmy i duze korporacje nie maja nic przeciwko by za pomoca okreslonego
porozumienia korzystac z tego typu uslug firm trzecich jak np: TNT express i zewnetrzna
serwerownia i zewnetrzne zarzadzanie zasobami :)


Niektórzy po prostu nie mają pojęcia czym jest chmura i wydaje im się, że MS czy inna zła korporacja zaraz dobierze się do ich plików.

Dnia 05.09.2011 o 17:17, mef666 napisał:

Po raz setny powtorze, iz nie ma anonimowosci a wiecej danych udostepniamy w zyciu codziennym
niz nam sie wydaje.


To też. Ale inna sprawa, że nawet jeśli ktoś dba o swoją prywatność, a jego dane wypłyną przez nielegalne praktyki, to a) ten człowiek może się nawet nie zorientować, skąd ktoś ma jego nazwisko i numer telefonu, b) ma dużo mniejsze możliwości niż międzynarodowy bank czy inna duża korporacja do pozwania winnych.

Dnia 05.09.2011 o 17:17, mef666 napisał:

Ale fakt czasem fajnie na cos powrzucac jak pis - po :)


Fajnie to jest sobie powrzucać na coś innego i zapomnieć, że coś takiego, jak nasza krajowa polityka istnieje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 16:41, Henrar napisał:

Mnie tylko ciekawi, co się stanie z tymi wszystkimi grami z takim DRM i graczami, którzy
tak bronią tego rozwiązania, jak firma upadnie lub szefostwo uzna, że utrzymywanie gier
do staroci jest nieopłacalne...


Jeśli firma postanowi po prostu anulować czyjeś zakupy, bez żadnej rekompensaty, tudzież możliwości wcześniejszego ściągnięcia i grania offline, to posypią się pozwy, a sprawą na pewno zainteresują się organy państwowe. EA sobie w regulaminie Origin zarezerwowało prawo do skasowania konta i jego zawartości po 2 latach nielogowania. Gdyby Valve poszło tym tropem, to nie miałbym swojego konta, bo nie logowałem się od jakichś 4 lat (konto mam od premiery HL2, a regularnie zacząłem używać Steam dopiero rok temu). Daj im palec, a będą chcieli całą rękę. Nie mają żadnych skrupułów w ruchaniu klientów.

A co do newsa:

Jeśli gra czysto singlowa będzie wymagała ciągłego połączenia - jak w grach Ubishitu - to ja jej nie kupię, choćby nie wiem co. Swoją negatywną opińję przekażę znajomym, by wiedzieli jaka to piękna ubikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 17:38, Festin napisał:

To że mamy taki Internet technicznie jak mamy, to tylko podziękować kilku firmom, a także
"zadowolonym" klientom, którzy nie protestują, nie składają reklamacji itp.



Przesadzasz, jesteśmy 8mym krajem świata w rankingu "top ten countreis" w kwestii jakości internetu i 33cim w rankingu "all world countries".
W Rankingu cena/miesiąc jesteśmy 31si w skali wszystkich krajów świata.
Do tego ceny też mamy całkiem znośne i lecą w dół.
Ja za swoje 50Mb/s płacę 54zł miesięcznie.
Synchronizacje mam na poziomie 45-54 Mb/s [wyniki speedtestu, przeważnie w okolicach 49Mb/s, aczkolwiek są pory dnia, że synchronizacja złapie na 43-45 a są takie, że trzyma 51-54, średnia niżej 45 raczej nie spada, upload bardziej sztywny 1.9-2.5], net stabilny, opłata całkiem rozsądna, jak się chce to się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największa sieć w Polsce jest naświatłowodach wewnętrznie. Tzw. "ostatnia mila" jest na miedzi. I to nie jest problem. Prawdziwym problemem jest jak ta miedź została położona. Problem ostatniej mili istnieje wszędzie. Chyba prędzej się doczekamy przejścia wszytskich ISP na jakieś wersje WIFi niż porządnej infrastruktury kablowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 17:30, metronom napisał:

> I czy tego chcemy czy nie i tak w końcu zostaniemy zmuszeni .
I tu się mylisz. Jeśli zechcemy to nas nikt nie zmusi ale żeby tak było to trzeba mieć
przede wszystkim jakiś kręgosłup. Pozostali? Nie będą do niczego zmuszani, już dzisiaj
jedzą z ręki różnym instytucjom więc to kolejny "postęp dla ich dobra", przyjmą go z
uśmiechem na twarzy.

Widze czolowego dzialacza ruchu oporu :P

Nie no bez kitu nie chodzi o obrone takiego postepu czy tez negacje.
Co do ulegania.. Panie naprawde myslisz ze dlugo pociagniesz stojac jak kij w rzece?
Nie da sie, mozna byc indywidualna jednostka i miec swoje zdanie ale do zmiany rzeczywistosci to jeszcze daleka droga.

Tak w ogole co do pojecia szarej masy kierujacymi nia ludzmi, i to myslenie "ja mam kregoslup i sie nie ugne".
Ech rzeczywistosc jest zgola inna, proponuje zastanowic sie czemu mamy tak niskie wynagrodzenia i standardy zyciowe jak rowniez niedogodne prawa.

"Wielkie korporacje kazdego z nas kupily i sprzedaly po kilka razy" - ŚP. G. C.

Jak milo jest zyc w swoim wyimaginowanym bezpiecznym, logika podpartym swiatem, podejmujac sluszne decyzje i nie zgadzajac sie z reszta ciemnej masy. Bedac tym samym tak samo zmanipulowanym jak reszta :)


Blizzard wsparciem przez internet jeszcze nikogo nie zawiodl wiec nie ma co sie obawiac o zaufanie graczy.

EDIT
Musze wrocic do kraju bo wale byki ze jasna Ch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować